ثبت فروشگاه

پراب

پراب (Probe) نوعی ابزار در صنعت الکتریک محسوب می شود که برای جابجایی سیگنال های الکتریکی در بین دستگاه ها طراحی و ساخته شده است. این وسیله می تواند به آسانی سیگنال ها را انتقال دهد همچنین آسیبی به کاربر و دستگاه وارد نکند. پراب ها انواع مختلفی مانند پراب تست، پراب اسیلوسکوپ و پراب جریان دارند. هر پراب دارای ولتاژ، جریان فرکانس و دمای خاصی است که براساس نوع دستگاه اندازه گیری و دقت اندازه گیری انتخاب می شود. پراب تست معمولاً همراه با پروب یا کاوشگر، کابل و کانکتورهای انتهایی به بازار عرضه می شوند. پراب ها شکل های مختلفی مانند پنس، سوزن و گیره ای دارند که براساس نوع قطعه، سیستم مورد تست و اندازه گیری انتخاب می شوند. جهت استعلام قیمت پراب با مراجعه به سایت راندنو، می توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش پراب هستید، می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید انواع پراب مانند پراب آمپرمتر اقدام نمایید.

پراب

پراب چیست

 سیم رابط پروب از جنس کابل کواکسیال است؛ بنابراین ميزان نويز به حداقل می رسد. همچنین نوک پراب به صورت گيره فنری است كه به نقطه ای از مدار وصل می شود. نوک پروب دارای پوششی است که می توان پوشش پلاستيکی آن را برداشت و نوک آن به صورت سوزنی استفاده کرد. انتها فلزی سيم رابط كه به ورودی اسيلوسكوپ متصل می گردد BNC نام دارد که حاوی شیار مورب است تا زمانی که به ورودی اسيلوسکوپ متصل شود و ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت چرخانده شود، اين قطعه به اسيلوسکوپ به صورت کامل متصل شود. همچنين بر روی پروب کليدی با دو حالت 1* و 10* وجود دارد که در حالت 1* سیگنال بدون ضعیف شدن از طريق پروب به اسيلوسکوپ اعمال می شود و در حالت 10*، ابتدا سیگنال در داخل پروب 10 برابر ضعیف می شود سپس به اسیلوسکوپ اعمال می شود.

انواع پراب 

پراب ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی برخی از آنها پرداخته می شود.

پراب مولتی متر

مولتی مترها از طریق اتصال پراب ها به قطعه موردنظر قادر به اندازه گیری جریان یا موارد دیگر هستند. پراب های مولتی متر 2 عدد و با رنگ مخالف یکدیگر هستند که در جعبه مولتی قرار دارند. اغلب رنگ این پراب ها به صورت قرمز و مشکی است. لازم به ذکر است که هر دو پراب ها عملکرد یکسانی دارند و تنها برای شناسایی آنها از رنگ های مخالف استفاده می شود. حال که دانستید پراب مولتی متر چیست به معرفی پراب منبع می پردازیم.

پراب منبع تغذیه

منبع تغذیه DC دارای ولت متر، آمپرسنج و دو پراب است. با استفاده از منبع تغذیه DC و اتصال پروب ها به اتصالات باتری می توان سلامت دستگاه های موبایل را بررسی نمود. این نوع پراب ها به صورت پروب مثبت ( پروب قرمز) و پروب منفی (پروب مشکی یا زمینی) هستند که پراب قرمز به پایه مثبت باتری و پراب مشکی به پایه منفی باتری متصل می شود.

پراب میگر

پراب میگر برای اتصال به میگر مورد استفاده قرار می گیرد که دارای یک پراب گیره سوسماری به رنگ های قرمز و سیاه و یک پراب گیره سوسماری دو شاخه است. لایه حفاظتی پلاستیکی موجود در نوک این پراب سبب افزایش ایمنی می شود.

پراب ترموکوپل

از این نوع پراب برای ترموکوپل ها بمنظور اندازه گیری دما در صنایع مختلف استفاده می شود.

انواع پراب 

مزایای پراب

  • پراب از جنس کواکسیال است بنابراین میزان نویزهایی که در هنگام انتقال به وجود می آید را به حداقل می رساند.
  • پوشش پلاستیکی نوک پراب قابل جدا شدن است بنابراین در صورت لزوم می توان آن را جدا کرد. 
  • پراب نوعی ابزار فیزیکی محسوب می شود که برای اتصال تجهیزات تست الکترونیک کاربرد دارد.

مزایای پراب

برترین برند پراب

شرکت های مختلفی به تولید پراب می پردازند که در ادامه به معرفی برترین آنها پرداخته می شود.

پراب یونیتی

شرکت یونیتی به تولید انواع تجهیزات ابزار دقیق و اندازه گیری می پردازد که یکی از محصولات آن پراب است. پراب یونیتی در انواع پراب مولتی متر، پراب میگر، پراب ارت سنج، پراب فلکسی و ... وجود دارد. پراب های این برند دارای سیم عایق و روکش نوک قابل حذف است. پراب مولتی متر یونیتی مدل UT-L25، پراب ترموکوپل یونیتی مدل UT-T03، پراب میگر یونیتی مدل UT-L34 و ... از انواع پراب های این برند هستند.

از دیگر برندهای برتر پراب می توان به پراب آمپرمتر هیوکی، پراب لیدر و ... اشاره کرد.

قیمت پراب

پراب براساس عوامل مختلفی مانند نوع، وزن، ابعاد، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود. شما می توانید در سایت راندنو قیمت انواع پراب از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین پراب را انتخاب نمایید.

خرید پراب

برای خرید پراب می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پراب و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند