ثبت فروشگاه

متعلقات ترانک شبکه برای نصب ترانک، لازم و ضروری است.  ترانک شبکه یا ترانکینگ (Trunk) ابزاری است که به سیم و کابل‌هایی که در بیرون از دیوار قرار گرفته‌اند، نظم می‌دهد. از ترانک شبکه هنگامی استفاده می‌شود که امکان تخریب وجود نداشته باشد و یا سیم کشی‌های کابل رو کار باشند. برای آشنایی با متعلقات ترانک شبکه به بررسی انواع و کاربرد آن‌ها می‌پردازیم.

بدنه ترانکینگ از اصلی‌ترین اجزای ترانک شبکه محسوب می‌شود. هر شاخه ترانک دو متر است، ترانک‌ها حاوی درب هستند و درون آن‌ها شـیار‌هایی بمنظور ایجاد پارتیشن وجود دارد. هر ترانک به وسیله پارتیشن تقسیم می‌شود.  پارتیشن ترانک مسیر عبور سیم برق،  کابل شبکه  را از یکدیگر جدا می‌ کند.  پارتیشن شبکه باعث می‌شود تا سیم‌ها و کابل‌ها تداخل و نویز ایجاد نکنند و بر روی یکدیگر اثر منفی نگذارند.  بعضی از ترانک‌ها این قابلیت را دارند که پارتیشن روی آن‌ها نصب شود اما برخی دیگر فاقد این قابلیت هستند. روی هر شاخه ترانک شبکه یک درب وجود دارد که شرکت‌های سازنده درب ترانک را در دو نوع درب سخت و درب نرم تولید می‌کنند. جدا کردن و نصب کردن درب نرم نسبت به درب‌های سخت بسیار آسان‌تر است.  درب نرم منعطف هستند و به آسانی از بدنه ترانک جدا می‌شوند.  درب باید متناسب با برند باشد به همین دلیل بهتر است پیش از خرید درب، سایز داکت به درستی اندازه‌گیری شده باشد. برای بستن ابتدا و انتهای ترانک شبکه از مسدود‌کننده استفاده می‌شود که منجر به افزایش ایمنی می‌شود.

از اجزای کوچک متعلقات ترانک شبکه می‌توان به درزگیر اشاره کرد. برای اتصال دو ترانک از درزگیر استفاده می‌شود. درزگیر شامل سه قطعه است که قطعه اصلی آن روی ترانک و دو قطعه دیگر آن در لبه‌های ترانک تعبیه شده‌اند. همچنین درزگیر ترانک را زیباتر می‌کند. به هنگام نصب ترانک برای پوشش دادن زاویه های خالی موجود در ترانک، از زوایا استفاده می‌شود که هر کدام از این زوایا کاربرد مخصوصی دارند. زاویه داخلی ترانک به منظور اتصال ترانک در گوشه 90 درجه داخلی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. زاویه خارجی ترانک جهت اتصال ترانک در گوشه 90 درجه بیرونی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. زاویه تخت ترانک برای اتصال ترانک به صورت قائم مورد استفاده قرار می‌گیرد. سه راهی ترانک به منظور ایجاد انشعاب در مسیر‌های ترانک مورد استفاده قرار می‌گیرد. کادر ماژول یکی از بخش‌های مهم در متعلقات ترانک مربوط به کادر ماژول است. کادر ماژول به بدنه ترانک وصل می‌شود تا پریز و کلیدهای برق در داخل آن قرار بگیرند. کادر ماژول به صورت 2 ماژول، 4 ماژول، 6 ماژول و 8 ماژول به بازار عرضه می‌شود.

قیمت متعلقات ترانک شبکه

متعلقات ترانک شبکه بر اساس عواملی مانند نوع، کاربرد، برند و شرکت تولید‌کننده، جنس، ابعاد و اندازه قیمت‌گذاری می‌شوند.

خرید متعلقات ترانک شبکه از راندنو

در هنگام خرید متعلقات ترانک شبکه به موارد زیر اشاره کنید.

  • برند و شرکت تولید‌کننده
  • کیفیت متعلقات ترانک شبکه
  • نوع زاویه‌ها و جهت آن‌ها
  • رنگ ترانک
  • میزان متعلقات مورد نیاز
  • مشخص کردن تعداد و حجم کابل‌ها

برای خرید ترانک متعلقات ترانک شبکه می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت متعلقات ترانک شبکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند