ثبت فروشگاه

فازمتر

فازمتر یکی از پرکاربرد ترین و رایج ترین ابزارآلات موجود در صنعت برق و حتی مصارف منازل فازمتر می باشد که به منظور تشخیص وجود داشتن یا عدم وجود ولتاژ الکتریکی و تشخیص سیم فاز یا نول استفاده می شود. وجود این وسیله برای هر کاربر فنی برق و هر جعبه ابزاری لازم و ضروری می باشد. فازمتر ها در انواع مختلفی تولید شده اند و از متداول ترین آن می توان به فازمتر هایی که شباهت زیادی به پیچ گوشتی دارند اشاره کرد. فازمتر ها از هشت قطعه: گیره، لبه، عایق، محافظه، مقاومت، لامپ، فنر و پیچ تشکیل شده است. از جمله کاربردهای دیگر فازمترها این است که می توان به وسیله آن پیچ های مختلف را باز و بسته کرد.

قیمت فاز متر

قیمت فازمتر ها معمولا با توجه به نوع و برندشان  متفاوت می باشد. معمولا با توجه به جنس دسته و نوع لامپ فاز مترها دارای انواع مختلف و قیمت های متنوعی هستند. کاربران می توانند با مراجعه به سایت راندنو قیمت انواع فازمتر را مشاهده و با فروشندگان این کالا به صورت مستقیم در ارتباط باشند..


انواع فازمتر

  •  فازمتر معمولی: این نوع فازمتر که از متداول ترین آن به شمار می رودف ظاهری شبیه به پیچ گوشتی دارد و مجهز به یک لامپ در انتهای آن می باشد که خاموش و روشن بودن آن، نشان دهنده وجود و عدم وجود ولتاژ است.
  •  فازمتر دیجیتالی(الکترونیکی) : فازمترهای دیجیتالی نوع دیگر فازمتر می باشند که الکترونیکی بوده و با تماس قسمت فلزی تستر با قسمت برق دار و فشردن دکمه تست از طریف چراغ نئون می توانید همانند فازمترهای پیچ گوشتی فاز را از نول تشخیص دهید، همچنین  میزان ولتاژ و اندوکتانس را بر روی صفحه نمایش کوچکی که دارد نشان می‌دهد.
  •  فازمتر القایی:  این نوع از فاز مترها، یکی از ابزار حرفه ای هستند که علاوه بر تشخیص فاز و نول، قابلیت اندازه‌گیری و تست ولتاژ AC و DC را هم دارند. با استفاده از این نوع فازمتر می‌توان میزان مقاومت الکتریکی و فرکانس سیم یا قطعه‌ای که قصد تستش را دارید هم مطلع شد.

نکات مهم در خرید فازمتر

  • شرکت های داخلی و خارجی بسیاری به تولید این محصول می پردازند که از مهم ترین  بهترین فازمتر ها می توان به شرکتهای رونیکس، نووا، بوش و غیره اشاره کرد
  • برای خرید یک فاز متر باید دقت داشته باشیم برای چه کاری این لازم داریم، اگر علاوه بر تشخیص فاز و نول نیاز به محاسبه میزان مقاومت و فرکانس نیز باشد و یا کار تخصصی باشد از فازمتر های دیجیتال استفاده می شود.
  • فازمتری مناسب است که از جنس بدنه خوب و ضد لغزش و مطابق با اصول ارگونومیکی و تکیه به استانداردهای بین المللی تولید شده باشد.

خریداران در سایت راندنو می توانند با عضویت رایگان در سایت و ایجاد استعلام با فروشنده های فازمتر در ارتباط باشند، سایت راندنو همواره در تلاش است تا با شناسایی نمایندگان و عاملین فروش فازمترهای مختلف، جهت سهولت در خرید آن ها را به خریداران معرفی کند.

فازمتر چگونه کار می کند؟

این محصولات در اصل یک نوع مدار باز هستند که برای تکمیل و بسته شدن این مدار به یک رسانا نیاز است که جریان را به زمین متصل نماید و از آنجایی که بدن انسان یک رسانا به شمار می رود این مدار به وسیله آن جریان را به زمین متصل می نماید. نحوه ی کار با این وسیله به این صورت است که وقتی نوک آن را داخل جایی مانند پریز متصل نماییم و دستمان را در قسمت فلزی انتهای آن قرار دهیم اگر سر آن داخل فاز باشد، اختلاف پتانسیل ایجاد شده باعث روشن شدن چراغ فازمتر می شود و اگر داخل نول باشد اختلاف پتانسیلی ایجاد نشده و در نهایت چراغی روشن نمی شود.

 

لیست مقایسه

برند