ثبت فروشگاه

پیستوله برقی

پیستوله برقی یا پیستوله رنگ برقی از تجهیزات کاربردی در حوزه رنگ آمیزی، خودروسازی و صنعت ساختمان است. پیستوله برقی دستگاهی است که همانند اسپری عمل می کند و رنگ آمیزی و رنگ پاشی سطوح مورد نظر را با سرعت و دقت بالا انجام می دهد. از این وسیله می توان برای رنگ آمیزی انواع سطوح داخلی و خارجی استفاده نمود. منبع تغذیه این دستگاه برق شهری است و استفاده از آن، موجب صرفه جویی در زمان می شود. قیمت پیستوله رنگ برقی به نوع نوع محصول، ظرفیت مخزن و برند تولیدکننده آن بستگی دارد. در نتیجه به توجه به پارامترهای نام برده شده، می توانید به خرید پیستوله برقی مناسب اقدام نمایید.

پیستوله برقی چیست

این ابزار به طور کلی در دو نوع ساده و خرطومی تولید می شود. این دستگاه مجهز به یک تفنگ پاش است که گازهای تبدیل شده به پودر رنگی را به بیرون منتشر می کند.  به این تفنگ اسپری گان گفته می شود. اسپری گان پیستوله برقی نیز در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. از میان آنها می توان به نوع دستی، اتوماتیک و برقی اشاره نمود. لازم به ذکر است که رنگ ها و بسیاری از مواد دیگر، از موادی شیمیایی و مضر ساخته می شوند. از این رو هنگام استفاده از این ابزار، به منظور حفاظت از سیستم تنفسی باید از ماسک استفاده نمایید.

پیستوله برقی

تاریخچه پیستوله برقی

شخصی به نام فرانسیس داویس میلت، بنیانگذار نقاشی توسط اسپری بود. در سال 1892 این اختراع توسط شخصی به نام ویلیام پرتیمن، تکامل یافت. او به کمک یه شلنگ و سوزن و همچنین ترکیب نفت با سرب سفید، موفق به اختراع اولین رنگ پاش شد.

امروزه این ابزار کارآمد، باتوجه به کاربردهای روز افزون جامع، یکی از ابزارهای اصلی جهت انواع رنگ کاری ها به شمار می آید.

ویژگی های پیستوله رنگ پاش برقی

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم، این ابزار رنگ را به صورت یکنواخت بر روی سطوح گوناگون می پاشد. لازم به ذکر است که این ابزار در دو نوع عمودی و افقی از پاشش رنگ برخوردار است. این ویژگی باعث می شود که کیفیت کار رنگ کاری افزایش داشته باشد. در ساخت پیستوله برقی نازل های متعددی استفاده شده است که موقعیت های گوناگون رنگ پاشی را به راحتی انجام می دهد. همچنین دسته و کلید تفنگی که در اجزای این ابزار استفاده شده است، موجب انجام آسان تر فرآیندهای رنگ پاشی و انجام طولانی تر فرآیند می شود.

انواع پیستوله برقی

پیستوله های برقی بر اساس نوع سیستم رنگ پاشی در انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی آنها پرداخته شده است:

سیستم اسپری تحت فشار

در این نوع سیستم رنگ پاشی، رنگ توسط فشار بالا آمده و عملیات پاشیدن مواد انجام می شود. این سیستم در دو نوع مخزن جدا و مخزن متصل، تولید و به بازار عرضه می شود. از کاربردهای اصلی این ابزار، می توان به پاشش رنگ های غلیظ تر اشاره نمود.

پیستوله کاسه زیر(سیستم اسپری سیفونی)

در این نوع پیستوله کاسه رنگ در زیر قرار دارد و مکانیزم پاشش رنگ توسط عمل مکش انجام می شود. این نوع پیستوله ها به فشار هوای زیادی جهت مکش نیاز دارند. همچنین از این نوع پیستوله، جهت رنگ پاشی سقف یا رنگ پاشی های عمودی استفاده می شود.

پیستوله کاسه رو

در این نوع پیستوله، کاسه رنگ بر روی پیستوله قرار دارد. این پیستوله به فشار هوای کم تری نیاز دارد و از وزن و نیروی جاذبه کمک می گیرد. 

سایه پاش

از این نوع پیستوله جهت پاشش رنگ به صورت خطوط باریک استفاده می شود. به طور کلی عمل پیستوله سایه پاش، همانند اسپری های رنگ پاش است.

گازوئیل پاش

از پیستوله گازوئیل پاش برای پاشش گازوئیل، روغن و گریس جهت روان کردن استفاده می شود.

قلم رنگ (ایر براش)

ظرفیت مخزن این پیستوله برقی بسیار کوچک است. ز این ابزار برای رنگ کاری فضای محدود و باریک استفاده می شود.

قیر پاش

این وسیله همانطور که از نامش مشخص است، برای پاشش قیر استفاده می شود. این نوع از پیستوله در صنعت ساخت و تعمیر خودرو کاربرد به زیادی دارد.

کاربردهای پیستوله برقی

این ابزار کاربردی جهت انجام رنگ کاری های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به پاره ای از کاربردهای این محصول اشاره خواهیم کرد.

 • رنگ کاری سقف و دیوار
 • رنگ کردن درب و پنجره
 • رنگ آمیزی میز و مبلمان
 • نقاشی بر روی بوم، پارچه و موارد دیگر
 • رنگ آمیزی بدنه خودرو
 • رنگ آمیزی سطوح چوبی
 • رنگ آمیزی فلزات و نرده ها
 • رنگ آمیزی محصولات در کارخانه های صنعتی
 • جهت استفاده نقاشی های خیابانی و مواردی از این قبیل

کاربردهای پیستوله برقی

اجزای پیستوله برقی

این ابزار نیز مانند دیگر ابزارآلات از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای تشکیل دهنده این محصول اشاره خواهیم نمود:

 • فیلتر
 • سوئیچ
 • بوبین
 • ساچمه
 • سیم تغذیه
 • محور فولادی
 • ترمینال
 • کلاهک مفصلی
 • لوله برنجی
 • سر لوله برنجی
 • دکمه مقدار رنگ
 • بدنه اصلی
 • محکم کننده مخزن
 • فنر پستانک

انواع سیستم رنگ پاشی پیستوله برقی

سیستم یا موتور پیستوله برقی به دو دسته تقسیم می شود. در ادامه به سیستم های استفاده شده در این محصول خواهیم پرداخت.

سیستم رنگ پاشیHVLP

در ساختار این پیستوله ها، جهت تأمین هوا از کمپرسور استفاده می شود. اسپری این پیستوله ها به صورت تفنگی انجام می گیرد و مانند یک توربین عمل می کنند.

سیستم رنگ پاشی LVLP

فرآیند رنگ پاشی سیستم HVLP یا سلنوئیدی برخلاف نوع اول، به حجم کمی از هوا جهت تبدیل آن به رنگ نیاز دارد.

علت نپاشیدن رنگ پیستوله برقی

دلایل فنی و جزئی زیادی وجود دارند که باعث عدم پاشش رنگ از پیستوله می شوند. نحوه تنظیم پیستوله و کمپرسور می تواند اصلی ترین مشکل در این زمینه باشد. به همین دلیل در مرحله اول ابزار باید بررسی شود تا بتوانید دلیل اصلی این مورد را پیدا کنید. در ادامه به بررسی تعدادی از مشکلات کار با پیستوله پرداخته شده است:

 1. شره کردن به صورت ریزش و قطره ای
 2. خشک شدن رنگ با ظاهری پودری
 3. پوست پرتقالی شدن
 4. تف کردن پیستوله
 5. نشت رنگ از نازل

نکات ایمنی و نگهداری از پیستوله رنگ پاش برقی

هنگام استفاده از این محصول نکات مهمی جهت حفظ و نگهداری از آن، باید رعایت شود. در ادامه به این نکات حائز اهمیت اشاره خواهیم کرد.

 • پس از هر بار استفاده از این ابزار، به منظور افزایش طول عمر دستگاه آن را تمیز نمایید. لازم به ذکر است که پیش از تمیز کردن دستگاه، آن را از برق جدا کنید.
 • همانطور که پیش از این به این موضوع اشاره کردیم، هنگام استفاده از این محصول، از عینک ایمنی و ماسک تنفسی استفاده نمایید.
 • فرآیند رنگ پاشی را در محیطی که از تهویه مناسب برخوردار است، انجام دهید.
 • پیش از ریختن رنگ به درون مخزن این دستگاه، آن را از صافی رد نمایید. این کار باعث جلوگیری از رسوب رنگ در دستگاه می شود. همچنین به کیفیت رنگ کاری مورد نظر بهبود می بخشد.
 • همچنین لازم به ذکر است که پیش از استفاده از این محصول، دفترچه راهنمای پیستوله برقی را مطالعه نمایید.

راهنمای خرید پیستوله برقی

هنگام خرید این محصول، نکات مهمی باید قابل توجه شما قرار بگیرد. در ادامه به این نکات مهم اشاره خواهیم کرد.

توان

توان دستگاه پیستوله برقی از نکات حائز اهمیتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. هرچه توان این دستگاه بیشتر باشد، از قدرت بالاتری برخوردار است. همچنین پیستوله برقی های ساده از توان 150 وات برخوردار هستند و پیستوله های خرطومی در توان های 850 وات و بیشتر تولید و به بازار ارائه می شوند.

حجم مخزن

از دیگر نکاتی که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، حجم مخزن آن است. به عبارتی هرچه حجم مخزن پیستوله رنگ بیشتر باشد، مدت زمان استفاده از این دستگاه، افزایش می یابد.

پیچ تنظیم

پیچ تنظیم این محصول جهت پوشش دهی به فرآیند رنگ کاری، در این دستگاه تعبیه شده است. لازم به ذکر است که این محصول باید از سه پیچ تنظیم برخوردار باشد. این پیچ ها جهت تنظیم میزان خروج رنگ، تنظیم مقدار پاشش و میزان خروج هوا کاربرد دارند.

قطر نازل

قطر نازل این ابزار از نکات حائز اهمیت دیگری است که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار بگیرد. هرچه اندازه قطر نازل آن بیشتر باشد، سطحی مورد نظری که قصد رنگ کاری آن را دارید، بیشتر می شود.

بهترین پیستوله برقی

برندهای محبوب و معتبر بسیاری به تولید این محصول کاربردی پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین مارک پیستوله برقی رنگ پاش پرداخته شده است:

پیستوله برقی آروا

آروا یک برند ایرانی و محبوب در زمینه انواع ابزارآلات است. این شرکت با تولید محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار ابزار به دست آورد. پیستوله برقی آروا مدل 5622، 5621 و 5620 چند نمونه از بهترین مدل های این دستگاه هستند که آروا به بازار عرضه کرده است.

پیستوله برقی کرون

برند کرون در سال 1362 تأسیس شد و تا کنون از بیش از 10 کارخانه زیرمجموعه، برخوردار است. این شرکت یکی از بزرگترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده ابزارآلات در کشور چین است. از برترین پیستوله تولید شده توسط این برند می توان به پیستوله برقی کرون مدل ct31011 ،ct31014 ،ct31013 و ct31007 نام برد.

پیستوله برقی محک

در ابتدا لازم است بدانید که محک زیر مجموعه شرکت البرز ابزار است. شرکت البرز ابزار در سال 1361 با احداث یک کارخانه در شهر صنعتی البرز توانست تجارت خود راه اندازی کند. ابزارآلات محک نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس نیاز کاربران تولید می شوند. پیستوله برقی محک 850 وات، 900 وات و 400 وات از بهترین نمونه  های این دستگاه است که توسط محک تولید شده است.

پیستوله برقی رونیکس

رونیکس از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده این محصول و انواع است. محصولات تولیدشده رونیکس طبق استانداردهای جهانی و با کیفیتی مطلوب به بازار ارائه می شوند. از برترین پیستوله تولیدشده توسط این برند می توان از پیستوله برقی رونیکس مدل 1335، 1395، 1311، 1313 و 1365 نام برد.

پیستوله برقی بوش

بوش یک برند نام آشنا در زمینه تولید ابزارآلات صنعتی و لوازم خانگی است. برند بوش در سال 1886 توسط رابرت بوش تأسیس شد. در طی فعالیت این برند نوپا، اتفاقات زیادی رخ داد و این برند  را تا ورشکستگی رساند. اما با تلاش های پی در پی کارکنان و مقاومت و تلاش های رابرت بوش، از ورشکستگی رهایی یافت. امروزه این برند یکی از بهترین و معتبرترین تولیدکنندگان انواع تجهیزات و ابزارآلات است. پیستوله برقی بوش مدل pfs 5000 e ،pfs 3000-2 ،pfs 1000 ،pfs 3000 و pfs 5000 از بهترین مدل های این دستگاه هستند که بوش به بازار ارائه کرده است.

پیستوله برقی کنزاکس

شرکت کنزاکس یک برند ایرانی است که فعالیت خود را از سال 1394 آغاز نمود. محصولات و قطعات این برند طبق استانداردهای بین المللی  و در کشور چین، تولید می شوند. از برترین پیستوله برقی تولید شده توسط این برند می توان به مدل های KSG-2800 ،KSG-2400 ،KSG-1600 اشاره نمود.

پیستوله برقی هائوپن، ادون، رابین، هیوندای، آیرون مکس و شرکت های دیگر از بهترین تولیدکنندگان این ابزار برقی به شمار می آیند.

بهترین پیستوله برقی

قیمت پیستوله برقی

قیمت پیستوله رنگ برقی با توجه به عواملی مانند نوع پیستوله، توان پیستوله، حجم مخزن پیستوله و برند تولیدکننده این محصول، بستگی دارد.

خرید پیستوله برقی

برای خرید پیستوله برقی ارزان و باکیفیت می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیستوله رنگ برقی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند