ثبت فروشگاه

ساعت‌ اندیکاتور چیست و چه کاربردی دارد؟ ساعت اندیکاتور یا ساعت اندازه گیری یکی از انواع ابزارآلات اندازه‌گیری است. از این ابزار برای اندازه‌گیری اختلاف سطح یک یا دو قطعه استفاده می‌شود. انواع ساعت اندیکاتور از قدرت بالایی برخوردار هستند و در صنایع سبک و سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزار شباهت زیادی به ساعت‌های عقربه‌ای دارد و با دقت‌های مختلف در بازار موجود هستند. دقت معمولی این ابزار میان 0.01 تا 0.001 میلی‌متر بوده و بازه کاری آن‌ها 1 سانتی‌متر است. همچنین یکی از پر مصرف‌ترین و دقیق‌ترین ابزارآلات اندازه‌گیری به شمار می‌آید. ساعت‌ اندیکاتور برای اندازه‌گیری خلاصی طول قطعات و وسیله‌های مختلف مناسب است.

این ابزار در انواع مختلف ساعت اندیکاتور عقربه ای یا ساعتی، ساعت اندیکاتور دیجیتال و ساعت اندیکاتور شیطانکی در بازار موجود است. اندیکاتورهای دیجیتالی دقت بیشتری نسبت به نمونه‌های ساده دارند. همچنین خواندن ساعت اندیکاتور دیجیتال نسبت به مدل‌های ساده نیز آسان‌تر است و کاربرد بیشتری دارد. لازم به ذکر است بازه اندازه‌گیری ساعت شیطونکی 0 تا 10، 0 تا 20 و بازه‌های بیشتر 0 تا 100 میلی‌متر است. واحد اندازه گیری ساعت اندیکاتور شیطانکی برحسب میلی‌متر و امپریال است. واحد امپریال مقیاس مورد نظر را برحسب اینچ اندازه‌گیری می‌کند.

این وسیله از تجهیزات دقیق اندازه‌گیری محسوب می‌شود و در صنایع ماشین‌کاری، فرزکاری و تراش‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزار تاب و انحنای قطعات مختلف را انداره‌گیری می‌کند و برای اندازه‌گیری قطعات بیضی شکل نیز مناسب است. این ابزار جهت اندازه‌گیری ناهمواری‌های سطوح و اختلاف سطح یک یا دو قطعه، کالیبره کردن و تست دقت دستگاه فرزها، تراش و CNC، اندازه‌گیری و سنتر کردن قطعات غیرگرد، کوپل کردن و هم‌راستا کردن دو شفت و یا قطعه و صنعت تراشکاری و ماشین کاری استفاده می‌شود.

این ابزار از مقیاس بزرگنمایی ابعاد کوچک نیز برخوردار است. با استفاده از این وسیله اندازه‌گیری خطای دید به حداقل می‌رسد. همچنین استفاده از این ابزار بسیار ساده است و حساسیت بالایی در برابر تغییر اندازه نیز دارد.

قیمت ساعت‌ اندیکاتور

قیمت ساعت اندازه‌گیری به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل اصلی در قیمت این محصول، برند تولید‌کننده آن است. از عوامل دیگری که در قیمت ساعت‌ اندیکاتور مؤثر است، دقت در اندازه‌گیری این محصول است. بنابراین هرچه نوع نمایشگر، دامنه اندازه‌گیری و عوامل دیگری که قبلاً به آن اشاره کردیم، پیشرفته‌تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

آکاد، ساعت اندیکاتور میتوتویو و اینسایز از بهترین شرکت‌های تولیدکننده ساعت اندازه گیری هستند. لازم به ذکر است میتوتویو یکی از اولین و معتبرترین تولیدکنندگان ابزار دقیق به شمار می‌آید.

خرید ساعت‌ اندیکاتور از راندنو

پیش از خرید ساعت اندیکاتور بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • دامنه اندازه‌گیری
  • نوع نمایشگر ساعت
  • دقت در اندازه‌گیری
  • پایه ساعت‌ اندیکاتور

برای خرید ساعت‌ اندیکاتور ساده می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ساعت‌ اندیکاتور دیجیتال و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


واحد اندازه گیری