ثبت فروشگاه

اویه سنج چیست و در چه شرایطی استفاده می‌شود؟ زاویه سنج یا شیب سنج یکی از ابزارآلات اندازه‌گیری ساده و پرکابرد است. از این ابزار برای اندازه‌گیری زوایای مختلف قطعات استفاده می‌شود. این وسیله به یک خطکش و یک نقاله که توسط یک پیچ به یکدیگر متصل شده‌اند، تشکیل شده است. قطعات به کار رفته در ساختار این ابزار از فولاد ضد زنگ تهیه می‌شوند و دچار اکسید شدن نمی‌شوند.

این وسیله کاربرد‌های گوناگونی در زمینه‌های مختلف چوب و نجاری، طراحی دکوراسیون داخلی، برش پروفیل، پروژه‌های عمرانی، صنعت خودرو‌سازی، اندازه‌گیری زاویه شیب، ارتفاع سطح، زاویه گوشه‌های خارجی و داخلی، اندازه‌گیری سراشیبی هنگام احداث پیست اسکی، ژئو فیزیک به منظور پیش‌بینی وقوع آتشفشان و سازه‌های عمرانی دارد. این وسیله اندازه‌گیری از لحاظ کاربرد و دقت در انواع مختلفی تولید می‌شود و در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها پرداخته شده است:

  • زاویه سنج ساده: به این مدل زاویه سنج دسته فلزی گفته می‌شود. این ابزار از  نقاله و خطکش تشکیل شده است. استفاده از این ابزار در پروژه‌های نقشه‌کشی و برش انواع پروفیل کاربرد دارد. دقت اندازه‌گیری مدل ساده، برابر با یک درجه است.
  • زاویه سنج ذره بینی: زاویه سنج یونیورسال یا ذره بینی برای اندازه‌گیری زوایای مختلف در پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شوند. این ابزار از صفحه درجه‌بندی شده، ورنیه و تیغه تشکیل شده است. دقت اندازه‌گیری زاویه سنج ذره بینی 12 درجه یا 5 دقیقه است.
  • زاویه سنج دیجیتال: مدل دیجیتالی نسبت به انواع دیگر، از دقت و حساسیت بیشتری برخوردار است. این وسیله زاویه‌ای بدون اشتباه را نمایان کرده و کنترل کافی بر روی انحراف زوایای سطح افقی و عمودی دارد. دقت اندازه‌گیری مدل دیجیتال به طور معمول 0.01 است.
  • زاویه سنج لیزری: در ساختار این ابزار لیزر به کار رفته است و یک خط نوری ایجاد می‌کند. نور خطی این ابزار، زاویه میان دو خط را اندازه‌گیری می‌کند. استفاده از این ابزار در صنایع مختلف ساخت‌وساز، نقشه‌برداری و مهندسی کاربرد دارد.
  • زاویه سنج ساعتی: این ابزار از یک صفحه درجه‌بندی و عقربه تشکیل شده است. این وسیله برای انجام فعالیت‌های صنعتی، جوشکاری و قالب‌سازی کاربرد دارد. لازم به ذکر است این ابزار زاویه سنج صنعتی یا زاویه سنج تراشکاری نام دارد.

قیمت زاویه سنج

قیمت انواع زاویه سنج به موارد مختلفی مانند کاربرد و نوع ابزار بستگی دارد. همچنین شرکت تولیدکننده ابزار نیز از دیگر مواردی است که می‌تواند تعیین‌کننده قیمت شیب سنج و زاویه سنج باشد. آکاد، زاویه سنج اونیورسال و زاویه سنج اینسایز از بهترین تولیدکنندگان این ابزار اندازه گیری به شمار می‌آیند.

شما کاربران گرامی جهت تهیه زاویه سنج دیجیتال اینسایز می‌توانید به سایت راندنو مراجعه نمایید و به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

خرید زاویه سنج از راندنو

برای خرید زاویه سنج ترکمتر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت زاویه سنج دیجیتال و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.
 

لیست مقایسه

برند


نوع