ثبت فروشگاه

کیستون Cat6 UTP نگزنس

از ۲۰,۰۰۰ تا ۲۹,۴۶۰,۲۰۰ تومان

لیست مقایسه

کیستون شبکه چیست؟

کیستون شبکه یا همان پریز شبکه یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه های داخلی و پسیو شبکه به شمار می آید. کیستون از یک سمت به انواع کابل شبکه متصل می شود و از سمت دیگر، یک پورت مادگی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. بدین ترتیب، این کیستون میان کابل شبکه و دیگر تجهیزات مورد استفاده از قبیل سوئیچ، روتر، پچ پنل و سرور یا کیس کامپیوتر ارتباط برقرار می کند. نام کیستون از شکل ظاهری آن گرفته شده است. کیستون ها قطعات کوچکی هستند که معمولاً در پچ پنل ها و یا پلیت های دیواری قرار می گیرند.

لیست قیمت پریز شبکه

قیمت کیستون شبکه با توجه به نوع آن متفاوت است. معمولاً برندهای داخلی و خارجی متفاوتی، کیستون ها را تولید می کنند. کیستون شبکه لگراند و نگزانس، اشنایدر، بلدن، r&m، سوپیتا و ... از بهترین برندهای موجود در بازار به شمار می آیند. قیمت پریزها با توجه به باریک و پهن بودن آنها نیز متفاوت است. کاربران می توانند برای مشاهده و خرید انواع کیستون، به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان این محصول در ارتباط باشند.

خرید کیستون شبکه

خرید کیستون شبکه در سایت راندنو به راحتی امکان پذیر است. کاربران می توانند به آسانی با انتخاب یکی از انواع پریز شبکه و مشاهده قیمت آن، با نماینده این کالا در ارتباط باشند. کیستون ها از نظر کاربرد، یا در داخل ترانک و یا بر روی دیوار نصب می شوند. کیستون ها در داخل پچ پنل ها نیز کاربرد دارند. البته کیستون داخل پچ پنل از نظر ظاهری متفاوت است و قاب روی کیستون های عادی را ندارد. پریزهای شبکه می توانند از نوع باریک یا پهن باشند. انواع کیستون شبکه بر اساس عملکرد عبارتند از:

  • کیستون CAT6-UTP
  • کیستون CAT6-SFTP
  • کیستون CAT6-FTP
  • کیستون CAT6-STP
  • کیستون CAT5-UTP
  • کیستون CAT5-SFTP
  • کیستون CAT5-FTP
  • کیستون  CAT5-STP
  • کیستون CAT7-SFTP

کیستون ها همانند کابل های شبکه، به دسته بندی های CAT 7 ،CAT6a ،CAT6 ،CAT5e ،CAT5 و … تقسیم می شوند. انتخاب کیستون باید براساس تجهیزات مورد استفاده در شبکه باشد. در این کیستون ها، کابل به کار رفته در سیستم شبکه می بایست با نوع کیستون هم خوانی داشته باشد. به عنوان مثال، برای شبکه هایی که دارای سرعت 1000 و بالاتر هستند، باید کیستون نوع Cat6 مورد استفاده قرار بگیرد.

طریقه نصب پریز شبکه

کیستون ها را می توان در انواع مختلف پچ پنل، باکس های روکار جهت نصب بر روی دیوار، باکس های توکار جهت نصب داخل دیوار یا باکس های کف خواب و فیس پلیت های مختلف جهت نصب روی ترانکینگ مورد استفاده قرار داد. نکته بسیار مهم در هریک از این موارد این است که از کیستون متناسب با محل نصب مورد نظر استفاده شود. در غیر این صورت، کیستون در جای خود قرار نمی گیرد و عمل نصب تجهیزات شبکه را مختل می کند.

برای نصب داخل دیوار، به قوطی، فیس و چنگک نیاز است و برای نصب روی ترانکینگ نیز وجود کادر و حلقه لازم است. کیستون های شبکه به دو صورت پهن و باریک تولید می شوند. در هر خانه دو ماژولی، یک کیستون پهن و یا دو کیستون باریک قرار می گیرد. همچنین ممکن است تنها یک کیستون باریک قرار بگیرد و قسمتی از خانه که خالی می ماند، توسط بلنک پوشانده شود. پچ کورد بکار گرفته شده در سیستم، می بایست با نوع کیستون هم خوانی داشته باشد.

جنس بدنه کیستون ها

کیستون ها از لحاظ نوع جنس بدنه به دو گروه فلزی و یا تمام پی وی سی تقسیم می شوند. به نوع فلزی، کیستون های شبکه SFTP و به نوع پی وی سی، کیستون های شبکه UTP می گویند. هنگامی که کابل های شبکه از کنار کابل برق عبور می کنند، نیاز است تا در سراسر سیستم، ارتینگ بصورت صحیح برقرار گردد. در این حالت، حتماً باید از کیستون های فلزی استفاده شود تا سیم ارت کابل شبکه به بدنه فلزی کیستون متصل شده و مسیر عبور جریان ها تا چاه ارت کامل شود.

معمولاً بر روی هر کیستون یک جدول رنگی وجود دارد تا نصاب به کمک آن، بتواند به راحتی اتصال کابل شبکه بر روی کیستون را انجام دهد. این جدول رنگی دارای دو ردیف رنگی بیانگر class A و class B است.

تست فلوک پریز شبکه 

پریزهای شبکه نیز مانند کابل های شبکه می بایست تست مورد نظر را پاس کنند. از این رو، هر دو تست پرمننت و چنل از کیستون ها گرفته می شود. پریزهایی که تست پرمننت را پاس می کنند، به قطع تست چنل را نیز پاس خواهند کرد. این تست توسط دستگاه های متفاوتی مانند فلوک و با وصل کردن کابل به کیستون و دستگاه انجام می شود.

انواع کیستون های شبکه در سایت راندنو توسط فروشندگان قیمت گذاری شده اند. با مراجعه به آن می توانید با نمایندگان فروش به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

برند


گروه


نوع کیستون