ثبت فروشگاه

تجهیزات شبکه و مخابرات از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. به سخت افزارهایی که برای برقراری ارتباطات رادیویی و مخابراتی مانند خطوط انتقال دیتا، ایستگاه رادیویی، شبکه های اینترنتی و ... از آن‌ها استفاده می‌شود، تجهیزات شبکه و مخابرات گفته می‌شود. این ارتباطات علاوه‌بر شبکه‌های مسی، شامل شبکه‌های فیبر نوری نیز می‌شود. تجهیزات مخابراتی و فناوری اطلاعات از سال 1990 به بعد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شدند. رشد اینترنت سبب افزایش اهمیت فضای ارتباطاتی شد و انتقال داده‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا کردند. تجهیزات شبکه و تجهیزات مخابرات دو کلمه مترادف هم هستند که زیردسته های گوناگونی دارند. تجهیزات مخابراتی در اصل به تجهیزاتی که در شبکه‌های تلفن ثابت، تلفن همراه، سیستم‌های تقویت کننده آنتن و ... به کار می‌رود گفته می‌شود. انواع کابل‌ها کانکتورهای اتصال کابل، دستگاه‌های انتقال، آنتن‌های گیرنده و فرستنده همگی از جمله این دستگاه‌ها هستند. البته بخش نرم افزار نیز در انتقال داده وجود دارد که به مجموعه پروتکل‌ها و برنامه‌هایی گفته می‌شود که در حوزه آی تی قرار دارند و سیستم توسط این برنامه‌ها مدیریت و کنترل می‌شود.

ارتباط بروی سیم‌های فلزی یکی از قدیمی‌ترین نحوه انتقال دیتا و برقراری ارتباط است. اما امروزه با وجود سیگنال‌های آنالوگ و دیجیتال این کار گسترش پیدا کرده و بسیار پیشرفته‌تر شده است. ارتباط با فیبر نوری نیز نوع دیگری از ارتباط مخابراتی است که جدیدترین نسل انتقال نیز محسوب می‌شود. در این روش انتقال علاوه بر سرعت بالا، در فاصله‌های بسیار طولانی با پهنای باند بالا نیز صورت می‌گیرد. تجهیزات مخابراتی که در این روش به کار گرفته می‌شود، غالباً تجهیزات استاندارد و متناسب با فیبر نوری هستند.

شبکه (Network)

به مجموعه‌ای از نرم افزارها، سخت افزارها و کامپیوترهایی که با هدفی به هم متصل هستند و به وسیله آن‌ها کابران می‌توانند با هم در ارتباط باشند، شبکه گفته می‌شود. ساده‌ترین شبکه ترکیبی از دو کامپیوتر است که توسط کابل شبکه به هم متصل شده‌اند. به این نوع شبکه‌ها شبکه‌های نظیر به نظیر گفته می‌شود. در شبکه‌های نظیر به نظیر سلسه مراتب وجود ندارد و هر دو عضو شبکه امتیازهای یکسانی دارند. انواع مختلفی از تجهیزات شبکه را می توان در مراکز داده ابری به کار برد. در حالت کلی تجهیزات در دو دسته زیر به بازار عرضه می شوند:

  • تجهیزات اکتیو شبکه یا تجهیزات فعال (Active Network):‌به تجهیزاتی که برای فعال سازی و راه اندازی به جریان برق نیاز دارند، تجهیزات اکتیو گفته می‌شود. این تجهیزات وظیفه تولید، هدایت و تقویت سیگنال‌ها را برعهده دارند. از مهم‌ترین تجهیزات اکتیو می‌توان به سوئیچ، روتر، مودم، اکسس پوینت، بریج یا پل، درگاه، تکرار کننده و ... اشاره کرد.
  • تجهیزات پسیو شبکه یا تجهیزات غیرفعال (Passive Network): برخلاف تجهیزات اکتیو، تجهیزات پسیو شبکه برای راه اندازی به توان الکتریکی و جریان برق نیاز ندارند. برروی تجهیزات پسیو هیچگونه عملی انجام نمی‌شود و تنها نقش زیرساختی همچون انتقال و هدایت داده را برعهده دارند. تجهیزات پسیو لازمه یک شبکه هستند. از مهم‌ترین تجهیزات شبکه پسیو می توان به کابل شبکه، پچ پنل، پچ کورد، نگهدارنده کابل، رک شبکه، سوکت شبکه، کیستون شبکه، پریز برق ماژولار و ... اشاره کرد.

قیمت تجهیزات شبکه و مخابرات

عوامل بسیاری زیادی وجود دارد که برروی قیمت تجهیزات شبکه و سرور اثرگذار است. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع سرور مورد نیاز، نحوه مانیتورینگ شبکه، نحوه پشتیبان گرفتن، ابعاد و توپولوژی شبکه، محل استفاده و کاربرد شبکه اشاره کرد.

خرید تجهیزات شبکه و مخابرات از راندنو

برای خرید تجهیزات شبکه و مخابرات می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات شبکه و مخابرات و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند