لیست مقایسه

سینی کابل

در پروژه های برق رسانی و کابل کشی، معمولاً از سینی کابل به عنوان نگهدارنده کابل ها استفاده می شود. این کار، هم برای زیباسازی فرآیند کابل کشی و هم برای تفکیک سازی و مقاوم سازی کابل کشی انجام می شود. سینی های کابل معمولاً از جنس ورق گالوانیزه و گاهی نیز از جنس استیل ورق های گالوانیزه می توانند آبکاری گرم نیز باشند. معمولاً در جاهایی که رطوبت زیاد بوده و امکان زنگ زدگی سینی کابل وجود دارد، از سینی آبکاری گرم استفاده می شود. سینی های کابل در درجه اول بر اساس سایز بدنه یا همان عرض سینی دسته بندی می شوند.

سایز سینی کابل

سینی کابل ها با عرض 5 سانت، 10 سانت، 20 سانت، 30 سانت، 40 سانت، 50 سانت، 60 سانت و گاهی بالاتر تولید می شوند. البته گاهی بنا بر سفارش مشتری، سایزهای مختلف که جزء استانداردهای معمول نمی باشند نیز، تولید می شود. دسته بندی دیگر سینی کابل ها، بر اساس ضخامت ورق است. ضخامت های ورق از 0.5 میلی متر الی 2.5 میلی متر است. معمولاً سینی کابل هایی که دارای عرض کمتری هستند، از ورق های نازک تری ساخته می شوند. سینی کابل ها دارای لبه مختلف با اندازه های متفاوت می باشند که بنا به سفارش مشتریان ساخته می شوند. در صنعت برق و کابل کشی، سینی کابل ها معمولاً دارای درب با همان اندازه سینی کابل هستند اما گاهی اوقات به دلیل تعدد کابل ها و کمبود فضا، درب سینی کابل را نصب نمی کنند.

انواع سینی کابل

کابل ها دارای لوازم جانبی نصب از جمله زانویی سینی کابل، خم سینی کابل، رابط سینی کابل، سه راهی سینی کابل، چهارراهی سینی کابل و نبشی های مخصوص نیز می باشند. نردبان کابل هم جزء زیرمجموعه سینی کابل است. گاهی از نردبان های کابل جهت کابل کشی های عمودی و نگهداری در ارتفاعات استفاده می شود. سینی کابل هایی که از جنس استیل هستند نیز در جاهایی که احتمال اسیدی بودن وجود دارد، استفاده می شوند.

مشاهده ادامه مطلب

برند


ضخامت سینی


عرض سینی