ثبت فروشگاه

محافظ گوش 

محافظ گوش نوعی وسیله ایمنی جهت حفاظت از مجرای بیرونی گوش است که توانایی شنیدن را تا حدی کاهش می دهد. این وسیله محافظ در برابر امواج ناهنجارو فرکانس های بالا گوش را محافظت می نماید. در صورتی که شدت اصوات موجود در محیط بیش تر از 85 دسی بل باشد باید از محافظ گوش استفاده نمود. بعضی از محافظ های گوش درون کانال گوش را پر می کنند و از این طریق مانع ورود صدای بلند به مجرای گوش می شوند. برخی دیگر از محافظ ها نیز به صورت رو گوشی فضای اطراف گوش را مسدود می کنند تا جلوی صدای بلند گرفته شود. محافظ گوش در انواع مشاغل تراشکاری، نجاری و فعالیت های عمرانی کاربرد دارد. در هنگام کار کردن با دستگاه های هیلتی، چکش تخریب، دستگاه های فرز سنگبری، دریل های بزرگ و دیگر ابزار پر سر و صدا می بایست از محافظ های گوش استفاده نمود.

انواع محافظ گوش ایمنی

  • Ear muff  یا گوشی ایمنی روی گوش: به طور کامل گوش را از بیرون می پوشاند و ظاهری شبیه به هدفون دارد. این محافظ شامل مواد تضعیف کننده صدا و بالشتک های نرمی است که اطراف گوش قرار می گیرند. استفاده از این وسیله باعث می شود کاربر نتواند همزمان از عینک ایمنی دلخواه استفاده نماید. از این رو هنگام خرید ابزار ایمنی برای استفاده همزمان با هم می بایست دقت بیشتری شود. در افرادی که دچار پارگی گوش هستند استفاده از این نوع محافظ گوش توصیه می شود. این محافظ گوش مانند کوش بند ها حدود 15 تا 30 دسی بل شدت صداها را کاهش می دهند.
  • Ear plug  یا گوش بند: گوش بند نوعی از گوشی است که به دو صورت یک بار مصرف و چند بار مصرف تولید می شود. این وسیله سبک، در دسترس و ارزان قیمت است. از این تو گوشی هنگام مطالعه برای جلوگیری از سرو صدای محیط نیز استفاده می شود. جنس این محصول معمولا از لاستیک، فایبر گلاس ظریف و اسفنج وینیل تولید می شود.  نوعی از این گوشی ها از جنس سیلیکون بوده و برای هر فرد به طور مجزا ساخته می شود. گوش بندها حدود 15 تا 30 دسی بل شدت صداها را کاهش می دهند. 
  • نیمه ایرپلاگ (Semi-inserted Ear Plag): این کالا از دو ایر پلاگ تشکیل شده که به وسیله یک سربند پلاستیکی مجرای انتهایی گوش را نگه می دارد. اثر بخشی آن نسبت به ایر پلاگ کمتر است و مانند این است که دست روی گوش نگه داشته شده است. 
  • محافظ گوش الکترونیکی: این محافظ گوش سبب تنظیم صدا بر اساس شدت در تمام زمان ها می شود. محافظ گوش الکترونیکی قادر است حدود 19 تا 31 دسی بل از شدت صدای محیط بکاهد. 

نکات مهم در خرید محافظ گوش 

  1. با توجه به کاربرد این وسیله ایمنی، محافظ گوش می تواند قابل نصب روی کلاه باشد. که از این مدل می توان به محافظ گوش پلتور اشاره کرد. 
  2. برخی محافظ های گوش قابلیت تغییر سایز دارند. 
  3. وزن محافظ گوش برای کاربران دارای اهمیت است. محافظ گوش های سنگین باعث ایجاد مشکل در سر و گردن می شوند. 
  4. جنس نامرغوب می تواند سبب بروز حساسیت در مجرای داخلی گوش شود توجه داشته باشید تا محافظ گوشی با جنس مرغوب تهیه شود. 

توجه داشته باشید میزان فرسودگی گوشی محافظ را چک نمایید تا به موقع اقدام به تعویض بالشتک های آن نمایید. قبل از استفاده دستورات درج شده روی گوشی محافظ را با دقت چک نمایید. برای انتخاب و خرید بهترین محافظ گوش و اطلاع از قیمت محافظ گوش های پر طرفدار مانند 3m، پلتور و.. می توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید  و با فروشندگان  به طور مستقیم ارتباط بر قرار کنند.

لیست مقایسه

برند