ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

دم باریک

دم باریک یکی از انبر های پرکاربرد است که ظاهری شبیه به انبردست دارد. دم باریک  همانند انبردست از دو آرواره تشکیل شده است که نسبت به آرواره های انبردست بلندتر و باریک تر می باشند و از آن جهت بریدن، خم کردن و  نگه داشتن استفاده می شود. این وسیله کاربرد فراوانی در صنعت برق کاری دارد و از آن جهت بریدن و برداشتن روکش سیم و کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد. دم باریک به واسطه سر باریکی که دارد در محیط های کوچک و باریک بسیار پر کاربرد است. از دیگر کاربردهای این محصول می توان به خم کردن های ظریف، حالت دادن به سیم ها، جواهرسازی، کارهای الکترونیکی، در کارهای مکانیکی به منظور خم کردن پایه های و یا سازه های نازک مکانیکی و در آوردن پایه ها و پین ها و غیره اشاره کرد. 

انواع دم باریک

  1. دم باریک دم گرد (دم باریک زرگری): یکی از انواع دم باریک است که از آن جهت ساخت حلقه های زنجیر و یا ساخت حلقه از سیم استفاده می شود. این نوع از دم باریک کاربرد ویژه ای در صنعت جواهر سازی به منظور ساخت قلاب و حلقه دارد به همین دلیل به آن دم برایک زرگری نیز می گویند. 
  2. دم باریک دم خم: این دم باریک دارای نوک 45 تا 90 درجه است و از آن جهت کارهایی مثل استفاده در  فضای ارتفاعی کمی بالای سطح کار که نمی توان توسط دم باریک معمولی قابل انجام نیست، استفاده می شود. 
  3. دم باریک دم پهن: این دم باریک دارای آرواره های پهن تر نسبت به انواع دیگر می باشد و به منظور انجام کارهای سنگین و کارهایی که نیاز به نیروی زیادی دارد استفاده  می شود. هم چنین از این وسیله می توان برای نگه داشتن اشیا پهن تر و ضخیم تر استفاده نمود. 
  4. دم باریک سوزنی: این دم باریک مجهز به آرواره های بسیار بلند است و از آن برای مکان هایی که باریک است و امکاد.ن استفاده از دم باریک معمولی وجود ندارد، استفاده می شود.

نکات مهم در خرید دم باریک 

 

  1.  دسته یک دم باریک ایده آل می بایست دارای روکش ضد لغزش ( معمولاً از جنس TPR) باشد و هم چنین به صورت ارگونومیکی و  مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده باشد تا مانع از خستگی دست در حین کار کردن طولانی شود. 
  2. امرزوه شرکت های زیادی به تولید این محصول می پردازند که ازبهترین مارک های دم باریک می توان به شرکت های رونیکس، نووا، تاپتول، واستر، استنلی و توسن اشاره کرد. 
  3. از سالم بودن، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه اطمینان حاصل نماییم.
  4. جنس سری این وسایل باید مقاوم بوده و در برابر انواع ضربات ناشی در حین کار مستحکم باشد. سری های مقاوم و مستحکم معمولاً از جنس آلیاژهای فولادی مثل: کروم وانادیم و کروم موبودیم تولید شده اند.

قیمت دم باریک 

دم باریک ها بسته به نوع و سایزی که دارند دارای قیمت ها مختلف می باشند. خریداران می توانند در سایت راندنو لیست قیمت دم باریک ها مختلف و برندهای مختلف آن را ببینند و بدون هیچ واسطه ای از نمایندگان و عاملین فروش آن ها خرید کنند. 

مشاهده ادامه مطلب

برند