ثبت فروشگاه

مفصل رزینی

مفصل رزینی یکی از تجهیزات برقی است که برای اتصال دو کابل به همدیگر از آن استفاده می شود. این محصولات در مواقعی می توانند کابل صدمه دیده را ترمیم کنند. این مفصل ها یک آب بندی مناسب در اطراف کابل آسیب دیده ایجاد می کنند. مفصل ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. در این میان مفصل های رزینی مقاومت بسیار بالایی دارند. از مفصل های حرارتی می توان در مناطق آلوده به مواد شیمیایی و گرد و خاک استفاده کرد. مفصل های رزینی چسبندگی بالایی دارند و انعطاف پذیری آن زیاد است. عایق حرارتی این محصولات سبب افزایش مقاومت مفصل در برابر آب و مواد شیمیایی می شود.

مفصل کابل رزینی کیفیت بالایی دارد و در ولتاژهای پایین و متوسط به کار گرفته می شود. در این مدل از مفصل های برق یک بسته دو قسمتی وجود دارد که باید دو طرف کابل نصب شود و رزین به داخل آن ریخته شود. چسب رزین انواع مختلفی دارد و اغلب آن ها پس از مخلوط شدن سریعاً خشک می شوند.

این محصولات مطابق با استاندارد VDE 0291 PART 1&3 عرضه می شوند. مفصل ها می توانند به صورت مستقیم یا انشعابی مورد استفاده قرار بگیرند. مفصل ها برای کابل هایی با ولتاژ پایین و بالا به کار گرفته می شود و در سایزهای مختلف تولید می شوند. از این محصولات می توان در زیر زمین یا داخل آب استفاده کرد.

مفصل رزینی

ویژگی های مفصل رزینی

 • در تمامی سیستم های انشعابی و مستقیم می توان از این مفاصل استفاده کرد.
 • در ولتاژهای تا 6 کیلوولت این مفصل ها مناسب هستند.
 • برای کابل های تک رشته و چند رشته می توان از مفصل کابل رزینی بهره برد.
 • مفصل های رزینی نصب سریع و آسانی دارند و تنها با بستن دو کفی قالب می توان از آن ها استفاده کرد.
 • این مفصل ها برای انواع کابل مناسب هستند. به عنوان مثال برای کابل های پلیمری و آغشته به روغن با هادی های آلومینیوم و مس می توان از آن ها استفاده کرد.

ویژگی های مفصل رزینی

انواع مفصل رزینی

در حالت کلی مفصل های رزینی در سه دسته تولید می شوند:

 • مفصل رزینی دو راهه: این مفصل ها مطابق با نامشان دو راهه هستند.
 • مفصل رزینی T شکل: مفصل های T شکل ظاهری به شکل حرف T دارند و درواقع نوع سه راه مفصل های رزیتی هستند.
 • مفصل رزینی Y شکل: این مفصل ها شبیه به حرف انگلیسی Y هستند و همانند مفصل های T شکل سه خروجی دارند.

همچنین مفصل ها براساس ولتاژ نیز به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

 • مفصل رزینی فشار ضعیف: این محصولات به شکل مستقیم برای اتصال دو کابل و به شکل انشعابی برای وصل کردن انواع کابل با ولتاژ کم به کار گرفته می شود. این مفصل ها مناسب کابل هایی با کمترین سطح مقطع (1.5) تا بیشترین سطح مقطع (400) میلی متر مربع هستند تا ولتاژ 6/3 کاربرد دارند.
 • مفصل رزینی فشار قوی: این محصولات کاربرد و عملکردی مشابه مفصل های فشار ضعیف دارند. با این تفاوت که برای کابل هایی با ولتاژ بالاتر می توان از آن ها استفاده کرد.

انواع مفصل رزینی

روش نصب مفصل رزینی

برای نصب مفصل های کابل رزینی با سه خروجی، باید سه کابل از هم برش داده شوند. به صورتی که محل اتصال کابل روی یکدیگر قرار نگیرد. سپس باید عمل مف زنی روی کابل صورت بگیرد. پس از آن محل اتصال سیم ها توسط لحیم عایق بندی می شوند. در مرحله بعد جداکننده فازی بین سیم ها قرار می گیرد. پس از آن قاب رزین دور کابل بسته می شود و دو طرف قالب با چسب برق بسته می شود تا چسب رزین از آن خارج نشود. در نهایت چسب رزین داخل قالب ریخته می شود. معمولاً چسب پس از گذشت یک ساعت سفت می شود. نکته مهم در خصوص مفصل ها این است که که حجم مفصل بالاست در نتیجه استفاده از آن در محیط های کم حجم توصیه نمی شود.

بهترین برند مفصل کابل رزینی

با افزایش هزینه های مربوط به خرید کابل، تعمیرات کابل و افزایش انشعاب آن ها بیشتر از پیش رواج پیدا کرده است. به همین دلیل از مفصل های کابل رزینی در بسیاری از پروژه های برق کشی استفاده می شود.

مفصل رزینی برنا

برنا الکترونیک فعالیت خود را از سال 1363 آغاز کرده است. این شرکت موفق به دریافت گواهینامه های OHSAS 18001 ،ISO14001 و ISO9001 شده است. این شرکت بیش از 200 پرسنل دارد و محصولات متنوعی به بازار عرضه می کند.

 • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به مفصل رزینی شاهین مفصل، مفصل رزینی سلپک و دیگر موارد اشاره کرد.

قیمت مفصل رزینی

قیمت مفصل رزینی به عوامل مختلفی همچون جنس، نوع مفصل، ابعاد، استاندارد، شرکت سازنده و تولید کننده و دیگر موارد بستگی دارد. برای مشاهده و مقایسه قیمت انواع مفصل رزینی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید مفصل رزینی

برای خرید مفصل رزینی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات مفصل رزینی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مفصل رزینی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی مفصل رزینی لاله زار را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند