ثبت فروشگاه

اتو لوله

اتو لوله ( اتو لوله کشی) یا دستگاه جوش لوله یکی از پرمصرف ترین و پر کاربردترین ابزارآلات در زمینه صنعت ساختمان و لوله کشی به شمار می رود که از آن می توان برای اتصال لوله ها استفاده نمود. دستگاه اتو لوله دارای یک یا دو عدد المنت است که گرمای دستگاه توسط آن تامین می شود. به کمک این دستگاه می توان برای اتصال انواع مختلف لوله های سبز، سفید و پروپلین، پلیمر و لوله های پلاستیکی دیگراستفاده کرد. این دستگاه دارای دو قالب نر و ماده می باشد که به منظور فرم دهی به لوله تعبیه شده است. برای اتصال لوله ها توسط اتو لوله به یکدیگر، اتصال فقط توسط حرارت از قالب ماده وارد می شود و از قالب نر به منظور حرارت دهی و اتصال استفاده می شود. در هنگام کار با این دستگاه باید نکات ایمنی را رعایت کنیم و به دلیل ایجاد گرمای بالا باید از لوازم ایمنی به ویژه دستکش و لباس ایمنی استفاده نماییم. باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که در حین انجام عملیات لقمه ها باید تمیز باشند و برای بستن آن ها از آچار آلن استفاده شود. همچنین از نگه داشتن اتو لوله بر روی سطح کار برای مدت زیاد می بایست جلوگیری شود.

نکات مهم در انتخاب و خرید اتولوله 

  1.  سیستم حرارتی مناسب: دستگا مناسب است که سیستم حرارتی آن پیشرفته و به روز باشد و به صورت یکنواخت گرم شود.
  2.   سرعت گرمایش: هر چه قدر سرعت گرمایش یک اتو زیادتر باشد، باعث افزایش سرعت و کاهش اتلاف وقت می شود. 
  3.   قابلیت کنترل دما: این ویژگی این امکان را برای مصرف کننده فراهم می کند تا دمای دستگاه را متناسب با ضخامت و قطر لوله های مختلف تنظیم نماید و از اتلاف انرژی جلوگیری نماید و کار از کیفیت بالایی برخوردار شود. 
  4.  قابلیت اتصال چند نوع لوله: در هنگام انتخاب اتو لوله باید دستگاهی را انتخاب کنیم که قبلیت استفاده برای چندین نوع لوله را داشته باشد به طور نمونه برای لوله های PE، PB، PP-R   کاربرد داشته باشد. 
  5.  شرکت تولید کننده دستگاه: با توجه به این که شرکت های زیادی به تولید دستگاه اتو لوله  در سراسر جهان می پردازند، یکی از مهم ترین مواردی که کاربر باید در حین خرید دستگاه به آن توجه داشته باشد شرکت تولیدکننده آن است. از برترین شرکت های تولیدکننده اتولوله می توان به شرکت های رونیکس، توسن، تیوان، میلان، ماکیتا و دیوالت اشاره کرد.
  6.  طول و جنس کابل: یکی از مهم ترین ویژگی هایی که اتو لوله ایده آل باید دارا باشد، کابل با طول مناسب می باشد تا بتوان از آن در فواصلی که از پریز برق دورتر هستند استفاده کرد. 
  7.  گارانتی فروشگاه: در هنگام خرید اتو لوله حتما باید از سالم بودن دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن شویم.
  8.  لوازم جانبی: دستگاهی که خریدارای می کنیم بهتر است که دارای لوازم جانبی باشد تا باعث سهولت در انجام کار شود. آچار آلن، لقمه اضافی، کیف قابل حمل، قیچی، متر و راکت اضافه از جمله این لوازم جانبی به شمار می رود. 

خریداران در سایت راندنو می توانند ویترین انواع اتو لوله های فروشندگان و نمایندگان برندهای مختلف را مشاهده نمایند. همچنین  می توانند با عضویت رایگان در سایت و ایجاد استعلام بدون هیچ واسطه ای از آن ها تقاضای انواع اتو لوله و ابزارالات دیگر را نمایند. 

لیست مقایسه

برند


بازه توان