ثبت فروشگاه

کابل لخت کن ویکن مدل NO4

از ۱,۴۰۰,۰۰۰ تا ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان

انبر چیست و چه کاربردهایی دارد؟ انبر وسیله‌ای کاربردی برای گرفتن قطعات است. انبرها از دو اهرم که انتهای آن‌ها به یکدیگر متصل شده، تشکیل می‌شود. همچنین از یک دسته نگهدارنده به منظور راحتی کاربران نیز برخوردار است. انبر به انگلیسی Pliers نام دارد. این کالا یکی از انواع ابزارآلات دستی است و جهت باز و بسته کردن اتصالات، قطع کردن و پیچاندن سیم و مواردی  از این قبیل استفاده می‌شود. انواع انبر با توجه به کاربردی که دارند، در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. همچنین براساس طراحی نیز در دو نوع ثابت و قابل تنظیم در بازار موجود هستند.

مدل‌های ثابت به میزان مشخصی باز و بسته می‌شوند که با یک میخ پرچ، تنظیم شده‌اند. در مقابل انبرهای قابل تنظیم که با نام انبر دو کاناله هم شناخته می‌شوند، از کاربردهای گسترده‌تری برخوردار هستند. توجه نمایید وجود این ابزار در هر محیطی ضروری است و این ابزار در هر خانه یا کارگاهی قابل استفاده است. در ادامه به بررسی پرکاربردترین انبرها و موارد استفاده از آن‌ها پرداخته شده است:

  • انبردست: انبر دستی یکی از کاربردی‌ترین انواع این ابزار است. استفاده از انبر دست برای باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره، گرفتن اشیاء و قطعات، خم کردن و چرخاندن قطعات فلزی کوچک، خارج کردن میخ از سطوح و موارد مشابه استفاده می‌شود.
  • سیم چین: از این ابزار برش و لخت کردن سیم استفاده می‌شود. از دیگر انواع سیم چین نیز برای خم کردن و پیچاندن سیم نیز استفاده می‌شود.
  • دم باریک: این وسیله کاربردی مشابه سیم چین دارد با این تفاوت که استفاده از دم باریک موجب می‌شود کارها با ظرافت بیشتری انجام شوند. استفاده از دم باریک در سیم‌کشی ساختمان و برق صنعتی کاربرد دارد.
  • انبر پرچ: این ابزار با نام پرچ کن نیز در بازار شناخته می‌شود. از این محصول برای اتصال ورقه‌های فلزی به یکدیگر استفاده می‌شود. از رایج‌ترین کاربردهای این ابزار می‌توان به درب‌سازی و ساخت انواع قاب برای وسایل الکترونیکی اشاره کرد.
  • سیم لخت کن: این وسیله برای برداشتن روکش عایق سیم کاربرد دارد. استفاده از این ابزار در صنعت برق کاربرد زیادی دارد و در انواع مختلف نیز تولید می‌شود.
  • انبر قفلی: از این ابزار دستی برای باز کردن پیچ‌هایی که محکم شده‌اند، استفاده می‌شود. کاربرد اصلی این ابزار، ثاب نگه داشتن قطعات و گرفتن آن‌ها است. این محصول در انواع مختلف C شکل، فیلتر بازکن، تسمه‌دار و مهره‌گیر تولید می‌شود.
  • گاز انبر: از این وسیله برای نگهداری موقت و برش قطعات استفاده می‌شود. این محصول کاربرد فنی دارد و در صنایع نجاری، پینه‌دوزی، کفش‌دوزی و موارد مشابه نیز استفاده می‌شود. لازم به ذکر است این ابزار با نام انبر آرماتور بندی نیز در بازار شناخته می‌شود.
  • انبر کلاغی: طراحی این ابزار به گونه‌ای است که برای نگهداری اجسام کاملاً مناسب است. گرفتن قطعات صاف، گرد، مربع، شش ضلعی و دیگر قطعات توسط این انبر امکان‌پذیر است.
  • انبر جوشکاری: این ابزار برای نگهداری الکترود مناسب است و در صنعت جوش کاربرد دارد.

از دیگر انواع انبرها می‌توان به میخ کش، خاربازکن و خار جمع کن، کابل بر، انبر پانچ، انبر پرس و باتری، انبر برش PVC، انبر بوم کش نقاشی و انبر جوشکاری اشاره کرد.

قیمت انبر

قیمت انواع انبر باتوجه به کاربرد آنها، متغیر است. برند تولیدکننده انبر و مواردی همچون استانداردهای بهره‌گیری شده در ساختار آنها، از دیگر عواملی است که بر قیمت این ابزار دستی تأثیرگذار هستند. انبر آیرون مکس، رونیکس، توسن، نووا، نکستول، نیپکس، واستر، کارتول، ویکن و انبر قفلی ایران پتک از بهترین تولیدکنندگان این ابزار به شمار می‌آیند.

خرید انبر از راندنو

برای خرید انبر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انبر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند