ثبت فروشگاه

رطوبت سنج، نم سنج یا هیگرومتر دستگاهی است که میزان بخار آب یا رطوبت موجود در یک شی را اندازه‌گیری می‌کند و جزء ابزار دقیق محسوب می‌شود. میزان آب موجود در فرآیندهای صنعتی و تولیدی اهمیت زیای دارد. زیرا رطوبت سبب خوردگی و از بین رفتن اجسام مختلف می‌شود. همچنین برروی سیستم‌های تهویه نیز اثرگذار است. در مقابل رطوبت کم نیز سبب خشک شدن بیش از حد می‌شود و سبب می‌شود در اجسام مختلف برق استاتیک ایجاد شود. به همین دلیل امروزه در تمامی محیط‌های صنعتی از رطوبت سنج صنعتی استفاده می‌شود.

رطوبت سنج میزان بخار آب موجود یا رطوبت یک شی را کم و زیاد نمی‌کند بلکه تنها میزان آن را اندازه‌گیری می‌کند و روی یک صفحه نمایش آن را نشان می‌دهد. همچنین برخی از رطوبت سنج‌ها حافظه دارند و می‌توانند اعداد ثبت شده را ذخیره کنند. از سال‌ها پیش نم سنج‌ها به شیوه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفتند. از نم سنج در صنایع مختلف استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد این محصول در صنایعی است که با چوب سر و کار دارند. در ساختمان سازی، مبل سازی، نصب و ساخت کف پوش‌های چوبی، ساخت درب و پنجره چوبی این محصول بسیار کاربرد دارد. میزان رطوبت می‌تواند اثر منفی روی چوب بگذارد و از دوام آن کم کند. رطوبت سنج خاک یا رطوبت سنج گلدان نیز از دیگر انواع نم سنج است که در صنایع کشاورزی، گلخانه‌ها و باغ‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. به طور کلی نم سنج‌ها از نظر عملکرد به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • رطوبت سنج الکتریکی: این محصولات میزان رطوبت موجود در وسایل را به طور غیرمستقیم و از طریق خواص الکتریکی اندازه‌گیری می‌کنند و در دو نوع سوزنی و بدون سوزن عرضه می‌شوند.
  • رطوبت سنج اتوماتیک: این محصولات در کمترین زمان میزان رطوبت موجود را اندازه‌گیری می‌کنند. این محصوات در صورتی که رطوبت به بیشتر از حد مجازی که برای آن تامین شده برسد، هشدار می‌دهند.
  • رطوبت سنج سوزنی: این محصولات با نام‌های رطوبت سنج نفوذی یا تخریبی نیز شناخته می‌شوند. این محصولات دو سوزن فلزی دارند که برای اندازه‌گیری به سطح جسم نفوذ می‌کند.
  • رطوبت سنج بدون سوزن: از این محصولات اغلب در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود. این تجهیزات به یک پد حسگر مجهز شده‌اند که پس از تماس با جسم میزان رطوبت آن را اندازه می‌گیرد.
  • رطوبت سنج التراسونیک: این تجهیزات اغلب برای اندازه‌گیری میزان رطوبت در صنایع ساختمانی کاربرد دارد. این محصول از فناوری اولتراسوند استفاده می‌کند. این فناوری غیرمخرب است و نیاز به تماس برای اندازه‌گیری رطوبت ندارد. این دستگاه دقت مناسبی دارد و امروزه کاربردهای زیادی را به خود اختصاص داده است.

قیمت رطوبت سنج

قیمت نم سنج به جنس، نوع عملکرد، سیستم دستگاه، ابعاد، روش استفاده و دیگر موارد بستگی دارد. برای مشاهده قیمت این محصولات می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت رطوبت سنج دیجیتال و سایر رطوبت سنج ها از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین ابزار دقیق را انتخاب نمایید.

خرید رطوبت سنج از راندنو

برای خرید رطوبت سنج می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت رطوبت سنج و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند