ثبت فروشگاه

مخزن 1000 گالنی گاز مایع LPG

از ۷۶,۰۰۰,۰۰۰ تا ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 500 گالنی گاز مایع LPG

از ۴۸,۰۰۰,۰۰۰ تا ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 1500 گالنی گاز مایع LPG

از ۸۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۰۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 3000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۹ تا ۱۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 3 تنی آمونیاک

از ۸۸,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 20000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 5 تنی آمونیاک

از ۱۳,۹۰۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 2000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 6000 گالنی گاز مایع LPG

از ۳۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۳۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لیست مقایسه

مخزن گاز

مخزن گاز به منظور ذخیره سازی و فشرده سازی گاز طبیعی و گاز مایع مورد استفاده قرار می گیرد. این مخازن از جنس فولاد و آلومینیوم ساخته شده است. فشار گاز مصرفی در کارخانجات پائین می باشد.

انواع مخزن گاز

  • مخزن گاز LPG: مخازن گاز خانگی وسیله ای کاربردی برای ذخیره سازی و تامین گاز مایع استفاده می شود. این مخزن مصارف خانگی نیز دارد و برای شوفاژ، چراغ گازی، بخاری و مصارف صنعتی کوچک استفاده می شود. استفاده از این گاز برای خودرو غیر ایمن و ممنوع است. همچنین در برخی کشور ها از این گاز برای خودرو ها استفاده می شود. سه عامل در استاندار های گاز سوز بودن خودرو مورد توجه است و شامل فشار مخزن، محدودیت انفجار، دوگانه سوزی ایمن می باشد که گاز مایع دارای فشار 8 تا 10 بار است به همین دلیل امکان انفجار را افزایش می دهد.
  • مخزن گازوئیل: این مخزن از جنس فولاد می باشد و دارای گنجایش 1000 تا 1000000 می باشد. ابعاد این مخزن باتوجه به ظرفیت آن تعیین می شود.
  • مخزن گاز CNG: از این مخزن برای نگهداری گاز طبیعی استفاده می شود. شکل هندسی این مخزن به شکل کروی و استوانه می باشد و دوسر مخزن به شکل نیم کره عدسی می باشد. در ساخت این مخزن از جوشکاری استفاده نمی شود. گاز سی ان جی فشار 200 بار است و برای استفاده در خودرو مناسب است.

انواع مخزن گاز CNG:

  1. نوع اول که دارای جنس فولاد یا آلمینیوم می باشد. این مخزن دارای مقاومت در برابر تنش و خوردگی می باشد. همچنین بدون درز است و آزمون سختی و هیدرو استاتیک جهت اطمینان روی آن انجام می شود.
  2.  این مخزن از جنس فولاد و آلومینیوم می باشد و همانند نوع اول است. ساختار کامپوزیتی این مخزن باعث می شود که ضخامت قسمت فلزی آن کاهش یابد و نسبت به تیپ یک از وزن پایین تری برخوردار باشد.
  3.  این مخزن در تمام لایه داخلی توسط شیشه، آرمید و کربن و رزین پیچیده شده و باعث می شود وزن مخزن سبک تر باشد.
  4. این مخزن نیز مانند تیپ 3 در لایه داخلی توسط الیاف شیشه، آرمید، کربن پیچیده شده است. همچنین دارای یک آستری از جنس پلیمر بدون درز است. این مخزن از تمامی تیپ مخزن های ذکر شده سبک تر می باشد. این مخزن در برابر ترکیدگی مقاومت بالایی دارد.

آزمون های تایید ایمنی مخازن گازی شامل موارد زیر است

1) آزمون محیطی: این آزمون شامل دمای بالا و پایین، تسریع گسیختگی تحت فشار، آتش گرفتگی و خورندگی می باشد.
2) آزمون چرخه عمر: این آزمون شامل چرخه فشار و تست ترکیدگی است.
3) آزمون تحمل آسیب: این آزمون شامل آزمون سقوط، خرابی، تحمل فشار می باشد.

 

برند


ظرفیت


نوع گاز