ثبت فروشگاه

کاتر ایران پتک مدل SM 2010

از ۱,۰۹۵,۶۰۰ تا ۱,۰۹۵,۶۰۰ تومان

جرثقیل زمینی مگا مدل CRP10

از ۳۶,۱۰۰,۰۰۰ تا ۳۶,۱۰۰,۰۰۰ تومان

کاتر زنتن مدل 8731

از ۳۵۲,۰۰۰ تا ۳۵۲,۰۰۰ تومان

جک سوسماری 20 تن مگا مدل T20

از ۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

ابزار دستی

ابزار دستی از متنوع ترین و پرکاربرد ترین انواع ابزارآلات بوده که جهت تعمیرات و انجام کارهای حرفه ای در منازل و صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. ابزارآلات دستی همانطور که از نامشان پیداست با به کارگیری از نیروی دست کاربر مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو انواع ابزارآلات با طراحی ارگونومیک تولید و به بازار عرضه می شوند تا استفاده از آنها آسان تر شود.

ساخت ابزارآلات پس از انقلاب صنعتی تولید انواع ابزارآلات در کارخانه ها شکل گرفت. اهمیت استفاده از انواع ابزارآلات دستی موجب شده است تا برندهای خارجی و ایرانی به تولید این محصولات بپردازند. در ادامه به انواع ابزارهای دستی و کاربرد ابزارآلات دستی می پردازیم.

ابزار دستی

انواع ابزار دستی

ابزارآلات دستی گستره وسیعی از انواع تجهیزات را دربر می گیرند که در ادامه به انواع این تجهیزات می پردازیم.

انبر

انواع انبر از مهم ترین و متنوع ترین نوع ابزارآلات محسوب می شوند. انبرها جهت کشیدن یا گرفتن، قطع کردن، پیچاندن سیم و ... کاربرد دارند. از انواع انبرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انبردست

انبر دست یک نوع اهرم دستی بوده و جهت آسان تر شدن کارها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. این ابزار از سری سفت و سختی با جنس فولاد آبکاری شده تولید می شود. دسته این محصول از جنس عایق پلاستیکی و نرم است. این ویژگی جهت عدم لغزندگی در دست کاربر وعایق الکتریکی حین فرآیند کار، از اهمیت زیادی برخوردار است. انواع این ابزار براساس سایز دسته و مقدار بازشدن دهانه سری به دسته های گوناگونی تقسیم می  شوند.

انبردست

سیم چین

این ابزار از یک محور و دو اهرم تشکیل شده است. این وسیله از ابزارهای کاربردی در صنعت الکترونیک و برق بوده و از آن جهت برش و برداشتن روکش انواع سیم و همچنین جداکردن انواع سیم و کابل، مورد استفاده قرار می گیرد. سیم چین ها نیز به انواع گوناگونی دسته بندی می شوند. سیم چین های الکترونی، کله گاوی، کابل بر و کف چین از انواع سیم چین ها به شمار می آیند.

سیم چین

دم باریک

دم باریک نیز از دیگر انواع پرکاربرد انبرها بوده و ظاهری شبیه به انبردست دارد. دم باریک ها به دلیل برخورداری از سری باریک، در فضاهای محدود که امکان دسترسی کامل به قطعات وجود نداشته یا سری انبردست وارد نمی شود، کاربرد دارد. این ابزار جهت خم کردن، نگه داشتن و بریدن قطعات و انجام کاهایی که به ظزیف کاری نیاز دارند، استفاده می شود. لازم به ذکر است که این ابزار در صنعت برق کاربرد داشته و از آن جهت برداشتن روکش انواع سیم و کابل استفاده می شود. دم باریک ها نیز به چهار دسته دم گرد، دم خم، دم پهن و سوزنی تقسیم می شوند و هریک در صنایع گوناگون مانند جواهرسازی و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند.

دم باریک

 انبر پرچ

انبر پرچ ابزاری جهت اتصال دو قطعه فلزی به یکدیگر است. کارکرد این ابزار به گونه ای است که سر میخ پرچ داخل محل اتصال مورد نظر وارد شده و انتهای میخ داخل دهانه انبر قرار می گیرد. در نتیجه مهره دستگاه دو ورق را به یکدیگر پرچ می کند. انبر پرچ نیز به دو دسته آکاردئونی و دسته بلند تقسیم می شوند. این وسیله در صنعت تابلوسازی برق کاربرد فراوانی دارد.

انبر پرچ

سیم لخت کن

این ابزار همانطور که از نامش پیداست جهت جداسازی روکش عایق سیم ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این ابزار به فرآیند کار سرعت بخشیده و راحت تر به سرانجام می رساند. دسته سیم لخت کن ها عایق بوده و جهت لحیم کاری نیز می توان از این ابزار استفاده کرد. این ابزار به چند دسته سیم لخت کن ساده، اتوماتیک، حرارتی و انگشتی طبقه می شوند و هریک کارایی به خصوصی دارد.

سیم لخت کن

انبر قفلی

این ابزار از دو دسته و دو فک برخوردار بوده و جهت نگه داشتن وسایل مختلف و چرخش پیچ هایی که چرخاندن آنها سخت است، مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در ساختار آن، از فولاد و یا آلیاژهای فولاد به کارگیری می شود. انبر قفلی نیز در انواع گوناگون انبر قفلی اتوماتیک، فیلتر باز کن، دم باریک، جوشکاری و کلمپ دار تولید می شود. همچنین فاصله بین دو فک آن توسط پیچی که در انتهای دسته تعبیه شده است، تنظیم شده و می توان آن را قفل کرد.

انبر قفلی

گاز انبر

گاز انبر یا انبر آرماتور بندی از دیگر انواع انبرها است و از دو فک منحنی شکل که در انتهای سری این ابزار با یکدیگر برخورد می کنند، تشکیل شده است. این وسیله از ابزارهای کارگاهی بوده و جهت بریدن سیم، پیچ، میخ و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

گاز انبر

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی ها از ابزارهای پرکاربردی به شمار می آیند و جهت باز و بسته کردن انواع پیچ مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ گوشتی ها باتوجه به انواع پیچ ها در دسته های گوناگونی طبقه بندی می شوند. پیچ گوشتی دوسو، چهارسو، ستاره ای، سه پره، ساعتی که برای پیچ های ظریف و ریز کاربرد دارد، آلن و همه کاره از انواع پیچ گوشتی ها هستند. همچنین پیچ گوشتی ها براساس ساختار به چند دسته عایق، ضربه خور، برقی، پیچ گوشتی جغجغه ای و 90درجه تقسیم بندی می شوند.

پیچ گوشتی

آچار

آچار از پرکاربرد ترین ابزارآلات دستی بوده و وسیله ای جهت باز و بسته کردن انواع پیچ ها و جلوگیری از چرخش انواع مهره ها است. جنس این ابزار معمولاً از کروم وانادیوم بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. آچار نیز در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شود. آچار فرانسه، آلن، لوله گیر، چرخ، دوسر تخت، دوسر رینگ، آچار بکس و ... از انواع کاربردی آچارها به شمار می آیند.

آچار

فازمتر

فازمتر از پرکاربردترین ابزارآلات در صنعت برق و مصارف خانگی بوده و جهت وجود یا عدم وجود ولتاژ الکتریکی و تشخیص سیم فاز و نول مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع این ابزار می توان به معمولی، دیجیتالی و القایی اشاره کرد. نوع معمولی فازمترها ظاهری شبیه به پیچ گوشتی داشته و در انتهای آن یک چراغ جهت تشخیص ولتاژ تعبیه شده است.

فازمتر

قیچی

از دیگر انواع ابزار آلات دستی می توان به انواع قیچی اشاره کرد. همانطور که می دانید قیچی ابزاری کارآمد جهت ایجاد برش در اندازه ها و زوایای گوناگون است. در ساختار قیچی ها از دو تیغه محکم فلزی یا فولادی، یک دسته با روکش پلاستیکی، پیچ و مهره که تیغه ها را به یکدیگر متصل می کند بهره گیری شده است. قیچی ها در بیش از 10 نوع گوناگون باتوجه با کارکرد و کاربردی که دارند، تولید و به بازار عرضه می شوند. از انواع قیچی ها می توان به قیچی حلب بر، ورق بر هواپیمایی، برقی، باغبانی، مفتول بر، جغجغه ای، میلگردبر دستی، ورق بر و ... اشاره کرد.

هر یک از این قیچی ها مختص به انجام برش ها در کاربردهای گوناگون بوده که با مراجعه به دسته بندی قیچی در سایت راندنو می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این ابزار به دست آورید.

قیچی

پمپ گریس

یکی از ابزارهای کاربردی در صنایع خودرو و کارگاه ها گریس پمپ است. این ابزار کارایی شبیه بهمخزن روغن داشته و از آن جهت روان سازی کارکرد قطعات صنعتی استفاده می شود. این ابزار در سه نوع برقی، دستی و بادی تولید و به بازار ارائه می شود.

پمپ گریس

کاتر

کاتر ابزاری برشی بوده و از آن جهت بریدن اجسام در منازل و انواع صنایع استفاده می شود. ساختار این ابزار به گونه ای است که یک تیغ به صورت تاشو درون بدنه این محصول قرار می گیرد. در نتیجه این ابزار از ایمنی بالایی برخوردار است. کاترها نیز باتوجه به شکل ظاهری در انواع متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شوند.

کاتر

منگنه کوب

از دیگر انواع ابزارآلات دستی، انواع منگنه کوب ها هستند. این ابزار جهت اتصال و محکم نمودن دو قطعه کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. منگه کوب ها در انواع دستی، برقی و پنوماتیک یا بادی به بازار عرضه می شوند.

منگنه کوب

اره

اره یکی از ساده ترین و رایج ترین انواع ابزارآلات برشی است. این محصول از یک تیغه و یک دسته تشکیل شده است. کارکرد این ابزار به گونه ای است که با انجام حرکات رفت و برگشتی توسط تیغ، مواد مختلف را برش می زند. این ابزار از کاربردی ترین محصولات در صنعت نجاری و برش چوب محسوب می شود. اره ها نیز با توجه به کاربردهایی که دارند، در انواع اره مویی، اره منبت کاری، اره باغبانی، کمان اره و ... تولید و به بازار عرضه می شوند.

اره

چکش

چکش از رایج ترین انواع ابزارآلات کوبشی بوده و جهت ضربه زدن به اجسام گوناگون و کوبیدن میخ از آن استفاده می شود. دسته این ابزار معمولاً از جنس چوب یا فلز بوده و از لحاظ شکل ظاهری و ضخامت با یکدیگر تفاوت دارند. این ابزار کوبشی از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت آن دسته نگه دارنده بوده و قسمت دیگر فرآیند ضربه بر روی سطح مورد نظر را برعهده دارد.

چکش

سوهان و مغار

سوهان نیز از ابزارهای دستی کاربردی بوده و در صنایع چوب و نجاری جهت حذف مقادیر ظریفی از قطعه مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. سوهان هها نیز در انواع گوناگونی با توجه به کاربردهایی که دارند، در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. سوهان تخت، نیم گرد، سه گوش، چهارگوش و گرد تولید و به بازار عرضه می شوند. مغار نیز از ابزارهای دستی کاربردی جهت منبت کاری، خراطی و ... در صنعت چوب است. مغار نیز در انواع تخت، نیم باز، گلویی، شفره و چاقویی تولید و به بازار عرضه می شود.

مغار

ابزارهای دستی دیگری مانند سنباده، فرچه سیمی، پولیفت، دستگاه پانچ، بالانسر، چاقو و ... از وسایل کاربردی هستند که با استفاده از نیروی کاربر فرآیند عملیات را انجام می دهند که ما در این بخش به ابزارآلات کاربردی دستی به طورکلی اشاره کردیم.

نکات مهم در خرید ابزار دستی

هنگام خرید انواع ابزارهای دستی به موارد زیر توجه نمایید.

 1. ابتدا با توجه به نیاز و کاربرد خود، اقدام به خرید انواع ابزارآلات دستی نمایید.
 2. برای خرید ابزارآلات دستی تحقیق کنید و سعی کنید بهترین مدل را متناسب با نیاز خود را پیدا کنید. به عنوان مثال، کوبیدن میخ با چکش های سنگین سریع تر انجام می شود. اما دست کاربر زود خسته می شود و کیفیت فرآیند کار پایین می آید.
 3. هنگام خرید انواع ابزارآلات دستی، به کیفیت ساخت آن ها توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که ابزارهای باکیفیت خوش دست تر هستند.
 4. اگر قصد خرید اینترنتی را دارید، بهتر است که از سایت های معتبر کالای خود را انتخاب کنید و به محتوای اینترنتی آن مانند عکس تصاویر و مشخصات فنی محصول توجه داشته باشید.
 5. از دیگر نکاتی که حین خرید انواع ابزارآلات دستی باید به آن توجه کنید، درنظر گرفتن سطح مهارت خودتان است. به عبارتی اگر کارهای فنی در منزل انجام نمی دهید، دنبال ابزارآلات ساده تر باشید.
 6. گفتنی است که اگر قیمت ابزاری بالاتر بود، به معنی کیفیت بهتر آن محصول نیست و اگر خیلی حرفه ای نیستید، بی جهت پولتان را جهت خرید ابزارآلات حرفه ای هدر ندهید.
 7. قابلیت حمل آسان ابزار از دیگر مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید.

نکات مهم در نگه داری و استفاده از ابزار دستی

حین انجام کار با انواع ابزارآلات دستی به نکات زیر توجه نمایید.

 • جهت انجام کارهایی که با جریان الکتریسیته در ارتباط هستند، از لوازم و تجهیزاتی که جهت انجام کار شما طراحی شده اند و مناسب هستند استفاده نمایید.
 • پس از بررسی ابزارآلات خود آنهایی را که قابل استفاده نیستند را جایگزین کرده و ابزارآلاتی را که نیاز به تعمیر دارند را تعمیر کنید.
 • ابزارهای برشی را تیز نگه دارید و لبه های برشی آنها را با پوششی مناسب بپوشانید.
 • نگه داری ابزار در شرایط و محیط های نامناسب موجب زنگ زدگی و خوردگی آنها می شود.
 • ابزارهایی که دسته آنها ترک خورده است یا شکسته شده است را تعویض کنید.
 • از محکم بودن دسته ابزارآلاتی مانند چکش و تبر به سری آنها اطمینان حاصل نمایید.
 • فک های فرسوده و غیر قابل استفاده آچارها و انبرها را جایگزین نمایید.
 • پس از استفاده از لوازم موردنیاز آنها را تمیز نموده و درون جعبه ابزار نگه داری نمایید.
 • فشار و نیروی وارده به ابزارآلات کار اشتباهی بوده و موجب شکستگی ابزار می شود. در نتیجه امکان آسیب به کاربر حین انجام کار افزایش می یابد.
 • هنگام استفاده از لوازم تیز و برنده توجه داشته باشید که امتداد برش به سمت شما نباشد.
 • هنگام انجام کار با هریک از ابزارآلات دستی توجه داشته باشید که از دستکش های گشاد و ضخیم استفاده نکنید.
 • استفاده از عینک ایمنی از ضرورات کار بوده و از آسیب چشم شما در برابر خطرات احتمالی جلوگیری می کند.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از ابزار دستی

بهترین برندهای ابزار دستی

شرکت های معتبر متعددی به تولید انواع ابزارآلات دستی پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین برندهای تولید کننده ابزار دستی می پردازیم.

ابزار دستی دیوالت

شرکت دیوالت در سل 1924 تأسیس شد. این شرکت یک برند بین المللی بوده و از زیرمجموعه های شرکت بلک اند دکر محسوب می شود. این شرکت نیز به تولید انواع ابزارآلات دستی، برقی، نجاری و ... می پردازد و از محبوب ترین برندهای تولیدی ابزار در جهان است. محصولات تولیدی این شرکت با توجه به کیفیت مطلوبی که دارند، از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.

ابزار دستی رونیکس

شرکت رونیکس از محبوب ترین و معتبر ترین تولیدکندگان ابزارآلات در جهان است. محصولات تولیدی این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. برند رونیکس با تولید محصولات مقرون به صرفه توانسته است جایگاه ویژه ای در زمینه تولید ابزارآلات را به خود اختصاص دهد. لازم به ذکر است که ابزارآلات تولید شده توسط شرکت رونیکس از استانداردهای بین المللی برخوردار هستند. ابزار های دستی شرکت رونیکس در چین، استرالیا، اسپانیا، ترکیه و ... تولید می شوند.

ابزار دستی توسن

شرکت توسن در سال 1382 تأسیس شد. این شرکت تمام محصولات تولیدی خود را طبق استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می کند. محصولات تولید شده این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و ابزارهای دستی تولید شده توسط این شرکت نیز از تنوع بالایی برخوردار هستند.

برندهای معتبر و محبوب دیگری مانند آکاد، آیرون مکس، ایران پتک، تگبولت، هازت، ویگور و ... از تولید کننده های داخلی و خارجی ابزار دستی به شمار می آیند.

قیمت ابزار دستی

ابزارآلات دستی باتوجه به کاربرد و ویژگی هایی که دارند، از قیمت متنوعی در بازار برخوردار هستند. برند تولید کننده ابزار دستی نیز در قیمت ابزار دستی تأثیر گذار هستند. در سایت راندنو فروشندگان این ابزار کالاهای خود را قیمت گذاری کرده اند. خریداران می توانند با انتخاب ابزار مورد نظر، به صورت مستقیم با فروشندگان در ارتباط باشند.

خرید ابزار دستی

برای خرید ابزار دستی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ابزار دستی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند