ثبت فروشگاه

لوله خرطومی

لوله خرطومی برق یکی از تجهیزاتی است که در بسیاری از مجموعه ها، پروژه های مسکونی، ساختمان سازی، عمرانی و ... از آن استفاده می شود. لوله خرطومی برق، وزن سبکی دارد و انعطاف بالا و نصب آسان آن سبب شده است تا امروزه جایگزین دیگر انواع لوله ها شوند. استفاده از این تجهیزات به امری ضروری تبدیل شده است. زیرا ایمنی مجموعه را افزایش می دهد و از بروز حادثه های احتمالی جلوگیری می کند. 

این لوله ها وظیفه پوشش دادن سیم و کابل های برق را بر عهده دارند. سیم های برق دارای هادی هایی هستند که به راحتی جریان برق را از خود عبور می دهند. به همین دلیل این سیم ها داخل لوله های خرطومی قرار می گیرند تا هادی برق صدمه نبیند و از جان افراد در مقابل برق گرفتگی حفاظت شود. در صنعت ساختمان سازی و لوله کشی علاوه بر لوله خرطومی از دیگر انواع لوله برق مانند؛ لوله پی وی سی، لوله پلی اتیلن، پلی آمید، لوله فولادی گالوانیزه و ... نیز استفاده می شود. لوله های خرطومی اغلب از گرانول PVC و دیگر مواد ساخته شده اند.

لوله خرطومی ساده، سطحی صیقلی و خرطومی شکل دارند و اغلب برای عبور سیم برق بر روی دیوار از این تجهیزات استفاده می شود. 

لوله خرطومی نسوز

این نوع از لوله های برق ظاهری همانند لوله های معمولی دارند اما انعطاف پذیری بالاتر و مقاومت و دوام آن ها بیشتر است. روکشی که این لوله ها دارند از جنس پی وی سی است. همان طور که از عنوان این محصولات پیدا است، در برابر آتش و گرما نیز از خود مقاومت نشان می دهند. در نتیجه در هنگام آتش سوزی صدمه ای به سیم های برق وارد نمی شود. علاوه بر خاصیت نسوز بودن، لوله خرطومی PVC، نشکن نیز هست و برای عبور سیم و کابل از داخل دیوار و یا روی دیوار از آن استفاده می شود. 

لوله خرطومی فلزی ( لوله خرطومی فلکسی)

استحکام و دوام این لوله ها از مدل های قبلی بیشتر است و در دو نوع لوله فلزی روکش دار و لوله فلزی بدون روکش به بازار عرضه می شود. این لوله ها اغلب به عنوان لوله خرطومی صنعتی شناخته می شود و بیشتر در فضاهای صنعتی، کارگاهی و یا عمرانی از آن ها استفاده می شود. 

کاربرد لوله خرطومی

 1. از این تجهیزات در برق کشی ساختمان، جهت عبور ایمن سیم و کابل ها استفاده می شود.
 2. در برخی از مکان ها، جهت نصب سیستم های گرمایشی و سرمایشی هم چنین تابلوهای برق از این لوله ها استفاده می شود. 
 3. این تجهیزات در دستگاه های مکنده همانند هود نیز کاربرد دارند. به عنوان مثال از لوله خرطومی هواکش در بیمارستان ها و ... استفاده می شود. 
 4. در آرک ها و داخل سقف های کاذب از انواع لوله خرطومی استفاده می شود زیرا به کمک آن می توان سیم های اضافی را پنهان کرد. 
 5. از لوله خرطومی PVC در برخی از صنایع همانند کشاورزی، جهت عبور و انتقال آب به زمین های کشاورزی استفاه می شود. لوله خرطومی آب جنس و دوام بالایی دارد و دچار پوسیدگی نمی شود. 

ویژگی های لوله خرطومی 

 1. استفاده از این لوله ها سبب صرفه جویی در هزینه های ساختمان می شود. زیرا از سیم و کابل ها حفاظت می کنند. 
 2. این لوله ها عایق الکتریکی بسیار خوبی هستند در نتیجه ایمنی مجموعه را افزیش می دهند.
 3. این لوله ها دارای قطر و سایزهای متنوعی هستند. لوله خرطومی 16، 13 و 11 از جمله لوله های پرکاربرد هستند. 
 4. این لوله ها در دو نوع توکار و روکار عرضه می شوند. 
 5. برخی از انواع این لوله ها در فضای خارجی ساختمان نیز قابل استفاده هستند. 
 6. وزن لوله خرطومی بسیار کم است و بار اضافی برای ساختمان ایجاد نمی کند. 
 7. داخل این لوله ها صاف بوده و هیچ برآمدگی ندارد. به همین دلیل به سیم و کابل های داخل آن آسیبی وارد نمی شود.  
 8. انعطاف پذیری این لوله ها بالا است و به راحتی در پیچ و خم دیوار جای گرفته و دچار ترک و شکستگی نمی شود. 
 9. نصب و اجرای لوله ها بسیار ساده است و هزینه نصب بالایی ندارد. 

قیمت لوله خرطومی

قیمت لوله خرطومی برق به عواملی هم چون کیفیت، استاندارد تولید، جنس، ابعاد لوله، اندازه، قطر لوله، وزن، برند و .... بستگی دارد. در سایت راندنو می توانید لیست قیمت لوله خرطومی برق پلاستیکی و دیگر انواع آن را مشاهده کنید. 

خرید لوله خرطومی

پیش از خرید انواع لوله خرطومی برق باید به مکان مورد استفاده آن ها و ابعاد مورد نیاز توجه کنید تا بتوانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. اگر لوله های برق توسط گچ و دیگر عوامل پوشیده شده اند، باید اقدام به رفع گرفتگی لوله خرطومی برق کنید و یا آن را با لوله جدید تعویض کنید. از برترین برندهای تولید کننده لوله برق می توان به لوله خرطومی اصفهان، اوج، آریا و .... اشاره کرد.

لیست مقایسه

برند


سایز