ثبت فروشگاه

شیلد محافظ صورت

شیلد محافظ صورت یا سپر یک محصول پزشکی و محافظتی است. شیلد محافظ، صورت را به طور کامل از آلودگی ها، ویروس ها و میکروب ها مصون نگه می دارد. شیلد ایمنی از یک لایه پلاستیک شفاف که توسط یک بند بر روی صورت قرار می گیرد، ساخته شده است. اغلب شیلدها از یک نوع طلق طبی و شفاف از جنس پلی کربنات ساخته می شوند. جهت اطلاع از قیمت شیلد محافظ صورت با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات ایمنی را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید شیلد محافظ صورت کرونا را به صورت مستقیم از فروشندگان فراهم نموده است.

امروزه با توجه به شرایط مختلف و افزایش انواع بیماری ها، نوع پزشکی آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این محصول از ساختاری برخوردار است که در برابر بیماری و عوامل بیماری زا مانند ویروس ها، گرد و غبار، انتقال آلودگی، باکتری، ذرات محیطی و مواردی از این قبیل، از افراد محفاظت می کند. تولیدکنندگان شیلد محافظ صورت، این محصول را با توجه به جنس و نوع کاربردشان تقسیم بندی کرده اند. شیلد محافظ به یک نوع ابر مخصوص مجهز شده است که استفاده برای کاربران را آسان تر کرده است.

انواع شیلدهای محافظتی استحکام بالایی دارند و برخی از آنها از کلاه ایمنی سرهم برخوردار هستند. این محصول صنعتی ابزار مناسبی جهت حفاظت از سر، چشم و صورت در برابر عوامل محیطی به شمار می آید.

شیلد محافظ صورت

شیلد محافظ صورت چیست

شیلد یک کلمه لاتین و به معنای حائل است. کاربرد اصلی این وسیله، پوشش صورت در برابر پاشش مواد شیمیایی، خطرات فیزیکی و بیولوژیکی و تشعشع است. استفاده از این محصول ساده است و امروزه جایگزین مناسبی برای ماسک های تنفسی شده است. معمولاً این محصول به صورت ضد بخار تولید می شود تا در محیط های شرجی مانع دید کاربران نشود. برخی از انواع این محصول به کمک یک نوع کش قابل تنظیم، به سر متصل می شوند.

اکثر شیلدها و محافظ های صورت قابل شستشو هستند و چندین بار می توان از آنها استفاده نمود. ابر و کش به کار رفته در قسمت بالایی این محصول، طبی و ضد حساسیت تولید می شود. امروزه با توجه به شیوع بیماری کرونا، استفاده از شیلد محافظ صورت به شدت رو به افزایش است. البته باید بدانید که کاربرد این محصول، تنها در موارد پزشکی نیست. از انواع شیلد محافظ در بسیاری از مشاغل مانند تراشکاری، برشکاری، آهنگری، کارگاه ها، کارخانه ها و نجاری که امکان پرتاب براده و پلیسه وجود دارد نیز استفاده می شود.

انواع شیلد محافظ صورت براساس کاربرد

این محصول براساس کاربرد در دو نوع پزشکی و صنعتی تولید و به بازار عرضه می شود.

شیلد پزشکی

شیلد محافظ صورت پزشکی از صورت پزشک و بیمار در برابر انتقال ترشحات آلوده به میکروب های ویروسی و عفونی محافظت کرده و کاربرد دارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم استفاده از این شیلدها با همه گیری ویروس کرونا بسیار رایج شده است. لازم به ذکر است که استفاده از شیلد پزشکی در کنار ماسک تنفسی و عینک محافظ چشم، راهکاری مطمئن جهت مقابله با ویروس های کشنده مانند آنفولانزا و کرونا هستند. این محصول یکبار مصرف نبوده و قابل شستشو است. همچنین استفاده از آن راحت بوده و در طولانی مدت می توان از آن به کارگیری کرد.

شیلد محافظ صورت صنعتی

شیلد صنعتی نیز همانند شیلد پزشکی بوده و اطراف صورت را به طور کامل پوشش می دهد. برخی از انواع این ابزار همراه با کلاه ایمنی تولید و به بازار ارائه می شوند. این محصول همانطور که از نامش پیداست جهت حفاظت کاربر در برابر شرایط محیطی و کاری مانند حرارت بالا، آلودگی های صنعتی و آلودگی های شیمیایی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. این شیلدها استفاده آسانی دارند و از استحکام بالایی برخوردار هستند.

شیلد محافظ صورت ضد بخار

شیلدهایی که در برابر بخار مقاوم هستند و مانع دید واضح کاربران نمی شوند، نمونه حرفه ای این تجهیزات هستند. جنس طلق این محصول به گونه ای است که بر روی آن بخار نمی نشیند و به سرعت تبخیر می شود. استفاده از این شیلدها در محیط های شرجی یا اماکنی که ازدحام جمعیت در آنها زیاد است، مناسب است.

در لیست زیر به معرفی تعدادی از شیلدهای کاربردی پرداخته شده است:

 • شیلد محافظ صورت دودی
 • شیلد صورت ضد اسید
 • شیلد محافظ صورت نسوز

انواع شیلد محافظ صورت براساس کارکرد

لازم به ذکر است که شیلدها براساس کارکرد به دو صورت متحرک و ثابت به بازار عرضه می شوند.

شیلد با طلق متحرک

شیلد محافظ صورت متحرک، از قابلیت تنظیم در زاویه دلخواه برخوردار است. در نتیجه نیازی به کنار گذاشتن شیلد نبوده و کاربر تنها در مواقع مورد نیاز می تواند زاویه آن را تغییر دهد. این نوع از شیلدها بسیار کارآمد و حرفه ای بوده و از طلق متحرک برخوردار است. با استفاد هاز این شیلد می توان طلق این محصول را در مواقع مورد نیاز بالا و پایین داد. این نوع شیلدها در دو نوع فریم دار و بی فریم تولید می شوند.

شیلد صورت با طلق ثابت

این نوع از انواع شیلد مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته است. این وسیله توسط یک کش که بر روی آن به کارگیری شده است، بر پشت گوش های کاربر قرار گرفته و قابلیت استفاده را فراهم می کند. این محصول همانطور که از نامش پیداست برخلاف نوع متحرک آن، ثابت بوده و هنگام عدم استفاده از آن باید از صورت برداشته شود.

شیلد صورت فریم دار

مدل های فریم دار این محصول در انواع گوناگونی تولید می شوند. در این شیلد یک نوع فریم منحنی شکل وجود دارد که طلق بر روی آن قرار می گیرد. وجود فریم در این تجهیزات باعث شده است طلق به آسانی جابه جا شود. به طوریکه در صورت لزوم می توانید طلق آن را حرکت دهید و بالا یا پایین قرار دهید.

انواع شیلد محافظ صورت

کاربرد شیلد محافظ صورت

همانطور که قبلاً اشاره کردیم این محصول در انواع صنایع و کاربردهای پزشکی کاربردهای گسترده ای داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

 • نوع صنعتی این محصول جهت حفاظت افراد در برابر حرارت های بالا در صنایع ریخته گری شیشه، فلز و موارد مشابه کاربرد دارد.
 • این محصول در صنایع تراشکاری و معرق کاری نیز از کاربرد به سزایی برخوردار است. همچنین حفاظت از کاربر جهت آلودگی های صنعتی صنایع نساجی، خودروسازی و صنایع شیمیایی، رنگ سازی، حفاظت در برابر اشعه ها و نورهای مضر که به چشم آسیب وارد می کنند، کاربرد دارد.
 • نوع پزشکی این محصول برای جلوگیری از ورود خون و ترشحات عفونی به چشم و صورت، مورد استفاده پزشکان، دندان پزشکان و جراحان قرار می گیرد.
 • عموم مردم نیز با استفاده از این محصول می توانند برای مقابله با گرد و غبار، آلودگی و ویروس در مکان های پر تردد، از خود مراقبت نمایند.

کاربرد شیلد محافظ صورت

مزایای استفاده از شیلد محافظ صورت

این محصول با پوشش کاملی که دارد، ایمنی بسیار خوبی را برای مصرف کنندگان فراهم کرده است. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از شیلد پرداخته شده است:

 • محافظت بیشتری نسبت به ماسک ها فراهم می کنند.
 • استفاده از این تجهیزات آسان است و هیچگونه خستگی برای کاربران به وجود نمی آورد.
 • افرادی که از شیلد استفاده می کنند، نمی توانند صورت و اجزای صورت خود را به طور ناخودآگاه لمس کنند.
 • برخورداری از قابلیت شست و شو و امکان چندین بار استفاده

مزایای استفاده از شیلد محافظ صورت

ویژگی شیلد محافظ صورت

 • برخورداری از طلق شفاف و عدم محدودین دید افراد
 • قابلیت پوشانندگی تمام صورت
 • برخورداری از وزن سبک
 • قابل استفاده در بازه زمانی طولانی
 • قابل استفاده بر روی عینک طبی و ایمنی

اجزای شیلد ایمنی محافظ صورت

این شیلدها به طور عمده از دو بخش اصلی تشکیل می شوند. بخش اول آن از پیشانی تا چانه را پوشش می دهد. همچنین جنس آنها پروپیونات، استات و پلاستیک پلی کربنات است. بخش دوم این شیلدها را تسمه تشکیل داده است که موجب ایستایی آن بر روی صورت  و سر می شود. اینت تسمه ها با استفاده از پلاستیک تزریقی و پلاستیک PLA ساخته می شود.

نکات مهم در نگهداری از شیلدهای ایمنی

 • از خم کردن و وارد کردن فشار بیش از حد به شیلد خودداری کنید.
 • کاور یا طلق آن را پس از هر بار استفاده، ضد عفونی نمایید.
 • در صورت قرارگیری در معرض گازهای سمی، طلق آن را به سمت پایین قرار دهید.

بهترین شیلد محافظ صورت

این محصول از پرکاربرد ترین تجهیزات محافظتی در جامعه است. این کالا به دلیل برخورداری از پوشش کامل صورت، از محبوب ترین انواع لوازم محافظتی به شمار می آیند. امروزه با گسترش بیماری کرونا شرکت های زیادی به تولید شیلدهای محافظ صورت در جهان پرداخته اند که در ادامه به معرفی معتبرترین آنها می پردازیم.

شیلد صورت رافا

رافا از تولیدکنندگان نام اشنای انواع شیلد محافظ صورت است. تجهیزات حفاظتی این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

شیلد محافظ صورت اخوان

اخوان از بهترین تولیدکنندگان انواع محصولات ایمنی در ایران است. تجهیزات اخوان بر اساس استانداردهای بین المللی تولید می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این برند علاوه بر تولید شیلدهای صورت به تولید دیگر لوازم ایمنی پرداخته است.

شیلد صورت تک پلاست

محصولات ایمنی تک پلاست بسیار متنوع هستند و براساس نیاز مشتریان تولید می شوند. این گروه صنعتی تاکنون توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار لوازم ایمنی به دست آورد.

شیلد محافظ صورت کاناسیف، پارس شیلد، ولکان، پرشین سیفتی، سلامت، پرشیا و دیگر برندها از دیگر تولیدکنندگان مطرح در زمینه تولید شیلدها هستند.

قیمت شیلد محافظ صورت

قیمت شیلد صورت باتوجه به عواملی مانند برند تولیدکننده شیلد، نوع شیلد و متریال های استفاده شده در ساختار این محصولات بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت شیلد محافظ صورت صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان این محصول، با مراجعه به سایت راندنو می توانید خرید خود را به آسانی انجام دهید.

خرید شیلد محافظ صورت

برای خرید شیلد محافظ صورت می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شیلد محافظ صورت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند