ثبت فروشگاه

باد پاش

باد پاش دستگاهی است که جهت انتقال باد از کمپرسور، مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار ظاهری شبیه به تفنگ دارد که در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. تفنگ باد پاش به منظور باد گیری قطعات نیز کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی می توان گفت این دستگاه کار کمپرسور و مخزن پمپ باد را تکمیل می کند. انواع تفنگی باد نیز باتوجه به جنس و اندازه خازن، در دسته های گوناگونی قرار می گیرند. جهت اطلاع از قیمت باد پاش و خرید بادپاش با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بادپاش را برای شما فراهم نموده است.

کارکرد بادپاش به گونه ای است که با استفاده از دستگاه کمپرسور باد، ورودی این ابزار با استفاده از شلنگ به کمپرسور متصل می شود. درنتیجه این عملیات، باد با فشار بالایی تولید می شود و برای انجام فعالیت مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که نازل باد پاش از دیگر وسایل جانبی این ابزار است که در شدت جریان باد، تأثیر گذار است. همانطور که در ابتدا گفته شد، این دستگاه ظاهری مانند تفنگ دارد. همچنین از نازل، شلنگ و دسته ای که برای ثبات دستگاه در قسمت بالای آن تعبیه شده است، تشکیل شده است.

لازم به ذکر است که در این ابزار، هوا با فشار بالا تولید می شود و استفاده از آن بسیار آسان است. کنترل فشار باد این محصول برعهده ماشه است و باد را به صورت تفنگی و متمرکز هدایت می کند. بدنه این دستگاه نیز می تواند از جنس پلاستیک پلیمری و آلومینیوم ساخته شده باشد. لازم به ذکر است که سری این ابزار یا نازل آن، در اندازه های متنوع 2.5 الی 15 سانتی متر تولید می شود.

باد پاش

انواع باد پاش براساس کاربرد

تفنگی های باد باتوجه به کاربردی که دارند در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به معرفی انواع تفنگی باد می پردازیم.

تفنگی باد پنوماتیک

تفنگی باد پنوماتیک زمانی کاربرد دارد که به هوای فشرده نیاز دارید. از نوع پنوماتیکی این ابزار به منظور خشک کردن وسایل و زدودن زباله های خشک، بدون هیچگونه تماس استفاده می شود. لازم به ذکر است که این باد پاش، در انواع گوناگونی به بازار عرضه شده است که هر یک از انواع این محصول، جهت انجام فعالیت های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

تفنگی باد گیج دار

این نوع باد پاش همانطور که از نامش مشخص است، یک گیج بر روی بدنه آن نصب شده است که میزان فشار را اندازه گیری و کنترل می کند. استفاده از این نوع تفنگی در مواردی مانند باد کردن تایر و موارد مشابه، استفاده می شود. عملکرد این ابزار به گونه ای است که یک شلنگ بر روی تفنگ باد نصب می شود. سپس می توان مقدار هوای فشرده ورودی را اندازه گیری نمایید و تا حد امکان تایر یا وسیله مورد نظر را باد کنید.

پیستوله باد پاش

پیستوله بادپاش نوعی تفنگی باد است که یک مخزن بر روی آن قرار می گیرد. با استفاده از این پیستوله می توان فعالیت های مختلفی مانند رنگ پاشی و مواردی از این قبیل را انجام داد.

انواع باد پاش براساس کاربرد

انواع باد پاش براساس جنس

این تجهیزات براساس متریال استفاده شده در ساختار، به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

باد پاش فلزی

بادپاش فلزی همانطور که از نامش مشخص است، بدنه آن از جنس فلز ساخته شده است. این نوع یکی از انواع پرکاربرد مدل های تفنگی باد است و به طور معمول از جنس فلز آلومینیوم ساخته می شود.

باد پاش پلاستیکی

یکی دیگر از انواع بادپاش ها، بادپاش پلاستیکی است. تفاوت این مدل با نمونه قبلی در جنس آن است. نوع پلاستیکی این ابزار نیز همانطور که از نامش پیداست، از جنس پلاستیک ساخته شده است.

انواع باد پاش براساس جنس

انواع نازل باد پاش

همانطور که پیش از این به این موضوع اشاره نمودیم، بادپاش تفنگی از نازل برخوردار است. همچنین این نازل نقش مهمی در انتقال فشار باد ایفا می کند. نازل این ابزار نیز باتوجه به اندازه، در چند نوع کلی به بازار ارائه شده است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود:

 • بادپاش نازل بلند
 • نازل متوسط
 • نازل کوتاه

کاربرد بادپاش

استفاده از انواع این تجهیزات از کاربردهای به سزایی برخوردار است. در ادامه به تعدادی از کاربردهای رایج انواع تفنگی باد می پردازیم.

 1. استفاده در صنعت چوب و نجاری
 2. استفاده در تعمیرگاه ها به منظور تعویض روغنی و باد کردن تایر
 3. استفاده در کارخانه ها و کارهای بسته بندی جهت زدودن موادهای خرد
 4. قابلیت پاک کردن گرد و خاک و خرده مواد کارگاهی از روی قطعات
 5. زدودن گرد و غبار از داخل اتومبیل
 6. استفاده در کارواش ها در جهت خشک کردن اتوموبیل ها
 7. پاک کردن سطح میز کار تعمیرات، خدمات کامپیوتر، ماشین های اداری و موارد مشابه

کاربرد بادپاش

اجزای تشکیل دهنده باد پاش

این تجهیزات مانند دیگر ابزارآلات از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که توسط آنها فرآیند بادپاشی صورت می گیرد. در ادامه به قسمت های تشکیل دهنده این ابزار می پردازیم.

بدنه

همانطور که می دانید، بدنه این وسیله قالب تشکیل دهندگی انواع تفنگی باد است. همچنین با استفاده از متریال های مختلفی همچون پلاستیک و فلز ساخته می شود.

ماشه

ماشه  از دیگر قطعات تشکیل دهنده این محصول است که با فشردن آن می توانید فشار باد را به طرف بیرون هدایت نمایید.

سر نازل

از دیگر قطعات اصلی تشکیل دهنده این ابزار، سری آن است. به بیان دیگر می توان گفت بخشی از قسمت های تشکیل دهنده این ابزار است که نازل بر روی آن قرار می گیرد. سری نازل ها نیز در انواع و اندازه های گوناگونی تولید می شوند.

دنباله

دنباله از دیگر بخش های تشکیل دهنده این ابزار است که شلنگ نازل به آن متصل می شود.

اجزای تشکیل دهنده باد پاش

نکات لازم جهت نگهداری از باد پاش

در ادامه این بخش به نکات مهمی که هنگام نگهداری از این ابزار بادی رعایت شود، می پردازیم.

 • این ابزار باید همواره دور ازتابش مستقیم آفتاب نگهداری شود. زیرا تابش نور خورشید نیز خروج روغن از لابه لای قطعات دستگاه را ایجاد می کند و موجب کاهش راندمان کاری می شود.
 •  از رطوبت و گرد و خاک به قطعات داخلی دستگاه جلوگیری نمایید. زیرا نفوذ گرد و غبار موجب کند شدن قطعات مکانیکی می شود.
 • حرکت قطعات مکانیکی دستگاه بدون روان کننده، موجب بروز صدمات جدی به آن می شود. بهترین روش استفاده از دستگاه این است که پیش از شروع کار، چند قطره روغن از محل ورود هوای فشرده به داخل دستگاه ریخته ‌شود.

نکات لازم جهت نگهداری از باد پاش

نکات مهم در خرید باد پاش

هنگام خرید و تهیه این محصول باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. در این بخش شما را با راهنمای خرید این ابزار آشنا خواهیم نمود.

 • در ابتدا به جنس بدنه این محصول توجه داشته باشید. نمونه هایی از این ابزار که از جنس فلز و پلیمر ساخته می شوند، از دوام بیشتری برخوردار هستند. همچنین اگر هنگام کار ضربه ایی به تفنگ باد وارد شود، این متریال ها از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.
 • نکته دیگر در انتخاب و خرید تفنگی باد، اندازه نازل آن است. اگر جهت استفاده در فضای محدود به این ابزار نیاز دارید، باد پاشی را انتخاب نمایید که نازل بلند تری دارد. همچنین اگر برای نطافت میز کار، پاک کردن پلیسه و براده از روی میز فرز و دستگاه های مکانیکی و مواردی از این قبیل نیاز به تفنگی باد دارید، می توانید نمونه ای با نازل معمولی و کوتاه را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که نازل آن با طول های 5، 10، 15، 20 و 30 سانتی متری در بازار موجود است که با توجه به کاربرد خود می توانید مناسب ترین سایز را انتخاب نمایید.
 • گیج دار یا پنوماتیک بودن این ابزار از دیگر نکات مهمی است که حین خرید باید به آن توجه داشته باشید. شما متناسب ترین نوع این ابزار را باتوجه به کاربرد خود می توانید انتخاب نمایید.

نکات مهم در خرید باد پاش

بهترین برند باد پاش

برندهای متعددی به تولید انواع این تجهیزات کارآمد پرداخته اند. در ادامه به معرفی برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان این وسیله می پردازیم.

بادپاش رونیکس

رونیکس یکی از پرطرفدارترین کمپانی هایی است که انواع این ابزار را تولید کرده است و مصرف کنندگان خاص خود را دارد. رونیکس یکی از محبوب ترین تولیدکندگان انواع ابزارآلات در جهان است. این برند از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه تولید ابزار دستی و برقی آغاز نمود. همچنین تاکنون توانسته است سهم عظیمی از بازار ابزار را به خود اختصاص دهد. از برترین های این ابزار که توسط این برند تولید شده اند، می توان از باد پاش رونیکس مدل RH-6702 ،6703 ،RH-6701 و مدل های دیگر نام برد.

باد پاش نوا

نووا یکی از محبوب ترین برندهای ارائه دهنده انواع ابزار در ایران است. محصولات این برند باتوجه به کیفیت بالایی که دارند، بسیار مقرون به صرفه هستند. از برترین باد پاش نوا می توان به مدل های NTD 2923 و 95 اشاره نمود.

بادپاش هنس

هنس از دیگر برندهای مشهور و پرطرفدار در زمینه انواع ابزارآلات است که محبوبیت بسیاری در میان مصرف کنندگان پیدا کرده است. محصولات برند هنس از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و استانداردهای لازم در تولید آنها به کار گرفته شده است. بادپاش هنس مدل 8504D ،8504A و دیگر مدل ها از برترین نمونه های تولیدشده این ابزار هستند که توسط هنس به بازار عرضه شده اند.

باد پاش اکتیو

اکتیو از دیگر تولیدکنندگان مطرح در زمینه انواع باد پاش است. محصولات این برند شناخته شده هستند و از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار هستند. باد پاش اکتیو مدل AC10100 از محبوب ترین بادپاش های تولیدشده توسط این برند به شمار می آید.

باد پاش اکو، بادپاش کوشا، آیرون مکس، هازت، ویگور و بسیاری از برندهای دیگر از دیگر تولیدکنندگان محبوب و شناخته شده این محصول هستند.

قیمت باد پاش

قیمت بادپاش باتوجه به عواملی مانند نوع این محصول، برند تولیدکننده و موارد دیگر متغیر است. جهت اطلاع از قیمت باد پاش و انواع تفنگی باد با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول به صورت مستقیم ارتباط برقرار نمایید.

خرید باد پاش

برای خرید باد پاش می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بادپاش را در اختیار شما قرار می دهد.

لیست مقایسه

برند