ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

انبر قفلی

 انبر قفلی یکی از انواع انبرها است که دارای دو دسته و دو فک بوده و می توان به کمک پیچی که در انتهای آن به کار رفته است، فاصله بین دو فک را تنظیم کرد. آرواره های این انبر نیز امکان قفل شدن را برای کاربر فراهم می کند و می توان به وسیله آن برای نگه داشتن وسایل مختلف و چرخاندن پیچ هایی که به علت روغنی و یا چرب بودن، خوردگی و رطوبت امکان چرخاندن آنها سخت استُ استفاده کرد. 

کاربرد انبر قفلی 

انبر قفلی معمولاً برای انجام خدماتی که نیاز به ثابت ماندن و متمرکز ماندن روی وسیله جهت باز و بسته کردن وجود دارد، بکار می رود. تمامی قطعات این وسیله معمولاً از جنس فولاد و آلیاژهای فولادی مانند کروم-وانادیم تولید می شوند  تا علاوه بر مقاومت بالایی که دارند، در تمامی شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند. معمولا در بسیاری از پروژه های تعمیر و ساخت، قطعه را به وسیله انبر قفلی گرفته و عملیات باز و بسته کردن پیچ ها و مهره ها را با وسیله دیگری انجام می دهند.

انواع انبر قفلی

انبر قفلی در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام کاربرد ویژه ای دارد. از میان آن ها می توان به انبر قفلی اتوماتیک، انبر قفلی دم باریک، انبر قفلی فیلتر بازکن، انبر قفلی گیره ای، انبر قفلی جوشکاری، انبر قفلی دماغه طوطی و زنجیری اشاره کرد. 

  1. انبر قفلی اتوماتیک یا صاف: انبر قفلی اتوماتیک متداول ترین نوع انبر قفلی است که جهت نگه داشتن اشیا با سطح صاف مانند قطعات چوبی و فلزی مناسب است.
  2. انبر قفلی فیلتر باز کن: نوع دیگری از انبر قفلی ها وجود دارند که می توان از آن ها به منظور باز و بسته کردن بسیاری از فیلترهای روغن استفاده کرد و با نام انبرقفلی های فیلتر بازکن شهرت دارند.
  3.  انبر قفلی دم باریک: انبر قفلی دم باریک نیز ساختاری شبیه به دم باریک دارد با این تفاوت که در انتهای آن پیچی به کار رفته است که قدرت آن را چندین برابر می نماید و می تواند مساحت بیشتری از قطعه را در بر بگیرد و از آن برای کار در فضاهای بسته و باریک استفاده می شود. 
  4. انبر قفلی جوشکاری: از انبر قفلی جوشکاری نیز همان گونه که از نامش مشخص است، به منظور گرفتن قطعه در حین جوشکاری استفاده می شود و این انبر به گونه ای طراحی شده است که بین زبانه های آن فاصله زیادی وجود دارد و بدین ترتیب می توان به راحتی روی قطعه داخل انبر کار کرد.
  5. انبر قفلی دماغه طوطی و زنجیری: انبر قفلی دماغه طوطی نیز به گونه ای طراحی شده اند که برای گرفتن قطعات نامتعارف مناسب می باشند.

نکات خرید انبر قفلی در هنگام انتخاب انبر قفلی

  • باید توجه داشت که دسته آن به صورت ارگونومیک طراحی شده باشد. معمولاً‌ انبرهایی با دسته سیلیکونی و پهن تر خوش دست تر بوده و می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد. 
  • فک های یک انبرقفلی با کیفیت در هنگام قفل شدن به درستی بر روی یکدیگر قرار می گیرند و فاقد هر گونه انحرافی می باشند.

 بهترین انبر قفلی 

به طور کلی انبرقفلی ایده آل دارای مکانیزم قفل مقاوم، سهولت در باز و بسته کردن قفل، مجهز به پوشش نیکل و استحکام بالا می باشد. امروزه کشورها و برند های مختلفی به تولید این محصول می پردازند که ازبهترین مارک انبر قفلی می توان به شرکت های ایران پتک، هدس، نووا، توسن، رونیکس، آیرون و استنلی اشاره کرد. سایت راندنو سعی بر این دارد تا با شناسایی و معرفی فروشندگان مختلف انواع انبر قفلی، آن ها را به خریداران معرفی نماید. خریداران نیز در سایت راندنو می توانند با ثبت استعلام با فروشنده مورد نظر خود در ارتباط باشند و خرید انبر قفلی خود را به آسانی انجام دهند.

مشاهده ادامه مطلب

برند


سایز