ثبت فروشگاه

تجهیزات اکتیو شبکه شامل تمامی دستگاه‌ها و تجهیزاتی می‌شود که در ساختار یک شبکه به کار رفته و وظیفه انتقال و ارسال داده، پیکربندی و تنظیم، برقراری ارتباطات، مدیریت اطلاعات و یا ذخیره‌سازی آن‌ها را بر عهده دارد. این تجهیزات سیگنال‌هایی از نوع الکترونیکی ایجاد کرده و آن‌ها تقویت و اصلاح می‌کنند و سپس این سیگنال‌ها توسط تجهیزات پسیو در شبکه انتقال داده شده و هدایت می‌شوند. انتخاب تجهیزات فعال مناسب و خرید تجهیزات اکتیو صحیح و سازگار با شبکه، موضوعی بسیار مهم است که توجه به آن به عملکرد درست و بالا بردن سطح کارایی شبکه کمک شایانی می‌کند. تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه در کنارهم کارایی دارند و مکمل یکدیگر هستند. قیمت تجهیزات اکتیو شبکه اغلب از پسیو شبکه بیشتر است.

برای ایجاد ارتباط بین کامپیوتر‌ها در یک شبکه و راه‌اندازی اینترنت از تجهیزات اکتیو استفاده می‌شود. هرکدام از این تجهیزات کاربرد خاصی دارد و در یک بخش مخصوص شبکه به کار گرفته می‌شود. نبود این تجهیزات سبب می‌شود که عملکرد شبکه با اختلال مواجه شود. وجود برخی از آن‌ها ضروری است و برخی دیگر دسترسی به اطلاعات را ساده‌تر می‌کند. در ادامه به بررسی مهمترین تجهیزات شبکه می‌پردازیم.

  • کارت شبکه: کارت شبکه از پراهمیت‌ترین المان‌های سخت‌افزاری در تجهیزات active شبکه است. همه کامپیوتر‌هایی که در یک شبکه استفاده می‌شوند به کارت شبکه نیاز دارند. این کارت‌ها دو نوع کابلی و وایرلس دارند. کارت شبکه وظیفه ایجاد ارتباط میان کامپیوتر و محیط انتقال را برعهده دارد. محیط انتقال شامل تجهیزاتی نظیر فیبر نوری، کابل‌های مسی و موارد دیگرمی‌شود. برای اتصال دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر به شبکه‌های محلی در سرعت‌های 1000 مگابیتی، 100 و 10 مگابیتی از کارت شبکه استفاده می‌شود. هر کارت شبکه یک آدرس فیزیکی منحصر به فرد دارد که از 6 بایت تشکیل شده است. سه بایت اول شرکت سازنده کارت و سه بایت بعدی، شماره سریال کارت است.
  • سرور: سرور‌ها قلب تپنده شبکه هستند و خواسته‌ها و داده‌های ورودی را پردازش می‌کنند و آن‌ها را به دستگاه‌های دیگر داخل شبکه و یا در بستر اینترنت انتقال می‌دهند. انتخاب سرور مناسب در شبکه یک موضوع بسیار مهم است زیرا سروری که ویژگی‌های لازم را نداشته باشد موجب ایجاد خرابی و کندی در شبکه می‌شود. اصلی‌ترین کار سرور برآورده کردن خواسته‌های کاربران (برنامه‌ها) است.
  • اکسس پوینت: اکسس پوینت‌ها یک نوع دستگاه سخت‌افزاری هستند که در یک شبکه وایرلس، وظیفه برقراری ارتباط میان چند دستگاه کامپیوتر را برعهده دارند. همان گونه که در شبکه‌های کابلی برای ارتباط میان اجزای شبکه به سوئیچ نیاز داریم، در شکه‌های وایرلس نیز به اکسس پوینت نیاز است.
  • سوئیچ شبکه: با استفاده از سوئیچ در شبکه، چند کاربر می‌توانند در یک زمان مشخص، اطلاعاتی را ارسال کنند. سرعتی که انتقال اطلاعات دارد کاهش پیدا نمی‌کند. سوئیچ‌هایی که در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند اصطلاحاً LAN نامیده می‌شوند.
  • روتر: یکی از دستگاه‌های مهمی که در تمامی شبکه‌های LAN و WAN مورد استفاده قرار می‌گیرد روتر است. به کمک روتر می‌توان یک شبکه را به چند شبکه دیگر متصل کرد. در شبکه‌های بزرگی که هر بخش آن یک آی پی متقاوت دارد، برای برقراری ارتباط میان این بخش‌ها از روتر استفاده می‌شود.
  • مودم: این وسیله شبکه را به روش بسیار ساده‌ای به اینترنت متصل می‌کند. مودم‌ها دارای انواع گوناگونی هستند. این تجهیزات می‌توانند از نوع مودم مخابراتی، مودم ADSL، VDSL و دیگر موارد باشند. مودم‌ها اغلب یک دستگاه ضروری در تجهیزات فعال شبکه به شمار ‌می‌روند.

از دیگر تجهیزات شبکه می‌توان به مودم روتر، رپیتر، بریج، Gateway، پرینت سرور و فایروال و دیوار آتش اشاره کرد.

قیمت تجهیزات اکتیو شبکه

قیمت این محصولات به عواملی همچون برند، سرعت انتقال داده و پهنای باند بستگی دارد. با مراجعه به این سایت می‌توانید لیست تجهیزات اکتیو شبکه به همراه قیمت آن‌ها را مشاهده کرده و بهترین خرید خود را انجام دهید.

خرید تجهیزات اکتیو شبکه از راندنو

برای خرید تجهیزات اکتیو شبکه می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات اکتیو شبکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند