ثبت فروشگاه

زاویه سنج

زاویه سنج یا شیب سنج یکی از ابزارهای اندازه گیری ساده و پر کابرد است. این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، ابزاری کارآمد بوده و برای اندازه گیری زوایای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله از یک خطکش و یک نقاله که توسط یک پیچ به یکدیگر متصل شده اند، تشکیل شده است.
در ساختار این ابزار برای جلوگیری از تغییر شکل و اکسید شدن این وسیله، آنها را از جنس فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) می سازند. زاویه سنج ها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که در ادامه به انواع گوناگون این وسیله اشاره خواهیم کرد.

انواع زاویه سنج

زاویه سنج در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شود. این وسیله برحسب کاربرد و دقت دسته بندی می شود که در ادامه به توضیح مختصری از آن می پردازیم.

زاویه سنج ساده

به این مدل زاویه سنج دسته فلزی هم گفته می شود. دسته فلزی این وسیله به قسمت زاویه سنج متصل شده و نوک پیکان آن اندازه زاویه مورد نظر را نمایش می دهد. این زاویه سنج شباهت زیادی با نقاله های معمولی که در دوران تحصیل مدارس از آن استفاده می کردیم دارد. مدل  ساده از یک نقاله 180 درجه و یک دسته فلزی ساخته شده است. دسته فلزی این وسیله از دو نوع درجه بندی شده و بدون درجه بندی در بازار موجود است. گونه درجه بندی شده مدل ساده، برحسب واحدهای متریک یا میلی متر و ایمپریال یا اینچ طراحی می شود. این ابزار در پروژه های نقشه کشی، برش انواع پروفیل و ... مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که دقت اندازه گیری مدل ساده، برابر با یک درجه است.

زاویه سنج ذره بینی

زاویه سنج یونیورسال یا ذره بینی برای اندازه گیری زاویه های مختلف مانند پروژه های عمرانی، مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از صفحه درجه بندی شده، ورنیه و تیغه تشکیل شده است. برای استفاده از این وسیله قطعه بین تیغه و پایه قرار گرفته و  مقدار زاویه را می توان از روی نقاله خواند. دقت اندازه گیری زاویه سنج ذره بینی 12 درجه یا 5 دقیقه است. 

زاویه سنج دیجیتال

مدل دیجیتالی نسبت به انواع دیگر این ابزار اندازه گیری از دقت و حساسیت بیشتری برخوردار است. به کمک این ابراز می توان برش و اندازه های میلی متری روی قطعات ایجاد کرد. این وسیله زاویه ای بدون اشتباه را نمایان کرده و کنترل کافی روی انحراف زوایای سطح افقی و عمودی را دربر می گیرد. دقت اندازه گیری مدل دیجیتال 0.01 دقیقه را نمایش می دهد.

زاویه سنج لیزری

در ساختار این ابزار از متریال سبک و مقاوم آلومینیوم بهره گیری شده است. این محصول برای انجام پروژه های نجاری، ساختمانی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. در مدل لیزری قفل کننده ای تعبیه شده است که اندازه مشخص شده را حفظ کرده و از تغییر آن جلوگیری می کند. در صورتی که قفل صفحه بسته باشد دستگاه از 0 تا 220 درجه را اندازه گیری می کند. هنگامی که این ابزار قفل نباشد، تا 360 درجه را اندازه گیری می کند.

زاویه سنج چند ضلعی

این ابزار از قابلیت بالایی برای برش های دقیق و رسم شکل های هندسی برخوردار است. از مدل چندضلعی برای تنظیم زاویه انواع قطعات فولادی، چوبی، پلاستیکی و ... بهره گیری می شود. به کمک این وسیله می توان زاویه تیغه را در دستگاه های مختلف تنظیم کرد. همچنین شکل هایی مانند مربع، شش ضلعی، هشت ضلعی و ... را تولید کرد. 

زاویه سنج ساعتی

این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، از یک صفحه درجه بندی و عقربه تشکیل شده است. این محصول امکان اندازه گیری 5 دقیقه را انجام می دهد. این وسیله در انجام فعالیت های صنعتی، جوشکاری، قالب سازی و ... کاربرد دارد.

کاربرد زاویه سنج 

این وسیله کاربردهای گوناگونی در انجام کارهای مختلف دارد مانند:

  • صنایع چوب و نجاری، کابینت سازی، کار با ام دی اف 
  • نصب کفپوش، طراحی دکوراسیون داخلی، برش پروفیل
  • پروژه های عمرانی، صنعت خودررو سازی، تولید قطعات ظریف
  • اندازه گیری زاویه شیب، ارتفاع سطح، زاویه گوشه های خارجی و داخلی
  • اندازه گیری سراشیبی هنگام احداث پیست اسکی، ژئو فیزیک به منظور پیشبینی وقوع آتشفشان، سازه های عمرانی و ... 

مزایای زاویه سنج

همانطور که قبلا اشاره کردیم، انواع گوناگون این ابزار کاربردهای زیادی دارد. استفاده از این ابزار موجب اندازه گیری دقیق در انجام کارهای خانگی و بزرگ صنعتی، ساختمان سازی و ... می شود. در نتیجه استفاده از این وسیله پر کاربرد لزومه هر عملیاتی محسوب می شود. این دستگاه باعث افزایش سرعت در کار نیز می شود. در نتیجه استفاده از این ابزار دقیق باعث افزایش راندمان کار نیز می شود. 

بهترین برند زاویه سنج

تا کنون شرکت های متعددی به تولید زاویه سنجاین محصول، از جمله نوع دیجیتالی آن پرداخته اند. از محبوب ترین شرکت های تولیدکننده این کالا می توان به زاویه آکاد، آدا، Insize، آسیمتو، هازت، جنرال و ...اشاره کرد. 

قیمت زاویه سنج

قیمت زاویه سنج به مواردی مانند کاربرد آن، نوع و برند این محصول بستگی دارد. برای مشاهده قیمت انواع زاویه سنج می توانید با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان ارتباط مستقیم برقرار کنید. همچنینن می توانید بهترین برندهای انواع این محصول را با مشاهده قیمت با یکدیگر بررسی کرده و برای سفارش عمده و جزئی اقدام نمایید.

خرید زاویه سنج

برای خرید زاویه سنج می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت زاویه سنج و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع