ثبت فروشگاه

مقره (Electrical Insulator) یکی از مهم‌ترین اجزای شبکه‌های برق فشار قوی و سیستم‌های قدرت محسوب می‌شود. این تجهیزات یک نوع عایق الکتریکی هستند که وظیفه اتصال کابل‌های برق به برج انتقال را برعهده دارند. مقره تیر برق از گذر و عبور جریان به زمین جلوگیری می‌کند و در شرایط خاص آب و هوایی، مانند رطوبت، آلودگی و ... شکل خاصی به خود می‌گیرد. مقره فشار قوی، وظیفه نگهداری هادی‌های فشار قوی که خود ولتاژهای بالایی دارند را برعهده دارد. این محصولات اغلب روی تیرهای برق نصب می‌شوند. گاهی به صورت مقره مخفی یا مقره ثابت نیز به کار گرفته می‌شود. جهت استعلام قیمت مقره با مراجعه به سایت راندنو، می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش مقره هستید، می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید مقره اقدام نمایید.

این محصول درواقع عایق الکتریکی است که در سیستم های الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و انواع مختلفی دارد. این قطعه الکتریکی می‌تواند کابل‌های برق را به برج انتقال متصل کند همچنین قادر است تا نیروهای مکانیکی حاصل از وزن هادی‌ها و نیروهای ناشی از باد و یخ را تحمل کند. این محصول از گذر جریان‌های ناخوانسته جلوگیری می‌کند. درواقع هیچ جریانی از این عایق عبور نمی‌کند. مقره‌ها براساس جنس به چند دسته مقره شیشه‌ای، مقره چینی، پلیمری و سرامیکی (کامپوزیتی) تقسیم‌بندی می‌شوند. همچنین مقره‌ها بر اساس نوع کاربرد به انواع زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • مقره چرخشی: جنس این محصول از چینی، شیشه یا پلاستیک و به صورت تک شیاره یا دوشیاره است که تعداد شیارها به سطح ولتاژ بستگی دارد. از این محصول اغلب در ولتاژهای توزیع استفاده می‌شود. 
 • مقره سوزنی: جنس این محصول از چینی، شیشه یا پلاستیک است. از این نوع محصول در برج‌های میانی و تا حداکثر ولتاژ 33 کیلو ولت استفاده می شود. برای ارتباط این وسیله با پایه فلزی از یک فلز نرم‌ بعنوان رابط استفاده می‌شود. این محصول بصورت یکپارچه است و شکل ظاهری آن شبیه به ناقوس کلیسا است.
 • مقره بشقابی: جنس این محصول از شیشه یا چینی و به شکل دیسک است که متداول‌ترین مقره در خطوط هوایی انتقال انرژی بشمار می‌آید. این محصول به صورت زنجیره مقره استفاده می‌شود و تعداد دیسک‌ها در آن به سطح ولتاژ، محل استفاده و اضافه ولتاژ بستگی دارد.
 • مقره زنگوله ای شکل: این محصول به گونه طراحی شده است که حداقل گرد و غبار و آلودگی بر روی آن بنشیند از این رو از آن در مناطقی که آلودگی زیاد و باران کم است استفاده می‌شود.
 • مقره یکپارچه: شکل این محصول به صورت استوانه‌ای بلند است که شیارها و برآمدگی‌هایی دارد. جنس آن از چینی و سرامیک است و به دو صورت توپر و توخالی ساخته می‌شود.
 • مقره بوشینگ: این نوع محصول هم یکپارچه است اما قطر ابتدا و انتهای آن متفاوت است. بوشینگ در ترانس‌ها کاربرد دارد.

این محصولات می‌توانند برحسب نوع کاربرد نیز به انواع زیر تقسیم می شوند:

 1. مقره خطوط هوایی
 2. مقره عبوری (شیلینگ)
 3. مقره اتکایی
 4. مقره مهار
 5. مقره کششی

قیمت مقره

قیمت مقره‌ها با توجه به انواع آن‌ها متفاوت است. برای خرید مقره باید به ولتاژ عبوری، آب و هوای محل کاربرد، اندازه و نوع پست‌ها و محل استفاده نیز دقت کرد. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت انواع مقره از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین مقره را انتخاب نمایید. به عنوان مثال قیمت مقره سیلیکونی با قیمت مقره سرامیکی تفاوت دارد.

خرید مقره از راندنو

برای خرید مقره می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت مقره چینی و دیگر انواع آن را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مقره و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند