ثبت فروشگاه

پنل آیفون تصویری

پنل آیفون تصویری نوعی سیستم ارتباطی و حفاظتی است که امکان انتقال صدا و تصویر شخص پشت درب را فراهم می کند. این سیستم صدا و تصویر را از جلوی درب ورودی ساختمان گرفته و به مانیتور تصویری داخل واحد منتقل می کند. در برخی مدل های جدیدتر، پنل می تواند در حافظه خود صدا و تصویر را نیز علاوه بر قابلیت های ذکرشده ضبط نماید. پنل ها در رنگ های سیاه، سفید و نقره ای در بازار وجود دارند و اندازه صفحه نمایش آنها نیز به طور معمول به اینچ گفته می شود. در هنگام خرید پنل آیفون تصویری، به لمسی بودن آن نیز می توان اشاره کرد، همچنین پنل ها بر اساس تعداد واحد موجود و تعداد گوشی های داخل هر واحد با یکدیگر متفاوت هستند. نسل جدید این پنل ها با شماره گیری واحد مورد نظر و فشردن دکمه زنگ، فعال می شود.

اجزای تشکیل دهنده پنل تصویری

  1. دوربین: دوربین پنل می تواند از دو نوع CCD و CMOS باشد. دوربین پنل معمولاً در وسط واقع شده و وظیفه دریافت تصویر به صورت سیاه و سفید و رنگی را برعهده دارد. دوربین ها معمولاً در دو دسته با لنز و بدون لنز دسته بندی می شوند. از طرفی می توان به نوع میکروفون دار و بدون میکروفون آنها نیز اشاره کرد. آیفون تصویری ها می توانند دارای دو زاویه دید معمول و باز باشند که در زاویه دید معمولی، محدوده دید دوربینی 77 درجه است و در زاویه دید باز در محدوده 92 تا 135 درجه، دید دوربین وجود دارد. بهترین دوربین، دوربینی است که مجهز به نور مادون قرمز برای دید در شب باشد. همچنین داشتن تنظیم نور خودکار برای این که در طول شبانه روز تصویر روشن و واضحی ارائه شود نیز لازم و ضروری خواهد بود.
  2. صفحه فلزی: جنس این صفحه از آلیاژ آلومینیوم است. البته در تکنولوژی های جدید از نوع پلی کربنات مرغوب نیز استفاده می شود.
  3. میکروفون: میکروفون وسیله ای جهت پخش و انتقال صدا می باشد.
  4. دکمه زنگ: این دکمه ها به تعداد واحدها بستگی دارند و به همان تعداد نیز تهیه می شوند. در مدل های جدید تر نوع لمسی دکمه ها نیز وجود دارد.
  5. پیچ ها: چند مدل پیچ در پنل استفاده می شود. از جمله پیچ تنظیم زاویه دوربین و پیچ مخصوص بستن پنل به قوطی آن.
  6. سیستم اتصال منبع تغذیه: قطعه ای است که با ولتاژ مورد نیاز پنل و قفل در بازکن را تأمین کرده و به آن ها منتقل می کند. ولتاژ ورودی این دستگاه 220 ولت یا همان برق مصرفی شهری است و یک ولتاژ مستقیم 12 ولت DC و یک ولتاژ متناوب 14 یا 16 ولتی به سیم های قرمز و آبی پشت پنل متصل می شود. این منبع تغذیه از ترانس های سیم پیچی شده و یک برد تشکیل می شود.

انواع پنل ها از نظر کاربرد

  • پنل نامبرینگ: این پنل برای واحد های پایین استفاده می شود و تعمیرات و تعویض شاسی آن سخت و هزینه بر است.
  • پنل کدینگ: پنل های کدینگ جدیدتر است و برای تعداد واحدهای بالا استفاده می شود که ظاهر زیبایی نیز دارد.

چه آیفون تصویری خریداری کنم؟

برای خرید آیفون تصویری، برند انتخابی بسیار حائز اهمیت می باشد. پنل آیفون تصویری کوماکس، سیماران، الکتروپیک، تابا، سوزوکی و غیره از بهترین و خوشنام ترین این برندها در ایران محسوب می شوند. خریداران می توانند در سایت راندنو قیمت انواع پنل آیفون تصویری، گوشی و دیگر متعلقات آن را مشاهده نمایند و به صورت مستقیم با ده ها فروشنده و نماینده اصلی این محصول در بازار در ارتباط باشند. قیمت پنل آیفون تصویری با توجه به نوع آن متفاوت می باشد.

نکاتی در خصوص نصب، تعمیر و نگهداری پنل

بورد و رگلاتور دو قطعه ای هستند که ممکن است اغلب خرابی های پنل را سبب شوند. خرابی برد می تواند منجر به نداشتن تصویر و صدا شود و خرابی رگلاتور که وسیله ای برای تبدیل ولتاژ است، می تواند سبب روشن نشدن و از کار افتادن پنل شود. نکته بسیار مهم این است که تمامی پنل های آیفون تصویری در منبع تغذیه و قفل باز کن با هم تفاوتی ندارند. همچنین هنگام نصب پنل آیفون تصویری می بایست محل نصب، ارتفاع نصب و نوع زاویه دوربین را نیز لحاظ کرد.

لیست مقایسه

برند


تعداد واحد