ثبت فروشگاه

سرکابل

سرکابل برق (Cable Termination) جهت اتصال کابل‌ها به دیگر اتصالات برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع برای ایجاد اتصال میان کابل‌های قدرت زمینی و شبکه کابل‌های هوایی و سایر تجهیزات برقی مانند ترانسفورماتور، از سرکابل استفاده می‌شود. این تجهیزات علاوه بر ایجاد اتصال، میدان الکتریکی اطراف کابل را نیز کنترل کرده و مانع ورود هرگونه رطوبت به داخل کابل می‌شوند. همین موضوع سبب شده است تا در فرایند کابل کشی متخصصین به خرید سرکابل اقدام کنند. سرکابل‌ها باعث کاهش تخلیه بار در محل های اتصال می‌شوند و فاصله خزشی را نیز افزایش می‌دهند. جنس عایق سرکابل‌ها از پلیمر مقاوم است و در برابر اشعه ایکس نیز مقاوم هستند. سرکابل‌ها با ولتاژهای فشار ضعیف و فشار متوسط مانند 1 کیلوولت، 12 کیلوولت و سرکابل 20 کیلو ولت ارائه می‌شوند. در واقع یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار برروی قیمت سرکابل ولتاژ آن‌ها است.

هنگامی که نیروگاه‌های تولید انرژی و مصرف‌کننده از هم فاصله می‌گیرند، میزان ولتاژ تغییر می‌کند. برای بهبود شرایط انتقال و کاهش تلفات در مسیر انتقال، پست های برق 63/20 کیلوولت احداث می‌شود. این پست‌ها آخرین ایستگاه‌های تغییر ولتاژ برای مصرف کننده هستند. ورودی این پست‌ها اغلب به صورت هوایی و با هادی های لخت هستند. گاهی هم به صورت زمینی با ولتاژ 63 کیلوولت کابل آن ها کشیده می‌شود. خروجی نیز اغلب زمینی است. وجود این خطوط زمینی به این معنا است که در کابل کشی از اتصالات کابل همانند کابلشو استفاده شده است.

سرکابل‌ها بنا به محل نصب و شرایط استفاده به چند دسته تقسیم بندی می‌شود:

 • سرکابل حرارتی: این سرکابل‌ها در دو نوع فشار ضعیف (تا ولتاژ 1 کیلو ولت) و فشار قوی (تا ولتاژ 63 کیلو ولت) ساخته می‌شوند. در سرکابل‌های حرارتی، از یک نوع روکش به نام Heat Shrink استفاده شده است. این روکش از پلی اتیلن کراس لینک تهیه می‌شود. این سرکابل‌ها در هنگام نصب به حرارت نیاز دارند.
 • سرکابل سرد: در ساخت این نوع سرکابل‌ها، از روکش پلیمر سیلیکون استفاده می شود. این سرکابل در هنگام نصب نیازی به مشعل ندارد و کلیه قطعات سرکابل به صورت همزمان نصب می‌شود.
 • سرکابل پلاگین: از این نوع سرکابل‌ها، جهت اتصال میان پست‌های کمپکت و تابلوها استفاده می‌شود. این سرکابل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بازه وسیعی از سایزهای کابل را در برمی‌گیرند. سرکابل های پلاگین، به دو شکل سرکابل مستقیم و یا سرکابل چپوقی (زانویی) ارائه می‌شوند.
 • سرکابل فشار قوی (Slip on): برای اتصال کابل‌های قدرت به سایر ادوات شبکه از این محصولات استفاده می شود. به دلیل این که در ساختار این سرکابل‌ها از بشقابک‌های سیلیکونی استفاده شده است، برای نصب‌های هوایی یک گزینه مناسب هستند.
 • سرکابل connex: از این مدل سرکابل ها برای نصب به GIS و ترمینال ترانسفورماتور قدرت تا سطح ولتاژ 245 کیلوولت استفاده می شود.

قیمت سرکابل

عوامل بسیاری بر روی قیمت این محصولات اثرگذار است به عنوان مثال نوع کاربرد، سایز، جنس عایق و برند نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت سرکابل دارند. برای مشاهده قیمت می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید سرکابل از راندنو

پیش از خرید انواع سرکابل حرارتی و دیگر موارد باید به نکات زیر توجه کرد:

 1. کاربرد سرکابل (سرکابل هوایی و سرکابل داخلی)
 2. سایز کابل که باید با سایز سرکابل متناسب باشد
 3. آرموردار بودن و یا بدون آرمور کابل
 4. نوع شیلد (وایری و یا نواری بودن)
 5. جنس کابلشوی موجود در سرکابل
 6. محدوده ولتاژ سرکابل
 7. نوع عایق کابل

برای خرید سرکابل میتوانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات کابل برق را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سرکابل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی سرکابل و مفصل بندی را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


نوع کاربرد