ثبت فروشگاه

مانومتر آرگون زینسر

از ۱,۰۶۷,۰۰۰ تا ۱,۰۶۷,۰۰۰ تومان

ابزار اندازه گیری

ابزار اندازه گیری در صنایع مختلفی از جمله پتروشیمی، هسته ای، برقی و نیروگاهی، صنعتی و غیره استفاده می شود. این ابزارها می توانند مقدار یک کمیت را نشان دهند. در علم فیزیک، صنعت، تولید، ساخت و ساز، حوزه های هنری و بسیاری از صنایع دیگر، از ابزار اندازه گیری استفاده می شود. این ابزارهای اندازه گیری از تنوع بسیاری برخوردار هستند که با توجه به حوزه کاری و محل استفاده می توان هر یک را انتخاب کرد. ابزار اندازه گیری نجاری از پر طرفدارترین این ابزارآلات می باشد. این ابزارها بر اساس هدف اندازه گیری، دقت و خطای اندازه گیری و محیط قابل استفاده، به چند دسته تقسیم می شوند. در کل می توان گفت که اندازه گیری یکی از مهم ترین المان ها در تمامی صنایع به خصوص ساخت و تولید می باشد. ابزارآلات اندازه گیری، با توجه به نوع کاربردشان به دو دسته ابزار اندازه گیری خطی و ابزار اندازه گیری زاویه ای تقسیم می شوند که هر کدام از چند بخش مجزا تشکیل شده اند. 

  •  ابزار اندازه گیری خطی شامل کولیس، خط کش، متر و... می شود. خط کش ها نیز می توانند فنردار، فلزی، گیره دار و... باشند.
  • ابزار اندازه گیری زاویه ای شامل شیب سنج ها، تراز زاویه سنج، نقاله ها و... می شوند. 

انواع ابزار اندازه گیری 

  1.  متر: متر که از پر استفاده ترین ابزارها در طول روز است، برای اندازه گیری کمیت طول به کار رفته و به صورت مسفقیم عمل اندازه گیری را انجام می دهد مترها می توانند از نوع نواری و یا متر لیزری باشند نوع لیزری این مترها، با استفاده از نور متصاعد شده از دستگاه عمل اندازه گیری را انجام می دهند. متر مهندسی از پرطرفدارترین این کالاها می باشد.
  2.  تراز: یکی از ابزارآلات پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی و فعالیت های عمرانی به شمار می رود که از آن جهت تراز کردن یک سطح استفاده می شود. این وسیله در دو نوع دستی و لیزری موجود می باشد که نوع لیزری آن، با استفاده از نور متصاعد شده از دستگاه عمل اندازه گیری را انجام می دهند.
  3.  دماسنج: از این دستگاه جهت اندازه گیری دمای محیط و یا دمای بدن استفاده می شود که در انواع مختلف دیجیتالی و معمولی موجود می باشند. 
  4. کولیس: این وسیله در انواع مختلف تولید شده و از آن جهت اندازه گیری عمق ، قطر داخلی، قطر خارجی، طول داخلی و طول خارجی استفاده می شود. این وسیله کاربرد وسیعی در صنعت پزشکی، مهندسی و صنایع مختلف دارد. 
  5. مولتی متر: وسیله ای است که می توان از آن جهت اندازه گیری کمیت های الکتریکی مثل شدت جریان، ولتاژ، مقاومت و هم چنین فرکانس و ظرفیت خازن استفاده کرد. 
  6. ترازو: وظیفه اصلی این وسیله اندازه گیری دقیق وزن اجسام می باشد و دارای انواع گوناگون است. 
  7. خط کش و گونیا: یکی از مهم ترین ابزاراندازه گیری هستند که از آنها برای اندازه گیری طول، خط کشی، پیدا کردن زاویه و کارهایی نظیر آن انجام می شود. این وسایل کاربرد زیادی در صنایع مختلف به ویژه نجاری، معماری، نقشه کشی و فعالیت های عمرانی دارند. 

ابزار اندازه گیری می تواند به دو روش مستقیم و غیرمستقیم، کمیت مورد نظر را اندازه گیری کند. ابزار اندازه گیری به روش مستقیم، به این شیوه عمل می کند که به صورت مستقیم بر روی جسم مورد نظر و یا داخل محیط قرار گرفته و اندازه گیری می کند.
علاوه بر اندازه گیری، از این ابزارها برای خط کشی نیز استفاده می شود. در صنایع مهندسی، تولید، مکانیک و ساخت و ساز مانند نقشه کشی، ابزار اندازه گیری یکی از فاکتورهای اساسی می باشد زیرا با استفاده از آن ها، می توان شرایط دستگاه و محیط را سنجید. این ابزارها کاملا آنالیز شده و از دقت کافی برخوردار هستند.

قیمت و خرید ابزارآلات اندازه گیری:

برای خرید ابزار انداره گیری باید به نکات بسیاری نظیر برند، کیفیت ساخت و تولید، دقت و حساسیت ابزار، کاربرد آن و... توجه کرد.از بهترین برندهای تولید کننده ابزار اندازه گیری می توان به آیرون مکس، اسیست، جی سی بی، دیوالت، رونیکس، کی کی مون و... اشاره کرد.
 سایت راندنو مرجع کاملی از انواع ابزارها مخصوصا ابزار اندازه گیری است که می توانید محصول مورد نظر خود را در میان هزاران کالای موجود انتخاب کنید. سایت راندنو برای خریداران امکان مقایسه قیمت و مشخصات فنی را نیز فراهم کرده است. هم چنین در صورت این که کالای مورد نظر شما در سایت موجود نباشد، می توانید با ثبت استعلام از برترین فروشگاه ها به صورت رایگان پیش فاکتور بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.


 

لیست مقایسه

برند