ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سینی کابل

سینی کابل در پروژه های برق رسانی و کابل کشی، معمولاً به عنوان نگهدارنده کابل ها کاربرد دارد. این کار، هم برای زیباسازی فرآیند کابل کشی و هم برای تفکیک سازی و مقاوم سازی کابل کشی انجام می شود. سینی های کابل معمولاً از جنس ورق گالوانیزه و گاهی نیز از جنس استیل هستند. ورق های گالوانیزه می توانند آبکاری گرم یا سرد نیز باشند. معمولاً در جاهایی که رطوبت زیاد بوده و امکان زنگ زدگی سینی کابل وجود دارد، از سینی کابل گالوانیزه سرد و یا آبکاری گرم استفاده می شود. در میان کاربران، سینی کابل مشبک بسیار پرکاربرد می باشد. سینی کابل گالوانیزه سرد (فابریک)، مناسب محیط های سربسته مثل پارکینگ و سوله است. سینی کابل توسط دستگاه CNC  پانچ می شود و این حفره ها جهت ایجاد گردش هوا و جلوگیری از جمع شدن آب در کف سینی ایجاد می شوند. خم کردن سینی ها توسط دستگاه خم اتوماتیک صورت می گیرد که لبه ها می تواند 2 خم، 4 خم و 6 خم باشند که هرچه تعداد خم بیشتر باشد مقاومت سینی بالاتر می رود. سینی کابل ها در درجه اول بر اساس سایز بدنه یا همان عرض سینی دسته بندی می شوند.

خرید و قیمت سینی کابل

خرید سینی کابل از فروشگاه های لاله زار امروزه دارای مشکلات فراوانی می باشد. از این رو در سایت راندنو می توانید با نمایندگان بهترین برندهای سینی در تماس بوده و سفارش خود را بگذارید. قیمت سینی های کابل بر اساس ضخامت ورق به کار رفته و همچنین عرض سینی کابل متفاوت مبی باشد. همچنین درب سینی کابل به طور جداگانه ای به فروش می رسد. خریداران به آسانی می توانند قیمت انواع سینی و لوازم جانبی سینی کابل را در سایت راندنو مشاهده کرده، با فروشندگان عضو در سایت ارتباط مستقیم برقرار کنند و سفارش ساخت سینی کابل خود را به فروشندگان اعلام نمایند. برای خرید سینی کابل در سایت راندنو باید در نظر داشت که فروشنده فوق، سینی کابل با چه نوع آبکاری را قیمت گذاری کرده است.
بهترین برندهای این محصول می توان به سینی کابل راک، سپکو، سهیل، الوند، آژینه، کاوه، البرز، پارسیان، راک و ... اشاره کرد.


انواع سینی کابل

  • بر اساس عرض سینی

 سینی کابل ها با عرض 5 سانت، 10 سانت، 20 سانت، 30 سانت، 40 سانت، 50 سانت، 60 سانت و گاهی بالاتر تولید می شوند. هرچه ضخامت ورق گالوانیزه و عرض سینی بیشتر باشد، قیمت این محصول نیز افزایش میابد. البته گاهی بنا بر سفارش مشتری، سایزهای مختلف که جزء استانداردهای معمول نیستند نیز، تولید می شود. عرض سینی کابل ها به این جهت دارای اهمیت است زیرا تعداد کابل هایی را که درون آن جای می گیرد را مشخص می کند.

  •  بر اساس ضخامت ورق

دسته بندی دیگر سینی کابل ها، بر اساس ضخامت ورق است. ضخامت های ورق از 0.5 میلی متر الی 2.5 میلی متر است. معمولاً سینی کابل هایی که دارای عرض کمتری هستند، از ورق های نازک تری ساخته می شوند و قیمت پایین تری به نسبت مدل های ضخیم دارند. سینی کابل ها دارای لبه مختلف با اندازه های متفاوت می باشند که بنا به سفارش مشتریان ساخته می شوند.
 در صنعت برق و کابل کشی، این محصولات معمولاً دارای درب با همان اندازه سینی کابل هستند، اما گاهی اوقات به دلیل تعدد کابل ها و کمبود فضا، درب سینی کابل را نصب نمی کنند. طول سینی ها نیز اغلب در اندازه های استاندارد 2 متری تولید می شود.

مزایای استفده از سینی کابل

نگهداری کابل ها

  • زیباسازی فرآیند کابل کشی و ایجاد ظاهری مناسب
  • حفاظت و ممانعت ازصدمه دیدن کابل و سایر تجهیزات
  • تفکیک سازی کابل ها و دسترسی آسان به سیم های به کار رفته شده در ساختمان
  •  مستحکم کردن و مقاوم سازی کابل کشی
  • راحت تر کردن فرایند کابل کشی
  • افزایش ایمنی

اتصالات سینی کابل

این محصولات دارای لوازم جانبی نصب از جمله درب سینی کابل، زانویی سینی کابل، خم سینی کابل، رابط سینی کابل، سه راهی  و چهارراهی سینی کابل و نبشی های مخصوص نیز می باشند. نردبان کابل نیز زیرمجموعه سینی کابل است و گاهی از آن جهت کابل کشی های عمودی و نگهداری در ارتفاعات استفاده می شود. اتصالات سینی می بایست از جنس سینی کابل باشد.

ساختار سینی کابل

در ساخت سینی کابل ها اغلب از ورق فولادی استفاده می شود که از نوع ST37 می باشند. ورق ST37 به ورق سیاه یا ورق کربن نیز معروف است و این نوع فولاد تحمل وزن بسیار و استحکام بالایی دارد. برخی از سینی کابل ها پوششی از رنگ استاتیک دارند. به دلیل این که سینی کابل در فصای آزاد و محیط های خارجی دچار زنگ زدگی نشود، از یک روکش گالوانیزه استفاده می شود.
 

مشاهده ادامه مطلب

برند


ضخامت سینی


عرض سینی