ثبت فروشگاه

مخزن 500 گالنی گاز مایع LPG

از ۴۷,۵۲۰,۰۰۰ تا ۶۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 1500 گالنی گاز مایع LPG

از ۸۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 1000 گالنی گاز مایع LPG

از ۷۱,۲۸۰,۰۰۰ تا ۹۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 3000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۶۹,۱۵۰,۰۰۰ تا ۱۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 2000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 20000 گالنی گاز مایع LPG

از ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۸۶۰,۶۷۵,۰۰۰ تومان

مخزن 3 تنی آمونیاک

از ۸۸,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 8 تنی گازکربنیک CO2

از ۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 12 تنی گازکربنیک CO2

از ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 6000 گالنی گاز مایع LPG

از ۴۴۲,۷۷۵,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 5 تنی آمونیاک

از ۱۳,۹۰۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 10 تنی گازکربنیک CO2

از ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن 6 تنی گاز کربنیک CO2

از ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مخزن گاز

مخزن گاز محفظه ای است که به منظور ذخیره سازی و فشرده سازی گاز طبیعی و گاز مایع مورد استفاده قرار می گیرد. در پاسخ به سؤال مخزن گاز چیست و در چه مواردی کاربرد دارد، می توان گفت با استفاده از این محصول می توان حجم فشرده ای از انواع گاز را ذخیره و در صورت لزوم از آن استفاده نمود. از مخازن گاز برای ویلا و باغ، جهت سوخت رسانی استفاده می شود. همچنین انواع مخازن در صنایع گوناگون، کاربردهای زیادی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

جهت اطلاع از قیمت مخزن گاز برای باغ و ویلا و خرید مخزن گاز با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این محصول را مشاهده نمایید. راندنو امکان مشاهده محصولاتی مانند مخزن 1000 لیتری و دیگر ظرفیت های این محصول را برای شما فراهم نموده است. 

مخزن گاز ال پی جی و مخزن گاز CNG از رایج ترین انواع این محصول به شمار می آیند. در ساختار این مخازن از متریال های فولادی، چدنی و آلومینیومی استفاده می شود. لازم به ذکر است که این مخازن گاز از فشار بیش از PSI 15 برخوردار هستند. همچنین در طراحی مخازن از استاندارد ASME Section استفاده می شود. مخازنی که با استفاده از این استاندارد طراحی می شوند، هر 4 سال یک بار توسط انجمن مهندسان مکانیک مورد بازنگری قرار می گیرند.

مخازن در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع غذایی، دارویی و ... کاربردهای ویژه ای دارند. به عبارتی، در تمامی پالایشگاه ها و صنایعی که عملکردی وابسته به گاز دارند، از مخازن گاز استفاده می شود.

مخزن گاز

قیمت مخزن گاز مایع برای ویلا

مخازن متنوع و استانداردی برای استفاده در ویلا وجود دارد که قیمت آنها براساس میزان ظرفیت مخزن، برند سازنده، مواد بکاررفته و ... متفاوت است و شما می توانید بنابر نیاز خود، محصول مورد نظر را خریداری نمایید. در ادامه همین مطلب بهترین برندهای مخزن به شما معرفی شده است.

مخزن گاز برای باغ

چنانچه برای باغ خود در کرج، اصفهان و ... به دنبال مخزن هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که انواع متنوعی از مخازن استاندارد با ظرفیت های مختلف برای باغ وجود دارد که توسط برندهای متنوعی به بازار عرضه شده است. شما می توانید پیش از خرید، مدل های آن را بررسی کنید و با توجه به میزان بودجه خود، نسبت به خرید اقدام نمایید.

قیمت مخزن گاز مایع خانگی

منبع گاز مایع که برای مصارف خانگی و مسکونی بکار برده می شود، غالباً در سیستم های گرمایشی منازل کاربرد دارد و با توجه به ظرفیت، نوع مواد بکاررفته، برند سازنده، جنس و ... از قیمت های متنوعی برخوردار است که شما براساس نوع نیاز خود می توانید بهترین منبع گاز استاندارد را برای منزل خود خریداری نمایید.

انواع مخزن گاز

مخازن براساس کاربردی که دارند، به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی انواع پرکاربرد مخازن گاز می پردازیم:

مخزن گاز ال پی جی یا مخزن LPG

شاید برای شما هم این سؤال پیش بیاید که گاز LPG چیست؟ گاز ال پی جی از ترکیب دو گاز هیدروکربنی بوتان و پروپان به وجود می آید. لازم به ذکر است که این دو گاز در حالت مایع نگهداری می شوند. منبع گاز ال پی جی محصولی کاربردی برای ذخیره سازی و تأمین گاز مایع، جهت مصارف خانگی و صنعتی کوچک است. اگر شما هم قصد تهیه مخزن برای ویلا را دارید، می توانید مخازن ال پی جی را انتخاب نمایید. قیمت مخزن LPG با توجه به ظرفیت، جنس، برند و ... با یکدیگر متفاوت است.

این مخزن برای مصارف خانگی و جهت تأمین انرژی شوفاژ، چراغ گازی، بخاری و ... مورد استفاده قرار می گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که برای استفاده از این محصول باید از گاز مرغوبی استفاده کنید. برای اطلاع از بهترین مارک گاز ال پی جی می توانید با فروشندگان این محصول در راندنو ارتباط برقرار نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از این گاز برای خودرو غیر ایمن و ممنوع است. سه عامل فشار مخزن، محدودیت انفجار و دوگانه سوزی ایمن در استانداردهای گازسوز بودن خودرو حائز اهمیت است.

همچنین گاز مایع از فشار 8 تا 10 بار برخوردار است و به همین دلیل امکان انفجار را افزایش می دهد. مخازن گاز مایع توسط ماشین های حمل گاز به صورت مستقیم از پالایشگاه پر می شوند.

مخزن گاز LPG

مخزن گازوئیل

مخزن گازوئیل از دیگر انواع مخازن سوخت است که از جنس فولاد یا ورق سیاه ساخته می شود. این محصول در ظرفیت های 1000 تا 1000000 لیتر تولید و عرضه می شود. مخزن گازوئیل 2000 لیتری از پرکاربردترین انواع این محصول به شمار می آید. لازم به ذکر است که ابعاد مخزن گازوئیل با توجه به ظرفیت آن تعیین می شود.

مخزن گازوئیل

مخزن گاز CNG سی ان جی

منبع گاز CNG جهت نگهداری گاز طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. مخزن CNG یکی از اجزای اصلی خودروهایی است که از سیستم سوخت رسانی گاز برخوردار هستند. شکل ظاهری این مخزن به شکل کروی و استوانه ای است و هر دو سری مخزن به شکل نیم کره عدسی ساخته می شود. هنگام ساخت مخزن سی ان جی از فرآیندهای جوشکاری استفاده نمی شود. لازم به ذکر است که گاز سی ان جی نیز از فشار 200 بار برخوردار است. مخزن گاز خودرو خود به چند دسته تقسیم می شود که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

مخازن نوع اول

مخازن CNG نوع اول یا تمام فلزی، با استفاده از سه روش استفاده از لوله، ورق صفحه ای و شمشال و به صورت یکپارچه و بدون ایجاد هرگونه درز و جوش ساخته می شوند. از فولاد کروم، مولیبدن، فولاد کربن و یا منگنز در تولید این مخازن استفاده می شود. این مخازن وزن سنگین تر و قیمت پایین تری نسبت به مخازن دیگر دارند. همچنین در ساختار آنها از روش های خاص شکل دهی استفاده می شود. مخازن نوع اول به ازای هر لیتر آب، با وزن های 3.1 تا 90.0 کیلوگرم تولید می شوند.

مخازن نوع دوم

مخازن نوع دوم یا نیمه کامپوزیت که با نام کمرپیچ نیز شناخته می شوند، از یک لایه آستری از جنس فولاد یا آلومینیوم بدون درز تشکیل می شوند. قسمت استوانه ای شکل این آستری توسط الیاف شیشه، کربن، آرامید یا مخلوطی از آنها که آغشته به رزین است، به صورت محیطی پوشانده شده است. استفاده از این مواد موجب کاهش ضخامت قسمت استوانه ای می شود و در نتیجه وزن مخزن نسبت به نوع اول کاهش می یابد. این مخازن به ازای هر لیتر ظرفیت آب، با وزن 60 الی 85 کیلوگرم ساخته می شوند.

مخازن نوع سوم

این مخازن از یک لایه آستری از جنس آلومینیوم بدون درز برخوردار هستند. همچنین در تمام لایه های داخلی آن از مواد کامپوزیتی استفاده شده است. این ساختار کامپوزیتی که در داخل مخزن بکار می رود، موجب کاهش ضخامت فلزی می شود و در نتیجه مخزن سبک تری نسبت به مخازن نوع اول و دوم به دست می آید. همچنین قابلیت تحمل فشار نیز در این مخازن افزایش می یابد. این مخازن به ازای هر لیتر ظرفیت آب، از وزن 3 الی 4 کیلوگرم برخوردار هستند.

مخازن نوع چهارم

مخازن تمام کامپوزیت تقریباً شبیه به مخازن نوع سوم هستند و تنها نوع و جنس آسترهای آنها با یکدیگر تفاوت هایی دارد. آستر این نوع مخزن خودرو از جنس پلیمر بدون درز است و تمامی سطح آن از مواد کامپوزیتی تقویت شده تشکیل شده است. محل نصب شیر و پورت های خارجی این محصول از جنس آلومینیوم است که با روش خاصی به لایه داخلی متصل می شود.

لازم به ذکر است که به دلیل اختلاف ضریب انبساطی گرمایی آلومینیوم و مواد پلیمری، بر اثر تغییرات دمایی و همچنین فشار داخل مخزن، امکان دارد که این دو ماده از یکدیگر جدا شوند و مخزن دچار نشتی شود. ایمن سازی این مخازن در برابر بروز این مشکل، یکی از دلایل پیچیدگی ساخت آن به شمار می آید. این مخازن به ازای هر لیتر آب از وزن 3 الی 5 کیلوگرم برخوردار هستند. همچنین تولیدکنندگان این محصول در جهان بسیار محدود هستند.

مخزن گاز CNG

کاربرد مخزن گاز

همانطور که در ابتدا به این موضوع پرداخته شد، علاوه بر کاربردی که مخازن گاز برای باغ و ویلا دارند، در صنایع متنوعی نیز از انواع این محصول استفاده می شود. از کاربردهای مخازن در بخش های خصوصی و صنعتی می توان به نمونه های زیر اشاره نمود:

 1. استفاده در صنایع حمل و نقل قطارها و خودروها
 2. استفاده در صنعت شیشه و بلور
 3. انجام عملیات معدن کاری
 4. استفاده در صنایع جوش جهت ذخیره سازی گازهای آرگون و CO2 در دمای پایین
 5. به کارگیری در پالایشگاه های نفت و پلانت های پتروشیمی
 6. کاربرد در برج های تقطیر
 7. به کارگیری جهت تأمین سوخت رسانی زیردریایی و سفینه های فضایی
 8. استفاده در صنایع حفاری، شارژ کردن سیلندر غواصی و تأمین شارژ کپسول گاز
 9. استفاده در بخش های رآکتور هسته ای
 10. به کارگیری در صنایع دارویی و تحقیقاتی
 11. استفاده در صنایع غذایی
 12. استفاده در مواردی که به گیرنده های هوای فشرده نیاز است.

کاربرد مخزن گاز

مزایای مخزن گاز LPG

مخازن گاز ال پی جی به دلیل تولید نامحدود، کاملاً در دسترس هستند و کشورهای زیادی به تولید و عرضه آن پرداخته اند. همانطور که قبلاً گفته شد، این مخازن در صورت نشتی از شیر قطع جریان برخوردار هستند. همچنین این مخازن مانع ورود مواد آلاینده همچون اسید سولفوریک یا ذرات کربن به درون روغن می شوند. مخازن گاز مایع همانطور که از نامشان مشخص است، با سوخت گاز مایع کار می کنند و هزینه تعمیرات و نگهداری کمتری را به دنبال دارند.

مزایای مخزن گاز LPG

آزمون های تأیید ایمنی مخازن گاز

پس از تولید و ساخت مخزن، مهندسین و کارشناسانی با استفاده از آزمون های تأیید ایمنی، تأییدیه محصول نهایی را صادر می کنند. در ادامه به اصلی ترین آزمون های سنجش ایمنی مخازن می پردازیم:

 • آزمون محیطی: این آزمون شامل دمای بالا و پایین، تسریع گسیختگی تحت فشار، آتش گرفتگی و خورندگی است.
 • آزمون چرخه عمر: این آزمون شامل چرخه فشار، نشت پیش از شکست و تست ترکیدگی است.
 • آزمون تحمل آسیب: این آزمون شامل آزمون سقوط، خرابی و تحمل فشار است.

آزمون های تأیید ایمنی مخازن گاز

نکات مهم در خرید مخزن گاز

هنگام خرید مخزن CNG ،LPG، بوتان، پروپان و ... باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. این نکات عبارتند از:

کاربرد مخزن

مخازن گاز از انواع گوناگونی برخوردار هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو در ابتدا باید با توجه به نوع کاربرد مورد نظر خود، میزان مصرفی گاز مورد نظر و نوع ماده مصرفی، مناسب ترین نوع مخزن را انتخاب نمایید.

ظرفیت مخزن

مخازن از ظرفیت های متنوعی برخوردار هستند. مخزن ال پی جی 60 لیتری، مخزن ال پی جی 80 لیتری، مخزن 100 لیتری و مخزن 500 گالن از انواع پرفروش مخازن در بازار به شمار می آیند. البته لازم به ذکر است که ظرفیت مخزن بر روی وزن مخزن ال پی جی نیز تأثیرگذار است.

جنس مخزن 

توجه به جنس مخزن گاز از دیگر پارامترهای مهم در هنگام انتخاب این محصول است. همانطور که پیش از این گفته شد، انواع مخازن در جنس های گوناگون فولاد، آهن، چدن و آلومینیوم تولید و به بازار عرضه می شوند. نوع فولادی از انواع مستحکم و پرکاربرد این محصول به شمار می آید.

در ساختار برخی از مخازن، از مواد کامپوزیتی نیز استفاده شده است. در این نوع مخزن رشته های کامپوزیتی به وسیله الیاف کربن و نوعی پلیمر مهار می شوند. این نوع مخزن به دلیل برخورداری از مقاومت کششی بالای الیاف کربن، از وزن سبک تری برخوردار است.

ضخامت جداره مخزن

از نکات دیگری که هنگام خرید مخزن باید به آن توجه داشته باشید، ضخامت جداره آن است. مخازن گاز در دو نوع جداره نازک و ضخیم در بازار موجود هستند. درنتیجه با توجه به نوع ماده ای که قصد ذخیره سازی آن را دارید، می توانید مخزن مناسب را انتخاب نمایید.

شکل ظاهری مخزن 

از دیگر نکاتی که هنگام خرید مخازن گاز باید به آن توجه داشته باشید، شکل ظاهری مخزن است. انواع مخازن از لحاظ شکل ظاهری در مدل های استوانه ای، کروی و مخروطی طراحی و تولید می شوند. لازم به ذکر است که مدل استوانه ای معمول ترین نوع مخازن محسوب می شود. البته مخزن گرد ال پی جی نیز در بازار موجود است. شما می توایند با توجه به سلیقه خود، مخزن مورد نظر را انتخاب نمایید.

محل نصب مخزن 

محیطی که قرار است مخزن در آنجا نصب شود، از دیگر پارامترهای حائز اهمیت در هنگام انتخاب و خرید این محصول به شمار می آید. در نتیجه شما باید با توجه به فضایی که برای قرار دادن این محصول در اختیار دارید، مناسب ترین نوع مخزن را انتخاب نمایید.

تولیدکننده مخزن 

برند و شرکت تولیدکننده مخزن نیز از دیگر عوامل مؤثر در خرید مخازن محسوب می شود. هنگام تهیه مخزن توجه داشته باشید که برند سازنده آن از اعتبار مناسبی برخوردار باشد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که محصول انتخابی شما از استانداردهای لازم نیز برخوردار باشد.

نکات مهم در خرید مخزن گاز

بهترین برند مخزن گاز

شرکت ها و برندهای متعددی به تولید و عرضه انواع مخازن گاز پرداخته اند. در ادامه به معرفی برترین و شناخته شده ترین تولیدکنندگان این محصول می پردازیم:

ویرا مخزن خزر

ویرا مخزن خزر از تولیدکنندگان برتر و مطرح در زمینه تولید انواع مخازن است. این شرکت در زمینه تولید انواع مخازن گاز هیدروژن، کرایوژنیک، آمونیاک و ... فعالیت می کند. مخازن ویرا مخزن خزر از کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی برخوردار هستند.

توسعه اندیشان اطلس

شرکت توسعه اندیشان اطلس یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین تولیدکنندگان مخازن گاز در تهران به شمار می آید. مخازن تولیدشده توسط شرکت اطلس توانا از نشان استاندارد ملی ایران برخوردار هستند. این برند به تولید انواع مخازن در ظرفیت های 500، 1000، 2000 گالن و ... می پردازد.

زاگرا صنعت

زاگرا صنعت یکی دیگر از تولیدکنندگان محبوب مخازن گاز است. محصولات زاگرا صنعت با بهره گیری از استانداردهای ملی تولید و عرضه می شوند. این برند به تولید مخازن با ظرفیت های گوناگون و کاربردهای متنوع پرداخته است.

ماشین سازی اراک

مخازن گاز مایع ماشین سای اراک از شناخته شده ترین و معتبرترین مخازن در ایران هستند که در ساخت محصولات خود از نیروهای متخصص و ماشین آلات پیشرفته استفاده می کنند. محصولات این شرکت مطابق با استانداردهای روز دنیا به بازار عرضه می شوند.

قیمت مخزن گاز

قیمت مخزن گاز با توجه به عواملی همچون ظرفیت مخزن، نوع مخزن، متریال های استفاده شده در تولید مخزن، برند سازنده و ... متغیر است.

خرید مخزن گاز

برای خرید مخزن گاز می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مخزن گاز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع گاز