ثبت فروشگاه

ابزار دستی

ابزار دستی از متنوع ترین و پرکاربردترین انواع ابزارآلات است که جهت تعمیرات و انجام کارهای حرفه ای در منازل و صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. ابزارآلات دستی همانطور که از نامشان پیداست با به کارگیری از نیروی دست کاربران فرآیند کار را انجام می دهند. جهت اطلاع از قیمت ابزار دستی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید. در راندنو امکان خرید ابزار در تنوع های گوناگون برای کاربران فراهم شده است.

از این رو این ابزارآلات دستی با طراحی ارگونومیک تولید و به بازار عرضه می شوند تا استفاده از آنها آسان تر شود. ساخت و تولید انواع ابزار پس از انقلاب صنعتی در کارخانه ها شکل گرفت. اهمیت استفاده از ابزار آلات دستی موجب شده است برندهای خارجی و ایرانی به تولید این محصولات بپردازند. در ادامه به معرفی اسامی ابزار آلات با عکس آنها می پردازیم.

ابزار دستی

انواع ابزار دستی

ابزارآلات دستی گستره وسیعی از انواع تجهیزات را دربر می گیرند. در ادامه به معرفی انواع این تجهیزات و کاربرد آنها می پردازیم.

انبردست

انواع انبر دست از یک اهرم دستی برخوردار هستند و جهت انجام آسان تر فعالیت ها، مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار از سری سفت و سختی برخوردار است. همچنین این ابزار به طور معمول با متریال فولاد آبکاری شده تولید می شود. لازم به ذکر است دسته این محصول از جنس عایق پلاستیکی و نرم است برخوردار است. این ویژگی موجب  عدم لغزندگی دست کاربران حین انجام کار می شود. توجه نمایید روکش دسته این محصول به صورت عایق ساخته شده است. از این رو از وارد شدن شوک الکتریکی حاصل از فعالیت های برق کاری به کاربران، جلوگیری می کند.

انواع این ابزار براساس سایز دسته و میزان بازشدن سری، به چند دسته تقسیم می شوند. لازم به ذکر است که قیمت انبردست حرفه ای نسبت به دیگر انواع این محصول بیشتر است.

انبردست

سیم چین

این ابزار از یک محور و دو اهرم تشکیل شده است. این وسیله از ابزارهای کاربردی در صنعت الکترونیک و برق محسوب می شود. از این ابزار جهت برش و برداشتن روکش انواع سیم و جداکردن انواع سیم و کابل، استفاده می شود. در لیست زیر به معرفی کاربردی ترین و رایج ترین انواع سیم چین ها پرداخته شده است:

 • سیم چین کف چین: کف چین ها جهت قطع کردن سیم هایی که امکان دسترسی به آنها دشوار است، مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سیم چین کله گاوی: نوع کله گاوی این ابزار از فک های بزرگ و قوی برخوردار است و برای سیم های قطور، کاربرد دارد.
 • سیم چین جغجغه ای: کارکرد این ابزار به گونه ای است که برش و قطع سیم ها را به راحتی انجام می دهد.
 • سیم ین الکترونیک: این نمونه از سیم چین ها به منظور انجام فعالیت های ظریف مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم چین

دم باریک

انواع دم باریک نیز از دیگر انواع پرکاربرد انبرها است و ظاهری شبیه به انبردست دارد. این ابزار به دلیل برخورداری از سری باریک، در فضاهای محدود که امکان دسترسی کامل به قطعات وجود ندارد یا سری انبردست وارد نمی شود، کاربرد دارد. این ابزار جهت خم کردن، نگه داشتن و بریدن قطعات و انجام کاهایی که به ظریف کاری نیاز دارند، استفاده می شود. لازم به ذکر است که این ابزار در صنعت برق کاربرد داشته و از آن جهت برداشتن روکش انواع سیم و کابل استفاده می شود. دم باریک ها نیز به چهار دسته دم گرد، دم خم، دم پهن و سوزنی تقسیم می شوند و هریک در صنایع گوناگون مانند جواهرسازی و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند.

دم باریک

 انبر پرچ

انبر پرچ کن از دیگر انواع کاربردی این محصولات است. استفاده از این محصول، جهت اتصال دو قطعه فلزی به یکدیگر کاربرد دارد. کارکرد این ابزار به گونه ای است که سر میخ پرچ، به محل اتصال قطعه مورد نظر وارد می شود و انتهای میخ داخل دهانه انبر قرار می گیرد. در نتیجه مهره دستگاه دو ورق را به یکدیگر متصل می کند. انبر پرچ نیز به دو دسته آکاردئونی و دسته بلند تقسیم می شوند. استفاده از این محصول در صنعت تابلوسازی برق کاربرد به سزایی دارد.

جهت مشاهده بهترین مارک انبر پرچ با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست برندهای تولیدکننده این ابزار را مشاهده و محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

انبر پرچ

سیم لخت کن

سیم لخت کن وسیله ای است که نام آن در لیست ابزار دستی قرار می گیرد. این ابزار همانطور که از نامش پیداست جهت جداسازی روکش عایق سیم ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این ابزار به فرآیند کار سرعت بخشیده و راحت تر به سرانجام می رساند. دسته سیم لخت کن ها با روکش عایق تولید می شوند. از این رو جهت لحیم کاری نیز می توان از این ابزار استفاده کرد. این ابزار به چند دسته سیم لخت کن ساده، اتوماتیک، حرارتی و انگشتی طبقه می شود و هر یک از آنها کارایی متفاوتی دارند. اگر قصد تهیه ابزار ارزان را دارید، می توانید در راندنو به مقایسه محصولات با یکدیگر بپردازید و محصول مورد نظر را انتخاب نمایید.

سیم لخت کن

انبر قفلی

این وسیله جهت نگه داشتن وسایل مختلف و چرخش پیچ هایی که چرخاندن آنها سخت است، استفاده می شود. این محصول از مقاومت بالایی برخوردار است و در ساختار آن، فولاد و یا آلیاژهای فولاد به کار رفته است. فیلتر باز کن، جوشکاری، کلمپ دار و انبر قفلی اتوماتیک از رایج ترین انواع این ابزار به شمار می آیند. همچنین فاصله بین دو فک آن توسط پیچی که در انتهای دسته تعبیه شده است، تنظیم شده و می توان آن را قفل نمود.

انبر قفلی

گاز انبر

گاز انبر یا انبر آرماتور بندی از دیگر انواع انبرها است. این محصول از دو فک منحنی شکل که در انتهای سری این ابزار با یکدیگر برخورد می کنند، تشکیل شده است. لازم به ذکر است این وسیله در لیست انواع ابزار کارگاهی قرار می گیرد. گاز انبرها جهت بریدن سیم، پیچ، میخ و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد.

گاز انبر

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی ها از ابزار کاربردی در منزل به شمار می آیند. این محصول از رایج ترین تجهیزات دستی است و جهت باز و بسته کردن انواع پیچ استفاده می شود. پیچ گوشتی ها باتوجه به انواع پیچ ها در دسته های گوناگونی طبقه بندی می شوند. پیچ گوشتی چهارسو، ستاره ای، سه پره، ساعتی، آلن، همه کاره و  پیچ گوشتی دو سر از انواع پیچ گوشتی ها هستند. همچنین پیچ گوشتی ها براساس ساختار به چند دسته عایق، ضربه خور، برقی، پیچ گوشتی جغجغه ای و 90 درجه تقسیم بندی می شوند. اگر به ئنبال یک پیچ گوشتی خاص برای انجام فعالیت های مورد نظر هستید، می توانید در راندنو لیست تمامی این محصولات را مشاهده نمایید.

پیچ گوشتی

آچار

انواع آچار از پرکاربرد ترین ابزارآلات دستی بوده و وسیله ای جهت باز و بسته کردن انواع پیچ ها و جلوگیری از چرخش انواع مهره ها است. جنس این ابزار معمولاً از کروم وانادیوم بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. آچار نیز در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شود. آچار فرانسه، آلن، لوله گیر، چرخ، دوسر تخت، دوسر رینگ، آچار بکس و ... از انواع کاربردی آچارها به شمار می آیند.

آچار

فازمتر

فازمتر از پرکاربردترین ابزارآلات در صنعت برق و مصارف خانگی بوده و جهت وجود یا عدم وجود ولتاژ الکتریکی و تشخیص سیم فاز و نول مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع این ابزار می توان به معمولی، دیجیتالی و القایی اشاره کرد. نوع معمولی فازمترها ظاهری شبیه به پیچ گوشتی داشته و در انتهای آن یک چراغ جهت تشخیص ولتاژ تعبیه شده است.

فازمتر

قیچی

قیچی ها از دیگر انواع این محصولات دستی به شمار می آیند. همانطور که می دانید این ابزار بسیار کارآمد واقع شده است و جهت ایجاد برش در اندازه ها و زوایای گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرد. از اجزای تشکیل دهنده این وسیله می توان به دو تیغه محکم فلزی یا فولادی، دسته با روکش پلاستیکی، پیچ و مهره که تیغه ها را به یکدیگر متصل می کند اشاره نمود. این محصول باتوجه به قطعه کار مورد نظر، در انواع مخاتلفی تولید شده است. قیچی حلب بر، ورق بر هواپیمایی، مفتول بر، میلگردبر دستی، برقی و قیچی باغبانی از رایج ترین انواع این ابزار هستند.

هر یک از این قیچی ها مختص به انجام برش ها در کاربردهای گوناگون هستند. از این رو با مراجعه به بخش قیچی در سایت راندنو می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این ابزار به دست آورید.

قیچی

پمپ گریس

یکی از ابزارهای کاربردی در صنایع خودرو و کارگاه ها گریس پمپ است. این ابزار کارایی شبیه بهمخزن روغن داشته و از آن جهت روان سازی کارکرد قطعات صنعتی استفاده می شود. این ابزار در سه نوع برقی، دستی و بادی تولید و به بازار ارائه می شود.

پمپ گریس

کاتر

کاتر ابزاری برشی بوده و از آن جهت بریدن اجسام در منازل و انواع صنایع استفاده می شود. ساختار این ابزار به گونه ای است که یک تیغ به صورت تاشو درون بدنه این محصول قرار می گیرد. در نتیجه این ابزار از ایمنی بالایی برخوردار است. کاترها نیز باتوجه به شکل ظاهری در انواع متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شوند.

کاتر

منگنه کوب

از دیگر انواع ابزارآلات دستی، انواع منگنه کوب ها هستند. این ابزار جهت اتصال و محکم نمودن دو قطعه کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. منگه کوب ها در انواع دستی، برقی و پنوماتیک یا بادی به بازار عرضه می شوند.

منگنه کوب

اره

اره یکی از ساده ترین و رایج ترین انواع ابزارآلات برشی است. این محصول از یک تیغه و یک دسته تشکیل شده است. کارکرد این ابزار به گونه ای است که با انجام حرکات رفت و برگشتی توسط تیغ، مواد مختلف را برش می زند. این ابزار از کاربردی ترین محصولات در صنعت نجاری و برش چوب محسوب می شود. اره ها نیز با توجه به کاربردهایی که دارند، در انواع اره مویی، اره منبت کاری، اره باغبانی، کمان اره و ... تولید و به بازار عرضه می شوند.

اره

چکش

چکش از رایج ترین انواع ابزارآلات کوبشی بوده و جهت ضربه زدن به اجسام گوناگون و کوبیدن میخ از آن استفاده می شود. دسته این ابزار معمولاً از جنس چوب یا فلز بوده و از لحاظ شکل ظاهری و ضخامت با یکدیگر تفاوت دارند. این ابزار کوبشی از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت آن دسته نگه دارنده بوده و قسمت دیگر فرآیند ضربه بر روی سطح مورد نظر را برعهده دارد.

چکش

سوهان و مغار

سوهان نیز از ابزارهای دستی کاربردی بوده و در صنایع چوب و نجاری جهت حذف مقادیر ظریفی از قطعه مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. سوهان هها نیز در انواع گوناگونی با توجه به کاربردهایی که دارند، در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. سوهان تخت، نیم گرد، سه گوش، چهارگوش و گرد تولید و به بازار عرضه می شوند. مغار نیز از ابزارهای دستی کاربردی جهت منبت کاری، خراطی و ... در صنعت چوب است. مغار نیز در انواع تخت، نیم باز، گلویی، شفره و چاقویی تولید و به بازار عرضه می شود.

مغار

ابزارهای دستی دیگری مانند سنباده، فرچه سیمی، پولیفت، دستگاه پانچ، بالانسر، چاقو و ... از وسایل کاربردی هستند که با استفاده از نیروی کاربر فرآیند عملیات را انجام می دهند که ما در این بخش به ابزارآلات کاربردی دستی به طورکلی اشاره کردیم.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از ابزار دستی

حین انجام کار با انواع ابزارآلات دستی به نکات زیر توجه نمایید.

 • جهت انجام کارهایی که با جریان الکتریسیته در ارتباط هستند، از لوازم و تجهیزاتی که جهت انجام کار شما طراحی شده اند و مناسب هستند استفاده نمایید.
 • پس از بررسی ابزارآلات خود آنهایی را که قابل استفاده نیستند را جایگزین کرده و ابزارآلاتی را که نیاز به تعمیر دارند را تعمیر کنید.
 • ابزارهای برشی را تیز نگه دارید و لبه های برشی آنها را با پوششی مناسب بپوشانید.
 • نگه داری ابزار در شرایط و محیط های نامناسب موجب زنگ زدگی و خوردگی آنها می شود.
 • ابزارهایی که دسته آنها ترک خورده است یا شکسته شده است را تعویض کنید.
 • از محکم بودن دسته ابزارآلاتی مانند چکش و تبر به سری آنها اطمینان حاصل نمایید.
 • فک های فرسوده و غیر قابل استفاده آچارها و انبرها را جایگزین نمایید.
 • پس از استفاده از لوازم موردنیاز آنها را تمیز نموده و درون جعبه ابزار نگه داری نمایید.
 • فشار و نیروی وارده به ابزارآلات کار اشتباهی بوده و موجب شکستگی ابزار می شود. در نتیجه امکان آسیب به کاربر حین انجام کار افزایش می یابد.
 • هنگام استفاده از لوازم تیز و برنده توجه داشته باشید که امتداد برش به سمت شما نباشد.
 • هنگام انجام کار با هریک از ابزارآلات دستی توجه داشته باشید که از دستکش های گشاد و ضخیم استفاده نکنید.
 • استفاده از عینک ایمنی از ضرورات کار بوده و از آسیب چشم شما در برابر خطرات احتمالی جلوگیری می کند.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از ابزار دستی

نکات مهم در خرید ابزار دستی

هنگام خرید انواع ابزارهای دستی به موارد زیر توجه نمایید.

 1. ابتدا با توجه به نیاز و کاربرد خود، اقدام به خرید انواع ابزارآلات دستی نمایید.
 2. برای خرید ابزارآلات دستی تحقیق کنید و سعی کنید بهترین مدل را متناسب با نیاز خود را پیدا کنید. به عنوان مثال، کوبیدن میخ با چکش های سنگین سریع تر انجام می شود. اما دست کاربر زود خسته می شود و کیفیت فرآیند کار پایین می آید.
 3. هنگام خرید انواع ابزارآلات دستی، به کیفیت ساخت آن ها توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که ابزارهای باکیفیت خوش دست تر هستند.
 4. اگر قصد خرید اینترنتی را دارید، بهتر است که از سایت های معتبر کالای خود را انتخاب کنید و به محتوای اینترنتی آن مانند عکس تصاویر و مشخصات فنی محصول توجه داشته باشید.
 5. از دیگر نکاتی که حین خرید انواع ابزارآلات دستی باید به آن توجه کنید، درنظر گرفتن سطح مهارت خودتان است. به عبارتی اگر کارهای فنی در منزل انجام نمی دهید، دنبال ابزارآلات ساده تر باشید.
 6. گفتنی است که اگر قیمت ابزاری بالاتر بود، به معنی کیفیت بهتر آن محصول نیست و اگر خیلی حرفه ای نیستید، بی جهت پولتان را جهت خرید ابزارآلات حرفه ای هدر ندهید.
 7. قابلیت حمل آسان ابزار از دیگر مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید.

بهترین ابزار دستی

شرکت های معتبر متعددی به تولید انواع ابزارآلات دستی پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین برندهای تولید کننده ابزار دستی می پردازیم.

ابزار دستی رونیکس

شرکت رونیکس از محبوب ترین و معتبر ترین تولیدکندگان ابزارآلات در جهان است. محصولات تولیدی این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. برند رونیکس با تولید محصولات مقرون به صرفه توانسته است جایگاه ویژه ای در زمینه تولید ابزارآلات را به خود اختصاص دهد. لازم به ذکر است که ابزارآلات تولید شده توسط شرکت رونیکس از استانداردهای بین المللی برخوردار هستند. ابزارآلات دستی رونیکس در چین، استرالیا، اسپانیا، ترکیه و دیگر کشورها تولید می شوند. همچنین رونیکس از برترین شرکت های تولیدکننده ای است که به ارائه انواع ابزار دستی نجاری پرداخته است.

ابزار دستی اروا

آروا یکی از برترین برندهایی است که به تولید ابزارآلات دستی و برقی پرداخته است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای ضروری به بازار ارائه می شوند. اگر به دنبال ابزار دستی ایرانی هستید، پیشنهاد ما به شما انتخاب از شرکت آروا است.

ابزار دستی دیوالت

شرکت دیوالت در سل 1924 تأسیس شد. این شرکت یک برند بین المللی بوده و از زیرمجموعه های شرکت بلک اند دکر محسوب می شود. این شرکت نیز به تولید انواع ابزارآلات دستی، برقی، نجاری و ... می پردازد و از محبوب ترین برندهای تولیدی ابزار در جهان است. محصولات تولیدی این شرکت با توجه به کیفیت مطلوبی که دارند، از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.

ابزارآلات دستی ایران پتک

ایران پتک از دیگر برندهایی است که به تولید انواع ابزارآلات پرداخته است. این برند به تولید انواع محصولات برشکاری، صافکاری، انواع ابزارآلات دستی و مواردی از این قبیل می پردازد. انبردست ایران پتک و گیره ایران پتک یکی از پرمصرف ترین محصولات این برند هستند که در لیست انواع ابزار دستی قرار گرفته اند.

ابزار دستی میلواکی

برند میلواکی از دیگر شرکت هایی است که علاوه بر تولید ابزارهای دستی به عرضه انواع ابزارآلات برقی نیز پرداخته است. همچنین باتوجه به تولید محصولات باکیفیت، توانسته است به یک برند جهانی تبدیل شود. به گونه ای که فروش ابزار دستی میلواکی به صورت تقریبی در تمامی کشورها انجام می پذیرد.

ابزارآلات دستی توسن

شرکت توسن در سال 1382 تأسیس شد. این شرکت تمام محصولات تولیدی خود را طبق استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می کند. محصولات تولید شده این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و ابزارهای دستی تولید شده توسط این شرکت نیز از تنوع بالایی برخوردار هستند. درنتیجه اگر به دنبال ابزار دستی ایرانی هستید، با مراجعه به راندنو می توانید لیست ابزارآلات دستی برند توسن را مشاهده نمایید.

ابزار دستی بوش

بوش از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده انواع ابزار در جهان است. محصولات این برند آلمانی از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بوش از قدیمی تریمن برندهای محبوب تولیدکنده لوازم خانگی است که با بیش از نیم قرن سابقه در حوزه ابزار، توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار ابزار به دست آورد. توجه نمایید که با مشاهده کاتالوگ ابزار بوش و خرید مجموعه ابزار این برند می توانید تا مدت ها از ابزار مورد نظر استفاده کنید.

ابزارآلات دستی هنس

برند هنس یکی از برترین شرکت های تولیدکننده

برندهای معتبر و محبوب دیگری مانند آکاد، آیرون مکس، ایران پتک، تگبولت، هازت، ویگور و ... از تولید کننده های داخلی و خارجی ابزار دستی به شمار می آیند.

قیمت ابزار دستی

قیمت ابزار آلات دستی باتوجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند، از قیمت متنوعی در بازار برخوردار هستند. برند تولید کننده ابزار دستی نیز در قیمت ابزار دستی تأثیر گذار هستند. در سایت راندنو فروشندگان این ابزار کالاهای خود را قیمت گذاری کرده اند. خریداران می توانند با انتخاب ابزار مورد نظر، به صورت مستقیم با فروشندگان در ارتباط باشند.

خرید ابزار دستی

برای خرید ابزار دستی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار دستی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند