ثبت فروشگاه

پیستوله بادی

پیستوله بادی ابزار پرکاربردی است که با عمل مکش و دمیدن هوا، پاشش محتویات درونی خود را امکان پذیر می کند. عمل پاشش پیستوله بادی از طریق کمپرسور باد انجام می شود. همچنین استفاده از این محصول در صنعت رنگ و ابزار، کاربردهای زیادی دارد. امروزه پیستوله بادی حرفه ای سرعت عملیات رنگ کردن را افزایش داده است. قیمت پیستوله رنگ بادی براساس ظرفیت مخزن، نوع نازل و برند تولیدکننده تعیین می شود. در نتیجه با در نظرگیری پارامترهای نام برده، می توانید به خرید پیستوله مورد نظر اقدام نمایید. همچنین خریداران می توانند درخواست خرید انواع ابزار بادی را در سایت راندنو مطرح و از فروشندگان متفاوت پیش فاکتور دریافت نمایند.

پیستوله بادی

پیستوله رنگ پاش بادی چیست

همانطور که در ابتدا گفته شد، پیستوله وسیله ای است که با استفاده از انرژی باد حاصل از کمپرسور، عملیات پاشش را انجام می دهد. کار با این ابزار موجب افزایش سرعت، دقت و افزایش راندمان کار می شود. این دستگاه در انواع مختلفی تولید می شود و رنگ آمیزی با آن، یک تکنیک نقاشی محسوب می شود. نمونه بادی یا پنوماتیک این ابزار از قدرت و طول عمر بیشتری نسبت به پیستوله برقی برخوردار است.

سوزن و نازل این تجهیزات، معمولاً از جنس استنلس استیل ساخته و به صورت ضد زنگ ساخته می شود. همچنین با توجه به نوع ماده درون مخزن، می توانید سایز سوزن و نازل را تعیین نمایید. همچنین برخی از نمونه های این ابزار به صورت سه تنظیم تولید می شوند.  سه تنظیم بودن این ابزار در نوع پاشش، عرض پاشش و کنترل فشار هوا تأثیر می گذارد.

انواع پیستوله بادی براساس کاربرد

پیستوله بادی براساس نوع کاربرد به چند دسته تقسیم می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

کم فشار

این پیستوله بادی با حجم زیاد و فشار کمی کار می کند. این ابزار تا 80 درصد راندمان کار را افزایش می دهد.

بدون هوا

در پیستوله بدون هوا یا پیستوله هیدرولیکی به جای منبع بادی از یک منبع هیدرولیکی، بنزینی و یا الکتریکی برای انجام عمل پاشش استفاده می شود.

رنگ پاش

این پیستوله از طریق یک کمپرسور باد عمل رنگ کردن را انجام می دهد.

کنیتکس پاش

این نوع پیستوله بادی قابلیت پاشش انواع مختلف کنیتکس به صورت ریز دانه، متوسط و یا دانه درشت را دارد.

قیر پاش

پیستوله بادی قیر پاش به وسیله یک کمپرسور، قیرهای رقیق شده را می پاشد. از این پیستوله در صافکاری خودروها استفاده می شود.

گازوئیل پاش

این محصول نوع دیگری از انواع پیستوله ها است که تنها برای پاشش گاروئیل مورد استفاده قرار می گیرد. روغن کاری و گریس کاری قطعات، از عمده کاربردهای این ابزار به شمار می آید و به همین دلیل آن را با نام روغن دان نیز می شناسند. لازم به ذکر است استفاده از این ابزار در تعمیرگاه ها نیز کاربرد زیادی دارد.

ایربراش یا قلم رنگ پاش

ایربراش ها کوچکترین نمونه این ابزارآلات هستند و برای رنگ کاری سطوح باریک و کوچک گزینه مناسبی به شمار می آیند. عمده کاربرد این ابزار، ظریف کاری در صنایع رنگ خودرو است.

سایه پاش

پیستوله بادی سایه پاش برای اسپری کردن رنگ به صورت خط های باریک کاربرد دارد. رنگ کاری چوب و فلزات و وسایل تزئینی با استفاده از نمونه های سایه پاش به خوبی انجام می گیرد.

انواع پیستوله بادی

انواع پیستوله براساس نوع پاشش

این تجهیزات با توجه به نوع پاشش مواد نیز در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به بررسی آنها پرداخته شده است:

پیستوله کاسه زیر

این محصول همانطور که از نامش مشخص است، مخزن آن در زیر محصول قرا گرفته است. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با استفاده از یک شیلنگ، رنگ را به داخل می کشد. به طوریکه خروج باد از فضای مورد نظر با سرعت بالا، موجب ایجاد فشار و مکش شده و رنگ را به طرف بالا می کشد. استفاده از این ابزار در زمینه رنگ کاری ساختمان و نقاشی با رنگ اکرولیک و پلاستیک کاربرد دارد.

پیستوله کاسه رو

پیستوله گرانشی یا ثقلی نوع دیگری از انواع این ابزار است که مخزن بر روی آن قرار گرفته است. این ابزار به هوای فشرده کمتری نیاز دارد و ماده موجود در آن، توسط نیروی گرانش به داخل پیستوله هدایت می شود. استفاده از این وسیله در زمینه رنگ کردن خودرو و سطوح چوبی کاربرد دارد. این مدل نسبت به نمونه های کاسه زیر، ضایعات کمتری دارد و استفاده از آن برای رنگ کاری سطوح افقی و عمودی مناسب است. زیرا زاویه مخزن آن به صورت 45 درجه طراحی شده است.

پیستوله تحت فشار

مدل تحت فشار این محصول به طور کامل درزگیری شده است و فشار موجود در مخزن آن، موجب افزایش پاشش رنگ می شود. از این مدل پیستوله برای پاشش رنگ های غلیظ و مولتی کالر استفاده می شود. لازم به ذکر است این دستگاه در دو مدل مختلف منبع متصل به آن یا منبع جدا تولید می شود.

انواع نازل پیستوله

پیستوله رنگ دارای نازل های مختلفی است.

 • نازل با سایزهای 1.4 تا 1.6: برای اسپری رنگ پایه یا آستر اولیه کاربرد دارد.
 • نازل با سایزهای 1.3 تا 1.6: برای جلا دادن و پاشیدن رنگ رویه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • نازل با سایزهای 1.7 تا 2.2: برای رنگ کردن در سطوح وسیع کاربرد دارد.

انواع نازل پیستوله

کاربرد پیستوله بادی

استفاده از این ابزار در صنایع مختلف کاربردهای به سزایی دارد که در ادامه به بررسی تعدادی از آنها می پردازیم:

 • رنگ کاری چوب و فلز
 • رنگ کاری دیوار
 • رنگ کاری بدنه خودرو
 • گریس کاری و روغن کاری قطعات و مواردی از این قبیل

مزایای پیستوله بادی

استفاده از این ابزار بادی از مزایای قابل توجهی برخوردار است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • تنوع ظرفیت مخزن
 • سهولت در جابه جایی
 • قابل شست و شو بودن قطعات دستگاه پیستوله
 • تنظیم عملکرد 

مزایای پیستوله بادی

اجزای تشکیل دهنده پیستوله بادی

این ابزار بادی مانند دیگر تجهیزات از قطعات مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • بدنه اصلی
 • پیچ تنظیم باد
 • پیچ تنظیم مواد
 • کاسه یا مخزن
 • پیچ پهن و باریک
 • درپوش سوزن
 • ایرکپ یا سرپوش پاشش
 • ماشه
 • سوزن
 • نازل
 • پکینگ مواد
 • پکینگ باد

نحوه کار با پیستوله

در ادامه این بخش، آموزش رنگ کاری یا رنگ آمیزی با پیستوله بادی و همچنین نحوه عملکرد آن، آورده شده است:

 1. برای کار با پیستوله باید حتماً آن را تمیز کنید.
 2. سپس رنگ مورد نظر خود را با تینر مخلوط کنید تا میزان غلظت رنگ کاهش یابد و پیستوله بتواند آن را بر روی سطح بپاشد. نسبت رنگ به تینر بستگی به عواملی مانند رنگ، پیستوله و اندازه نازل دارد اما به طور کلی باید 15 تا 20 درصد ترکیب تینر و رنگ از تینر باشد.
 3. تقریباً  تا 2/3 مخزن پیستوله را از رنگ پر کنید و سپس درب مخزن را قفل نمایید.
 4. فاصله استاندارد بین پیستوله تا سطح مورد نظر برای رنگ کردن باید بین 5 تا 10 اینچ باشد. همچنین پیستوله را باید از بالا به پایین یا از سمتی به سمت دیگری حرکت دهید.
 5. لازم است تا اجازه دهید که رنگ بر روی سطوح کاملاً خشک شود سپس لایه بعدی را اسپری کنید.
 6. پس از اتمام کار خود باید مخزن را از رنگ خالی و آن را تمیز کنید.

نکات مهم درهنگام تمیز کردن پیستوله

 1. پیستوله را باید از کمپرسور جدا کنید و مخزن را از رنگ خالی کنید.
 2. به صورت تقریبی باید 25 درصد از مخزن پیستوله را از تینر پر کنید و تکان دهید. سپس انقدر پاشش را انجام دهید تا بجای رنگ تینر از خروجی آن خارج شود.
 3. ایرکپ را جدا کنید و آن را بشویید تا عاری از رنگ شود.
 4. ایرکپ را به پیستوله وصل کنید تا پیستوله آماده برای استفاده شود.

راهنمای خرید پیستوله بادی

 1. سایز نازل
 2. جنس دسته
 3. جنس بدنه
 4. ظرفیت مخزن
 5. قابلیت تنظیم فشار دستگاه
 6. نوع پاشش
 7. نوع پیستوله بادی
 8. نوع کاربرد
 9. وزن پیستوله
 10. برند و شرکت تولیدکننده

بهترین مارک پیستوله بادی

در حال حاضر برندهای مختلفی به تولید پیستوله بادی پرداخته اند که در ادامه به معرفی برترین آنها پرداخته می شود.

پیستوله بادی رونیکس

رونیکس یگکی از محبوب ترین و برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. ابزار رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای جهانی تولید می شوند. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد و تاکنون توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار انواع ابزارآلات به دست آورد. پیستوله بادی رونیکس مدل rh-6416 ،rh-6215 ،rh-6418 ،rh-6217 و rh 6313 چند نمونه از محبوب ترین مدل های این دستگاه است که رونیکس به بازار ارائه کرده است.

پیستوله بادی آیرون مکس

شرکت آیرون مکس به تولید انواع ابزارهای صنعتی، دستی، بادی و برقی می پردازد. محصولات این شرکت از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. یکی از محصولات این شرکت دستگاه پیستوله است که از پرطرفدارترین مدل آن می توان به E70 اشاره نمود. مخزن این دستگاه فلزی است و ظرفیت آن 600 میلی لیتر است. سوزن نازل آن نیز از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است و دسته آن از روکش پلاستیکی برخوردار است. این محصول از دو پیچ تنظیم برای میزان خروجی رنگ و پهنای پاشش رنگ نیز برخوردار است.

از دیگر مدل های این دستگاه که توسط آیرون مکس به بازار عرضه شده است، می توان به مدل های IM-SH13 ،IM-SE18 و IM-SH15 اشاره نمود.

پیستوله بادی دیاکو

ابزار دیاکو از دیگر تولیدکنندگانی است که به تولید انواع ابزارآلات پنوماتیک می پردازد. ابزار این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس نیاز مشتریان تولید می شوند. پیستوله دیاکو مدل JT1200 ،H-112 و مدل سه تنظیم دیاکو مدل H827 Plus از بهترین دستگاه های تولید شده توسط این برند به شمار می آیند.

پیستوله بادی نووا

نووا به تولید انواع ابزار برقی، بادی و دستی می پردازد. ابزار نووا از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و براساس نیاز کاربران تولید می شوند. نووا گردآورنده انواع ابزارآلات است و محصولات خود را از کشورهای چین، کره، ترکیه، تایوان و دیگر کشورها تأمین می کند. پیستوله نووا مدل NTS 2706 ،NTS 2717 و NTS 2816 از بهترین پیستوله های تولید شده توسط برند نووا هستند.

پیستوله بادی آروا

آروا یک برند ایرانی است که با تلاش های بسیار در زمینه تولید ابزارآلات توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار ابزارآلات به دست آورد. محصولات آروا براساس استانداردهای خاص تولید می شوند و با توجه به کیفیت بالا، از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. پیستوله آروا مدل 3132، 3130، 3106 و 3101 از بهترین مدل های این دستگاه هستند که آروا به بازار عرضه کرده است.

پیستوله بادی هیوندای

هیوندای از تولیدکنندگان انواع ابزار در جهان است که محصولات متفاوتی به بازار عرضه می کند. هیوندای گستره وسیعی از تجهیزات صنعتی و خانگی را تولید کرده است. ابزار هیوندای از قدرت بالایی برخوردار هستند و تنوع زیادی دارد. لازم به ذکر است این شرکت فعالیت خود را از سال 1976 آغاز نمود. پیستوله بادی هیوندای مدل sp-3060 و HA630-SG دو نمونه از محبوب ترین پیستوله های تولید شده توسط این برند هستند.

از دیگر برندهای برتر تولیدکننده این ابزار می توان از پیستوله بادی توسن، واگما، کرون، پیستوله آئوریتا، اکتیو و دیگر برندها نام برد.

قیمت پیستوله بادی

قیمت انواع پیستوله رنگ بادی براساس عواملی مانند ظرفیت مخزن، سایز نازل، جنس دسته، جنس بدنه، قابلیت تنظیم فشار دستگاه، نوع پیستوله بادی، نوع کاربرد، وزن پیستوله، برند و شرکت تولیدکننده متغیر است. شما می توانید در سایت راندنو قیمت پیستوله بادی حرفه ای و قیمت سایر پیستوله های بادی از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا پیستوله بادی ارزان و با کیفیتی را انتخاب نمایید.

خرید پیستوله بادی

برای خرید پیستوله بادی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیستوله بادی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند