ثبت فروشگاه

آچار بکس بادی گتس مدل GP-2474-8

از ۱۵,۰۷۰,۰۰۰ تا ۱۵,۰۷۰,۰۰۰ تومان

پرچ کن بادی گتس مدل GP-0807

از ۴,۰۷۰,۰۰۰ تا ۴,۰۷۰,۰۰۰ تومان

فرز بادی گتس مدل GP-0519AF

از ۵,۷۲۰,۰۰۰ تا ۵,۷۲۰,۰۰۰ تومان

چکش بادی گتس مدل GP-0103RK2

از ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

آچار بکس بادی گتس مدل GP-2436

از ۱۲,۶۵۰,۰۰۰ تا ۱۲,۶۵۰,۰۰۰ تومان

پرچ کن بادی گتس مدل GP-1754

از ۵,۱۷۰,۰۰۰ تا ۵,۱۷۰,۰۰۰ تومان

ابزار بادی

ابزار بادی یا ابزار پنوماتیکی از جمله پیشرفته ترین و کامل ترین ابزار آلات دستی به شمار می آیند. پنوماتیک به معنی هوا بوده و نوعی فناوری است که به کارگیری گازهای فشرده جهت ایجاد نیروی مکانیکی می پردازد. به عبارتی انواع این ابزارآلات نوعی ابزار قدرت محسوب شده و توسط این گاز فشرده بی اثر، در کمپرسور هوا جهت ایجاد نیروی مکانیکی، مورد استفاده قرار می گیرد. کمپرسور باد از پر طرفدارترین این نوع ابزار محسوی می شود.هوای فشرده استفاده شده در ابزارآلات پنوماتیکی نیروی محرکه انواع این ابزارآلات بوده که جایگزین نیروی الکتریکی شده است. این ابزارآلات می تواند توسط دی اکسید کربن ذخیره شده و در سیلندرهای کوچک که قابل حمل هستند، هدایت شود. انواع این ابزار بسیار سبک و راحت بوده و همچنین کوچک و قابل حمل هستند.

هوای مورد نیاز جهت تأمین نیروی مکانیکی این ابزارآلات به وسیله شلنگ فنری یا لوله به ابزار انتقال می یابد. معمولا کارکرد با ابزارآلات دستی بسیار راحت تر از ابزار الکتریکی بوده و به علت تلفات انرژی کمتر، این ابزار کاربرد بسیاری دارد. از مزیت استفاده از انواع این ابزارآلات می توان به امنیت بالای آن، نسبت به ابزار برقی اشاره کرد. از دیگر ویژگی های ابزار پنوماتیکی سبک و کوچک بودن ابزار بادی است که می توان در ارتفاعات بالا از آن استفاده کرد.

ابزار بادی

انواع ابزار بادی

ابزارآلات بادی گستره وسیعی از انواع تجهیزات را دربر می گیرند که در ادامه به انواع این تجهیزات می پردازیم:

دریل بادی

دریل بادی از پر مصرف ترین انواع ابزارآلات بادی بوده و جهت سوراخکاری در کارگاه های تولیدی مناسب بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله از پرکاربرد ترین ابزار بادی نجاری بوده و جهت سوراخکاری، باز و یا بستن انواع پیچ و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این دریل انواع مختلفی دارد و جهت انجام کارهای سبک، سنگین و مصارف خانگی و عمومی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

دریل بادی

میخکوب بادی

این ابزار وسیله ای است که برای قرار دادن میخ در چوب و انواع مواد مختلف کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. میخ کوب و منگنه کوب بادی ابزار مناسبی جهت خط تولید به خصوص صنایع مبلمان سازی و نجاری به شمار می روند. این ابزار با استفاده از کمپرسورهای الکترومغناطیسی انرژی لازم را تامین می کند. ابزار ایمنی نجاری نیز، نام دیگری از دسته بندی این محصولات است.

میخکوب بادی

فرز بادی

این دستگاه ظاهری شبیه به دریل رومیزی دارد و دارای سه محور حرکتی است. همچنین قدرت خود را از کمپرسور بادی می گیرد و نسبت به فرز برقی ایمن تر است. این ابزار در صنایع چوبی که به صیقل کاری نیاز بوده و ظرافت کار از اهمیت بالایی برخوردار است، کاربرد داشته و مورد استتفاده قرار می گیرد. این ابزار در دو نوع انگشتی و مینی تولید و به بازار عرضه می شود که هر یک از کاربردهای متفاوتی برخوردار هستند.

فرز بادی

بکس بادی

این وسیله همان آچار بادی است که انواع پیچ و مهره را به سهولت باز و بسته می کند. این وسیله با یک شلنگ فنری به کمپرسور بادی متصل شده و قدرت و انرژی زیاد خود را تامین می کند. از این ابزار در پروژه های صنعتی، کارخانه ها، کارگاه های تولیدی، خدماتی، تعمیراتی و ... استفاده می شود. لازم به ذکر است که آچار بکس های بادی از قدرت بالایی برخوردار هستند و هیچ کدام از انواع آچارها از این میزان قدرت برخوردار نیستند. این آچارها نیز در انواع گوناگونی باتوجه به کاردهای مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند.

بکس بادی

کمپرسور باد

این وسیله از مهم ترین و پرکاربردترین انواع ابزارهای بادی به شمار می آید. کمپرسور باد به عنوان منبع تغذیه ابزارآلات بادی بوده و در صنعت نقش مهمی دارد. پمپ باد  با استفاده از یک موتور الکتریکی یا موتور گازی حجم هوای فشرده را کنترل کرده و انرژی مورد نیاز ابزار بادی را نیز تأمین می کند.

کمپرسور باد

چکش بادی

چکش بادی یا پیکور جهت تخریب سنگ، آسفالت، بتن و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار نیز مانند دیگر ابزارهای بادی به وسیله کمپرسور هوا کار می کنند. نیروی وارد شده به این ابزر باید با دبی 7 باشد. به عبارتی سیلندر درون چکش بادی با فشار هوای 7 بار به حرکت می افتد. در غیر این صورت این ابزار با تمام توان کار نگرده در نتیجه بازدهی خوبی نخواهد داشت. چکش بادی از دوقسمت دسته و مضربه تشکیل شده است که برای وارد کردن ضربه و کوبش به میخ کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

چکش بادی

دستگاه پولیش بادی

مهم ترین کاربرد این ابزار یک دست کردن و براق ساختن رنگ خودرو است. این ابزار جهت از بین بردن آسیب های رنگی بدنه خودرو مانند خط و خش و ... مورد استفاده قرار می گیرد. پولیش ها جهت ترمیم سطوحی مانند فلزات، چوب، شیشه، پلاستیک و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه پولیش بادی

پیستوله بادی

پیستوله بادی یا رنگ پاش بادی با فرآیند مکش و دمیدن هوا موجب می شود که محتویات درونی آن به محیط یا سطح مورد نظر پاشیده شود. این ابزار از تنظیمات متفاوت، وزن سبک و طول عمر بیشتری نسبت به پیستوله های برقی برخوردار است. سوزن و نازل اکثر پیستوله های بادی از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده و معمولاً از سه نوع تنظیم پاشش و کنترل فشار هوا برخوردار هستند.

پیستوله بادی

سم پاش بادی

سم پاش ها ابزاری کاربردی در صنایع کشاورزی هستند. این ابزار سم و مواد آفت کش را در مقیاس های متتفاوت و کاربردهای گوناگون اسپری می کند. استفاده از انواع سم پاش موجب صرفه جویی در زمان و سرعت عمل سم پاشی می شود. سم پاشی توسط این وسیله به کمک نازل تعبیه شده در این ابزار انجام می گیرد و سم با دست و بدن هیچ گونه تماسی ندارد.

اجزای منبع تغذیه ابزاربادی

انواع این ابزار از اجزای ساده و در عین حال کلربردی، تشکیل شده است. در ادامه به اجزای تشکیل دهنده این گونه از ابزارآلات اشاره خواهیم کرد.

دستگاه کمپرسور

همانطور که قبلاً اشاره کردیم کمپرسور دستگاهی است که هوای فشرده مورد نیاز ابزار بادی را تأمین می کند. این دستگاه در انواع گوناگون و در اندازه های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شود. اگر میزان کارابزار بادی با کمپرسور متناسب نباشد، به موتور آن فشار وارد شده و موجب ایجاد استهلاک و اتلاف انرژی خواهد شد. لازم به ذکر است که هنگام خرید این دستگاه به حجم آن توجه داشته باشید و متناسب با میزان مصرف مورد نیاز خود آن را انتخاب نمایید.

دستگاه کمپرسور

شلنگ فنری یا لوله فلزی

این وسیله جهت انتقال هوای فشرده به ابزار مورد نیاز کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این اتصالات از اهمیت زیادی برخوردار بوده و فرآیند اتصالات باید به درستی انجام پذیرد تا عملکرد مطلوبی داشته باشند. این اتصالات نیازمند مراقبت زیادی هستند زیرا هنگام انتقال هوا، افت فشار و نشتی از این ناحیه اتفاق میفتد. لازم به ذکر است که جهت استفاده برای مصارف عمومی باید از شلنگ های کوتاه تر از 8 متر استفاده شود. همچنین اگر فاصله کمپرسور تا ابزار بیشتر باشد، لوله های فلزی گزینه مناسبی هستند.

واحد مراقبت

یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده ابزار بادی، واحد مراقبت آن است. یک واحد مراقبت از سه بخش فیلتر رطوبت، فشارشکن و واحد روغن است. لازم به ذکر است که واحد مراقبت دو بخشی یا تک بخشی در بازار موجود هستند. واحد مراقبت دو بخشی شامل فشارشکن و فیلتر رطوبت بوده و استفاده از آنها معمولاً برای ماشین آلات و ابزارآلاتی که به روغن احتیاج ندارند، مناسب بوده و کاربرد دارد.

فیلتر رطوبت

هوای منتقل شده از کمپرسور دارای رطوبت بوده و رطوبت از بزرگترین تخریب کنندگان ابزارآلات بادی به شمار می آید. فیلتر رطوبت از انتقال آب همراه با هوای فشرده به دورن ابزار جلوگیری می کند. همچنین مخزن فیلتر رطوبت پس از استفاده باید تخلیه شود.

فشارشکن

هوای فشرده خروجی از دستگاه کمپرسور پیش از ورود به ابزار بادی، باید از فشار معینی برخوردار باشد. کار اصلی این قطعه تنظیم حجم ورودی هوای فشرده به داخل ابزار است. ابزارهای بادی با فشار هوای PSI90 از بالاترین راندمان برخوردار هستند.

واحد روغن

این قسمت تزریق روغن به دورن ابزار بادی را برعهده دارد. همانطور که می دانید استفاده از روغن به عنوان روان کننده حرکت و کم شدن اصطکاک بین قطعات ابزار و ماشین های مکانیکی، از ضرورت قابل توجهی برخوردار است. زیرا ابزارآلات بادی بدون وجود روغن و روان کننده دچار فرسودگی شده و تخریب می شوند. روش روغن کاری در این سیسم به طوری است که روغن را درون مخزن مخصوص خود ریخته و حرکت هوای فشرده در لوله بالای مخزن موجب حمل روغن به طور مداوم به درون دستگاه است.

مزایای ابزار بادی

همانطور که قبلاً گفته شد ابزارآلات پنوماتیک به دلیل استفاده از هوای فشرده از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. در ادامه به مزایای انواع این ابزارآلات می پردازیم.

 • از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار هستند.
 • امنیت و قدرت بسیار بالایی دارند.
 • انجام کارهای صنعتی و یا خانگی، با استفادده از این ابزارآلات به آسانی انجام می گیرد.
 • ابعاد این دسته از ابزارآلات کوچک بوده و قابل حمل هستند.
 • این دسته از ابزارآلات استهلاک ناچیزی داشته و انرژی کمتری مصرف می کنند.
 • استفاده از گونه این ابزارها در محیط هایی که امکان دسترسی به برق جود ندارد، از مزایای دیگر انواع این محصولات محسوب می شود.
 • ابزارهای پنوماتیک از تنوع زیادی برخوردار بوده و در تمام صنایع مناسب استفاده هستند.
 • لازم به ذکر است که هزینه تعمیر این دسته از ابزارآلات ممقرون به صرفه تر است.

مزایای ابزار بادی

کاربرد ابزار بادی

انواع ابزارآلات بادی در صنایع گوناگون کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. انواع این ابزارآلات در صنایع گوناگون مانند:

 • صنعت و معدن
 • عمران وراه سازی
 • دندانپزشکی
 • صنایع چوب
 • راه سازی
 • ذوب فلزات
 • مونتاژ و نصب قطعات در صنایع ماشین آلات و خودروسازی و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این دسته از ابزارآلات در صناع کوچک ومصارف خانگی نیز کاربردهای گسترده داشته و مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد ابزار بادی

نکات مهم در نگهداری و استفاده از ابزار بادی

در ادامه به چند نکته مهم جهت نگهداری و مراقبت از دستگاه های بادی اشاره خواهیم کرد.

 1. انواع این ابزار باید به دور از رطوبت، گرد و خاک و تابش مستقیم خورشید نگهداری شوند زیرا گرما باعث روان شدن روغن، رطوبت باعث زنگ زدگی قطعات داخلی آن و گرد و غبار موجب اختلال در کارکردن مکانیکی قطعات و در نتیجه خراب شدن و کاهش راندمان دستگاه می شود.
 2. قبل از شروع کار چند قطره روغن به داخل دستگاه ریخته شود. زیرا عدم وجود روان کننده در بین قطعات، موجب بروز آسیب های جدی به دستگاه می شود. لازم به ذکر است که برخی از ماشین آلات و ابزارهای بادی بدون نیاز به روغن کار می کنند و یا به عبارتی Oil Free هستند.
 3. ابزار پنوماتیک در دوره های زمانی مشخص و پس از کارکردهای طولانی به سرویس نیاز دارند.
 4. پس از هربار استفاده از هریک از ابزارآلات بادی حتماً آن را تمیز کنید. ابتدا صبر کنید تا ابزار خنک شود. سپس قبل از انگه آن را سرجای هودش قرار دهید، با یک پارچه تمیز و لطیف آن را تمیز کنید.
 5. برای انجام هر کار از ابزار مناسب آن استفاده نمایید. زیرا استفاده اشتباه از ابزار، موجب کاهش طول عمر دستگاه و خرابی آن می شود.
 6. حین انجام کار با هریک از ابزارآلات دستی، حتماً از عینک ایمنی و لباس کار استفاده کنید.
 7. به طور منظم اتصالات و قطعات ابزارآلات بادی را چک کنید. زیرا لرزش و حرکات این گونه ابزارآلات موجب می شود که پیچ ها و مهره ها به مرور زمان شل شوند.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از ابزار بادی

نکات مهم در خرید ابزار بادی

هنگام خرید ابزارهای بادی به موارد زیر توجه نمایید.

 1. ایتدا با توجه به نیاز و کاربرد خود از محصول بادی، اقدام به خرید آن نمایید.
 2. هنگام خرید ابزارآلات بادی تحقیق کنید و سعی داشته باشید که بهترین کالا را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.
 3. هنگام خرید ابزارآلات بادی به کیفیت ساخت و برند محصول توجه نمایید.
 4. از نکات دیگری که هنگام خرید ابزارآلات بادی باید به آن توجه داشته باشید، سطح مهارت خودتان است. به عبارتی اگر کارهای خاص و فنی تری انجام نمی دهید، ابزارآلات ساده تری را انتخاب نمایید.
 5. لازم بهه ذکر است که اگر ابزاری از قیمت بالاتری برخوردار بود، صرفا به منظور کیفیت بهتر آن محصول نیست.
 6. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ابزارآلات بادی از وزن نسبتاً سبکی برخوردار هستتند. از این رو قابلیت حمل آسان این گونه از ابزارآلات از دیگر نکاتی است که حین خرید انواع آن باید به آن توجه داشته باشید.

بهترین برندهای ابزار بادی

برندهای  معتبر گوناگونی به تولید انواع ابزارآلات بادی پرداخته اند. در ادامه به معرفی برندهای محبوب تولید کننده این ابزارآلات می پردازیم.

ابزار بادی رونیکس

برند رونیکس در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. این برند با پیشرفت چشمگیری که داشته است از سال 1384 تا به امروز، به یکی از برترین و محبوب ترین برندهای صنعت ابزارآلات در خاورمیانه تبدیل شده است. محصولات تولید شده این شرکت طبق استاندارد بین المللی بوده و نسبت به محصولات با کیفیتی که تولید می کند، از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند.

ابزار بادی سوماک

شرکت سوماک فعالیت خود را در کشور تایوان آغاز نمود. این شرکت با تولید محصولات بادی با کیفیت مطلوب پیشرفت چشمگیری داشته است و محصولات تولیدی خود را به نقاط مختلفی از جهان صادر می نماید. این شرکت به تولید انواع ابزارآلات بادی از جمله منگنه کوب، دریل، سنباده، آچار و ... می پردازد. این شرکت به دلیل تولید محصولات باکیفیت توانسته است گواهینامه، ISO9001، نماد CE و گواهینامه QC را اخذ نماید.

ابزار بادی آروا

شرکت آروا در مدت کوتاهی که شروع به فعالیت کرده است، توانسته است رضایت کاربران زیادی را به خود جلب کند. این شرکت در راستای حمایت از تولید ملی اقدام به تأسیس کارخانه تولید ابزارآلات صنعتی نموده است. این شرکت برای تمام محصولاتی که تولید می کند، خدمات پس از فروش فوق العاده ای را برای مشتریان خود درنظر گرفته است. چنانچه اگر محصولات این شرکت به تعمیر نیاز داشته باشند، برند آروا محصولات را تعمیر و در کمتر از 24 ساعت محصول را تعمیر و به مشتری تحویل می دهد. این شرکت نیز به تولید انواع ابزارآلات بادی از جمله دریل، فرز، پولیش و ... می پردازد.

شرکت های معتبر دیگری مانند آیرون مکس، گتس، آینهل، اکتیو، هازت و ... تولید کننده انواع ابزارآلات بادی به شمار می آیند.

قیمت ابزار بادی

ابزارآلات بادی باتوجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند، از قیمت متنوعی در بازار برخوردار هستند. همچنین این محصول از گستره وسیعی برخوردار بوده و طبق قابلیت ها و ویژگی هایی که دارند، در قیمت های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند. برند تولید کننده ابزار بادی نیز بر قیمت انواع ابزارآلات بادی تأثیرکذار هستند.

خرید ابزار بادی

برای خرید ابزار بادی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار بادی را در اختیار شما قرار می دهد.

لیست مقایسه

برند