ثبت فروشگاه

باد پاش

باد پاش دستگاهی است که برای انتقال باد از کمپرسور بکار می رود و در باد گیری روی  قطعات نیز کاربرد دارد. این دستگاه کار کمپرسور و مخزن پمپ باد را تکمیل می کند. با استفاده از دستگاه کمپرسور بادی  ورودی بادپاش  با استفاده از شیلنگ به کمپرسور متصل می شود و باد را با فشار بالا تولید می کند. این دستگاه ظاهری همانند تفنگ دارد و از نازل، شلنگ و دسته ای که برای  ثبات دستگاه در قسمت بالای آن تعبیه شده است، تشکیل می شود. در این وسیله هوا با فشار بالا تولید می شود و کار کردن با آن بسیار راحت است. کنترل فشار باد بر عهده ماشه است و باد را به صورت تفنگی  و متمرکز هدایت می کند. بدنه این دستگاه می تواند از جنس پلاستیک پلیمری و آلومینیوم باشد. پلاستیک پلیمری سخت و با کیفیت به دلیل سبک بودن طرفداران بیشتری دارد این وسیله جزو ابزار پنوماتیکی بوده و قابلیت پاک کردن گرد و خاک و خرده مواد کارگاهی را از روی قطعات دارد. همچنین در بر طرف کردن گرد و غبار از داخل اتومبیل، پاک کردن سطح میز کار تعمیرات، خدمات کامپیوتر و ماشین های اداری، می تواند کاربرد داشته باشد. باد پاش می تواند در سری ها و رنگ های متنوع تهیه شود و دارای سری هایی متفاوت از 2/5 تا 15 سانتی متر می باشد. 

مزایای و کاربرد بادپاش ایده آل

  1.  استفاده در صنعت چوب و نجاری
  2. استفاده در تعویض روغنی و پنچر گیری 
  3. استفاده در کارخانه ها و کارهای بسته بندی جهت زدودن موادهای خرد
  4. دارای بدنه مقاوم و ضد زنگ باشد
  5. عمر و کارکرد بالا مخصوصا در قسمت ماشه داشته باشد.
  6. ضد زنگ باشد و مقاومت بالایی در مقابل رطوبت داشته باشد.
  7.  دارای بدنه محکم و با دوام مخصوصا از نوع پلیمری و طراحی ارگونومیک در قسمت دسته باشد.

نکات لازم جهت نگهداری از باد پاش

  • این ابزار باید همواره دور ازتابش مستقیم آفتاب نگهداری شود زیرا تابش نور خورشید نیز خروج روغن از لابه لای قطعات دستگاه را ایجاد کرده و راندمان را کاهش می دهد.
  •  از رطوبت و گرد و خاک به قطعات داخلی دستگاه جلوگیری شود زیرا نفوذ گردو غبار باعث کند شدن قطعات مکانیکی می شود.
  • حرکت قطعات مکانیکی دستگاه  بدون روان کننده باعث بروز صدمات جدی به آن می شود. بهترین روش استفاده از دستگاه این است  قبل از شروع کار چند قطره روغن از محل ورود هوای فشرده به داخل دستگاه ریخته ‌شود.

 خرید دستگاه باد پاش


باد پاش ها با جنس بدنه های فلزی و پلیمری از دوام بیشتری برخوردار هستند به همین دلیل که اگر هنگام کار ضربه ایی به تفنگ باد وارد شود ، این نوع مقاومت بیشتری را دارا می باشد.  نکته دیگر در انتخاب و خرید تفنگی باد اندازه نازل آن است که اگر در فضایی که از باد پاش استفاده می کنید، که  دسترسی محدود است  یا اگر برای نظافت داخل خودرو می خواهید از باد پاش استفاده کنید، از باد پاش هایی  که نازل بلند تری دارند استفاده نمایید. اگر برای نطافت روی میز کار، پاک کردن پلیسه و براده از روی میز فرز و دستگاه های مکانیکی نیاز به تفنگی باد دارید یک بادپاش با نازل معمولی و کوتاه انتخاب نمایید. این دستگاه  دارای نازل با طول های ۵ و ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ و ۳۰ سانتی متری می باشد که با توجه به کاربرد مورد استفاده است. با توجه به اندازه نازل و جنس بدن و قدرت این وسیله، قیمت های  متنوعی برای آن وجود دارد. در سایت راندنو می توانید با فروشندگان انواع باد پاش آشنا شده و ضمن رویت قیمت این کالا، با آن ها تماس مسقیم برقرار کنید. بادپاش آیرون مکس، رونیکس، نووا، هیوندایی، کرون و نکستول از بهترین برندهای تولید کننده این دستگاه هستند.

لیست مقایسه

برند