ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم مسی روکش دار

سیم مسی یکی از انواع سیم است که با هادی مس تولید و به بازار عرضه می شود. امروزه از انواع سیم در برق کشی یک مجموعه استفاده های بسیاری می شود و هر سیم کاربردهای متعددی دارد. به عنوان مثال، از سیم مسی در انتقال نیرو، مدارهای الکترونیکی، تولید و توزیع برق، ایجاد ارتباط از راه دور، سیستم های ارتینگ، و ... استفاده می شود. در میان انواع سیم، سیم مسی از بیشترین کاربرد و استفاده برخوردار است. سیم های مسی روکش دار در دو نوع کلی مفتول و افشان تولید می شوند و دارای رنگ بندی های متنوعی می باشند. سیم ها معمولا در کلاف های 100 متری تولید خواهد شد.

خرید سیم مسی روکش دار

 برای خرید یک سیم ایده آل باید به نکاتی نظیر میزان رسانایی، شکل پذیری و انعطاف پذیری، مقاومت آن در برابر حرارت و خوردگی، استحکام، ضریب انبساط حرارتی و ... توجه کرد. سیم ها معمولاً به صورت قرقره های 500 متری و یا به شکل کلاف 100 متری تولید می شوند. از برترین برندهای تولیدکننده سیم مسی در ایران می توان به البرز الکتریک نور، تک سیم البرز، خراسان افشار نژاد، دامغان، زرتافته کرمان، راد افشان سحر، سیمیا، همدان، کمان و ... اشاره کرد. راندنو ویترینی از هزاران کالا است که هر یک با مشخصات فنی در آن نمایش داده است و می توان با مراجعه به آن، کالاها را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین خرید را انجام داد.

قیمت سیم مسی

معمولا سیم های مسی بر اساس سایز دارای قیمت متفاوتی می باشند. هرچه سطح مقطع سیم بالاتر باشد میزان مس کاربردی بیشتر شده و در نهایت قیمت سیم مسی بالاتر می رود. سیم مسی 1/5 و 2/5 از پر طرفدارترین این سیم ها می باشد که گاها به عنوان جفت شناخته می شود و در صنعت سیم کشی ساختمان کاربرد فراوانی دارد. سیم مسی در سایز های 0/5، 0/75، 1، 1/5، 2، 4، 6، 10، 16، 25، 35، 50، 70، 95، 120 و گاها بالاتر تولید می شود.

انواع سیم مسی

سیم های مسی بر اساس نوع هادی به انواع زیر دسته بندی می شوند. همچنین سیم های مسی روک دار معمولا دارای عایق از جنس pvc می باشند.

  • سیم مسی افشان: از رشته های نازک مس آنیل شده تشکیل می شود و دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده و در رنگ بندی های مختلف تولید می شود
  • سیم مسی مفتول: این نوع سیم مسی یک رشته مفتول مسی می باشد که دارای انعطاف پذیری کمتری بوده و کاربرد زمینی نیز دارد. همچنین به این نوع سیم، سیم مسی خشک گفته می شود.

مزایای استفاده از سیم مسی

  1.   مس فلزی است که بالاترین میزان رسانایی را بعد از نقره دارد. ظرفیت و هدایت الکتریکی بالا، عبور جریان الکتریکی را راحت تر می کند.
  2.  سیم مسی دارای استحکام بسیار بالایی است و در کنار این استحکام، انعطاف پذیری خوبی در نوع افشان خود را نیز دارد. انعطاف پذیری بالای مس، کار با این سیم را بسیار ساده تر کرده است.
  3.  سیم مسی ترد و شکننده نبوده و در هنگام خم شدن نمی شکند.
  4.  سیم مسی در برابر حرارت از خود مقاومت بالایی نشان می دهد و به دلیل نقطه ذوب بسیار بالای آن، در مقابل تابش مستقیم نور خورشید نیز ذوب نمی شود.
  5.  سیم مسی در مقایسه با فیبر، از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردار است.
  6.  سیم مسی از لحاظ ساختار و سطح مقطع از تنوع بالایی برخوردار است. سیم مسی گرد، سیم مسی تخت، سیم مسی افشان، سیم مسی نیمه افشان و سیم مسی مفتولی یا اصطلاحاً خشک، در این دسته بندی قرار می گیرند.

 

برند