ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

روتر

روتر وظیفه مسیریابی و انتقال داده ها در شبکه های متفاوت را برعهده دارد. برای دقت در انجام این کار (ارسال و دریافت داده ها) روتر برای هر کدام از دستگاه های شبکه، یک آی پی اختصاصی تعبیه کرده تا بدین ترتیب با مشخص بودن آدرس مبدأ و مقصد، داده ها به مقصد صحیح خود برسند و در مسیر شبکه گم نشوند. روتر دارای دو نوع روتر سیمی و روتر بی سیم می باشد. روترها در دو سطح کنترلی و سطح انتقالی وجود دارند. روتر وای فای یا همان روتر بی سیم امروزه کاربرد بسیار گسترده ای در منازل و ادارات دارد.

 • سطح انتقالی: در این سطح، روتر در روند کامل ارسال بسته دریافتی از منبع منطقی به مقصد منطقی مسؤل می باشد.
 • سطح کنترلی: در این سطح، روتر بهترین مسیر خروجی را برای بسته ورودی در می یابد.

تفاوت های مدل وایرلس و سیم د ار

 • روتر وایرلس مجهز به آنتن و آداپتور وایرلس است ولی روتر سیمی فقط دارای پورت LAN می باشد.
 •  نوع ارتباطی که هر کدام پشتیبانی می کنند.

انواع روتر

روترها به دو گروه نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند:

 • روتر نرم افزاری: مسؤلیت اصلی این روترها ارسال داده از یک شبکه به شبکه دیگر است. این روتر  دارای قابلیت های روتینگ از قبل تعبیه شده نیز می باشد. روتر نرم افزاری قابلیت این را دارد که سرویس دهنده NT، سرویس دهنده لینوکس و یا سرویس دهنده نت ورک باشد. از این نوع روترها غالباً به عنوان گیت وی یا فایروال اینترنت استفاده می شود.
 •  روتر سخت افزاری: این روترها برای اجرا کردن نرم افزارهای خاص تولیدشده توسط تولید کنندگان تعبیه شده اند. مهم ترین وظیفه این روترها نیز مانند روترهای نرم افزاری، ارسال داده از یک شبکه به شبکه دیگر است. این روترها به دلیل داشتن سرعت و اعتمادپذیری بالا، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای router

 1. پشتیبانی از اتصال بی سیم
 2. وجود 4 تا 8 پورت شبکه
 3.  فایروال بودن
 4.  وجود پورت WAN
 5. قابلیت DHCP
 6. پشتیبانی از قابلیت NAT

تفاوت router با مودم

فرق روتر با مودم روتر امروزه به دلیل دارا بودن هر مودم به یک روتر بی معنا می باشد. ولی به صورت کلی روتر و مودم عملکرد متفاوتی با یکدیگر دارند. نقش روتر را می توان برقراری ارتباط بین دستگاه ها در شبکه و نقش مودم را اتصال به اینترنت از طریق سرویس دهنده اینترنت بیان کرد. برای انتقال داده ها به جاهای مختلف نیاز است که روتر این امکان را مهیا سازد. مودم نیز جهت برقراری ارتباط، سیگنال های دیجیتال را به سیگنال های آنالوگ تبدیل می کند. همواره برای ارتباط دادن بین دستگاه های مختلف شبکه از جمله مودم، نیازمند یک روتر می باشیم. البته مودم های امروزه دارای پورت LAN و آنتن به صورت همزمان نیز می باشند که از این رو به آن ها مودم روتر می گویند.

قیمت مودم روتر

روتر ها با توجه به برند و نوعی که دارند، دارای قیمت های گوناگونی می باشند. تعداد پورت ها و تعداد آنتن نیز در قیمت های روتر تأثیرگذار می باشد. برای خرید روتر با ورود به سایت راندنو و مشاهده قیمت انواع این وسیله می توانید سفارش خود را به فروشنده فوق به صورت مستقیم داده و همچنین با گذاشتن درخواست خرید می توانید از چندین فروشگاه همزمان پیش فاکتور دریافت نمایید. روتر تی پی-لینک، میکروتیک، هواوی، لینک سیس و غیره از معتبرترین روترهای موجود در بازار می باشند که در سایت راندنو قیمت گذاری شده اند.

برند


تعداد پورت شبکه


تعداد آنتن