ثبت فروشگاه

ابزار دقیق

ابزار دقیق (Instrumentation) ابزار اندازه‌گیری هستند که تغییرات فیزیکی را در یک فرایند بررسی و اندازه‌گیری می‌کنند، درنهایت نیز خروجی را نمایش می‌دهند. استفاده از ابزار دقیق به عملکرد دقیق و استاندارد فرآیند‌های فیزیکی، شمیایی و الکتریکی که در صنایع مختلف کاربرد دارند کمک می‌کند. ابزار دقیق که برای بررسی و اندازگیری  پارامترهایی مانند دما، فشار، سطح سیالات، فلو، غلظت گازها و مقادیر PH مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع ابزار دقیق شامل کنترلر، نشان دهنده، ترانسمیتر و رکوردر می‌شود. ابزار دقیق از بخش‌های مختلفی اعم از سنسور، تقویت کننده، نمایش، رکوردر، کنترل کننده، محرک، دتکتور یا آشکارساز، شیر کنترلی یا ولو و پوزیشنر تشکیل شده‌اند. از انواع تجهیزات ابزار دقیق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آمپرمتر یا آمپرسنج (Ammeter): ابزار اندازه‌گیری شدت جریان در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی است. 
 • مولتی متر (Multimeter) یا آوومتر (AVOmeter): ابزار اندازه‌گیری کمیت‌های الکتریکی مانند ولتاژ، جریان و مقاومت الکتریکی محسوب می‌شود که با استفاده از آن سلامت یا مشخصات قطعات الکتریکی یا الکترونیکی بررسی می‌شود.
 • تستر: تستر برای اندازه‌گیری ولتاژ در سیم‌ها و دستگاه‌ها کاربرد دارد. 
 • ترمومتر: ترمومتر که به آن حرارت سنج یا دماسنج نیز گفته می‌شود، وسیله اندازه‌گیری حرارت و دما محسوب می‌شود.
 • متر لیزری (Laser meter): ابزار اندازه‌گیری است که به کمک لیزر می‌تواند طول، سطح و ... را اندازه گیری نماید. 
 • رطوبت سنج: رطوبت سنج که با نام‌های نم سنج یا هیگرومتر نیز شناخته شده‌اند درواقع دستگاه اندازه‌گیری میزان بخار آب یا رطوبت موجود در یک فضا محسوب می‌شود. 
 • پراب یا پروب (Probe): یک سیم رابط بین ابزار اندازه‌گیری و پارامتر مورد سنجش محسوب می‌شود که برای انتقال سیگنال‌های الکتریکی به اسیلوسکوپ استفاده می‌شود.
 • ارت سنج: ارت سنج یا ارت تستر دستگاهی برای سنجش عملکرد سیستم چاه ارت است. 
 • دورسنج: دورسنج یا تاکومتر دستگاه کنترل سرعت دوران، تعداد دور اجسام دوار و دیگر موارد است که انواع مختلفی دارد. 
 • ردیاب کابل: دستگاهی برای پیدا کردن کابل‌ها و سیم‌های مخفی است. به کمک ردیاب کابل می‌توان در زمان کوتاهی مسیر کابل‌ها را به آسانی ردیابی نمود.
 • سنسورهای اختلاف فشار: از این سنسورها برای اندازه‌گیری اختلاف فشار دو نقطه استفاده می‌شود.
 • سنسورهای لرزش: این نوع سنسور می‌تواند میزان لرزش تجهیزات دوار را بصورت  تماسی و یا غیر تماسی اندازه‌گیری کند. 

قیمت تجهیزات ابزار دقیق

ابزار دقیق براساس عواملی مانند نوع ابزار، نوع کاربرد، کیفیت ساخت، دقت اندازه‌گیری، جنس بدنه، برند و شرکت تولیدکننده و دیگر قیمت گذاری می‌شود. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت انواع ابزار دقیق از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین ابزار دقیق را انتخاب نمایید.

خرید تجهیزات ابزار دقیق از راندنو

پیش از خرید تجهیزات ابزار دقیق بهتر است به موارد زیر توجه شود:

 1. نوع ابزار
 2. جس بدنه
 3. دقت اندازه گیری
 4. ابعاد
 5. نوع کاربرد 
 6. برند و شرکت تولیدکننده
 7. کیفیت ساخت
 8. ویژگی ها
 9. قیمت
 10. کاتالوگ تجهیزات ابزار دقیق
 11. گارانتی و خدمات پس از فروش

برای خرید ابزار دقیق می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار دقیق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند