ثبت فروشگاه

مقره کششی (بشقابی)

مقره کششی (بشقابی) یکی از انواع مقره‌ها و متداول‌ترین مقره در خطوط هوایی انتقال انرژی محسوب می‌شود. جنس این نوع مقره از شیشه یا چینی است. این مقره‌ به صورت زنجیره مقره در برج‌های کششی استفاده می‌شود و تعداد دیسک‌ها در آن به سطح ولتاژ، محل استفاده و اضافه ولتاژ بستگی دارد. ارتباط بین دیسک‌ها توسط دو فلز که با پودر سیمان و شیشه تولید می‌شوند، برقرار می‌شود. هر مقره بشقابی از یک دیسک بشقاب تشکیل شده است که در بخش بالایی آن کلاهک چدنی گالوانیزه توسط سیمان Alumina به شیشه یا چینی اتصال پیدا می‌کند و در بخش پایینی مقره یک پین فولادی گالوانیزه توسط همان سیمان Alumina به مقره متصل می‌شود. مسیر زیر بشقاب‌ها به شکل چین دار است که سبب افزایش طول مسیر جریان نشتی می‌شود.

جهت استعلام قیمت مقره کششی سیلیکونی، مقره بشقابی شیشه‌ای و سایر مقره‌ها با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر خود را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش مقره کششی هستید، می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید انواع متر لیزری اقدام نمایید. مقره کششی که به مقره بشقابی نیز معروف است، حاوی عایق الکتریکی است و برای اتصال هادی به برج طراحی شده است همچنین در مکان‌هایی که نیروی کشش افقی به مقره زیاد باشد کاربرد دارد. این مقره قادر به تحمل نیروی کششی خط در پایه‌ها است. زنجیره مقره کششی به صورت دوتایی، سه تایی یا بیشتر استفاده می شود که انتخاب تعداد آن بستگی به تعداد فاز و شرایط بارگذاری دارد. مقره‌ها اغلب از جنس شیشه‌ای، چینی و یا کامپوزیتی ساخته می‌شوند.

مقره‌های بشقابی داری انواع زیر هستند:

 1. مقره بشقابی استاندارد: این مقره شامل مقره کلاهکی و مقره شیار دار می‌شود.
 2. مقره بشقابی ضد مه: از این مقره برای مناطق رطوبتی و مه آلود استفاده می شود. در بخش پایین این مقره شیار‌ها بزرگتر از شیار‌های مقره معمولی است، وزن آن بیشتر است و برای افزایش نیروی مکانیکی کاربرد دارد.
 3. مقره بشقابی آیرودینامیک: این مقره به شکل آیرودینامیک است که در مناطقی که وزش باد زیاد است کاربرد دارد. سطح بادگیری این مقره کم است و در بین زنجیره‌ها انحراف زاویه کمی وجود دارد بنابراین نیروهای وارد شده به برج بدلیل فاصله میان خزشی کم انتخاب مناسبی برای محیط‌های بادی است.

قیمت مقره کششی

مقره بشقابی براساس عوامل مختلفی مانند جنس، نوع، برند و شرکت تولیدکننده، کیفیت ساخت و ... قیمت گذاری می‌شود. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت انواع مقره از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین مقره را انتخاب نمایید.

خرید مقره کششی از راندنو

پیش از خرید مقره باید به نکات زیادی همچون موارد زیر توجه کرد:

 1. جنس 
 2. نوع
 3. قیمت
 4. کیفیت ساخت 
 5. شرایط جوی منطقه
 6. میزان ولتاژ عبوری
 7. خدمات پس از فروش
 8. برند و شرکت تولیدکننده

برای خرید مقره بشقابی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مقره بشقابی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


جنس