ثبت فروشگاه

انبر

انبر یکی از انواع ابزارآلات دستی است که  جهت باز و بسته کردن اتصالات، قطع کردن سیم، پیچاندن سیم و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از دو اهرم متصل به یکدیگر تشکیل شده است که انتهای آنها همانند قیچی است. همچنین از انواع انبر جهت نگهداری محکم وسایل استفاده می شود. این ابزار در انواع مختلفی تولید و به بازار ارائه می شود. همچنین براساس طراحی و کاربردی که دارند، به دو نوع ثابت و قابل تنظیم تقسیم می شوند.

انبرهای ثابت به میزان مشخصی باز و بسته می شوند که با یک میخ پرچ، تنظیم شده اند. در مقابل انبرهای قابل تنظیم که با نام انبر دو کاناله شناخته شده هستند، از کاربردهای گسترده ای برخوردار هستند. لازم به ذکر است که جهت انجام فعالیت های فنی از انواع انبر استفاده می شود که به آنها گازانبر گفته می شود.

انبر

انواع انبر

همانطور که در ابتدا گفته شد از انواع انبر جهت باز نمودن پیچ و مهره، برش سیم، پیچاندن سیم و موارد دیگر استفاده می شود. وجود انبرها در هر محیطی بسیار ضروری است و در هر خانه ای نیاز است تا انواع انبرها وجود داشته باشند. در ادامه به انواع گوناگون این محصول باتوجه به کاربردی که دارند، خواهیم پرداخت.

انبردست

انبردست یکی از رایج ترین و کاربردی ترین انواع انبر به شمار می آید. این ابزار کاربردی جهت بازکردن انواع مهره کاربرد دارند و می توان گفت که وجود یک انبردست در هر خانه ای ضروری است. هنگام ساخت این ابزار باید از بهترین مواد بهره گیری شود و در برابر فشار مقاومت بالایی داشته  باشند. همچنین در ساختار دسته های این محصول باید ارگونومی ویژه ای رعایت شده باشد تا استفاده از آن برای کاربران آسان شود. لازم  به ذکر است که برخی از انواع این محصول که از استحکام بالایی برخوردار هستند، جهت انجام کارهای صنعتی کاربرد دارند.

انبردست

سیم چین

سیم چین یکی دیگر از انواع انبرها به شمار می آید و مناسب جهت انجام فعالیت های مرتبط با سیم است. از این ابزار دستی جحهت انجام کارهایی مانند برش سیم و لخت کردن سیم استفاده می شود. همچنین از انواع این محصول جهت خم کرد ن سیم، پیچاندن سیم، کشیدن و موارد دیگر استفاده می شود.

سیم چین

سیم لخت کن

انبر کابل شو یا سیم لخت کن از دیگر انواع رایج انبرها محسوب می شود. با استفاده از این وسیله می توان روکش انواع سیم را جدا نمود و یک سیم را به سوکت کابل مجهز نمود. استفاده از این انبر برای افرادی که در حوزه الکتریسیته و سیم کشی فعالیت دارند، گزینه کاربردی به شمار می آید. لازم به ذکر است که باتوجه به برند این ابزار، برخی از آنها به صورت سوراخ های شیاردار تولید می شوند که جهت برش پیچ ها کاربرد دارند.

سیم لخت کن

دم باریک

دم باریک از دیگر انواع این محصول است که از کاربرد گسترده ای برخوردار است. از انواع دم باریک در سیم کشی ساختمان و برق صنعتی استفاده می شود.  این وسیله نیز کاربردی شبیه  به سیم چین دارد با این تفاوت که استفاده از دم باریک موجب می شود تا کارها با ظرافت بیشتری صورت بگیرند. لازم به ذکر است که استفاده از دم باریک در قسمت هایی که امکان دسترسی به پیچ یا سیم مورد نظر وجود ندارد، کاربرد دارد.

دم باریک

انبر کابل بر

از این انبر جهت بریدن و قطع نمودن کابل های ضخیم، مورد استفاده قرار می گیرد. انواع انبرهای کابل بر از دسته و فک های بسیار قوی برخوردار هستند.

انبر کابل بر

انبر پرچ

از انواع انبر پرچ یا پرچ کن انبری جهت اتصال ورقه های فلزی به یکدیگر استفاده می شود. از کاربردهای این ابزار می توان به انجام فعالیت های درب سازی، ساخت انواع قاب برای وسایل الکترونیکی و ... اشاره نمود. این وسیله باید به گونه ای تولید شود که بتوان نیروی زیادی به آن وارد نمود. طراحی این انبر به گونه ای است که از یک فنر میان دو دسته آن بهره گیری شده است. وجود این فنر موجب می شود تا این ابزار پس از هر بار استفاده، به صورت خودکار باز شود.

انبر پرچ

گاز انبر

جهت نگهداری موقت یک جسم و قطع نمودن آن از انواع گاز انبر استفاده می شود. از کاربردهای رایج این انبر می توان به نجاری، پینه دوزی، کفش دوزی و موارد دیگر اشاره نمود.

گاز انبر

انبر میخ کش

این انبر نوعی گازانبر است که فک بالایی آن به صورت منحنی طراحی شده است. این طراحی موجب شده است تا از خراشیدگی و برش چوب، هنگام خروج میخ جلوگیری شود. همچنین جهت قطع کردن میخ می توان از این انبر استفاده نمود.

انبر خاربازکن

انبر خار بازکن یا حلقه به یک جسم گرد متصل می شوند و هنگامی که بسته می شوند، حلقه به صورت آزادانه می چرخد. از این انبر می توان جهت چرخ دنده های انواع دوچرخه و وسایل نقلیه استفاده نمود.

انبر خاربازکن

انبر خار جمع کن

انبرهای خار جمع کن جهت بستن خارهایی که از دسترس دور هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول در دو نوع سر راست و سرکج تولید .و به بازار ارائه می شود. در ساختار این انبر از یک فنر استفاده شده است تا هنگام باز و بسته شدن، کاربر به راحتی فعالیت مورد نظر را انجام دهد.

انبر خارجمع کن

انبر پانچ

از انواع انبر پانچ جهت ایجاد اتصالات ثابت و موقت استفاده می شود. از کاربرد انبر پانچ می توان به اتصال متریال هایی مانند پارچه، چرم، پروفیل و ... اشاره نمود.

انبر پانچ

انبر دست مورب

فک این ابزار به گونه ای طراحی شده است که جهت برش سیم های ضخیم تر، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین استفاده  از این ابزار برای انجام فعالیت های الکتریکی و نجاری کاربرد دارد.

انبر دست مورب

انبر باتری

در صنایع خودرو جهت نگهداری پیچ و مهره بر روی باتری های ماشین و کابل های جهنده، استفاده می شود. فک پایینی این انبر کمی کوچکتر است و هر دو فک از ضخامت بالایی برخوردار هستند که موجب دوام این محصول می شوند.

انبر باتری

انبر پرس

از انواع انبر پرس در شبکه ها و مخابرات استفاده می شود. این انبر از انعطلف پذیری بالایی برخوردار است و در صنعت رایانه از کاربرد به سزایی برخوردار است.

انبر پرس

انبر بوم کش نقاشی

این انبر یکی دیگر از انواع انبرهای کاربردی است که جهت کشیدن پارچه بر روی بوم مورد استفاده قرار می گیرند. این انبر از فلز محکمی ساخته شده است و بسیار خوش دست است. فک های این انبر از روکش پلاستیکی مرغوبی ساخته شده اند و به راحتی مورد استنفاده قرار می گیرند.

انبر بوم کش نقاشی

انبر جوش

آرواره یا نوک این ابزار، به انبردست کامپوزیت شباهت زیادی دارند. این انبر نیز از کاربردهای گوناگونی برخوردار است که از رایج ترین آنها می توان به برش، ضربه و نگهداری سیم اشاره نمود. انواع انبر جوش همانطور که از نامشاان مشخص است، در فعالیت های جوشکاری از کاربردهای ویژه ای برخوردار هستند.

انبر جوش

انبر شیشه

استفاده از این نوع انبر در صنایع شیشه بسیار رایج است. با استفاده از این انبر می توان در امتداد خطوط به دست آمده، شکاف های تمیزی را ایجاد نمود.

انبر شیشه

انبر قفلی

از کاربرد انبر قفلی می توان به بازکردن پیچ هایی که بسیار سفت شده اند، اشاره نمود. این وسیله باتوجه به اندازه پیچ مورد نظر شما باز می شود و توسط اهرمی که در ساختار آن استفاده شده است، بر روی پیچ و مهره قفل می شود و از لغزش آنها جلوگیری می نماید. انواع انبر قفلی خود به چند دسته تقسیم می شوند.

انبر قفلی

انبر قفلی C شکل

این انبر نیز از فک بزرگی برخوردار است و جهت قفل کردن دو قطعه ای که فاصله زیادی از یکدیگر دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. در ساختار این انبر از فلزات مقاومی بهره گیری شده است تا هنگام گشتاور زیاد، از شکستگی آنها جلوگیری شود.

انبر قفلی C شکل

انبر قفلی فیلتر بازکن

این ابزار یکی دیگر از انواع انبرها و انبرهای قفلی است. انبر زنجیری و انبر C شکل از انواع انبر فیلتربازکن به شمار می آیند. این وسیله جهت بازکردن فیلتر خودرو در مکانیکی ها، کاربرد به سزایی دارد. همچنین نوع زنجیری این محص.ول دور تا دور فیلتر را دربر گرفته است و قفل می شود. همچنین با چرخاندن آن می توان فیلتر را باز و بسته نمود.

انبر قفلی فیلتر بازکن

انبر قفلی تسمه دار

در ساختتار این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، یکی تسمه استفاده شده است. فک این انبر به دلیل برخورداری از تسمه، بیشتر از انبر قفلی های معمولی باز می شود. لازم به ذکر است که از این ابزار می توان به عنوان گیره نیز استفاده نمود.

انبر قفلی تسمه دار

انبر قفلی مهره گیر

این ابزار همانطور که از نامش پیداست، به گونه ای طراحی شده است که مهره مورد نظر را از چند جهت احاطه می کند. از این انبر می توان جهت باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره استفاده نمود بدون اینکه آسیبی به آنها وارد شود.

انبر قفلی مهره گیر

انبر آرماتوربندی

انبر آرماتور بندی جهت پیچاندن و قطع نمودن سیم های نازک تر، مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار دستی از دسته های بلندی برخوردار است و با نوک تیزی که دارند، موجب قطع شدن سیم های آهنی می شوند. هنگام انتخای این وسیله باید توجه داشته باشید تا این محصول در برابر ضربه و رطوبت، مقاومت بالایی داشته باشد.

انبر آرماتوربندی

انبر برش PVC

این انبر جهت برش قطعات لوله های پی وی سی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از دو فک ثابت و منحنی برخوردار است که درون آن قرار می گیرد. از فک ثابت این محصول جهت نگه داشتن لوله و از فک ثابت آن به منظور برش قطعه استفاده می شود.

انبر برش PVC

انبر کلاغی

انواع انبر کلاغی یا انبردست سرکج از دیگر انواع انبرها به شمار می آیند. طراحی این ابزار به گونه ای است که می توان از آن جهت نگهداری اجسام استفاده نمود. همچنین اگر سر یک پیچ صاف باشد، با استفاده از این وسیله می توان آن را باز نمود. تعمیرات اجسام بزرگ مانند لوله ها، از اصلی ترین کاربرد انبر کلاغی به شمار می آید. در ساختار این محصول یک فک متحرک  و قابل تنظیم استفاده شده است و حدود 3 سانتی متر از فک آن را می توان باز نمود.

انبر کلاغی

انبر الکترونیکی

این دسته از انبرها به انبرهای مینی معروف هستند. این انبر از چند دسته انبرهای دیگر مانند دم باریک، سیم چین و انبر سرکج تشکیل شده است. انواع انبر الکترونیکی از وزن و ابعاد کوچکی برخوردار هستند. همچنین از این ابزار جهت انجام فعالیت های ظریف مخابراتی و الکترونیکی استفاده می شود. از اصلی ترین کاربردهای این ابزار می توان به تعمیرات برد و قطعات کامپیوتری اشاره نمود.

انبر الکترونیکی

کاربرد انبر

همانطورکه شما را با انواع انبرها آشنا نمودیم، به کاربردهای هریک از آنها نیز پرداختیم. انواع انبر از دو اهرم و یک محور اتصال تشکیل شده اند. همانطور که گفته شد، این ابزار باتوجه به کاربردهای گوناگونی که دارد، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه  می شود. از این رو انواع انبردست ها از گستره وسیعی برخوردار هستند. از این ابزار جهت اتصالات گوناگون در صنایع الکترونیک، سیم کشی، لوله کشی، تعمیر انواع لوازم  و ... استفاده می شود.

کاربرد انبر

بهترین برند انبر

برندها و شرکت های بسیاری به تولید این ابزار پرکاربرد پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع انبر خواهیم پرداخت.

انبر ایران پتک

شرکت ایران پتک یکی از بهترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات دستی در ایران است. شرکت ایران پتک فعالیت خود را از سال 1362 آغاز نمود. محصولات تولیدشده توسط این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی به بازار عرضه می شوند. از برترین انبرهای تولیدشده توسط این شرکت می توان به انبرقفلی ایران پتک مدل HE1110، قیچی مفتول بر ایران پتک مدل CA4210 و ... اشاره نمود.

انبر رونیکس

برند رونیکس یکی از بهترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات دستی و برقی در جهان است. این شرکت توسط محمدرضا رامخو در سال 1379 تأسیس شد. محصولات تولیدشده این برند نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید می شوند. از محبوب ترین انواع انبر تولیدشده توسط این برند می توان از سیم چین رونیکس مدل 1266، انبر پرچ رونیکس مدل 1602، انبردست رونیکس مدل 1168، دم باریک رونیکس مدل 1366 و ... نام برد.

انبر توسن

توسن یکی از محبوب ترین و برترین شرکت های تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. برند توسن از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود. ابزارآلات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید می شوند. از شناخته شده ترین انواع انبرهای تولیدشده توسط این برند می توان به انبر قفلی توسن مدل T2011، سیم چین توسن مدل T5011-160LX، انبردست توسن مدل T5013-7D و ... اشاره نمود.

انبر آیرون مکس

برند آیرون مکس یک برند چینی است که از سال 1390 فعالیت خود را جهت تولید ابزارآلات آغاز نموده است. محصولات تولیدشده برند آیرون مکس از استانداردهای مناسبی برخوردار هستند و کیفیت مطلوبی دارند. لازم به ذکر است که برند آیرون مکس به دلیل خدمات پس از فروشی که در اختیار مشتریان خود قرار داده است، توانسته است اعتماد کاربران خود را جلب نماید. از بهترین انبرهای تولیدشده توسط این برند می توان از انبردست، دم باریک، انبر پرچ، سیم لخت کن آیرون مکس و ... نام برد.

برندهای معتبر دیگری همچون نوا، نکستول، نیپکس، واستر، کارتول و دیگر برندها، ازجمله برترین تولیدکنندگان انواع این محصول هستند.

قیمت انبر

قیمت انواع انبر باتوجه به کاربرد آنها، متغیر است. برند تولیدکننده انبر و مواردی همچون استانداردهای بهره گیری شده در ساختار آنها، از دیگر عواملی است که بر قیمت این ابزار دستی تأثیرگذار هستند.

خرید انبر

برای خرید انبر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انبر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند