ثبت فروشگاه

گوشی آیفون تصویری

گوشی آیفون تصویری یکی از اجزای سیستم های درب بازکن و آیفون های تصویری است. تمامی این تجهیزات یک گوشی و یک صفحه مانیتور دارند. مهم ترین تفاوت این تجهیزات با یکدیگر در ابعاد و اندازه مانیتور، بی سیم بودن یا باسیم بودن گوشی، لمسی یا کلیدی بودن دکمه ها می باشد. درون گوشی آیفون تصویری میکروفون و بلندگو تعبیه شده است که وظیفه انتقال صدا را بر عهده دارد. البته امروزه آیفون های تصویری بدون گوشی نیز وارد بازار شده اند که به آن ها آیفون های تبلتی می گویند. نصب آیفون تصویری در داخل هر واحد اغلب به گونه ای است که باید به مقدار 145 سانتی متر از کف ارتفاع داشته باشد. قاب و بدنه گوشی های آیفون تصویری از جنس پلاستیک می باشد و آی سی تایمر، آی سی زنگ و تقویت صدای گوشی در قطعه داخلی آن سوار می شود.

ویژگی های گوشی آیفون تصویری

  • نمایشگر مانیتور: مانیتورها می توانند رنگی و یا سیاه سفید باشند. در مانیتورهای رنگی علاوه بر دوربین و پنل، امکان پخش تصویر به صورت رنگی نیز وجود دارد. نمایشگر این پنل ها می تواند از نوع صفحه ال ای دی و یا ال سی دی باشد. در پنل های سیاه سفید از لامپ تصویر و برد مخصوص استفاده می شود.
  • سایز و اینچ مانیتور: ابعاد مانیتور های آیفون تصویری از اندازه 2.5 اینچی شروع می شود و در اندازه های 3.5 اینچ، 4.5 اینچ، 7 اینچ و 10 اینچ نیز به بازار عرضه می شوند. هرچه اندازه مانیتور بزرگ تر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. کیفیت تصویر در مانیتور به برند، رزولوشن و تراکم پیکسلی، مقدار نور و روشنایی پس زمینه بستگی دارد. سیستم های تنظیم نور برای مقدار روشنایی پس زمینه و کلید خاموش و روشن کردن مانیتور و کم و زیاد کردن صدای زنگ اغلب در قسمت پایینی قاب مانیتور تعبیه شده است.
  • قابلیت لمسی بودن یا کلیدی بودن مانیتور: امروزه اغلب دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی از جمله آیفون های تصویری با پنل های لمسی روانه بازار شده اند که به جای دکمه های فیزیکی قدیمی از قابلیت لمس کلید بر خوردار هستند. این ویژگی سبب افزایش دوام پنل ها می شود زیرا امکان خرابی دکمه گوشی ها به حداقل میزان خود می رسد.
  • تنوع رنگی: گوشی های آیفون تصویری و بدنه آن ها در رنگ های سفید، مشکی و نقره ای و گاهاً رنگ های متنوع دیگر در بازار موجود هستند.
  • توانایی انتقال تماس و قابلیت اینترکام: در برخی از آیفون های تصویری قابلیت تماس با واحد های نزدیک تعبیه شده است و از طریق آن می توان مانند تلفن با واحدهای دیگر در تماس بود که به این عملکرد به اصطلاح اینترکام می گویند. همچنین امکان دایورت کردن زنگ در زمانی که در منزل نباشید نیز برای برخی از سیستم های آیفون تصویری فراهم شده است.

قیمت آیفون تصویری

قیمت آیفون های تصویری بسته به اندازه نمایشگر، لمسی و یا غیر لمسی بودن آن، وجود قابلیت اینترکام و ... متفاوت است. از برترین برند های تولید کننده آیفون تصویری می توان به آیفون تصویری سیماران، الکتروپیک، سوزوکی، کالیوز، سامسونگ، کوماکس، تابان، آلدو، تکنما و ... اشاره کرد.

نکات مهم هنگام خرید آیفون تصویری

کیفیت مناسب و دارا بودن گارانتی از جمله نکات مهم درهنگام خرید پنل و گوشی آیفون تصویری است همچنین امکان دید در شب از جمله مزیت های آیفون تصویری با کیفیت بالاست. ضد آب و ضد زنگ بودن آیفون و کیفیت رنگ مانیتور نیز بسیار با اهمیت است. هم چنین داشتن حافظه داخلی و مقاومت در برابر سرما و گرما نیز امری مهم می باشد.

با مراجعه به سایت راندنو می توانید با تمامی فروشندگان آیفون تصویری ایرانی و آیفون تصویری خارجی در ارتباط بوده به طور مستقیم و بدون واسطه از نمایندگان آن خرید کنید.

لیست مقایسه

برند


رنگ


حافظه فیلم و عکس