ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کمپرسور هوا


کمپرسور هوا یا کمپرسور باد دستگاهی است که حجم باد را کم کرده و آن را به صورت متراکم و فشرده شده درآورده تا توسط این هوای فشرده شده حرکت مکانیکی تولید کند. از کمپرسورهای هوا یا کمپرسورهای بادی جهت استفاده از ابزارآلات بادی مانند انواع منگنه کوب بادی، چکش، میخکوب، پیستوله رنگ پاش و پرچ کن های بادی به کار گرفته می شود. سال هاست که از کمپرسورها در فرآیند و فعالیت های صنعتی استفاده می شود.

قیمت کمپرسور هوا

با توجه به انواع کمپرسورهای باد و هوا، قیمت های متنوعی برای این کالا تعیین می شود. خریداران با مراجعه به سایت راندنو می توانند قیمت انواع کمپرسور را در انواع متفاوت دیده و برای خرید این محصول با فروشنده و نماینده آن به صورت مستقیم تماس حاصل نمایند.

کاربرد انواع کمپرسور باد

 1.  صنایع تاسیساتی همچون صنعت گاز
 2. صنعت حمل و نقل مانند حمل و نقل ریلی، دریایی و سازه های متحرک صنعتی
 3.  صنایع معدن، غذایی، نساجی، شیمیایی و کاغذ سازی
 4. صنعت دفاعی
 5. موارد دیگر استفاده از کمپرسورها جابجایی مکانیکی اجسام است مثلا برای باز و بسته کردن درب های اتوبوس های بزرگ یا مصارف خانگی نظیر باد کردن چرخ، تویوپ، یخچال یا جارویرقی و غیره می باشد.

انواع کمپرسور هوا

به طور کلی و در مجموع سه نوع کمپرسور در بازار موجود بوده و مورد استفاده قرار می گیرد:

 • اسکرو: این نوع کمپرسور از نظر ایجاد فشار هوا همانند کمپرسور پیستونی بوده و فشاری معادل 8 تا 10 بار تولید می کند اما حجم هوای تولیدی کمپرسور اسکرو نسبت به پیستونی بیشتر بوده و صدای آن حین انجام کار نیز کمتر می باشد.
 • پیستونی: این نوع کمپرسور از رایج ترین و متداول ترین کمپرسورهای مورد استفاده در کارگاه ها و صنعت می باشد. از کوچک ترین و کم حجم ترین نوع این کمپرسورها که حجمی معادل 25 یا 50 لیتر را دارا است، در صنعت خدماتی بکار گرفته می شود. درصورت افزایش مصزف کننده بادی نیاز به افزایش فشار نیست، کافی است فقط مخزن و سرعت دستگاه را افزایش دهید.
 • فشار قوی: فشار خروجی این کمپرسور به 30 تا 40 بار رسیده که نسبت به دو نوع گفته شده بسیار بیشتر است. از این نوع کمپرسور در کارخانه های تولید بطری آب یا در کارخانه های بسته بندی استفده می شود.

لازم به ذکر است که کمپرسورها به دو نوع کلی دیگر نیز تقسیم بندی می شوند:

 • معمولی: این نوع دارای صدای بسیار زیادی می باشد و از آن جهت مصارف صنعتی و  دیگر مصارف استفاده می شود.
 • کمپرسور هوا بی صدا(‌سایلنت):‌ این نوع دارای صدای بسیار کمی می باشند و مناسب برای مصارف خانگی، مطب ها، بیمارستان ها و.. استفاده می شود.

اگر سیستم روانکاری کمپرسو هوا یا پمپ باد از نوع روانکاری با روغن باشد، می بایست طی دوره های مشخصی تمام قطعات مکانیکی را روغن کاری کنید تا دستگاه صدا تولید نکند و طول عمر بالایی داشته باشد. کمپرسورهایی که  سیستم روانکاری آنها نیاز به روغن کاری ندارد، به هیچ روان کننده ای احتیاج نداشته و در ابتدا از روان کننده های دائمی برای آنها استفاده می شود. این نوع کمپرسور ها به طور مداوم باید سرویس شوند. وزن کمپرسور های بدون روغن کمتر بوده وغالبا قابلیت کنترل سرعت ندارند.

نکات مهم در خرید کمپرسور هوا

 1. توجه داشته باشید بر اساس نوع کاری که انجام می دهید کمپرسور هوا را انتخاب کنید در غیر این صورت به موتور دستگاه فشار وارد شده و دارای استهلاک می شود و همچنین علاوه بر اینکه کارآمد نبوده از طول عمر دستگاه کاسته می شود.
 2. یکی از فاکتورهای مهمی که در هنگام انتخاب کمپرسور مهم می باشد حجم مخزن کمپرسور است که بر اساس آن کمپرسورها را طبقه بندی می کنند. هرچه سایز مخزن بزرگتر باشد حجم بادی که از آن خارج شده بیشتر بوده و به دنبال آن نیروی بیشتری نیز تولید می شود. کمپسورهایی که سبک هستند قابل حمل بوده و به آسانی جابجا می شوند ولی کمپرسورهای سنگین تر حمل سخت تری داشته و برای حمل اکثرا دارای چرخ می باشند.  از رایج ترین کمپرسورها می توان به کمپرسورهای 250 لیتری، 1000 لیتری، 50 لیتری، 10 لیتری و... اشاره کرد.
 3. شرکت های زیادی در سطح ایران و جهان به تولید این کالا می پردازند که بهترین برندهای کمپرسور هوا می توان به کمپرسور ماکیتا، رونیکس، اکتیو،‌ کد خدایی، هیوندا و برندهای دیگر اشاره کرد.
 4. از سالم بودن و خدمات پس از فروش دستگاه اطمینان حاصل نماییم.

 

 

مشاهده ادامه مطلب

برند


بازه توان