ثبت فروشگاه

منگنه کوب چیست و چه کاربردی دارد؟ دستگاه منگنه کوب یا منگنه زن یکی از پرکاربردترین انواع ابزارآلات دستی است. انواع منگنه کوب دستی در زمینه تعمیرات و برای اتصال و محکم کردن دو قطعه به یکدیگر، استفاده می‌شوند. اتصال قطعات چوبی، روکش کردن و اتصال پارچه و چرم به یکدیگر، از رایج‌ترین کاربرد منگنه کوی دستی به شمار می‌آیند. منگنه کوب‌ها براساس نوع کاربرد در سه نوع منگنه کوب بادی یا پنوماتیک، منگنه کوب برقی یا شارژی و دستی در بازار موجود هستند. نوع دستی این ابزار قیمت کمتری نسبت به نوع نمونه‌های بادی و برقی دارد. همچنین کار با آن نیازمند تخصص خاصی نیست و برای مصارف خانگی نیز به کار می‌رود.

لازم به ذکر است این ابزار به تنهایی قابلیت استفاده ندارد و توسط سوزن متناسب، فرایند اتصالات را انجام می‌دهد. سوزن منگنه یک قطعه فلزی بسیار نازک است که در دو طرف آن خمیدگی وجود دارد. 50 تا 60 عدد سوزن به صورت ردیفی پشت یکدیگر قرار می‌گیرند و یک ردیف از این قطعه را تشکیل می‌دهند. در نتیجه برای اتصال قطعات با منگنه کوب دستی، باید از سوزن مخصوص دستگاه استفاده شود. سوزن‌های منگنه نیز با توجه به نوع دستگاه در سایزهای مختلف و با مواد اولیه گوناگون تولید می‌شوند. محفظه منگنه، اهرم، ضامن پیچ تنظیم، اهرم ضربه‌ای و سوزن از اجزای منگنه کوب دستی هستند.

قیمت منگنه کوب

قیمت منگنه کوب دستی کوچک و بزرگ براساس پارامترهایی همچون نوع سوزن و نوع دستگاه، کیفیت ساخت، قدرت کوبش و برند تولیدکننده تعیین می‌شود. توجه نمایید دستگاه‌هایی که ساخت کشور تایوان، ژاپن و سوئد هستند، کیفیت بهتری دارند و قیمت آن‌ها نیز نسبت به تولیدات داخلی و چینی نیز بیشتر است.

از بهترین منگنه کوب دستی می‌توان به منگنه کوب رونیکس، جیت، توسن، نکستول، آیرون مکس، نکستول، تینافلز، نارکو، دامار و پارابست اشاره کرد.

خرید منگنه کوب از راندنو

در لیست زیر راهنمای خرید منگنه کوب دستی آورده شده است که پیش از تهیه، باید به آن‌ها توجه نمایید:

  • به نوع و کاربرد دستگاه منگنه کوب توجه داشته باشید. اگر برای مصارف خانگی به این ابزار نیاز دارید، انتخاب دستگاهی سبک با وزن پایین مناسب است. اما اگر به یک دستگاه پرقدرت‌تر برای استفاده در صنایع نیاز دارید، بهتر است دستگاهی را خریداری نمایید که ابعاد بزرگتری دارد و برای فعالیت مورد نظر مناسب است.
  • به قدرت ضربه دستگاه توجه داشته باشید. قدرت منگنه کوب را می‌توان براساس ضخامت میخ و چوب‌های مورد استفاده، مشخص کرد.
  • به ارگونومی ساخت دستگاه توجه داشته باشید که خوش‌دست باشد. انتخاب یک منگنه کوب مناسب از خسته شدن دستان شما حین انجام کار، جلوگیری می‌کند.
  • خرید از برندهای معتبر و شناخته شده بازار، کیفیت و ضمانت کالا را تضمین می‌کند.

برای خرید سوزن منگنه کوب دستی و خرید دستگاه منگنه کوب می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت منگنه کوب جیت و برندهای دیگر و همچنین و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع