ثبت فروشگاه

حرارت سنج (ترمومتر)

حرارت سنج (ترمومتر) وسیله‌ای برای اندازه‌گیری حرارت و دما است. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هر یک کاربردهایی دارند. دقت اندازه‌گیری ترمومترها متفاوت است. ترمومترها در حوزه پزشکی کاربرد فراوانی دارند. اساس کار ترمومترهای پزشکی استفاده از دمای سلول‌های بدن انسان است. معمولاً دقت ترمومترهای پزشکی 0.1 درجه سانتی‌گراد است. دقت حرارت سنج صنعتی که برای کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود، 1 درجه سانتی‌گراد است. 

بیشینه و کمینه دمای ترمومترها نیز بستگی به کاربرد آنها دارد. ترمومترهای الکلی و جیوه‌ای برای بازه دمایی 0 تا 100 درجه سانتی‌گراد مناسب هستند. ترموکوپل‌ها بازه دمایی وسیع‌تری برای اندازه‌گیری دارند که حتی دمای کوره‌ها را نیز اندازه‌گیری می‌کنند. ترمومترها از نظر ساختار به دو دسته ترمومتر آنالوگ و ترمومتر دیجیتال تقسیم می‌شوند.

 ترمومتر انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

 • ترمومتر جیوه‌ای: ترمومتر جیوه‌ای معمولاً در زمینه پزشکی و برای اندازه‌گیری تب کاربرد دارد.
 • ترمومتر الکلی: مکانیزم این دماسنج شبیه به جیوه است و در آن الکل جایگزین جیوه شده است. دماسنج الکلی معمولاً در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود و خطر کمتری دارد.
 • ترمومتر گازی: در ترمومتر گازی، یک گاز با حجم ثابت و یک سنسور فشار در درون محفظه‌ای قرار دارند. با تغییر دما، فشار گاز موجود در داخل محفظه نیز تغییر می‌کند و دما محاسبه می‌شود.
 • ترموکوپل: در نوک ترموکوپل دو فلز مختلف به یکدیگر متصل شده‌اند که حرارت در این محل اتصال اختلاف پتانسیل ایجاد می‌کند، براساس مقدار اختلاف پتانسیلی که ایجاد می‌شود ترموکوپل می‌تواند دما را اندازه‌گیری کند.
 • حرارت سنج گوشی: ترمومتر گوشی وارد مجرای گوش می‌شود و دمای داخل آن را اندازه می‌گیرد. 
 • ترمومتر دهانی: این نوع ترمومتر برای اندازه‌گیری تب کاربرد دارد.
 • ترمومتر لیزری: حرارت سنج لیزری امواجی از پرتو مادون قرمز را ارسال می‌کند تا با جسم مورد نظر برخورد کند. با این برخورد، براساس دمای جسم، انرژی پرتوهای بازگشتی تغییر می‌کند که می‌تواند دمای جسم را اندازه‌گیری کند. 

قیمت حرارت سنج (ترمومتر)

حرارت سنج براساس عواملی مانند دقت اندازه گیری، وزن ترمومتر، سرعت سنجش دما، اندازه، منبع تغذیه، محدوده دمایی، نوع ترمومتر، برند و شرکت تولیدکننده و دیگر موارد قیمت گذاری می‌شود. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت ترمومتر دیجیتال، قیمت ترمومتر لیزری، قیمت ترمومتر عقربه‌ای و قیمت سایر ترمومترها از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین ترمومتر را انتخاب نمایید.

خرید حرارت سنج (ترمومتر) از راندنو

پیش از خرید حرارت سنج به موارد زیر باید توجه کرد:

 1. نوع ترمومتر
 2. اندازه ترمومتر
 3. وزن ترمومتر
 4. دقت اندازه گیری
 5. خاموشی خودکار
 6. سرعت سنجش دما
 7. قیمت ترمومتر
 8. محدوده دمایی
 9. منبع تغذیه
 10. برند و شرکت تولیدکننده

برای خرید ترمومتر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ترموتر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند