ثبت فروشگاه

تجهیزات پسیو شبکه (Passive) تجهیزاتی هستند که لازمه یک شبکه کامپیوتری هستند. این نوع از تجهیزات، عملکردشان در شبکه بطور کلی به جریان برق نیازی ندارند و وابسته به جریان برق نیست و در هدایت، تولید و تقویت سیگنال‌ها نیز نقشی ندارند. این تجهیزات تنها نقش زیر ساختی برای عبور و انتقال دیتا را برعهده دارند و تاثیر زیادی نیز در سرعت یک شبکه دارند. تجهیزات شبکه‌های کامپیوتری پسیو نمی‌توانند سیگنال‌های الکترونیکی تولید کنند اما آن‌ها را از سمت اکتیو دریافت و انتقال می‌دهند. در یک شبکه به تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه باهم نیاز است. راه اندازی یک شبکه به دانش خاصی نیاز دارد. علاوه‌بر این شناخت این تجهیزات موضوع بسیار مهمی است. تجهیزات Passive نقش بسیار مهمی را در شبکه ایفا می‌کنند به همین دلیل تا جایی که امکان دارد باید از تجهیزات باکیفیت استفاه کرد. از مهم‌ترین تجهیزات پسیو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رک شبکه:  رک‌ها با واحد اندازه گیری یونیت اندازه گرفته می‌شوند و محفظه‌ای هستند که سرور و متعلقات آن مانند سوییچ، روتر، مودم و... در آن‌ها قرار می‌گیرند. رک‌ها در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند.
 • نگهدارنده کابل: نگهدارنده کابل یا سیستم مدیریت کابل از دیگر تجهیزاتی هستند که در بخش پسیو مورد استفاده قرار می‌گیرند. از نگهدارنده کابل در داخل رک‌ها یا تابلوها استفاده می‌شود. این وسیله از در هم ریختگی و ایجاد بی نظمی در سیم و کابل‌های شبکه جلوگیری می‌کند.
 • کابل شبکه و انواع پچ کورد: کابل شبکه مهم‌ترین عضو یک شبکه است که وظیفه انتقال داده و ارتباط میان دستگاه‌ها را برعهده دارد. این کابل ها در دو نوع فیبر نوری و مسی به بازار عرضه می‌شوند. پچ کوردها نیز عملکردی همچون کابل های شبکه دارند. ابتدا و انتهای پچ کورد سوکت زده شده است و در متراژهای مشخص به فروش می رسد.
 • کابل فیبر نوری: کابل‌های فیبر نوری به دو دسته تک حالته و چند حالته تقسیم می شوند و در دسته بندی تجهیزات فیبر نوری قرار می گیرند.
 • ترانک شبکه: ترانک شبکه از تجهیزاتی است که می‌توان کابل را داخل آن قرار داد و از بی نظمی و درهم ریختگی آن‌ها جلوگیری کرد. ترانک شاخه‌های 2 متری دارد و با توجه به سایز و عرض آن، به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند.
 • پچ پنل مسی و پچ پنل فیبر نوری: پچ پنل ها دارای تعدادی ورودی و به شکل صفحه ای مستطیل شکل هستند. انواع پچ پنل برای کمک به اتصال دو زیر سامانه در کابل کشی به کار می‌روند و در اصل نود را به شبکه متصل می‌کند. به وسیله این تجهیزات می‌توان شبکه ارتباطی را به نقطه‌ای که نود نصب شده است، اتصال داد.

 اتصالات شبکه

 1. کیستون شبکه (Keystone): این قطعه داخل پریز شبکه قرار می‌گیرد و سوکت شبکه موجود برروی کابل‌ها به کیستون متصل می‌شود. در اصل کابل شبکه به کیستون متصل می‌شود.
 2. سوکت شبکه (سوکت RJ 45): این قطعه جهت اتصال کابل شبکه به کامپیوتر استفاده می‌شود و از سوکت تلفن نیز کمی بزرگتر است. سوکت RJ19 می‌تواند utp و sftp باشد.

قیمت تجهیزات پسیو شبکه

عوامل بسیار زیادی برروی قیمت این تجهیزات اثرگذار هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کیفیت محصولات، برند و شرکت سازنده و ... اشاره کرد. تجهیزات پسیو شبکه ایرانی و خارجی در بازار موجود هستند که نمونه‌های ایرانی آن‌ها از قیمت پایین‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی برخوردار هستند. 

خرید تجهیزات پسیو شبکه از راندنو

در هنگام خرید این محصولات بهتر است به موارد زیر توجه شود:

 • دقت به میزان کیفیت زیر ساخت شبکه بسیار مهم است، در غیر این صورت شبکه شما دچار کندی می‌شود.
 • به دلیل داشتن اهمیت بالای تجهیزات پسیو لازم است دقت کامل و کافی را در خرید داشته باشید.
 •  برای کاهش قطعی شبکه کافیست از تجهیزات به جا استفاده شود و کابل کشی ساختار یافته نیز صورت بگیرد.
 •  برای نصب این تجهیزات نیز نیاز به رعایت استانداردهای لازم در بخش پسیو دارد و کارشناس نیز برای نصب باید تجربه لازم را در این زمینه داشته باشد.

برای خرید تجهیزات پسیو شبکه می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات پسیو شبکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند