ثبت فروشگاه

انبر قفلی

انبر قفلی vise plier نوعی ابزار است که از دو دسته و دو فک برخوردار است. که می توان به کمک پیچی که در انتهای دسته به کار رفته است، فاصله بین دو فک را تنظیم کرد. آرواره های این انبر نیز امکان قفل شدن را برای کاربر فراهم می کند و می توان به وسیله آن برای نگه داشتن وسایل مختلف و چرخاندن پیچ هایی که به علت روغنی و یا چرب بودن، خوردگی و رطوبت امکان چرخاندن آنها سخت است استفاده کرد. جهت اطلاع از قیمت انبر قفلی آمریکایی اصل با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار دستی را مشاهده نمایید. راندنو امکان تهیه و خرید انبر قفلی را برای شما کاربران فراهم نموده است.

برای برخی از کاربران سؤال پیش آمده است انبر قفلی ساخت کدام کشور است و بهترین آنها کدام است؟ در پاسخ باید بگوییم برندها و شرکت های ایرانی و خارجی بسیاری به تولید این ابزار پرداخته اند. انواع انبر قفلی امریکایی و یکی از پرطرفدارترین تولیدکنندگان این محصول محسوب می شود.

انبر قفلی

انواع انبر قفلی

این انبرها باتوجه به کاربردهایی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. همچنین هر یک از انواع این محصول از کاربردهای ویژه ای برخوردار هستند. در این بخش به معرفی انواع این ابزار دستی کارآمد می پردازیم.

انبر قفلی اتوماتیک یا دهانه صاف

نوع اتوماتیک این محصول از متداول ترین انواع انبرهای قفلی است. دو فک این ابزار از ظاهر یکسانی برخوردار هستند. باز و بسته کردن پیچ ها از رایج ترین کاربرد این محصول به شمار می آید. از این ابزار جهت نگه داشتن اشیا با سطح صاف مانند قطعات چوبی و فلزی استفاده می شود. لازم به ذکر است افرادی که به انجام کارهای تأسیساتی مشغول هستند، به این ابزار کارآمد در جعبه ابزارخود نیاز خواهند داشت.

انبر قفلی فیلتر باز کن

نوع دیگری از انبر قفلی ها وجود دارند که می توان از آنها به منظور باز و بسته کردن بسیاری از فیلترهای روغن استفاده کرد و با نام انبرقفلی های فیلتر بازکن شهرت دارند.

 انبر قفلی دم باریک

این نوع از انبر ساختاری شبیه به دم باریک دارد با این تفاوت که در انتهای آن یک پیچ به کار رفته است. همچنین این پیچ قدرت آن را چند برابر کرده است. این ابزار می تواند میزان بیشتری از قطعه کار را در بر بگیرد. توجه نمایید استفاده از این محصول برای کار در فضاهای بسته و باریک گزینه مناسبی است.

انبر قفلی جوشکاری

از این ابزار به منظور نگه داشتن قطعات حین انجام فعالیت های جوشکاری استفاده می شود. این انبر به گونه ای طراحی شده است که بین زبانه های آن فاصله زیادی وجود دارد و می توان به آسانی بر روی قطعه داخل انبر کار کرد. لازم به ذکر است این انبر ظاهری U شکل دارد. همچنین فعالیت هایی مانند لحیم کاری، پرچ کاری ومواردی از این قبیل، از اصلی ترین کاربردهای این انبر به شمار می آیند.

انبر قفلی زنجیری

این انبر همانطور که از نامش مشخص است، از یک زنجیر برخوردار است. این زنجیر در قسمت دهانه این ابزار قرار دارد و با استفاده از آن می توان اتصالات مختلف را باز و بسته نمود. برای استفاده از این ابزار تنها کافی است زنجیر را به دور قطعه مورد نظر بپیچید.

انبر قفلی دهانه V

این ابزار از ترکیب دو انبر دهانه گرد و صاف ساخته شده است. لازم به ذکر است این ابزار نسبت به نمونه های نام برده شده، از قدرت پایین تری برخوردار است. از این محصول جهت باز و بسته کردن اتصالات و نگه داشتن اجسامی که گرد شکل هستند، استفاده می شود.

انبر قفلی دهانه بزرگ

اینن انبر از دو فک نسبتاً دایره ای شکل یا گرد ساخته شده است و شعاع زیادی دارند. از رایج ترین کاربرد این ابزار می توان به نگه داشتن لوله هایی که قطر زیادی دارند، اشاره نمود.

انبر قفلی دهانه تخت

این ابزار از دهانه پهنی برخوردار است و گزینه مناسبی برای نگه داشتن قطعات فلزی به شمار می آید. همچنین خم کردن دیگر فلزات یکی از مهم ترین کاربردهای این انبر به شمار می آید. لازم به ذکر است استفاده از این ابزار در صنایع آهنگری از کاربردهای ویژه ای برخوردار است.

انبر قفلی دهانه گرد

قسمت داخلی تشکیل دهنده این ابزار به شکل گرد است. همچنین از این محصول جهت باز و بسته کردن اتصالات و نگه داشتن قطعات می توان استفاده نمود.

انبر قفلی همه کاره

این نوع از انبرها همانطور که از نامش مشخص است، از کاربردهای به سزایی برخوردار است. قسمت زیرین یا پایین تر این ابزار به عنوان چکش عمل می کند. همچنین از قسمت بالایی این کالا می توان جهت خارج کردن پیچ ها از قطعه مورد نظر، استفاده نمود. به این نکته توجه نمایید که شکل ظاهری این انبر نسبت به دیگر انواع آن متفاوت است.

انبر قفلی C شکل

همانطور که از نام این ابزار مشخص است، دهانه آن به شکل حروف سی انگلیسی است. از این ابزار جهت نگه داشتن دو قطعه کنار یکدیگر استفاده می شود. استفاده از این محصول در صنایع جوشکاری، از کاربردهای به سزایی برخوردار است.

انبر قفلی دماغه طوطی

انبر قفلی دماغه طوطی نیز به گونه ای طراحی شده است که برای گرفتن قطعات نا متعارف مناسب هستند. باز و بسته کردن مهره های شش گوش از رایج ترین کاربدرهای این ابزار به شمار می آید.

انواع انبر قفلی

کاربرد انبر قفلی 

همانطور که به معرفی انواع این ابزار پرداخته شد، از کاربردهای خاصی برخوردار هستند. در ادامه به طور جزئی تری به مهم ترین کاربردهای این محصول می پردازیم.

باز و بسته کردن پیچ ها و قطعات

این کالا معمولاً برای انجام خدماتی که به متمرکز و ثابت ماندن روی وسیله ها جهت باز و بسته کردن نیاز دارند، استاده می شود. تمامی قطعات این وسیله معمولاً از جنس فولاد و آلیاژهای فولادی مانند کروم وانادیم تولید می شوند تا علاوه بر مقاومت بالایی که دارند، در تمامی شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند. انواع این محصولات علاوه بر کاربردی که در صنایع آهنگری و جوشکاری دارند، در صنعت چوب نیز مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است استفاده از این ابزارآلات دستی به صوزرت مستقیم بر روی چوب، موجب آسیب به قطعات چوبی می شود.

نگه داشتن قطعات

همانطور که می دانید لحیم کاری و چسباندن قطعات از کارهایی محسوب می شوند که توسط حرارت انجام می گیرند. از این رو شما نمی توانید به طور مستقیم با این قطعات تماس داشته باشید. درنتیجه با استفاده از انبرهای قفلی می توانید به فضاهای محدود و بخش های فرو رفته قطعه مورد نظر، دسترسی داشته باشید. به بیان دیگر می توان گفت این محصول یکی از ابزارآلاتی است که جهت انجام فعالیت های دقیق بهه آن نیاز خواهید داشت.

بیرون کشیدن میخ، منگنه و سایر اتصالات

خارج کردن میخ ها و سایر اتصال دهنده ها از دیگر کاربردهای رایج این ابزار است. زیرا این ابزار دستی کارآمد به صورت محکم بر روی اشیا می چسبد. همچنین برای خارج کردن اتصال دهنده های شکسته که هیچ سری ندارند، استفاده از این ابزار بسیار کارآمد است. لازم به ذکر ایت قدرت و میزان نگهداری این ابزار، از انبردست های معمولی بیشتر است.

برش سیم و شکل دادن به آنها

برخی از انواع این محصول می توانند فعالیت هایی مانند برش سیم را انجام دهند. این ابزارآلات به گونه ای ساخته شده اند که می توان سیم ها را خم و به آنها شکل داد.

تخریب و شکل دهی به قطعات

این ابزار دستی می تواند برای خم و یا شکستن موادی مانند پلاسیتک و فلزات نازک کاربرد داشته باشد. به طوریکه انبر موردد نظر، قطعه کار را نگه می دارد و موجب افزایش انرژی شما در راندمان کار می شود. همچنین با استفاده از این محصول می توانید اتصالات مختلف را به شکل دلخواه درآورید.

تعویض  دسته و دستگیره های شکسته

در برخی از شرایط محدود، از این ابزار می توان به عنوان دستگیره جایگزین استفاده نمود. به عبارتی اگر دسته یا دستگیره های کنترل یک دستگاه آسیب دیده باشد، می توان از این ابزار استفاده نمود.

تثبیت و مونتاژ قطعات

مونتاژ قطعات مختلف مانند حلقه های زنجیر و شکل دهی به آنها، از دیگر کاربردهای این انبر به شمار می آید.

فشار دادن و ثابت کردن

انبر قفلی با توجه به نیروی زیادی که وارد می کند، برای ثابت کردن و وصل کردن قطعاتی مانند حلقه‌های زنجیر استفاده می‌شود.

کاربرد انبر قفلی

اجزای انبر قفلی

انبر قفلی مانند دیگر تجهیزات و ابزارآلات از اجزای خاصی تشکیل شده است. در ادامه به معرفی قطعات تشکیل دهنده این محصول می پردازیم.

 • دسته ثابت 
 • دسته متحرک
 • فک ثابت 
 • فک متحرک
 • اهرم
 • میله رابط

اجزای فنر انبر قفلی

طرز استفاده از انبر قفلی

استفاده از این ابزار مانند دیگر ابزارآلات، پیرو نکات خاصی است اما پیچیدگی های خاصی ندارد. پس هر کاربر بدون هیچگونه هارت خاصی می تواند از این کالا استفاده نماید. در ادامه این بخش به نحوه کار با انبر قفلی می پردازیم.

 • ابتدا دهانه این انبر را توسط پیچ تنظیم که انتهای آن قرار دارد، باز کنید و بر روی قطعه مورد نظر قرار دهید.
 • سپس دهانه را به کمک پیچ بر روی آن محکم نمایید. توجه نمایید پس از تنظیم کردن پیچ ها، فک ها با یک کلیک بسته می شوند. همچنین برای اطمینان از بسته شده آن یک صدایی از آن خارج می شود.
 • بعد از آن دسته متحرک انبر را فشار دهید تا قفل شود. با این کار فک ها مانند گیره عمل می کنند و قطعه مورد نظر را در بر می گیرند.
 • توجه نمایید پس از انجام دادن فعالیت مورد نظر، قفل ابزار را باز کنید.

لازم به ذکر است در صورت وجود هرگونه مشکل در عملکرد این ابزار دستی، می توانید کالای خود را به متخصص حرفه ای نشان دهید و به تعمیر انبر قفلی اقدام نمایید.

نحوه کار با انبر قفلی

راهنمای خرید انبر قفلی

هنگام خرید و تهیه این ابزار دستی باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. در این بخش به آشنایی با نکات مهم در خرید این ابزار می پردازیم.

 • توجه به نوع انبر یکی از مهم ترین پارامترهای مهم در انتخاب این ابزار به شمار می آید. شما باتوجه به نوع کاربرد خود می توانید مناسب ترین نوع این محصول را خریداری نمایید. به عنوان مثال اگر قطعه کار مورد نظر شما گرد شکل است، بهتر است انبری را انتخاب نمایید که فک آن به صورت منحنی تولید شده است.
 • توجه به جنس انبر از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب این ابزار است. متریال کروم وانادیوم یکی از بهترین جنس ها برای این انبرها به شمار می آید.
 • باید توجه داشت که دسته آن به صورت ارگونومیک طراحی شده باشد. معمولاً‌ انبرهایی با دسته سیلیکونی و پهن تر طراحی شده اند، خوش دست ترهستند و می توان به راحتی از آنها استفاده نمود. 
 • هنگام تهیه به فک های این ابزار توجه داشته باشید. انبری مناسب است که هنگام قفل شدن، فک های آن به درستی بر روی یکدیگر قرار می گیرند و فاقد هر گونه انحراف هستند.
 • باید به Grip یا شیار موجود در فک این محصول توجه نمایید. این شیارها نشان دهنده کیفیت انبرقفلی هستند است. پیشنهاد ما به شما این است که پیش از خرید، فک های انبر را چندین بار باز و بسته کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان داشته باشید.
 • برخورداری از کیفیت بالای پیچ از دیگر نکات مهم در انتخاب و تهیه این محصول به شمار می آید.
 •  هنگام خرید به کیفیت فنر انبر نیز توجه داشته باشید.
 • شرکت تولیدکننده این انبر از دیگر نکات مهمی است که در انتخاب شما تأثیر به سزایی خواهد داشت. درنتیجه بهتر است کالای مورد نظر خود را از برندها و فروشگاه های معتبر خریداری نمایید. به این نکته توجه نمایید که قیمت انبر قفلی آمریکایی دست دوم نسبت به نمونه های جدید این ابزار کمتر است.

نکات مهم درهنگام خرید انبر قفلی 

 بهترین برند انبر قفلی 

به طور کلی یک انبرقفلی ایده آل از مکانیزم قفل مقاوم، سهولت در باز و بسته کردن قفل، مجهز به پوشش نیکل و استحکام بالا برخوردار است. امروزه برند های گوناگونی به تولید این محصول پرداخته اند. در این بخش به معرفی بهترین مارک انبر قفلی می پردازیم.

انبر قفلی رونیکس

انبر قفلی رونیکس یکی از معتبرترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات محسوب می شود. این برند توانسته است در مدت فعالیت خود، محصولات با کیفیتی را ارائه دهد. از بهترین انبر قفلی تولید شده توسط این شرکت می توان به انبر قفلی رونیکس مدل RH-1420 اشاره کرد.

انبر قفلی ایران پتک

ایران پتک از دیگر شرکت های معتبر تولیدکننده انواع ابزارآلات دستی در ایران است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای لازم تولید و عرضه می شوند. انبر قفل ایران پتک مدل آمریکایی، 10 اینچ و دیگر نمونه های این کالا از برترین انبرهای قفلی هستند که توسط این برند به بازار عرضه شده اند.

انبر قفلی نوا

شرکت ابزارآلات نوا در سال 1387 تأسیس شده است و به تولید ابزارهای دستی، برقی و بادی در حوزه های صنعتی و خانگی می پردازد. ارائه گارانتی مادام العمر و خدمات پس از فروش نامحدود برای تمامی محصوات این برند از مزیت هایی است که ابزار نوا را نسبت به نمونه های مشابه بازار منحصر به‌ فرد می‌ کند. یکی از محصولات با کیفیت این شرکت، انبر قفلی است.

انبر قفلی تاپ تول

تاپ تول یکی از محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1981 آغاز نمود و تاکنون توانسته است به عنوان یکی از برترین برندهای ارائه دهنده ابزارآلات شناخته شود. انبر قفلی 7 اینچ تاپ تول، 5 اینچ، 10 اینچ و دیگر ابعاد این محصول از برترین انبرهایی هستند که توسط تاپ تول به بازار عرضه شده اند.

انبر قفلی توسن

توسن یکی از بهترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات برقی و دستی در ایران است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. انبر 7 اینچ، 10 اینچ و دیگر سایزهای این محصول از پرکاربردترین انواع انبرهای قفلی هستند که توسط این برند به بازار ارائه شده اند.

انبر قفلی جنیوس

ابزارآلات جنیوس از دیگر شرکت هایی است که به تولید انواع این ابزارآلات پرداخته است. این شرکت از سال 1975 فعالیت خود را در زمینه تولید ابزارآلات باکیفیت آغاز نمود. انبر جنیوس تولز مدل 530310A یکی از برترین و محبوب ترین انبرهای قفلی ارائه شده توسط این برند است.

 از دیگر برندهای انبر قفلی می توان به شرکت های هدس، آیرون مکس و استنلی اشاره کرد.

قیمت انبر قفلی

قیمت انبر قفلی باتوجه به عواملی مانند ابعاد، جنس دسته، جنس بدنه، حداکثر میزان باز شدن دهانه، شرکت تولید کننده و مواردی از این قبیل متغیر است. جهت اطلاع از قیمت انبر قفلی تایوانی و آشنایی با نحوه خرید انبر قفلی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و کالای مورد نظر خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایید.

خرید انبر قفلی

برای خرید انبر قفلی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انبر قفلی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز