ثبت فروشگاه

متعلقات ترانک شبکه

متعلقات ترانک شبکه برای نصب ترانک، لازم و ضروری است. ترانک شبکه یا ترانکینگ (Trunk) ابزاری است که به سیم و کابل هایی که در بیرون از دیوار قرار گرفته اند، نظم می دهد. از ترانک شبکه هنگامی استفاده می شود که امکان تخریب وجود نداشته باشد و یا سیم کشی های کابل رو کار باشند.

متعلقات ترانک شبکه

برای آشنایی با متعلقات ترانک شبکه به بررسی انواع و کاربرد آنها می پردازیم.

بدنه ترانکینگ

بدنه ترانکینگ از اصلی ترین اجزای ترانک شبکه محسوب می شود. هر شاخه ترانک دو متر است، ترانک ها حاوی درب هستند و درون آنها شـیارهایی بمنظور ایجاد پارتیشن وجود دارد. هر ترانک به وسیله پارتیشن تقسیم می شود. 

پارتیشن ترانک

پارتیشن ترانک مسیر عبور سیم برق، کابل شبکه  را از یکدیگر جدا می کند. پارتیشن شبکه باعث می شود تا سیم ها و کابل ها تداخل و نویز ایجاد نکنند و بر روی یکدیگر اثر منفی نگذارند. بعضی از ترانک ها این قابلیت را دارند که پارتیشن روی آن ها نصب شود اما برخی دیگر فاقد این قابلیت هستند.

پارتیشن ترانک

درب ترانک

روی هر شاخه ترانک شبکه یک درب وجود دارد که شرکت های سازنده درب ترانک را در دو نوع درب سخت و درب نرم تولید می کنند. جدا کردن و نصب کردن درب نرم نسبت به درب های سخت بسیار آسان تر است. درب های نرم منعطف هستند و به آسانی از بدنه ترانک جدا می شوند. درب باید متناسب با برند باشد به همین دلیل بهتر است پیش از خرید درب، سایز داکت به درستی اندازه گیری شده باشد.

مسدود کننده ترانک

برای بستن ابتدا و انتهای ترانک شبکه از مسدود کننده استفاده می شود که منجر به افزایش ایمنی می شود.

درزگیر

از اجزای کوچک متعلقات ترانک شبکه می توان به درزگیر اشاره کرد. برای اتصال دو ترانک از درزگیر استفاده می شود. درزگیر شامل سه قطعه است که قطعه اصلی آن روی ترانک و دو قطعه دیگر آن در لبه های ترانک تعبیه شده اند. همچنین درزگیر ترانک را زیباتر می کند.

مسدود کننده ترانک

زوایای ترانک

به هنگام نصب ترانک برای پوشش دادن زاویه های خالی موجود در ترانک، از زوایا استفاده می شود که هر کدام از این زوایا کاربرد مخصوصی دارند.

زاویه داخلی ترانک

به منظور اتصال ترانک در گوشه 90 درجه داخلی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.

زاویه خارجی ترانک

به منظور اتصال ترانک در گوشه 90 درجه بیرونی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.

زاویه تخت ترانک

برای اتصال ترانک به صورت قائم مورد استفاده قرار می گیرد.

سه راهی ترانک

به منظور ایجاد انشعاب در مسیرهای ترانک مورد استفاده قرار می گیرد.

کادر ماژول

یکی از بخش های مهم در متعلقات ترانک مربوط به کادر ماژول است. کادر ماژول به بدنه ترانک وصل می شود تا پریز و کلیدهای برق در داخل آن قرار بگیرند. کادر ماژول‌ به صورت 2 ماژول، 4 ماژول، 6 ماژول و 8 ماژول به بازار عرضه می شود.

زوایای ترانک

نکات مهم در خرید متعلقات ترانک شبکه

  • برند و شرکت تولید کننده
  • کیفیت متعلقات ترانک شبکه
  • نوع زاویه ها و جهت آن ها
  • رنگ ترانک
  • میزان متعلقات مورد نیاز
  • مشخص کردن تعداد و حجم کابل ها

برترین برندهای متعلقات ترانک شبکه

امروزه شرکت های بسیاری به تولید ترانک و متعلقات آن می پردازند که در ادامه به برترین برندهای معتبر در این زمینه پرداخته می شود.

سه راهی ترانک شبکه سوپیتا

شرکت سوپیتا محصولاتی نظیر ترانک شبکه، داکت و متعلقات ترانک شبکه را تولید و به بازار عرضه می کند. یکی از محصولات این شرکت سه راهی است که مربوط به متعلقات ترانک است.

درب ترانک لگراند

شرکت لگراند انواع متعلقات و تجهیزات ترانک شبکه را تولید و به بازر عرضه می کند. یکی از این محصولات، درب ترانک است. پوشش ترانکینگ توسط درب ترانک انجام می شود و دارای دو نوع  نرم و سخت است. در نوع نرم باز و بسته کردن ترانک آسان تر است و در گوشه های آن زوایای زیبایی به وجود می آید.

  • از دیگر برندهای معروف و برتر متعلقات ترانک می توان به نگزنس، ایفاپل، البرز،اشنایدر، دانوب و ... اشاره کرد.

قیمت متعلقات ترانک شبکه 

متعلقات ترانک شبکه بر اساس عواملی مانند نوع، کاربرد، برند و شرکت تولید کننده، ابعاد و اندازه، جنس و ... قیمت گذاری می شوند.

خرید متعلقات ترانک شبکه

برای خرید ترانک متعلقات ترانک شبکه می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت متعلقات ترانک شبکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند