ثبت فروشگاه

پیستوله برقی یا پیستوله رنگ برقی از تجهیزات کاربردی در حوزه رنگ‌آمیزی، خودروسازی و صنعت ساختمان است. پیستوله برقی دستگاهی است که همانند اسپری عمل می‌کند. همچنین رنگ‌آمیزی و رنگ‌پاشی سطوح داخلی و خارجی مختلف را با سرعت و دقت بالا انجام می‌دهد. منبع تغذیه این دستگاه برق شهری است و استفاده از آن، موجب صرفه‌جویی در زمان می‌شود. رنگ‌کاری سقف و دیوار، رنگ کردن درب و پنجره، رنگ‌آمیزی میز و مبلمان، رنگ‌آمیزی بدنه خودرو، رنگ‌آمیزی سطوح چوبی و فلزی، نقاشی‌های خیابانی و مواردی از این قبیل از رایج‌ترین کاربردهای این ابزار به شمار می‌آید.

این ابزار به طور کلی در دو نوع ساده و خرطومی تولید می‌شود. این دستگاه به یک تفنگ پاش مجهز شده است و گازهای تبدیل شده به پودر رنگی را به بیرون منتشر می‌کند. به این تفنگ اسپری گان گفته می‌شود و در انواع مختلفی در بازار موجود است. از مدل‌های مختلف اسپری گان می‌توان به نوع دستی، اتوماتیک و برقی اشاره کرد. امروزه این ابزار کارآمد، باتوجه به کاربردهای روز افزون جامع، یکی از ابزارهای اصلی برای رنگ‌کاری به شمار می‌آید. توجه نمایید رنگ‌ها و بسیاری از مواد دیگر، از ترکیبات شیمیایی و مضر ساخته می‌شوند. به همین دلیل، هنگام استفاده از این ابزار باید از ماسک ایمنی استفاده کرد تا از به سیستم تنفسی آسیبی وارد نشود.

پیستوله‌های برقی بر اساس نوع سیستم رنگ پاش در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • سیستم اسپری تحت فشار: در این نوع سیستم، رنگ را با فشار بالا بر روی سطح می‌پاشد. این سیستم در دو نوع مخزن جدا و مخزن متصل، تولید می شود. پاشش رنگ‌های غلیظ از اصلی‌ترین کاربردهای ین ابزار به شمار می‌آید.
  • پیستوله کاسه زیر (سیستم اسپری سیفونی): در این نوع پیستوله، کاسه رنگ در زیر دستگاه قرار دارد و مکانیزم پاشش رنگ توسط عمل مکش انجام می‌شود. این نوع پیستوله‌ها به فشار بالایی برای مکش نیاز دارد. از این نوع پیستوله، برای رنگ‌پاشی سقف یا رنگ پاشی عمودی استفاده می‌شود.
  • پیستوله کاسه رو: در این نوع پیستوله، کاسه رنگ بر روی پیستوله قرار دارد. این پیستوله به فشار هوای کمتری نیاز دارد و از وزن و نیروی جاذبه کمک می‌گیرد.
  • سایه پاش: از این نوع پیستوله برای پاشش رنگ به صورت خطوط باریک استفاده می‌شود. به طور کلی عمل پیستوله سایه پاش، همانند اسپری‌های رنگ‌پاش است.
  • گازوئیل پاش: از پیستوله گازوئیل‌پاش برای پاشش گازوئیل، روغن و گریس جهت روان کردن استفاده می‌شود.
  • قلم رنگ (ایر براش): ظرفیت مخزن این پیستوله برقی بسیار کوچک است. از این ابزار برای رنگ‌کاری فضای محدود و باریک استفاده می‌شود.
  • قیر پاش: این وسیله همانطور که از نامش مشخص است، برای پاشش قیر استفاده می‌شود. این نوع پیستوله در صنعت ساخت و تعمیر خودرو کاربرد زیادی دارد.

سیستم یا موتور پیستوله برقی در دو نوع مختلف تولید می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

  • سیستم رنگ پاشیHVLP: در ساختار این پیستوله‌ها، برای تأمین هوا از کمپرسور استفاده می‌شود. اسپری این پیستوله به صورت تفنگی ساخته شده و مانند یک توربین عمل می‌کند.
  • سیستم رنگ پاشی LVLP: فرایند رنگ‌پاشی سیستم HVLP یا سلنوئیدی برخلاف نوع اول، به حجم کمی از هوا برای تبدیل آن به رنگ نیاز دارد.

قیمت پیستوله برقی

قیمت پیستوله برقی رنگ با توجه به عواملی مانند نوع پیستوله، توان پیستوله، حجم مخزن پیستوله و برند تولیدکننده محصول متغیر است. پیستوله برقی رونیکس، کنزاکس، توسن، ادون، آروا، کرون و رابین از بهترین تولیدکنندگان این ابزار به شمار می‌آیند. لازم به ذکر است پیستوله برقی رونیکس 1365 یکی از بهترین مدل‌های این دستگاه است که این برند به بازار ارائه کرده است.

خرید پیستوله برقی از راندنو

برای خرید بهترین پیستوله برقی رنگ پاش و باکیفیت می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت پیستوله برقی آروا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیستوله برقی محک و برندهای دیگر و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند