ثبت فروشگاه

کمپرسور باد

کمپرسور باد یا کمپرسور هوا دستگاهی است که حجم باد را کم می کند و آن را به صورت متراکم و فشرده  درمی آورد. این هوای فشرده شده، باعث بوجود آمدن حرکت مکانیکی می شود. کمپرسورهای هوا یا کمپرسورهای بادی جهت استفاده از ابزارآلات بادی همچون انواع منگنه کوب بادی، چکش، میخکوب، پیستوله رنگ پاش و پرچ کن بادی به کار گرفته می شوند. سال هاست که از کمپرسورها در فرآیندها و فعالیت های صنعتی استفاده می شود. برای خرید ابزار بادی می توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید.

قیمت کمپرسور هوا

با توجه به انواع کمپرسورهای باد و هوا، قیمت های متنوعی نیز برای این کالا تعیین می شود. خریداران با مراجعه به سایت راندنو می توانند قیمت انواع کمپرسور را مشاهده کرده و برای خرید این محصول، با فروشنده و نماینده آن به صورت مستقیم تماس حاصل نمایند. معمولاً نوع دستگاه، حجم دستگاه و ایرانی یا وارداتی بودن آن در قیمت آن تأثیرگذار است.

کاربرد انواع کمپرسور باد

 1.  صنایع تأسیساتی همچون صنعت گاز
 2. صنعت حمل و نقل مانند حمل و نقل ریلی، دریایی و سازه های متحرک صنعتی
 3.  صنایع معدن، غذایی، نساجی، شیمیایی و کاغذسازی
 4. صنعت دفاعی
 5. موارد دیگر استفاده از کمپرسورها، جابجایی مکانیکی اجسام است. مثلاً این دستگاه برای باز و بسته کردن درب اتوبوس های بزرگ یا مصارف خانگی نظیر باد کردن چرخ، تویوپ، یخچال، جاروبرقی و ... بکار می رود.

انواع پمپ باد

به طور کلی سه نوع کمپرسور در بازار موجود است و مورد استفاده قرار می گیرد:

 • اسکرو: این نوع کمپرسور از نظر ایجاد فشار هوا همانند کمپرسور پیستونی است و فشاری معادل 8 تا 10 بار تولید می کند. اما حجم هوای تولیدی کمپرسور اسکرو نسبت به پیستونی بیشتر است و صدای آن حین انجام کار نیز کمتر می باشد.
 • پیستونی: این نوع کمپرسور از رایج ترین و متداول ترین کمپرسورهای مورد استفاده در کارگاه ها و صنعت است. از کوچک ترین و کم حجم ترین نوع این کمپرسورها که حجمی معادل 25 یا 50 لیتر دارند، در صنعت خدماتی استفاده می شود. در صورت افزایش میزان مصرف مصرف کننده بادی، نیاز به افزایش فشار نیست. کافی است تنها ظرفیت مخزن و سرعت دستگاه را افزایش دارد.
 • فشار قوی: فشار خروجی این کمپرسور به 30 تا 40 بار می رسد که نسبت به دو نوع قبلی بسیار بیشتر است. از این نوع کمپرسور در کارخانه های تولید بطری آب یا در کارخانه های بسته بندی استفاده می شود.

لازم به ذکر است که کمپرسورها به انواع کلی دیگر نیز تقسیم بندی می شوند:

 • معمولی: این نوع دستگاه صدای بسیار زیادی تولید می کند و از این جهت، در کارهای صنعتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کمپرسور هوا بی صدا (‌سایلنت):‌ این نوع دستگاه صدای بسیار کمی دارد و برای مصارف خانگی، مطب ها، بیمارستان ها و ... مناسب تر است.
 • پمپ باد فندکی: این دستگاه که به کمپرسور هوای فندکی نیز مشهور است، به فندک ماشین نصب می شود و از طریق موتور، هوا را در داخل سیلندر ذخیره می کند. از این وسیله در مسافرت ها و جهت باد کردن دوچرخه و وسایل بادی استفاده می شود.
 • پمپ باد برقی: این دستگاه یکی از انواع کمپرسور هوای بی صدا است که به علت برقی بودن، انرژی کمتری را صرف ذخیره سازی می کند. این دستگاه به تلمبه برقی نیز مشهور است. برای خرید انواع تلمبه می توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید.
 • کمپرسور باد دیزلی: تأمین انرژی این پمپ های باد، توسط گازوئیل انجام می شود و به علت مناسب نبودن شرایط آن با محیط زیست، این دستگاه امروزه کاربرد کمتری دارد. البته در کارخانه های بزرگ که مشکلات برقی دارند، از این ابزار بادی استفاده می شود.

اگر سیستم روانکاری کمپرسور هوا یا پمپ باد، از نوع روانکاری با روغن باشد، می بایست طی دوره های مشخصی، تمام قطعات مکانیکی را روغن کاری کنید تا دستگاه صدا تولید نکند و طول عمر بالایی داشته باشد. کمپرسورهایی که  سیستم روانکاری آنها نیاز به روغن کاری ندارد، به هیچ روان کننده ای احتیاج ندارند و در ابتدا، از روان کننده های دائمی برای آنها استفاده می شود. این نوع دستگاه ها باید به طور مداوم سرویس شوند. وزن کمپرسورهای بدون روغن کمتر است و این نوع دستگاه ها غالباً قابلیت کنترل سرعت ندارند.

نکات مهم در خرید کمپرسور هوا

 1. توجه داشته باشید که براساس نوع کاری که انجام می دهید، کمپرسور هوا را انتخاب کنید. در غیر این صورت، به موتور دستگاه فشار وارد شده و دچار استهلاک می شود. علاوه بر این، دستگاه کارآمد نخواهد بود و از طول عمر آن کاسته می شود.
 2. یکی از فاکتورهای مهم که در هنگام انتخاب این دستگاه لازم است مورد توجه قرار بگیرد، حجم مخزن کمپرسور است که براساس آن، کمپرسورها طبقه بندی می شوند. هرچه سایز مخزن بزرگ تر باشد، حجم بادی که از آن خارج می شود بیشتر شده و به دنبال آن، نیروی بیشتری نیز تولید می شود. کمپرسورهای سبک قابل حمل هستند و به آسانی جابه جا می شوند. اما کمپرسورهای سنگین تر حمل سخت تری دارند و برای حمل اکثراً به چرخ مجهز هستند. از رایج ترین کمپرسورها می توان به کمپرسور 250 لیتری، 1000 لیتری، 50 لیتری، 10 لیتری و ... اشاره کرد.
 3. شرکت های زیادی در سطح ایران و جهان به تولید این کالا می پردازند. از بهترین برندهای کمپرسور هوا می توان به کمپرسور ماکیتا، رونیکس، اکتیو،‌ کدخدایی، هیوندای و برندهای دیگر اشاره کرد.
 4. پیش از خرید، از سالم بودن و خدمات پس از فروش دستگاه اطمینان حاصل نمایید.
لیست مقایسه

برند


بازه توان