ثبت فروشگاه

محافظ گوش چیست و چه انوعی دارد؟ گوشی ایمنی نوعی ابزار ایمنی برای محفاظت از مجرای بیرونی و درونی گوش است. این ابزار ایمنی توانایی شنیدن را تا حدودی کاهش می‌دهد و از آسیب به مجرای درونی گوش جلوگیری می‌کند. این وسیله از گوش افراد در برابر امواج ناهنجار و فرکانس‌های بالا به خوبی مراقبت می‌کند. توجه داشته باشید در صورتی که شدت اصوات موجود در محیط بیشتر از 85 دسی‌بل باشد، باید از گوشی ایمنی استفاده کرد. برخی از محافظ گوش‌ها درون کانال گوش را پر می‌کنند و از این طریق مانع ورود صدای بلند به مجرای گوش می‌شوند. محافظ‌های گوش ظاهری شبیه به هدفون دارند و به طور کامل گوش را پوشش می‌دهند.

برخی دیگر از محافظ‌ها نیز به صورت رو گوشی فضای اطراف گوش را مسدود می‌کنند و مانع از ورود صدای ناهنجار به مجرای گوش می‌شوند. استفاده از محافظ گوش در مشاغلی همچون تراشکاری، نجاری و فعالیت‌های عمرانی کاربرد دارد. همچنین هنگام کار کردن با دستگاه‌های صنعتی مانند هیلتی، چکش تخریب، فرز، دریل و دیگر ابزارآلات پر سر و صدا، باید از گوش گیر ایمنی استفاده کرد. انواع گوشی صداگیر با توجه به کاربردهایی که دارند، از یکدیگر متمایز می‌شوند. نوعی گوشی ایمنی به بازار ارائه شده است که داخل گوش قرار می‌گیرد و ابعاد کوچکی دارد.

استفاده از این محافظ گوش برای تمامی افراد مناسب است و در طولانی مدت قابل استفاده هستند. در ادامه به بررسی انواع گوشی ایمنی و موارد استفاده از آن‌ها پرداخته شده است:

  • ایرماف Ear muff  یا گوشی ایمنی روی گوش: این محافظ گوش به طور کامل گوش را از بیرون می‌پوشاند و ظاهری شبیه به هدفون دارد. این محصول شامل مواد تضعیف‌کننده صدا و بالشتک‌های نرمی است که اطراف گوش قرار می‌گیرند. استفاده از این وسیله باعث می‌شود کاربر نتواند همزمان از عینک ایمنی دلخواه استفاده کند. این محافظ گوش مانند گوش بند‌ها نیز حدود 15 تا 30 دسی‌بل از شدت صدا‌ را کاهش می‌دهد.
  • ایرپلاگ Ear plug  یا گوش بند: گوش بند نوعی گوشی است که به دو صورت یک بار مصرف و چند بار مصرف تولید می‌شود. این نوع گوشی ایمنی وزن سبک و قیمت مناسبی دارد. در بیشتر موارد استفاده از این محافظ گوش برای جلوگیری از سرو صدای محیط به هنگام مطالعه استفاده می‌شود. محافظ گوش ایرپلاگ به طور معمول از جنس لاستیک، فایبرگلاس ظریف و اسفنج وینیل تولید می‌شوند. نوعی از این گوشی‌ها از جنس سیلیکون هستند و برای هر فرد به طور مجزا ساخته می‌شوند.
  • نیمه ایرپلاگ (Semi-inserted Ear Plag): این کالا از دو ایر پلاگ تشکیل شده است و به وسیله یک سربند پلاستیکی، مجرای انتهایی گوش را نگه می‌دارد. اثربخشی این محصول نسبت به ایرپلاگ کمتر است. همچنین سطح صداگیری آن در حدی است که انگار دست بر روی گوش نگه داشته شده است.
  • محافظ گوش الکترونیکی: این محافظ گوش موجب تنظیم صدا براساس شدت در تمام زمان‌ها می‌شود. محافظ گوش الکترونیکی قادر است حدود 19 تا 31 دسی‌بل از شدت صدای محیط را کاهش دهد.

قیمت محافظ گوش

قیمت گوشی صداگیر با توجه به ایرماف و ایرپلاگ بودن محافظ گوش، متفاوت است. مواد اولیه به کار رفته درساختار محصول و برند تولیدکننده نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت این کالا به شمار می‌آیند.

جهت تهیه بهترین گوش گیر صدا برای خواب نیز با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

خرید گوش گیر ایمنی از راندنو

هنگام خرید گوشی ایمنی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • با توجه به کاربرد این وسیله ایمنی، محافظ گوش می‌تواند بر روی کلاه باشد که از این مدل می‌توان به محافظ گوش پلتور اشاره کرد.  
  • در هنگام خرید این محصول به برخورداری از قابلیت تغییر سایز آن توجه نمایید.
  • وزن محافظ گوش برای مصرف‌کنندگان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
  • جنس نامرغوب می‌تواند موجب بروز حساسیت در مجرای داخلی گوش کاربر شود.

برای خرید محافظ گوش ضد صدا می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت محافظ گوش و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند