ثبت فروشگاه

فرچه سیمی چیست و چه انواعی دارد؟ فرچه سیمی دستی ابزار پرکاربردی است که برای سایش و پرداخت سطوح سخت استفاده می‌شود. فرچه سیمی به انگلیسی Brush نام دارد. استفاده از این ابزار برای تمیزکردن تجهیزات و وسایل صنعتی و غیر صنعتی که سطوح سختی دارند، مناسب است. جرم‌گیری سطوح و ابزارآلات،  برطرف کردن اشک جوشکاری از روی قطعه، رنگ‌برداری پس از رنگ کردن سطوح، پرداخت سطوح، زدودن آلودگی‌های گاردریل‌ها و جدول‌های خیابان، برطرف کردن زنگ زدگی از روی سطوح، رسوب‌برداری و صیقل دادن سطوح پیش از رنگ کردن از رایج‌ترین کاربردهای این ابزار به شمار می‌آیند.

این قطعه از تعداد زیادی رشته سیم‌های باریک فولادی سخت با درصد کربن بالا ساخته شده است. ساختار اصلی فرچه سیمی از جنس فلز، برنج و یا پلاستیک است. همچنین در برخی موارد در ساخت این تجهیزات از مفتول با آلیاژ فولاد کربنی ضد زنگ استفاده می‌شود. بهره‌گیری از این مواد اولیه موجب کاهش قیمت محصول، افزایش مقاومت، قدرت براده‌برداری و طول عمر بیشتر کالا می‌شود. این ابزار دستی کارآمد دارای دسته‌های استخوانی، پلاستیکی و چوبی است.

این فرچه‌ها در ابعاد و شکل‌های متنوع تولید می‌شوند و برای مصارف مختلف نیز مناسب هستند. فرچه‌های سیمی به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

 • فرچه سیمی سر دریلی: فرچه سیمی دریل در ابعاد کوچکی ساخته می‌شود و برای زنگ‌زدایی و سنباده کاری مناسب است. این فرچه از تعداد زیادی رشته‌های نازک فولادی با درصد کربن بالا و برنج ساخته می‌شود. لازم به ذکر است این فرچه به صورت کاسه‌ای و قلمی نیز در بازار موجود است.
 • فرچه سیمی فرز: این ابزار مانند نوع سر دریلی است با این تفاوت که بر روی دستگاه فرز نصب می‌شود.
 • مدل تخت: فرچه سیمی تخت در دو نوع بافته و افشان در بازار موجود است. در ساختار این فرچه، سیم‌ها با اندازه واحد و به طور منظم اطراف دیسک قرار دارند. استفاده از این قطعه برای براده‌برداری مناسب است.
 • فرچه سیمی کاسه ای: سیم‌های فرچه سیمی گلدانی یا کاسه‌ای به طور متراکم کنار یکدیگر قرار دارند. بدنه این محصول به صورت کاسه‌ای طراحی شده است و با توجه به نوع سیم در انواع بافته و افشان در بازار موجود است.
 • فرچه تسمه ای: این فرچه ظاهری شبیه به تسمه دارد و یک یا دو طرف آن، سیم‌هایی از جنس فولاد و استیل قرار دارد.
 • فرچه پرداخت کاری: این فرچه از تعداد زیادی رشته باریک فولادی تشکیل شده است. استفاده از این نوع فرچه برای تمیز کردن و حذف زائده از روی سطوح، پس از انجام جوشکاری کاربرد دارد.
 • فرچه سیمی مسواکی: ظاهر این محصول کاملاً شبیه به مسواک است با این تفاوت که در ابعاد بزرگتر ساخته می‌شود. این قطعه با سته بزرگ و کوچک می‌تواند ساخته شود. همچنین نحوه قرارگیری سیم‌ها و جنس آن‌ها نیز کاملاً متنوع است.
 • فرچه سیمی روتاری: سیم‌های تشکیل دهنده این فرچه می‌تواند استیل، پلاستیکی و فولادی باشد. همچنین این سیم‌ها می‌توانند به صورت فاصله‌دار یا یه هم چسبیده باشند. استفاده از این فرچه برای نظافت فرش و سطوح مناسب است.
 • فرچه پولیشی: در ساخت این فرچه به جای استفاده از سیم‌های فلزی، الیاف طبیعی و مصنوعی به کار می‌رود.
 • فرچه استوانه ای: به این نوع از فرچه سیمی‌ها، تیوپی هم می‌گویند و در حالت افشان تولید می‌شوند.

قیمت فرچه سیمی

قیمت انواع فرچه سیمی براساس پارامتر‌هایی مانند نوع فرچه و کاربرد آن، قطر و تراکم محصول، جنس سیم و برند تولیدکننده مشخص می‌شود. فرچه سیمی جهان برس یکی از بهترین و معتبرترین تولیدکنندگان این تجهیزات در ایران است.

خرید فرچه سیمی از راندنو

از نکات مهم هنگام خرید فرچه سیمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • در ابتدا با توجه به نوع کاربری، مناسب‌ترین نوع این قطعه را خریداری نمایید.
 • توجه به زمان کارکرد فرچه سیمی
 • توجه به تراکم و قطر فرچه سیمی
 • در نظرگیری اندازه و ابعاد محصول
 • انتخاب از شرکت سازنده معتبر

برای خرید فرچه سیمی فرز و دریل می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فرچه سیمی تخت و دیگر انواع این کالا و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع