ثبت فروشگاه

آیفون تصویری

آیفون تصویری وسیله ای بسیار کاربردی در هر منزلی می باشد که امروزه در انواع متفاوت و رنگ های گوناگون مانند سیاه، سفید، طوسی و ... تولید می شود. امروزه در هر منزل مسکونی، آیفون تصویری از مهمترین قسمت های برقی ساختمان محسوب می شود. دلیل این امر، سهولت در باز و بسته کردن درب های منازل می باشد. آیفون های تصویری به عنوان ارتباط دهنده بین خارج و داخل یک مجموعه به کار می روند و یا در بسیاری از مواقع، برای ایجاد ارتباط بین دو واحد یک ساختمان نیز کاربرد دارند.

اجزای تشکیل دهنده آیفون تصویری

  •  گوشی آیفون تصویری: تمام آیفون های تصویری دارای یک گوشی به همراه یک صفحه هستند. گوشی های آیفون تصویری در انواع متفاوتی تولید می شوند که مهمترین تفاوت آن ها در اندازه و ابعاد مانیتور، در گوشی بی سیم یا با سیم، لمسی یا کلیدی بودن دکمه ها و امکانات ضبط صدا و تصویر می باشد.
  •  پنل آیفون تصویری:  پنل های آیفون تصویری دارای دوربین های متفاوتی بوده و در ابعاد مختلفی تولید می شوند. این پنل ها بر اساس تعداد واحدها و نوع دوربین دسته بندی می شوند.
  •  قفل و ترانس آیفون تصویری: ترانس در آیفون های تصویری مانند یک منبع برای تبدیل ولتاژ بوده که 220 ولت را به 12 ولت تبدیل می کند و جهت برقراری مکالمه تصویری و باز کردن درب مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع آيفون تصویری

آیفون های تصویری از نظر کارکرد به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند:

  •   آیفون های تصویری آنالوگ:‌ آیفون های تصویری آنالوگ، شناخته شده تر از آیفون های تصویری دیجیتال هستند زیرا معمولاً در آپارتمان هایی با تعداد واحد کم و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند که قسمت بیرونی دارای یک پنل بوده و این پنل دارای دکمه های واحدها و دکمه ای جهت برقراری ارتباط است.
  •  آیفون های تصویری دیجیتال: آیفون های تصویری دیجیتال برای ساختمان هایی با تعداد واحد بالا (معمولاً ۳۰عدد به بالا) به کار می روند، به این صورت که پنل آن دارای اعداد اصلی 0 تا 9 می باشد، به این ترتیب که افراد می توانند برای برقراری ارتباط با واحد مورد نظر، شماره واحد را گرفته و با استفاده از دکمه زنگ یا دکمه مربع که روی پنل قرار دارد به آن متصل می شوند.

 دوربین آیفون های تصویری

معمولاْ در قسمت بالایی پنل ها یک دوربین قرار گرفته است و یک لایه شیشه ای نیز به عنوان محافظ لنز برای آن در نظر گرفته شده است تا فرد با استفاده از گوشی آیفون بتواند فضای بیرونی را ببیند. در قسمت دیگر این پنل یک سری بلندگو برای پخش صدا و میکروفون برای دریافت و انتقال صدا قرار گرفته شده است. در تکنولوژی های جدید در زمینه ساخت آیفون های تصویری و پنل مربوط به آن، این امکان فراهم شده است تا افراد بتوانند با استفاده از کارت های مخصوص بدون این که نیاز به فشردن زنگ باشد، درب را باز کنند. روی پنل این آیفون ها یک بخش مجزا جهت قرار گرفتن کارت خوان در نظر گرفته شده است.

کابل آیفون های تصویری

در آیفون های تصویری، جنس و قطر کابل مورد استفاده مهم می باشد. قطر مناسب برای آیفون های تصویری، ۰۶ است. بهترین نوع کابل برای استفاده در آیفون های تصویری جهت داشتن صدا و تصویری واضح و بدون نویز، کابل های مسی هستند. کابل آیفون های تصویری مانند کابل های مخابراتی بر اساس زوج کابل مورد استفاده قرار می گیرد که هر رنگ ثابت با یک رنگ فرعی برای یک واحد در نظر گرفته می شود. در سایت راندنو فروشندگان آیفون تصویری، کالاهای خود را قیمت گذاری کرده و به صورت مستقیم با خریداران در ارتباط می باشند.

لیست مقایسه

برند