ثبت فروشگاه

ساعت اندیکاتور

ساعت اندیکاتور یا ساعت اندازه  گیری یکی از ابزارآلات اندازه گیری در انواع صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله یکی از پرمصرف ترین و دقیق ترین ابزاهای اندازه گیری بوده و استفاده از آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. ساعت اندیکاتور مناسب برای اندازه گیری خلاصی طول قطعات و وسیله های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین تاب وانحنای قطعات مختلف را انداره گیری کرده و در اندازه گیری قطعات بییضی از دقت بالایی برخوردار است.

این وسیله از تجهیزات دقیق اندازه گیری محسوب می شود و در تمام صنعت های ماشین کاری، فرز کاری، تراشکاری و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین دقت معمول در ساعت های اندیکاتور 0.01 میلیی متر و 0.001 میلیی متر است و بازه کاری آنها یک سانتی متر است.

کاربرد ساعت اندیکاتور

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ساعت اندازه گیری در انواع صنعت ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به توضیح مختصری از کاربردهای این وسیله در صنعت می پردازیم.

 • جهت اندازه گیری ناهمواری های سطوح و اختلاف سطح یک یا دو قطعه کاربرد دارد.
 • کالیبره کردن و تست دقت دستگاه های فرز، تراش و CNC
 • اندازه گیری و سنتر کردن قطعه بیضی و غیر گرد
 • کوپل کردن و هم راستا کردن دو شفت و یا قطعه
 • صنعت تراشکاری و ماشین کاری و ... .

مزایای ساعت اندیکاتور

این ابزار از ویژگی های حائز اهمیتی برخوردار است. در ادامه به مزایای استفاده از ساعت اندیکاتور می پردازیم.

 • از مقیاس بزرگنمایی اندازه های های کوچک برخوردار است.
 • نیروی دست کاربری که اندازه گیری می کند در مقدار اندازه تاثیر نمی گذارد.
 • استفاده از این وسیله خطای دید را کاهش می دهد.
 • کارکردن با ساعت اندیکاتور بسیار راحت و ساده است.
 • این وسیله از حساسیت بالایی در مقابل تغییر اندازه دارد.
 • گرمای دست کاربر به سیستم انتقال پیدا نمی کند.

انواع ساعت اندیکاتور

ساعت اندیکاتور در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شود. گفتنی است که تنها تفاوت انواع ساعت های اندیکاتور، در ساختار و شکل ظاهری این دستگاه است. در ادامه به انواع ساعت اندیکاتور می پردازیم:

 • ساعت اندیکاتور دیجیتال
 • ساعت اندیکاتور عقربه ای
 • ساعت اندیکاتور ساعتی
 • ساعت شیطانکی

تفاوت ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی

تفاوت ساعت اندیکاتور ساده با شیطانکی آن در نوع میله شاخص آن است. در ساعت اندیکاتور شیطانکی برخلاف نوع ساده آن، میله شاخص دارای حرکت شعاعی بوده و به صورت عمودی به حرکت در می آید. این مورد از اصلی ترین تفاوت های این دو دستگاه محسوب می شود و این دو دستگاه را از یکدیگر متمایز می کند. همچنین ساعت های شیطانکی محدوده اندازه گیری کمتری را دربر می گیرند و معمولاً از دقت بالاتری برخوردار هستند.

نکات مهم در خرید ساعت اندیکاتور

در ادامه به برخی از نکات مهم در خرید ساعت اندیکاتور اشاره می کنیم.

دامنه اندازه گیری

ساعت اندازه گیری از دامنه های متفاوتی برخوردار است. این ساعت ها در واحدهای میلیی متر از 0 تا 10، 0 تا 20 و بازه های بیشتر تا 100 میلی متر در بازار موجود هستند. دامنه اندازه گیری ساعت های اندیکاتور باید باتوجه به نیاز کاربر انتخاب شود. برای انتخاب درست این مشخصه، دقت به ابعاد و اندازه قطعاتی که با آن کار می کنید، گزینه مناسبی برای انتخاب دامنه اندازه گیری این وسیله است.

نوع نمایشگر

همانطور که قبلاً گفته شد ساعت اندیکاتور در دو نوع دیجیتال و عقربه ای به بازار عرضه می شود. در نتیجه کاربران با توجه به نوع کار خود می توانند صفحه نمایشگر متناسبی را انتخاب کنند. گفتنی است که انجام کار با ساعت های اندیکاتور دیجیتال آسان تر از نوع دیجیتالی آن است. ساعت های دیجیتال از دقت و خواندن بالاتری نسبت به ساعت های عقربه ای برخوردار هستند.

دقت در اندازه گیری

از دیگر نکات مهمی که هنگام خرید ساعت اندیکاتور باید به آن توجه داشته باشید، دقت اندازه گیری ساعت های اندیکاتور است. زیرا هر چه میزان دقت اندازه گیری این ساعت ها بیشتر باشد، قطعات با دقت بالاتری تولید و ماشینکاری می شوند.

پایه ساعت اندیکاتور

مناسب ترین راه استفاده از انواع ساعت های اندازه گیری بهره گیری از پایه ساعت اندیکاتور است. پایه ساعت های اندازه گیری برای فیکس کردن و عدم حرکت کردن ساعت روی قطعه کار مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه این پایه ساعت خطای اندازه گیری را به حداقل می رساند. متناسب با هر اندازه گیری یک پایه ساعت به خصوص در بازار وجود دارد. پایه ساعت های اندیکاتور در انواع مگنتی، آهنربایی، منعطف و خرطومی در بازار موجود هستند.

بهترین برندهای ساعت اندیکاتور

از نکات دیگری که در خرید ساعت اندیکاتور مهم هستند، برند تولیدی این محصول است. در ادامه به بهترین برندهای تولیدی ساعت اندازه گیری اشاره می کنیم.

ساعت اندیکاتور میتوتویو

شرکت بزرگ و ژاپنی میتوتویو در سال 1934 تأسیس شد. این شرکت یکی از تولید کننده های ابزار آلات دیجیتال، الکترونیکی و اندازه گیری محسوب می شود. از محبوب ترین ساعت های اندیکاتور تولید شده توسط این شرکت می توان به ساعت اندیکاتور میتوتویو مدل S2046، 7010، S1044، M254 و ... به شمار می آید.

ساعت اندیکاتور اینسایز

شرکت اینسایز در سال 1995 تأسیس شد. این شرکت یک تولید کننده اختصاصی اببزار اندازه گیری محسوب می شود. دفتر مرکزی این برند در چین واقع شده است. این شرکت دارای شعبه های متعددی در سراسر جهان بوده و در بیش از 75 کشور توزیع کننده دارد. از محبوب ترین ساعت های اندیکاتور تولید شده توسط این شرکت می توان به ساعت اندیکاتور اینسایز مدل 2308-10A، 2311-5، 2112-10 و... اشاره کرد.

برندهای معروف و معتبر دیگری همچون آکاد، ال جی، گوانگلو و ... درصدد تولید این محصول برآمده اند.

قیمت ساعت اندیکاتور

قیمت ساعت اندازه گیری به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل اصلی در قیمت این محصول، برند تولید کننده آن است. از عوامل دیگری که در قیمت ساعت اندیکاتور موثر است، دقت در اندازه گیری این محصول است. بنابراین هرچه نوع نمایشگر، دامنه اندازه گیری و عوامل دیگری که قبلاً به آن اشاره کردیم، پیشرفته تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

خرید ساعت اندیکاتور

برای خرید ساعت اندیکاتور می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ساعت اندیکاتور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


واحد اندازه گیری