ثبت فروشگاه

سرکابل

سرکابل برق جهت اتصال کابل ها به دیگر اتصالات برق مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع برای ایجاد اتصال میان کابل های قدرت زمینی و شبکه کابل های هوایی و سایر تجهیزات برقی مانند ترانسفورماتور، از سرکابل استفاده می شود. این تجهیزات علاوه بر ایجاد اتصال، میدان الکتریکی اطراف کابل را نیز کنترل کرده و مانع ورود هرگونه رطوبت به داخل کابل می شوند. سرکابل ها باعث کاهش تخلیه بار در محل های اتصال شده و فاصله خزشی را نیز افزایش می دهند. جنس عایق سرکابل ها از پلیمر مقاوم بوده و در برابر اشعه ایکس نیز مقاوم هستند و با ولتاژهای فشار ضعیف و فشار متوسط مانند 1 کیلوولت، 12 کیلوولت و سرکابل 20 کیلو ولت ارائه می شوند.

انواع سرکابل

  • سرکابل حرارتی: این سرکابل ها در دو نوع فشار ضعیف (تا ولتاژ 1 کیلو ولت) و فشار قوی (تا ولتاژ 63 کیلو ولت) ساخته می شوند. در سرکابل های حرارتی، از یک نوع روکش به نام Heat Shrink استفاده شده است. این روکش از پلی اتیلن کراس لینک تهیه می شود و تا ولتاژ هایی به اندازه 63 کیلو ولت نیز می توان از آن ها استفاده کرد. از سرکابل های حرارتی برای کابل های زره دار و یا بدون زره، کابل های XPLE، کابل های تک هسته، سرب دار و یا بدون سرب و برای نصب داخلی و هوایی استفاده می شود. این سرکایل ها در هنگام نصب به حرارت نیاز دارند. کابلشو، تیوپ حرارتی، تیوپ استرس کنترل، نوار نیمه هادی، بشقابک ها، سه نظام و چسب ماستیک از اجزای تشکیل دهنده سرکابل حرارتی می باشند.
  • سرکابل سرد: در ساخت این نوع سرکابل ها، از روکش پلیمر سیلیکون استفاده می شود. این محصولات پس از تولید بر روی یک نوع فنز پلیمری قرار گرفته و در موقع نصب، بیرون کشیده شدن فنر، سبب جمع شدن روکش روی کابل می شود. این سرکابل در هنگام نصب نیازی به مشعل و یا حرارت ندارد و کلیه قطعات سرکابل (بدنه، بشقابک، روکش استرس کنترل) به صورت همزمان نصب شده و به دلیل یکپارچه بودن قطعات، امکان نصب اشتباه برای آن ها کمتر وجود دارد. سرکابل های Cold Shrink، تاریخ مصرف محدود ندارند.
  • سرکابل پلاگین: از این نوع سرکابل ها، جهت اتصال میان پست های کمپکت و تابلوها استفاده می شود. این سرکابل ها به گونه ای طراحی شده اند که بازه وسیعی از سایزهای کابل را در بر می گیرند. سرکابل های پلاگاین، در انواع 250 آمپر، 630 آمپر و گاهی 400 آمپر نیز عرضه می شوند. سرکابل های پلاگین، به دو شکل سرکابل مستقیم و یا سرکابل چپوقی (زانویی) ارائه می شوند.
  • سرکابل فشاری (Slip on): از سرکابل های فشاری برای محدوده ولتاژ 60 الی 145 کیلو ولت استفاده می شود. به دلیل این که در ساختار آن ها از بشقابک های سیلیکونی استفاده شده است، برای نصب های هوایی یک گزینه مناسب می باشند. علاوه بر این، لایه استرس کنترل آن ها و هم چنین پوشش نهایی این دسته از سرکایل ها کاملا یک تکه می باشد.

نکات مهم در خرید سرکابل

  1. کاربرد سرکابل (سرکابل هوایی و سرکابل داخلی)
  2. محدوده ولتاژ سرکابل
  3. سایز کابل که باید با سایز سرکابل متناسب باشد
  4. نوع شیلد (وایری و یا نواری بودن)
  5. نوع عایق کابل
  6. آرموردار بودن و یا بدون آرمور کابل

قیمت سرکابل

عوامل بسیاری بر روی قیمت سرکابل اثر گذار است به عنوان مثال نوع کاربرد، سایز، جنس عایق و برند نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت سرکابل دارند. از برترین برندهای سرکابل می توان به سرکابل ریکم، ریسان، گالا و .... اشاره کرد که در سایت راندنو و در دسترس پیمانکاران محترم قرار گرفته است.
فروشگاه های فروشنده سرکابل در راندنو، اغلب در زمینه برق قدرت فعالیت دارند و سرکابل های خود را روزانه قیمت گذاری کرده و در صورت تأیید، آماده ارسال آن ها به هر نقطه از ایران می باشند. در راندنو خریداران می توانند با توجه به ولتاژ کار سیستم خود، سرکابل مورد نظر خود را پیدا کرده و پس از تأیید، با فروشگاه هایی که قیمت گذاری کرده اند، در ارتباط باشند.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


نوع کاربرد