ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سینی کابل

سینی کابل در پروژه های برق رسانی و کابل کشی، معمولاً به عنوان نگهدارنده کابل ها کاربرد دارد. این کار، هم برای زیباسازی فرآیند کابل کشی و هم برای تفکیک سازی و مقاوم سازی کابل کشی انجام می شود. cable tray ها معمولاً از جنس ورق گالوانیزه و گاهی نیز از جنس استیل هستند. ورق های گالوانیزه می توانند آبکاری گرم یا سرد نیز باشند.

سینی کابل گالوانیزه

معمولاً در جاهایی که رطوبت زیاد است و امکان زنگ زدگی سینی کابل وجود دارد، از سینی کابل گالوانیزه سرد و یا آبکاری گرم استفاده می شود. در میان کاربران، سینی مشبک بسیار پرکاربرد است. سینی کابل گالوانیزه سرد (فابریک)، برای محیط های سربسته همچون پارکینگ و سوله مناسب است. سینی کابل توسط دستگاه CNC پانچ می شود و این حفره ها جهت ایجاد گردش هوا و جلوگیری از جمع شدن آب در کف سینی ایجاد می شوند.

خم سینی

خم کردن سینی ها توسط دستگاه خم اتوماتیک صورت می گیرد. لبه ها می تواند 2 خم، 4 خم و 6 خم باشند و هرچه تعداد خم بیشتر باشد، مقاومت سینی بالاتر می رود. سینی کابل ها در درجه اول براساس سایز بدنه یا همان عرض سینی دسته بندی می شوند.

خرید و قیمت سینی کابل

خرید سینی کابل از فروشگاه های لاله زار، امروزه مشکلات فراوانی را به همراه دارد. از این رو در سایت راندنو می توانید با نمایندگان بهترین برندهای سینی در تماس باشید و سفارش خود را بگذارید. قیمت سینی های کابل براساس ضخامت ورق به کار رفته و همچنین عرض سینی کابل، متفاوت است.

تأمین کننده سینی کابل

لازم به ذکر است که درب سینی ها به طور جداگانه به فروش می رسند. خریداران به آسانی می توانند قیمت انواع سینی و لوازم جانبی سینی کابل را در سایت راندنو مشاهده کنند و با فروشندگان عضو در سایت به صورت مستقیم ارتباط برقرار نمایند. خریداران می توانند سفارش ساخت سینی کابل مورد نیاز خود را نیز به فروشندگان اعلام کنند.

برای خرید سینی کابل در سایت راندنو باید در نظر داشت که فروشنده فوق، سینی کابل را با چه نوع آبکاری قیمت گذاری کرده است. از بهترین برندهای این محصول می توان به سینی کابل راک و سپکو، سهیل، الوند، آژینه، کاوه، البرز، پارسیان، راک و ... اشاره کرد.

انواع سینی کابل

  • بر اساس عرض سینی

 سینی کابل ها با عرض 5 سانت، 10 سانت، 20 سانت، 30 سانت، 40 سانت، 50 سانت، 60 سانت و گاهی بالاتر تولید می شوند. هرچه ضخامت ورق گالوانیزه و عرض سینی بیشتر باشد، قیمت این محصول نیز افزایش میابد. البته گاهی بنابر سفارش مشتری، سایزهای مختلف که جزو استانداردهای معمول نیستند نیز، تولید می شوند. عرض سینی کابل ها از این جهت اهمیت دارد که تعداد کابل هایی که درون آن جای می گیرد را مشخص می کند.

  •  بر اساس ضخامت ورق

دسته بندی دیگر سینی کابل ها، بر اساس ضخامت ورق است. ضخامت های ورق از 0.5 میلی متر الی 2.5 میلی متر است. معمولاً سینی کابل هایی که دارای عرض کمتری هستند، از ورق های نازک تری ساخته می شوند و قیمت پایین تری نسبت به مدل های ضخیم تر دارند. سینی کابل ها لبه های مختلف با اندازه های متفاوت دارند و بنا به سفارش مشتریان ساخته می شوند.
 در صنعت برق و کابل کشی، این محصولات معمولاً دارای درب با همان اندازه سینی هستند، اما گاهی اوقات به دلیل تعدد کابل ها و کمبود فضا، درب سینی را نصب نمی کنند. طول سینی ها نیز اغلب در اندازه های استاندارد 2 متری تولید می شود.

مزایای استفاده از سینی کابل

  • نگهداری کابل ها
  • زیباسازی فرآیند کابل کشی و ایجاد ظاهری مناسب
  • حفاظت و ممانعت از صدمه دیدن کابل و سایر تجهیزات
  • تفکیک سازی کابل ها و دسترسی آسان به سیم های به کار رفته در ساختمان
  •  مستحکم کردن و مقاوم سازی کابل کشی
  • راحت تر کردن فرایند کابل کشی
  • افزایش ایمنی

اتصالات سینی کابل

این محصولات دارای لوازم جانبی نصب از جمله درب سینی کابل، زانویی سینی کابل، خم سینی کابل، رابط سینی کابل، سه راهی و چهارراهی سینی و نبشی های مخصوص هستند. نردبان کابل از زیرمجموعه های سینی است و از آن گاهی جهت کابل کشی های عمودی و نگهداری در ارتفاعات استفاده می شود. اتصالات سینی می بایست از جنس سینی کابل باشد.

ساختار سینی ها

در ساخت سینی کابل اغلب از ورق فولادی استفاده می شود که از نوع ST37 است. ورق ST37 به ورق سیاه یا ورق کربن نیز معروف است و این نوع فولاد تحمل وزن بسیار زیاد و استحکام بالایی دارد. برخی از سینی های کابل، پوششی از رنگ استاتیک دارند.

برای  آنکه سینی کابل در فضای آزاد و در محیط های خارجی دچار زنگ زدگی نشود، از یک روکش گالوانیزه استفاده می شود.
 

برند


ضخامت سینی


عرض سینی