ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کیستون شبکه

کیستون شبکه یا همان پریز شبکه یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه های داخلی و پسیو شبکه می باشد.  کیستون از یک سمت به انواع کابل شبکه و از سمت دیگر یک پورت مادگی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد تا میان کابل شبکه با دیگر تجهیزات مورد استفاده ازقبیل سوئیچ ها، روترها، پچ پنل ها، سرورها یا کیس کامپیوترها ارتباط برقرار می کند. نام کیستون از شکل ظاهری آن ها گرفته شده است. کیستون ها قطعه های کوچکی هستند که معمولا در پچ پنل ها و یا پلیت های دیواری قرار می گیرند.

لیست قیمت کیستون شبکه

قیمت کیستون شبکه با توجه به نوع آن ها متفاوت می باشد. معمولا برندهای داخلی و خارجی متفاوتی کیستون ها را تولید می کنند. کیستون شبکه لگراند، نگزانس، اشنایدر، بلدن، r&m، سوپیتا و ... از بهترین برندهای موجود در بازار می باشد. همچنین قیمت کیستون ها با توجه به باریک و پهن بودن آن متفاوت می باشد. کاربران می توانند برای مشاهده و خرید انواع کیستون، به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشنده این محصول در ارتباط باشند.

خرید کیستون شبکه

خرید کیستون شبکه در سایت راندنو به راحتی امکان پذیر می باهشد. کاربران می توانند به راحتی با انتخاب یکی از انواع پریز شبکه و مشاهده قیمت آن با نماینده این کالا در ارتباط باشند. کیستون ها از نظر کاربرد یا داخل ترانک و روی دیوار نصب می شوند و یا داخل پچ پنل ها کاربرد دارند. البته کیستون داخل پچ پنل ها از نظر ظاهری متفتااوت بوده و قاب روی کیستون های عادی را ندارند. همچنین کیستون های شبکه می توانند از نوع باریک یا پهن باشند. انواع کیستون شبکه بر اساس عملکرد عبارتند از :

  • کیستون شبکه CAT6-UTP
  • کیستون شبکه CAT6-SFTP
  • کیستون شبکه CAT6-FTP
  • کیستون شبکه CAT6-STP
  • کیستون شبکه CAT5-UTP
  • کیستون شبکه CAT5-SFTP
  • کیستون شبکه CAT5-FTP
  • کیستون شبکه CAT5-STP
  • کیستون شبکه CAT7-SFTP

کیستون های شبکه همانند کابل های شبکه به دسته بندی های CAT5، CAT5e، CAT6، CAT6a، CAT7 و …تقسیم می شوند. انتخاب کیستون باید براساس تجهیزات مورد استفاده درشبکه باشد. در این کیستون ها کابل به کار رفته در سیستم شبکه می بایست با نوع کیستون هم خوانی داشته باشد. به عنوان مثال، برای شبکه هایی که دارای سرعت 1000 و بالاتر هستند باید از نوع Cat6 استفاده کرد.

طریقه نصب کیستون شبکه

کیستون ها را می توان در انواع مختلف پچ پنل، باکس های روکار جهت نصب روی دیوار، باکس های توکار جهت نصب داخل دیوار یا باکس های کف خواب و فیس پلیت های مختلف جهت نصب روی ترانکینگ مورد استفاده قرار داد. نکته بسیار مهم درهریک از موارد فوق آن است که باید از کیستون مختص به محل نصب مورد نظر استفاده شود، درغیر این صورت کیستون در جای خود قرار نمی گیرد و عمل نصب تجهیزات شبکه را مختل می کند. برای نصب داخل دیوار نیازمند قوطی، فیس و چنگک است و برای نصب روی ترانکینگ نیازمند کادر و حلقه است. کیستون های شبکه به دو صورت پهن و باریک تولید می شوند که درهر خانه 2 ماژولی یک کیستون پهن و یا دو کیستون باریک قرار گیرد، همچنین ممکن است تنها یک کیستون باریک قرار گیرد وقسمتی از خانه که خالی می ماند توسط بلنک پوشانده شود. پچ کوردهای کاربردی در سیستم شبکه می بایست با نوع کیستون هم خوانی داشته باشند.

جنس بدنه کیستون شبکه

کیستون ها از لحاظ نوع جنس بدنه دسته بندی می شوند، که دربرگیرنده دو گروه فلزی و یا تمام پی وی سی است. به نوع فلزی کیستون های شبکه SFTP می گویند، و به نوع پی وی سی کیستون های شبکه UTP می گویند. هنگامی که کابل های شبکه از کنار کابل برق عبور می کند نیاز است تا در سراسر سیستم آرتینگ بصورت صحیح برقرار گردد. در این حالت حتما باید از کیستون های فلزی استفاده نمود تا سیم ارت کابل شبکه به بدنه فلزی کیستون متصل شده تا مسیرعبور جریانات تا چاه ارت کامل شود . معمولا بر روی هر کیستون یک جدول رنگی وجود دارد تا نصاب به کمک آن بتواند به راحتی اتصال کابل شبکه روی کیستون را انجام دهد. این جدول رنگی شامل دو ردیف رنگی که بیانگر class A و class B است می‌باشد.

انواع کیستون های شبکه در سایت راندنو توسط فروشندگان قیمت گذاری شده اند. با مراجعه به آن می توانید با نمایندگان فروش آن مستقیم در ارتباط باشید.

مشاهده ادامه مطلب

برند


گروه


نوع کیستون