ثبت فروشگاه

میکرومتر چیست و چه انواعی دارد؟ میکرومتر یا ریزسنج ابزار مناسبی برای اندازه‌گیری قطر داخلی و خارجی، ضخامت، طول و ارتفاع قطعات است. واحد میکرومتر در دو نوع اینچی و میلی‌متری تقسیم می‌شوند. این ابزار اندازه‌گیری قابلیت‌های زیادی دارد و در صنایع نجاری، آزمایشگاه و مشاغل دیگر استفاده می‌شود. خواندن میکرومتر به دو روش ساده و دیجیتال انجام می‌شود.

میکرومترها با دقت 0.01 تا 0.001 میلی‌متر در بازار موجود هستند. بدنه، فک ثابت و متحرک، اهرم قفل کن، ورنیه، جغجغه و استوانه مدرج از اصلی‌ترین اجزای میکرومتر به شمار می‌آیند. میکرومتر دیجیتال مقیاس به دست آمده را بر روی صفحه نمایشگر نشان می‌دهد. مدل‌های ساده نیز مقیاس به دست آمده را با روش‌های خاص نمایش می‌دهند. به طور کلی افزایش سرعت اندازه‌گیری، برخورداری از دقت بالا در اندازه‌گیری و کاهش استهلاک از مهم‌ترین مزایای این ابزار هستند.

لازم به ذکر است انواع میکرومتر براساس نوع سنجش نیز به دو دسته کلی میکرومتر داخل سنج و میکرومتر خارج سنج تقسیم می‌شوند. مدل‌های خارج سنج برای اندازه‌گیری ابعاد خارجی مانند قطر، طول و عرض خارجی قطعات استفاده می‌شوند. مدل‌های داخل سنج نیز برای اندازه‌گیری ابعاد و قطر داخلی قطعاتی مانند رینگ، مهره و همچنین اندازه‌گیری فاصله دو دیوار استفاده می‌شود.

میکرومترها براساس مقدار گام پیچ و مهره درجه‌بندی می‌شوند. بنابراین مبنای دقت میکرومترها مقدار گام پیچ و مهره آن‌ها است. مقدار گام در میکرومترهای میلیمتری معمولاً 0.5 و 1 میلی‌متر است و در میکرومترهای اینچی 0.025 و 1.40 اینچ برآورد شده است. با استفاده از رابطه (R=a/n) می‌توان دقت میکرومتر را محاسبه نمود. مقیاس سنجش میکرومترها به شرح زیر است:

  • R دقت میکرومتر است.
  • A مقدار گام پیچ و مهره میکرومتر برحسب میلی‌متر یا اینچ است.
  • N  تعداد فاصله‌های روی استوانه محرک میکرومتر است.

قیمت میکرومتر

قیمت ریزسنج با توجه به عوامل مختلفی مانند نوع دستگاه، دقت اندازه‌گیری و شرکت تولیدکننده بستگی دارد. آکاد، میکرومتر میتوتویو و میکرومتر اینسایز از بهترین تولیدکنندگان این تجهیزات اندازه‌گیری در بازار به شمار می‌آیند. میکرومتر 0-25 اینسایز یکی از پرمصرف‌ترین محصولات این برند است.

شما کاربران گرامی جهت تهیه میکرومتر عمق سنج با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

خرید میکرومتر از راندنو

پیش از خرید ریزسنج‌ها بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • میزان دقت اندازه‌گیری میکرومتر یکی از پارامترهای مهم در انتخاب و خرید این محصول است.
  • دامنه اندازه‌گیری میکرومتر نیز از دیگر فاکتورهای مهم در خرید این ابزار است که باید به آن توجه داشته باشید.
  • وجود قفل ضامن نیز می‌تواند به منظور افزایش راندمان کاری شما، کاربرد داشته باشد.
  • نوع صفحه نمایش از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این ابزار اندازه‌گیری باید مورد توجه قرار بگیرد.
  • هنگام خرید این ابزار اندازه‌گیری به گارانتی و خدمات پس از فروش محصول دقت نمایید.
  • قیمت میکرومتر نیز از دیگر نکاتی است که برای برخی کاربران حائز اهمیت است. براساس نوع محصول و هزینه‌ای که برای خرید ریزسنج در نظر گرفته‌اید، می‌توانید مناسب‌ترین ریزسنج را انتخاب نمایید.
  • برند و شرکت تولیدکننده ریزسنج از دیگر پارامترهای مهمی است که در انتخاب این محصول تأثیر به سزایی خواهد گذاشت. در نتیجه سعی بر این داشته باشید که میکرومتر مورد نظر را از برندهای محبوب و معتبر خریداری نمایید.

برای خرید میکرومتر ارزان می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت میکرومتر داخل سنج و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


نوع سنجش