ثبت فروشگاه

سیم مسی یکی از انواع سیم برق است که با هادی مس تولید و به بازار عرضه می‌شود. امروزه از انواع سیم مسی در برق‌کشی یک مجموعه استفاده می‌شود. هر سیم کاربردهای متعددی دارد. به عنوان مثال، از سیم برق مسی در انتقال نیرو، مدارهای الکترونیکی، تولید و توزیع برق، ایجاد ارتباط از راه دور، سیستم های ارتینگ و ... استفاده می شود. در میان انواع سیم، سیم هایی با هادی مس از بیشترین کاربرد برخوردار هستند. همچنین قیمت سیم مسی تک رشته یا چند رشته از سیم آلومینیومی بیشتر است. مس فلزی است که می‌تواند به آسانی جریان الکتریکی را هدایت کند. به همین دلیل از آن به عنوان هادی استفاده می‌شود. سیم روکش دار مسی در دو نوع مفتول و افشان تولید می‌شود و رنگ‌بندی‌های متنوعی دارند. این سیم‌ها عملکرد بسیار خوبی از خود ارائه می‌دهند. به همین دلیل اغلب متخصصین برق به خرید سیم مسی اقدام می‌کنند.

سیم معمولاً در کلاف‌های 100 متری تولید خواهد شد. برخی از آن‌ها کلاف‌های 500 متری نیز دارند. سیم برق با هادی مس در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. این سیم‌ها را می‌توانید در سایزهای 0/5، 0/75، 1، 1/5، 2، 4، 6، 10، 16، 25، 35، 50، 70، 95، 120 و گاهاً بالاتر نیز در بازار پیدا کنید. سیم مسی 1.5 و 2.5 از پرکاربردترین این سیم‌ها هستند و در صنعت سیم کشی ساختمان کاربرد فراوانی دارند. سیم‌های مسی به دو صورت روکش‌دار و بدون روکش به بازار عرضه می‌شوند. سیم مسی لاکی نوعی سیم با هادی مسی است که حجم عایق آن‌ها بسیار کم است و اغلب در سیم پیچی‌های موتور و ترانس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیم‌های مسی روکشدار از نظر نوع هادی به دو شکل زیر به بازار عرضه می‌شوند:

  • سیم مسی افشان
  • سیم مسی مفتول

سیم‌های افشان انعطاف‌پذیری بالایی دارند و از رشته‌های نازک مس آنیل شده تشکیل می‌شوند. سیم‌های مفتول انعطاف‌پذیری کمتری دارند. این سیم‌ها اغلب کاربرد زمینی دارند و در تابلوهای برق نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت سیم مسی

قیمت هر کیلو سیم مسی و یا هر متر از سیم به عوامل زیادی همچون میزان تحمل در برابر جریان، رسانایی، شکل‌ پذیری و انعطاف‌پذیری، مقاومت آن در برابر حرارت و خوردگی، استحکام، ضریب انبساط حرارتی، میزان افت و خیز ولتاژ، سطح مقطع، تعداد رشته، جنس هادی، نوع عایق، کاربرد سیم، وزن سیم مسی، استاندارد، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. هرچه سطح مقطع سیم بالاتر باشد میزان مس به کاربرده شده بیشتر است و در نهایت قیمت copper wire نیز بالاتر می‌رود. به عنوان مثال قیمت سیم مسی نازک از صخیم کم‌تر است.

همچنین باید در نظر داشته باشید که سیم هیچ‌گونه برجستگی یا فرورفتگی نداشته باشد. همچنین جنس هادی نیز بسیار مهم است زیرا سیم باید از مس باکیفیت ساخته شده باشد تا عبور جریان الکتریکی در آن با مشکل مواجه نشود.

خرید سیم مسی از راندنو

برای خرید سیم مسی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با مرکز فروش سیم مسی ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم مسی 1/5 و دیگر سایزها و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد. در سایت راندنو می‌توانید از فیلترهای موجود در صفحه استفاده کنید و نتایج را محدودتر کنید. این کار انتخاب را برای شما ساده‌تر می‌کند.

لیست مقایسه

سطح مقطع


برند


نوع