ثبت فروشگاه

واشر

واشر از متعلقاتی است که میان پیچ و مهره قرار می‌گیرد تا نیروی اصطکاک میان اتصالات افزایش یابد. واشر به انگلیسی با نام washer شناخته شده است. این تجهیزات به منظور تقسیم و توزیع بار وارده، میان پیچ و مهره استفاده می‌شوند. این قطعه با استفاده از مواد‌های فلزی یا لاستیکی ساخته می‌شود. جهت اطلاع از قیمت واشر فنری و دیگر نمونه‌های این متعلقات، با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید واشر سرسیلندر را برای شما کاربران فراهم نموده است.

استفاده از این قطعه در صنایع مختلف از کاربرد‌های حائز اهمیتی برخوردار است. واشر قطعه‌ای واسطه است که میان مهره و پیچ قرار می‌گیرد. از این تجهیزات برای جلوگیری از نفوذ و خروج آب از بخش درز استفاده می‌شود. به اصطلاح می‌توان گفت برای آب‌بندی قطعات مختلف واشر کاربرد‌های زیادی دارد. به طور کلی این محصول برای توزیع بار پیچ و مهره‌ها کاربرد دارد. این تجهیزات بهه صورت حلقه‌ای هستند که از یک سوراخ مرکزی برخوردار هستند. همچنین به عنوان فاصله دهنده، توزیع بار یکنواخت، عدم شل شدن مونتاژ و مواردی از این قبیل استفاده می‌شوند. در واقع نیروی اصطکاک مهره بر روی پیچ کم است. به همین دلیل با قرار دادن این قطعه میان این دو متعلقات، می‌توانید میزان اصطکاک را افزایش دهید. این تجهیزات در گستره متنوعی قرار گرفته‌اند و با ضخامت‌های گوناگون تولید می‌شوند. از این رو انتخاب مناسب‌ترین نوع این قطعات به نیاز‌های سیستم مورد نیاز یا قطعه کار بستگی دارد. واشر‌ها در انواع مختلفی تولید و عرضه شده‌اند که هر یک از آن‌ها، ویژگی‌های خاصی دارند. واشرها در دو مدل واشر فلزی و واشر پلاستیکی تولید می‌شوند. همچنین پیش از تهیه آن، باید عواملی مانند میزان لرزش، خوردگی، دما، بارگذاری اولیه و مواردی از این قبیل را بررسی کنید تا بهترین و کاربردی‌ترین نوع این قطعه را خریداری کنید. در این بخش به معرفی انواع washer و کاربرد هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

 • واشر تخت: مدل‌های تخت یا Plain Washer این مدل به طور عمده از یک صفحه آهنی صاف تشکیل شده است که وسط آن یک حفره وجود دارد. کاهش اصطکاک، جلوگیری از نشتی، جداسازی، توزیع فشار و جلوگیری از شل شدگی قطعات از اصلی‌ترین کاربرد‌های این نمونه به شمار می‌آید. مدل‌های تخت در چند گوناگون واشر ساده نوع A، واشر ضربه گیر و واشر‌شانه‌ای به بازار عرضه می‌شود.
 • واشر قفلی یا قفل‌کننده: انواع واشر قفلی، برای قفل کردن پیچ و مهره‌ها استفاده می‌شود. مدل‌های قفل دار نیز تنوع زیادی دارند و به طور کلی از شل شدگی دنده‌ها و مهره‌ها جلوگیری می‌کنند. انواع واشر‌های قفل دار در مدل های واشر قفل دار تقسیم شده، واشر دندانه یا ستاره داخلی و واشر دندانه یا ستاره خارجی به بازار عرضه می‌شود.
 • واشر فنری: مدل‌های فنری را با نام واشر دیسکی هم می‌شناسند. کارکرد این قطعه به گونه‌ای است که ویژگی‌های مکانیکی خود را به پیچ و سطح مورد نظر انتقال می‌دهد. این محصولات باتوجه به عملکردی که دارند، در دو نوع تحت بار استاتیکی و تحت بار دینامیکی تولید می‌شوند.
 • واشر‌های انگشتی: در ساختار نوع انگشتی، یک شکاف وجود دارد که فلنج‌های آن بیرون‌ زده هستند. این متعلقات از فولاد کربنی ساخته می‌شوند. جلوگیری از ساییدگی قطعات چرخان، لرزش، سایش اضافی از عمده کاربرد‌های این محصول است
 • واشر منحنی: واشر هلالی یا منحنی در دو جهت می‌چرخد و چرخشی موج مانند به وجود می‌آورد. این تجهیزات از ظرفیت بار و انحراف کافی برخوردار هستند.
 • واشر مربعی: واشر‌های چهارگوش به دلیل شکل ظاهری خود به این اسم نامگذاری شده‌اند. مدل‌های چهارگوش با استفاده از موادهای فولادی و به صورت گالوانیزه ساخته می‌شوند.

از دیگر مدل‌های این واشرها می‌توان به واشر اسپرینگی، واشر گنبدی، واشر خاردار، واشر گوه‌ای، واشر ضد آب، واشر موجی، واشر لب پر و واشر مخروطی یا بلویل اشاره کرد.

قیمت واشر

قیمت انواع واشر براساس ویژگی‌هایی مانند کاربرد و ویژگی آن‌ها متغیر است. عواملی همچون جنس، ابعاد و اندازه، برند سازنده، ضخامت واشر و مواردی از این قبیل، بر قیمت این محصول تأثیرگذار هستند.

خرید واشر از راندنو

هنگام خرید و تهیه این تجهیزات باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه شما را با راهنمای خرید واشر آشنا می‌نماییم.

 • نوع قطعه کار و پروژه
 • موادهای به کار رفته
 • محصول انتخابی فاقد هرگونه اضافه و پلیسه
 • نوع آبکار
 • برند تولیدکننده

برای خرید واشر پلاستیکی و فلزی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت واشر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


سایز