ثبت فروشگاه

پمپ گریس بادی

پمپ گریس بادی وسیله ای است که برای تزریق و انتقال گریس استفاده می شود. روان کاری تجهیزاتی مانند بلبرینگ ها، چرخ دنده ها و دستگاه های صنعتی با استفاده از این دستگاه انجام می شود. گریس پمپ بادی عمل روان کاری را توسط کمپرسور باد انجام می دهد. استفاده از این ابزار در صنایع مختلف کاربردهای به سزایی دارد. گریس زنی در صنایع مختلف از فعالیت های پر اهمیتی است که به دقت بالایی نیاز دارد. با مراجعه به سایت راندنو می توانید استعلام قیمت گریس پمپ بادی را از فروشندگان این ابزارآلات دریافت نمایید. راندنو امکان خرید گریس پمپ بادی را به صورت مستقیم از فروشندگان برای شما فراهم نموده است.

گریس پمپ های بادی از عملکرد مطلوبی برخوردار هستند و روان کاری قطعات را به خوبی انجام می دهند. همچنین استفاده از این ابزار در شرایطی مناسب است که دسترسی به قطعات دشوار باشد. همچنین جهت تهیه گریس پمپ بادی 20 کیلویی در راندنو می توانید محصول مورد نظر را مشاهده و با فروشندگان این ابزار در ارتباط باشید.

پمپ گریس بادی

گریس پمپ بادی چیست؟

در ابتدا با این ابزار و کاربرد آن آشنا شدید. پمپ گریس بادی ابزاری است که با استفاده از روغن، روان کاری قطعات مختلف را انجام می دهد. لازم است بدانید که از این ابزار برای روغن کاری قطعات در حجم بالاتر استفاده می شود. در این ابزار پمپاژ توسط نیروی باد یا هوای فشرده شده انجام می شود. به طور کلی این ابزار صنعتی به منظور تزریق گریس به شفت ها و قطعات مورد نظر استفاده می شود. لازم به ذکر است پمپ گریس بادی قیمت نسبتاً مقرون به صرفه ای نسبت به دیگر انواع این ابزار دارد.

پیش از هر چیز بهرت است بدانید گریس چیست و چه خاصیتی دارد. گریس نوعی ماده روان ساز است که به صورت نیمه جامد یا جامد در بازار موجود است. این ماده از 9 گرید مختلف با مشخصات گوناگون برخوردار است و در صنعت روغن نقش مهمی را ایفا می کند.

انواع پمپ گریس بادی

گریس پمپ های بادی براساس نوع کاربرد به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به آشنایی با انواع پمپ گریس های بادی و کاربرد آنها می پردازیم.

گرس پمپ بادی بشکه ای

پمپ گریس بادی نوعی از این دستگاه است که بدون مخزن تولید می شود. به طور معمول از این ابزار برای مصارف سنگین و گریس کاری هایی با حجم بالا استفاده می شود. این محصول نیز در ظرفیت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. فیلتر رطوبت گیر، رگلاتور تنظیم باد، مخزن یا گان گریس و شلنگ فشار قوی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده این ابزار به شمار می آیند.

گریس پمپ بادی دستی

پمپ گریس های بادی به صورت دستی هم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این ابزار از گان گریس زن و دسته کمکی  برخوردار است. این ابزار از یک مخزن لوله ای شکل برخوردار است. نکته ای که در این ابزار وجود دارد و آن را با نمونه های بشکه ای متمایز می کند، ظرفیت آن است. معمولاً مخازن لوله ای این ابزار با ظرفیت 600 میلی لیتر تولید و عرضه می شود. اگر قصد تهیه یک گریس پمپ بادی کوچک را دارید، پیشنهاد ما به شما انتخاب مدل های دستی است.

گریس پمپ سطلی

پمپ گریس سطلی نمونه بزرگتر این محصول است که مخزن آن شبیه به سطل است. این ابزار حجم گریس بیشتری را نسبت به نمونه های دستی در خود ذخیره می کند. این پمپ گریس در ظرفیت های مختلف 3 تا 20 کیلویی تولید و عرضه می شود. گریس پمپ سطلی 5 کیلویی یکی از پرمصرف ترین انواع این ابزار است. لازم به ذکر است این تجهیزات با ابعاد بزرگتری ساخته می شوند و براساس محیط مورد نظر، مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع گریس پمپ بادی براساس نوع ظرفیت مخزن نیز در گستره متنوعی قرار دارند. گریس پمپ بادی 5 کیلویی، 10 کیلویی، 20 کیلویی و دیگر ظرفیت ها از متداول ترین ظرفیت های این محصول هستند.

انواع پمپ گریس بادی

کاربرد پمپ گریس

همانطور که می دانید کاربرد اصلی این ابزار، روان کاری و روغن کاری قطعات مختلف است. همچنین استفاده از آن در صنایع مختلف از کاربردهای به سزایی برخوردار است. در لیست به معرفی تعدادی از صنعت ها که از این ابزار استفاده می کنند، پرداخته شده است.

 • استفاده در شرکت های صنعتی
 • استفاده از گاراژها و تعمیرگاه ها
 • گریس کاری خودرو
 • گریس کاری چرخ دنده ها
 • گریس کاری سیم بکسل
 • گریس کاری یاتاقان و بلبرینگ
 • مناسب برای فعالیت های کشاورزی و مواردی از این قبیل

مزایای استفاده از گریس پمپ ها

همانطور که می دانید این ابزار کاربردی برای روان کاری قطعات دستگاه های صنعتی استفاده می شود. به طور کلی استفاده از این ابزار پنوماتیکی از ویژگی ها و مزایای بسیاری برخوردار است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 • کاهش اصطکاک
 • کاهش میزان اکسیداسیون متریال های فلزی
 • برخورداری از هزینه نگهداری و تعمیرات مقرون به صرفه
 • روان کاری نقاط غیر قابل دسترس
 • برخورداری از دستزسی و استفاده آسان

مزایای استفاده از گریس پمپ ها

اجزای تشکیل دهنده گریس پمپ بادی

اینن وسیله مانند دیگر تجهیزات و ابزارآلات، از اجزای خاصی تشکیل شده است. پمپ گریس بادی از دو بخش اصلی و مهم تشکیل شده است. ایر موتور یکی از اصلی ترین بخش های پنوماتیکی تشکیل دهنده این ابزار است. این بخش محرک و راه انداز دستگاه است و اندازه مساحت این بخش بر روی فشار مؤثر است. این بخش از یک سیلندر و پیستون پنوماتیکی ساخته شده است و از آب بند برخوردار است. لازم است بدانید که ایر موتور از یک سیلندر و پیستون پنوماتیکی تشکیل شده است و وظیفه انتقال هوا را بر عهده دارد.

تیوب یا لوله گریس، از دیگر بخش های اصلی این محصول است که از شفت و قطعات مختلفی تشکیل شده است. این بخش حرکت رفت و برگشتی خود را از ایر موتور دریافت می کند و وظیفه آن انتقال گریس به سمت خروجی است. کارکرد این بخش به گونه ای است که شفت خروجی موتور بادی به شفت لوله پمپ متصل می شود و توسط آن به حرکت در می آید. توجه نمایید سایز لوله با سایز پمپ گریس باید تناسب داشته باشد تا به آسانی بر روی بشکه یا سطل نصب شود.

به طور کلی لوازم جانبی پمپ گریس های بادی در مدل های مختلفی موجود هستند که در ادامه به آشنایی با این قطعات می پردازیم.

 • پمپ دستگاه که شامل سیلندر و پیستون می شود
 • مخزن گریس
 • لوله مکش
 • شیلنگ و نازل
 • صفحه فالور پلیت و فنر
 • کلت
 • فیلتر رگلاتور
 • سری گریس خور
 • چرخ و دستگیره

نحوه کار گریس پمپ بادی

روش کار با گریس پمپ بادی دشواری خاصی ندارد و تنها کافی است به چند نکته خاص توجه داشته باشید. در ادامه شما را با آموزش کار با گریس پمپ بادی آشنا می نماییم.

 1. ابتدا باید مخزن ذخیره را به صورت کامل تمیز کنید. سپس مخزن آن را از گریس پر کنید. توجه داشته باشید حداکثر تا 2 اینچ از لبه مخزن باید خالی بماند.
 2. بعد از پر کردن مخزن باید آن را تکان دهید تا حباب موجود در آن خارج شود.
 3. صفحه فالو یا دنبال کننده را بر روی گریس فشار دهید تا هنگامی که گریس از حفره مرکزی خارج شود.
 4. درپوش بالایی مخزن را در سر جای خود قرار دهید توجه نمایید لوله مکش باید در حفره مرکزی صفحه تنظیم شود. به طوریکه دستگاه به شکل صحیحی در محل نصب قرار بگیرد. پس از آن درپوش بالایی را سرجای خود تنظیم کنید و با استفاده از پیچ های موجود مخزن را محکم کنید.
 5. در مرحله بعد باید با یک شلنگ فشار قوی را به پمپ متصل کنید. توجه نمایید انتهای دیگر این شلنگ را باید به شیر کنترل دبی متصل کنید و برای جلوگیری از نشتی، از اتصالات آب بند استفاده کنید.
 6. در مرحله بعدی، باید از یک فیلتر تنظیم کننده در قست ورودی هوا به پمپ استفاده کنید.
 7. میزان فشار هوای ورودی به پمپ را با استفاده از رگلاتور می توانید در باه 4 تا 8 بار تنظیم کنید.

نکات مهم در خرید گریس پمپ بادی

هنگام خرید این تجهیزات پنوماتیک باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. در ادامه شما را با اصلی ترین راهنمای خرید پمپ های گریس بادی آشنا می نماییم.

 • توجه به نوع کاربری خود
 • توجه به شرایط آب و هوایی
 • نسبت فشار
 • ظرفیت مخزن
 • برند تولیدکننده

توجه به شرکت تولیدکننده ابزار و خرید از برندهای معتبر تأثیر به سزایی در خرید شما خواهد گذاشت. برندهای محبوب و شناخته شده برای ابزارآلات خود گارانتی و خدمات پس از فروش در نظر گرفته اند. همچنین با انتخاب برندهای معتبر، انتخاب خود را تضمین کرده اید.

نکات مهم در خرید گریس پمپ بادی

بهترین گریس پمپ بادی

برندها و تولیدکنندگان بسیاری به تولید انواع پمپ های گریس پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین پمپ گریس های بادی می پردازیم.

گریس پمپ باد گروز

گروز از دیگر برندهایی است که انواع پمپ گریس با ظرفیت های مختلف را به بازار عرضه می کند. این برند با بیش از 40 سال سابقه فعالیت در زمینه ابزار و تجهیزات کارگاهی توانسته است سهم ویژه ای از بازار تجهیزات صنعتی را به خود اختصاص دهد. پمپ گریس بادی گروز اتوماتیک مدل AGG ،PGG ،GP3 و BGRP15 چند مدل از محبوب ترین پمپ های گریس بادی تولیدشده توسط این برند هستند.

گریس پمپ بادی نووا

نووا یکی از محبوب ترین شرکت های تولیدکننده انواع ابزارآلات است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با نیاز خریداران طراحی و تولید می شوند. ابزار نووا کیفیت مطلوبی دارند و در ساختار محصولات خود از متریال های مرغوب استفاده می کند. پمپ گریس نووا مدل NTG-2211 و NTG-2210 از بهترین پمپ گریس های بادی هستند که نووا به بازار ارائه کرده است.

گریس پمپ بادی گراکو

Graco یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده ابزارآلات صنتی در جهان است. این شرکت آمریکایی در سال 1926 توسط برادران گری تأسیس و راه اندازی شد. این برند ابزارآلات پرقدرت و باکیفیتی را مطابق با تکنولوژی های روز جهان به بازار عرضه می کند. پمپ گریس بادی بشکه ای گراکو در ظرفیت های مختلف و دیگر انواع این محصول از تولیدات این برند به شمار می آیند.

گریس پمپ بادی استرانگ

استرانگ از دیگر برندهای تولیدکننده این ابزار است که علاوه بر تولید ابزارآلات بادی، به ارائه دیگر ابزارآلات صنعتی نیز می پردازد. محصولات استرانگ از کیفیت بالایی برخوردار هستند و تمامی ابزارآلات خود را باتوجه به استانداردهای روز جهان تولید می کند. تجهیزات این برند براساس تکنولوژی های روز جهان ساخته می شوند و یکی از بهترین برندهای ابزار صنعتی در ایران است. گریس پمپ 12 لیتری اتسترانگ مدل STG6012 ،STG609 ،STG612 و STG6020 از بهترین مدل های پمپ گریس این برند به شمار می آیند.

گریس پمپ بادی gm، ووفو، گتس، ساموا، فلو سرو و ایتال کام از دیگر تولیدکنندگان محبوب این ابزار صنعتی به شمار می آیند.

قیمت پمپ گریس بادی

قیمت گریس پمپ پنوماتیک به عواملی مانند نوع و مشخصات دستگاه، ظرفیت و برند تولیدکننده بستگی دارد. برخی از انواع این ابزاز از ویژگی های خاصی مانند چرخ و دسگیره برخوردار هستند که می تواند بر قیمت آنها تأثیر داشته باشد. لازم به ذکر است با مراجعه به سایت راندنو می توانید قیمت گریس پمپ دستی آلمانی را از فروشندگان این محصول به طور مستقیم دریافت نمایید.

خرید پمپ گریس بادی

برای خرید گریس پمپ پنوماتیک می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت گریس پمپ بادی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند