ثبت فروشگاه

پیستوله بادی

پیستوله بادی ابزر پرکاربردی است که با عمل مکش و دمیدن هوا سبب پاشش محتویات درونی خود می شود. این دستگاه با کمک یک کمپرسور بادی عمل پاشش با فدرت هوا را انجام می دهد. امروزه در صنعت رنگ و ابزار از پیستوله های بادی استفاده فراوانی می شود. پیستوله بادی حرفه ای، سرعت عملیات رنگ کردن را امروزه بسیار بالا یرده است.

انواع پیستوله بادی

 •  کم فشار: با حجم زیاد و فشار کمی که دارد تا 80 درصد راندمان کار را افزایش می دهد.
 • بدون هوا: پیستوله بدون هوا در واقع به جای منبع بادی از یک منبع هیدرولیکی، بنزینی و همچنین الکتریکی برای انجام عمل پاشش توسط نازل خود استفاده می کند. به این نوع پیستوله، هیدرولیکی نیز می گویند.
 •  رنگ باش: به وسیله یک کمپرسور باد عمل رنگ کاری را انجام می دهد.هنگام خرید این دستگاه باید  به حداکثر فشار عملکرد ، غلظت رنگ ، دقت پاشش،  جنس بدنه پیستوله و نازل دستگاه توجه کرد. پیستوله ها با جنس فولاد ضد زنگ، عمر و کارایی بیستری نسبت به مدل های دیگر دارد.
 • کنیتکس پاش: قابلیت پاشش انواع مختلف کنیتکس به صورت ریز دانه ، متوسط و یا دانه درشت را داراست. وبرای پاشش روی دیوار کارایی دارد.
 • قیر پاش: پیستوله  قیر پاش به وسیله یک کمپرسور هوا قیرهای رقیق شده را می پاشد. این دستگاه در صافکاری خودرو ها کاربرد دارد.
 • سایه پاش: برای اسپری نمودن رنگ به صورت خط های باریک کاربرد دارد.

مزایای پیستوله بادی

 

 1. ظرفیت مخزن : مخزن ها در انواع کوچک و بزرگ وجود دارند. با توجه به حجم پاشش و قدرت باد می توان نوع مخزن را تعیین کرد.
 2. سهولت در جابه جایی : این قابلیت  نیز بسته به میزان کاری شما، حجم کار و اینکه چقدر نیاز به حمل یک پیستوله کوچک و یا بزرگ پیدا خواهید کرد، دارد.
 3. شستشوی آسان: در پیستوله های قابل شسشو می توان قطعات دستگاه را از هم جدا کرد و شستشو داد.
 4. تنظیم عملکرد: پیستوله های بادی قابل تنظیم باعث افزایش راندمان کار خواهد شد. چون قدرت پاشش دستگاه با قابلیت تنظیم، جریان پاشش را افزایش داده، دور ریز را کاهش داده و سرعت انجام کار را بالا می برد.
 5. نوع مکانیسم:  نوع مکانیسماین دستگاه این است  که بطور کلی،  یا بصورت بادی طراحی و تولید شده و یا از یک موتور الکتریکی در ساختار داخلی آن،تعبیه شده است که  می توان از قدرت بالاتر آن بهره ها گرفت.
 6. ابزارهای جانبی : میزان بلندی شلنگ نازل،  سری های اسپری، میله های افزایش دهنده ارتفاع، از جمله امکانات جانبی یک پیستوله  به حساب آورده می شوند و همچنین سیم برق در پیستوله های الکتریکی نیز از امکانات و ابزار های جانبی به حساب می آیند. همچنین این ابزار می تواند دارای فرچه، آچار برای باز شدن قطعات و فیلتر برای اتصال مخزن به پیستوله باشند.

قیمت پیستوله بادی:

برای خرید یک پیستوله بادی حرفه ای با مراجعه به سایت راندنو می توان قیمت برندهای متفاوت این محصولات را مشاهده کرد. پیستوله بادی آیرون مکس، رونیکس، واگما، هیوندا از بهترین برندهای این ابزار می باشد. اندازه مخزن، فلزی یا پلاستیکی بودن مخزن و ... در قیمت گذاری این محصول تاثیر گذار می باشد. خریداران می توانند درخواست خرید انواع ابزار بادی را در سایت راندنو مطرح کرده و از فروشندگان متفاوت پیش فاکتور دریافت نمایند.

چرا فشار هوا در پیستوله بادی اهمیت دارد؟

فشار هوای نا مناسب می تواند باعث منجر به خسارت و کاهش عمر مفید ابزار بادی شود. همچنین اگر فشار هوای کمپرسور نامناسب یاشد منجر به بروز خسارت در دیگر ابزارهای بادی می شود. فشار هوای ابزار بادی نباید خیلی کم و یا خیلی زیاد باشد. بهترین کار قبل از استفاده دستگاه، خواندن دفترچه راهنمای محصول بادی است. فشار باد مناسب پیستوله بادی بین 3 تا 4 بار است. با توجه به اینکه پیستوله ها حداقل سه تنظیمه  هستند، امکان تنظیم فشار هوای خروجی را با استفاده از پیچ تنظیم فشار هوا امکان پذیر است. اگر به‌ صورت هم‌ زمان از دو یا چند پیستوله استفاده شود ، یک کمپرسور هوا ۵۰۰ یا هزار لیتری با فشار هوای ثابت ۸ بار نیاز خواهد بود.

تفاوت پیستوله بادی HVLP با LVLP چیست ؟

 پاشش بالا با فشار هوای کمترHVLP  شبیه به یک پیستوله معمولی است. و نیاز به یک فشار هوای بالا و حجم هوای بالا مورد نیاز است. مزیت این پیستوله این است که باعث کاهش ضایعات پوشش می شود و هزینه های رنگ را کاهش می دهد.معایب این پیستوله این است  که پوشش های ضخیم را پوشش نمی دهد. Air Caps - LVMP مخفف حجم پاشش متوسط با فشار هوای کمتر می باشد. این مدل  حجم کمتری از هوا را می گیرد و فشار متوسط را تولید می کند. در اصل از هوای کمتری نسبت به HVLP استفاده می کند اما دارای  پاشش فشار کمتر نسبت به HVLP می باشد. در نهایت  بازده انتقال شبیه به پیستوله بادی HVLP (حدود 60٪) است اما یک پاشش دقیق تر از HVLP را فراهم می کند. این می تواند مجموعه ای عالی برای لکه های چوب و پوشش های نازک باشد.

 

 

لیست مقایسه

برند