ثبت فروشگاه

پمپ گریس بادی چیست و چه انواعی دارد؟ پمپ گریس پنوماتیک وسیله‌ای است که برای تزریق و انتقال گریس استفاده می‌شود.  پیش از هر چیز بهتر است بدانید گریس چیست و چه خاصیتی دارد. گریس نوعی ماده روان‌ساز است که به صورت نیمه جامد یا جامد در بازار موجود است. این ماده از 9 گرید مختلف با مشخصات گوناگون برخوردار است و در صنعت روغن نقش مهمی را ایفا می‌کند. روان‌کاری تجهیزاتی مانند بلبرینگ‌ها، چرخ دنده‌ها و دستگاه‌های صنعتی با استفاده از این دستگاه انجام می‌شود.

گریس پمپ بادی عمل روان‌کاری را توسط کمپرسور باد انجام می‌دهد. استفاده از این ابزار در صنایع مختلف و تعمیرگاه‌ها کاربرد‌های زیادی دارد. همچنین اصطلاح گریس‌زنی در صنایع مختلف از فعالیت‌های پر اهمیتی است که به دقت بالایی نیاز دارد. پیش از این به سؤال گریس پمپ بادی چیست پاسخ داده شد. گریس پمپ‌های بادی از عملکرد مطلوبی برخوردار هستند و روان‌کاری قطعات را به خوبی انجام می‌دهند. همچنین استفاده از این ابزار در شرایطی مناسب است که دسترسی به قطعات و انجام کار بر روی آن‌ها دشوار باشد. پمپ گریس بادی ابزاری است که با استفاده از روغن، روان‌کاری قطعات مختلف را انجام می‌دهد. از این ابزار برای روغن‌کاری قطعات در حجم بالاتر استفاده می‌شود. در این ابزار، پمپاژ توسط نیروی باد یا هوای فشرده انجام می‌شود.

علت کار نکردن گریس پمپ بادی می‌تواند به موارد زیادی مربوط باشد. به طور معمول عدم کار کردن این ابزار به دلیل گیر کردن زائده‌های ریز در مجاری دستگاه اتفاق می‌افتد.

پمپ گریس بادی قیمت نسبتاً مقرون به صرفه‌ای نسبت به دیگر انواع این ابزار دارد. گریس پمپ‌های بادی براساس نوع کاربرد به چند دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به آشنایی با انواع پمپ گریس‌های بادی و کاربرد آن‌ها می‌پردازیم.

  • گریس پمپ بادی بشکه ای: پمپ گریس بادی نوعی از این دستگاه است که بدون مخزن تولید می‌شود. به طور معمول از این ابزار برای مصارف سنگین و گریس‌کاری‌هایی با حجم بالا استفاده می‌شود. این محصول نیز در ظرفیت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. فیلتر رطوبت‌گیر، رگلاتور تنظیم باد، مخزن یا‌گان گریس و شلنگ فشار قوی از مهم‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده این ابزار به شمار می‌آیند.
  • پمپ گریس بادی دستی: پمپ گریس‌های بادی به صورت دستی نیز می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این ابزار از‌ گان گریس‌زن و دسته کمکی  برخوردار است. همچنین از یک مخزن لوله‌ای شکل نیز برخوردار است. نکته‌ای که در این ابزار وجود دارد و آن را با نمونه‌های بشکه‌ای متمایز می‌کند، ظرفیت آن است. معمولاً مخازن لوله‌ای این ابزار با ظرفیت 600 میلی‌لیتر تولید و عرضه می‌شوند.
  • گریس پمپ سطلی: پمپ گریس سطلی نمونه بزرگتر این محصول است که مخزن آن شبیه به سطل است. این ابزار حجم گریس بیشتری را نسبت به نمونه‌های دستی در خود ذخیره می‌کند. این پمپ گریس در ظرفیت‌های مختلف 3 تا 20 کیلویی در بازار موجود است. گریس پمپ سطلی 5 کیلویی یکی از پرمصرف‌ترین انواع این ابزار است.
  • گریس پمپ دستی سطلی: این ابزار مانند نمونه قبلی است با این تفاوت که به جای استفاده از فشار باد، توسط دسته کمکی و به صورت دستی گریس را تحت فشار قرار می‌دهد.

انواع گریس پمپ بادی براساس نوع ظرفیت مخزن نیز در گستره متنوعی قرار دارند. گریس پمپ بادی 5 کیلویی، 10 کیلویی، 20 کیلویی و دیگر ظرفیت‌ها از رایج‌ترین و پرکاربردترین ظرفیت‌های این محصول هستند.

قیمت پمپ گریس بادی

قیمت گریس پمپ بادی به عواملی مانند نوع و مشخصات دستگاه، ظرفیت و برند تولیدکننده بستگی دارد. برخی از انواع این ابزاز از ویژگی‌های خاصی مانند چرخ و دستگیره برخوردار هستند که می‌تواند بر قیمت آن‌ها تأثیر داشته باشد. گریس پمپ بادی گروز و گتس دو مورد از بهترین تولیدکنندگان این ابزار در بازار ابزارآلات بادی به شمار می‌آیند.

خرید پمپ گریس بادی از راندنو

پیش از خرید گریس پمپ بادی بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • توجه به نوع کاربری و انتخاب مناسب‌ترین نوع دستگاه
  • توجه به شرایط آب و هوایی
  • نسبت فشار
  • ظرفیت مخزن
  • برند تولیدکننده

برای خرید گریس پمپ پنوماتیک می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت گریس پمپ پنوماتیک و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند