ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

رولپلاک

رولپلاک ها در صنایع مختلف و منازل کاربردهای فراوانی دارند. این کالا نوعی بست به شمار می آید که انواع پیچ را به موادی که شکننده اند و یا تحمل وزن شی را ندارند، متصل می کند. جنس رولپلاک ها از پلاستیک، فلز و یا فیبر می باشد. همچنین این وسیله برای نصب پیچ در دیوارهای بنایی شده نیز به کار می رود. معمولا کاربرد رولپلاک برای نصب اشیا به صورت ایمن تر، بر روی پیچ می باشد.

انواع رولپلاک

رولپلاک ها را می توان براساس اندازه، کاربرد، رنگ و جنس بدنه در دسته بندی های گوناگون قرار داد. رولپلاک ها براساس کاربردی که دارند، به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند:

نوع ساده

 رولپلاک ساده کاربرد بیشتری نسبت به انواع دیگر رولپلاک دارد. این نوع رولپلاک هیچ گونه شاخک و لبه ندارد و تولید آن به صورت دو یا چهار بر می باشد.

نوع فیشر

 جنس رولپاک فیشر از پلاستیک مرغوب می باشد و برای نصب این نوع از رولپلاک ها لازم است سوراخ بزرگ تری ایجاد شود. این نوع رولپلاک اکثراً برای دیوار های سنگی، بتنی و سیمانی مناسب تر است و بعد از نصب در دیوار، حجم این رولپلاک افزایش می یابد.

نوع شاخک دار

 روی بدنه این نوع رولپلاک ها شاخک هایی وجود دارد.

رولپلاک پروانه ای

 رولپلاک پروانه ای دارای دو بال بر روی بدنه خود است و از دو جنس پلاستیکی و فلزی تولید شده و در بازار در دسترس عموم مردم قرار دارد. طرز فیکس شدن این نوع رولپلاک به این صورت است که در زمان بسته شدن و یا نصب، دو بال در پشت نما گیر کرده و فیکس می شود. معمولا در سقف های کاذب از این رولپلاک استفاده می شود.

 رولپلاک لبه دار

 این ابزار شبیه به نوع ساده رولپلاک است با این تفاوت که رولپلاک لبه دار به دلیل داشتن لبه باعث می شود بعد از نصب، لبه این وسیله با قرار گرفتن بر روی نما و دیوار فیکس می شود.

رولپلاک فلزی

 از انکربولت در نماهای قطور و سنگین استفاده می شود و بعد از نصب کاملاً محکم می چسبد.

رولپلاک HUD:

نوع HUD بهترین انتخاب برای دریل هیلتی ها می باشد و به دلیل مستحکم بودن  و قدرت بالایی که دارد، برای دیوارهای قطور کاربرد دارد.

قیمت رولپلاک

کاربران برای اطلاع از قیمت و نحوه سفارش روپلاک می توانند با مراجعه به سایت راندنو کالای مورد نظر خود را یافته و سفارش دهند و یا با تماس با پشتیبانان سایت راندنو به فروشنده مربوطه هدایت شوند. قیمت رولپلاک ها با توجه به انواع آن ها ( جنس و اندازه) متفاوت می باشد. معمولا رولپلاک ها در جعبه های 100 تایی به فروش می رسد.

نکات مهم در خرید رول پلاک

  • آستانه تحمل و سایز رولپلاک خود را متناسب با کار خود انتخاب نمایید.
  • از کیفیت جنس خریداری شده اطمینان حاصل نمایید.
  • به سالم بودن رولپلاک درهنگام خرید توجه شود.

چگونه رولپلاک خود را از دیوار خارج کنیم؟

گاهی از اوقات رولپلاک ها داخل دیوار گیر کرده و یا نیمی از آن ها می شکند. در این مواقع می بایست رولپلاک معیوب را از دیوار بیرون کشیده و یک نمونه سالم جایگزین آن کنیم. گاهی ار اوقت می توانی با یک انبرد دست یا دم باریک آن را از دیوار خارج کنیم. اگر با این روش نتوانستیم، می توانیم یک پیچ را در دیوار پیچانده و وقتی داخل رولپلاک گیر کرد آن را از دیوار بیرون بکشیم. در صورتی که هر دوی این روش ها جواب نداد، می توانیم با یک مته نازک تر با دریل رولپلاک نصفه را با چرخاندن خارج نماییم.

برند


نوع


سایز