ثبت فروشگاه

پیستوله برقی

پیستوله برقی یا پیستوله رنگ یکی از ابزارآلات کاربرد در حوزه رنگ آمیزی، خودروسازی و صعت ساختمان است که از آن می توان جهت رنگ آمیزی انواع سطوح داخلی و خارجی استفاده کرد. این دستگاه ها مجهز به یک تفنگ پاش هستند که گازهای تبدیل شده به پودر رنگی را به بیرون منتشر می کند.  به این تفنگ اسپری گان نیز گفته می شود. اسپری گان در انواع مختلفی  موجود می باشد که از میان آن های می توان به نوع دستی،اتوماتیک، برقی و... اشاره کرد. استفاده از این وسیله باعث صرفه جویی در زمان می شود. به دلیل وجود مواد شیمیایی و مضر در رنگ و  بسیاری از مواد دیگر که در مخزن پیستوله قرار می گیرند به منظور حفاظت از سیستم تنفسی می بایست در هنگام کار با این وسیله از ماسک استفاده نماییم.

انواع پیستوله برقی

پیستوله های برقی بر اساس نوع سیستم رنگ پاشی (رنگ رسانی) به انواع مختلفی تقسیم می شوند:

 1. سیستم اسپری تحت فشار: در این نوع سیستم رنگ پاشی، رنگ توسط فشار بالا آمده و عملیات پاشیدن مواد انجام می شود. این سیستم در دو مدل مخزن جدا و مخزن متصل موجود می باشد و از آن جهت پاشش رنگ های غلیظ تر استفاده می شود.
 2. پیستوله کاسه زیر(سیستم اسپری سیفونی): در این نوع پیستوله کاسه رنگ در زیر قرار دارد و مکانیزم پاشش رنگ با استفاده از عمل مکش انجام می شود. این نوع پیستوله ها نیاز به فشار هوای زیادی جهت مکش نیاز دارند که این فشار از سرعت فشار هوا  در زیر منبع در لوله باریکی اتفاق می افتد و هم از محیط توسط سوراخی که روی منبع برای فشار به منبع رنگ تعبیه شده است اتفاق می افتد. از این نوع پیستوله جهت رنگ پاشی سقف یا رنگ پاشی عمودی استفاده می شود.
 3. پیستوله کاسه رو( سیستم رنگ رسانی ثقلی یا گرانش):  در این نوع پیستوله کاسه رنگ بر روی پیستوله قرار دارد. این پیستوله به فشار هوای کم تری نیاز دارد و از وزن و نیروی جاذبه کمک می گیرد. 
 4. سایه پاش: از این نوع پیستوله جهت پاشش رنگ به صورت خطوط باریک استفاده می شود. این پیستوله مانند اسپری های رنگ باش عمل می کند.
 5. گازوئیل پاش: . از پیستوله گازوئیل پاش برای پاشش گازوئیل، روغن و گریس جهت روان کردن استفاده می شود.
 6. قلم رنگ (ایر براش): ظرفیت مخزن این پیستوله برقی بسیار کوچک است و از آن جهت نقاشی های باریک استفاده می شود.
 7. قیر پاش: همان گونه که از نامش مشخص است از آن برای پاشش قیر استفاده میشود و در صنعت ساخت و تعمیر خودرو بسیار پر کاربرد است.

نکات مهم در انتخاب و خرید دستگاه پیستوله برقی

 • شرکت تولیدکننده پیستوله برقی یکی از موارد مهم در انتخاب و خرید پیستوله  برقی می باشد. از مهم ترین و برترین شرکت های تولیدکننده پیستوله برقی در سطح جهان می توان به شرکت های کرون، بوش، محک، رونیکس، هیوندای، ماکیتا، کنزانس و نووا اشاره کرد.
 • از سالم بودن دستگاه و گارانتی آن اطمینان حاصل نمایید.
 • متناسب با نوع عملیات و حجم کار،  پیستوله برقی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  خریداران در سایت راندنو می توانند با عضویت رایگان و ثبت درخواست خرید با فروشندگان و نمایندگان پیستوله برقی های مختلف و دیگر ابزارآلات در ارتباط باشند و بدون هیچ واسطه ای از آنها خرید نمایند.
لیست مقایسه

برند