ثبت فروشگاه

پیستوله بادی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ پیستوله بادی ابزار پرکاربردی است که با عمل مکش و دمیدن هوا، پاشش رنگ، گازوئیل، قیر و محتویات دیگر را امکان‌پذیر می‌کند. عمل پاشش پیستوله بادی از طریق کمپرسور باد انجام می‌شود. استفاده از این محصول در صنعت رنگ و ابزار، کاربرد‌های ویژه‌ای دارد. با وجود این وسیله، کار نقاشان ساختمانی و صنعتگران، آسان شده است. با استفاده از این ابزار فعالیت‌های رنگ‌آمیزی آسان‌تر انجام می‌شود. به طور کلی یک پیستوله بادی حرفه‌ای موجب افزایش سرعت عمل فعالیت‌های رنگ‌کاری می‌شود.

کار با این ابزار علاوه بر افزایش سرعت، موجب افزایش دقت و راندمان کار نیز می‌شود. همچنین تنطیم پیستوله رنگ می‌تواند به صورت سه تنظیم باشد. سه تنظیم بودن این ابزار در نوع پاشش، عرض پاشش و کنترل فشار هوا تأثیر می‌گذارد.

این دستگاه در انواع مختلفی تولید می‌شود و رنگ‌آمیزی با آن، یک تکنیک نقاشی محسوب می‌شود. سوزن و نازل این تجهیزات، معمولاً از جنس استنلس استیل و به صورت ضد زنگ ساخته می‌شوند. همچنین با توجه به نوع ماده درون مخزن، می‌توان سایز سوزن و نازل را تعیین کرد. پیستوله رنگ دارای نازل‌های مختلفی همچون نازل با سایز‌های 4.1 تا 6.1، نازل با سایز‌های 3.1 تا 6.1 و نازل با سایز‌های 7.1 تا 2.2 است.

پیستوله‌های بادی براساس نوع کاربرد به چند دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها پرداخته شده است:

  • پیستوله رنگ پاش: پیستوله بادی رنگ یکی از پرمصرف‌ترین انواع این کالا است. با استفاده از این نوع پیستوله، می‌توان رنگ‌کاری سطوح مختلف چوبی، فلزی، دیوار و غیره را به خوبی انجام داد.
  • کنیتکس پاش: این نوع پیستوله از قابلیت پاشش انواع مختلف کنیتکس به صورت ریزدانه، متوسط و یا دانه درشت برخوردار است.
  • پیستوله قیر پاش: قیرپاش نوع دیگری از پیستوله‌ها است که برای پاشش محلول قیر رقیق شده به کار می‌رود. استفاده از این پیستوله در زمینه صافکاری خودرو‌ها کاربرد دارد.
  • گازوئیل پاش: این محصول تنها برای پاشش گاروئیل کاربرد دارد. روغن‌کاری و گریس‌کاری قطعات، از عمده کاربرد‌های این ابزار به شمار می‌آیند و به همین دلیل آن را با نام روغن‌دان نیز می‌شناسند.
  • سایه پاش: پیستوله بادی سایه پاش برای اسپری کردن رنگ به صورت خط‌های باریک کاربرد دارد. رنگ‌کاری چوب، فلزات و سایر وسایل تزئینی با استفاده از پیستوله سایه پاش به خوبی انجام می‌گیرد.

انواع پیستوله بادی براساس نوع پاشش مواد در سه نوع مختلف در بازار موجود هستند:

  • پیستوله کاسه زیر: مخزن این محصول همان‌طور که از نامش مشخص است، در قسمت زیرین محصول قرار دارد. نحوه عملکرد پیستوله بادی کاسه زیر به گونه‌ای است که با استفاده از یک شیلنگ، رنگ را به داخل می‌کشد. به طوری که خروج باد از فضای مورد نظر با سرعت بالا، موجب ایجاد فشار و مکش می‌شود و رنگ را به طرف بالا می‌کشد.
  • پیستوله کاسه رو: پیستوله گرانشی یا ثقلی نوع دیگری از انواع این ابزار است که مخزن بر روی آن قرار گرفته است. این ابزار به هوای فشرده کمتری نیاز دارد و ماده موجود در آن، توسط نیروی گرانش به داخل پیستوله هدایت می‌شود. استفاده از این وسیله در زمینه رنگ کردن خودرو و سطوح چوبی کاربرد دارد.
  • پیستوله تحت فشار: مدل تحت فشار این محصول به طور کامل درزگیری شده است و فشار موجود در مخزن آن، موجب افزایش پاشش رنگ می‌شود. از این مدل پیستوله برای پاشش رنگ‌های غلیظ و مولتی‌کالر استفاده می‌شود.

به طور کلی از اصلی‌ترین تفاوت ییستوله کاسه زیر و کاسه رو می‌توان به جای قرارگیری مخزن آن اشاره کرد.

قیمت پیستوله بادی

قیمت انواع پیستوله رنگ بادی براساس عواملی مانند ظرفیت مخزن، سایز نازل، جنس دسته و بدنه، قابلیت تنظیم فشار دستگاه، نوع پیستوله بادی، نوع کاربرد، وزن پیستوله و شرکت تولیدکننده متغیر است. پیستوله بادی رونیکس، کنزاکس، نووا، توسن، دیاکو، پی ای جی، آیرون مکس و گتس از بهترین تولیدکنندگان این ابزار هستند.

شما کاربران گرامی با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید قیمت پیستوله رنگ حرفه ای مورد نظر را از فروشندگان دریافت نمایید.

خرید پیستوله بادی از راندنو

برای خرید پیستوله بادی کوچک و بزرگ می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیستوله رنگ بادی ارزان و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع