ثبت فروشگاه

کابل ابزار دقیق یکی از انواع کابل برق است که با هادی مسی به بازار عرضه می‌شود. در صنایع مختلف همچون پتروشیمی، صنایع دفاعی، نظامی، هوا فضا، سیستم‌های نفتی، صنایع غذایی و دیگر موارد از این نوع کابل استفاده می‌شود. در این صنایع، سنجش پارامترهایی همچون حجم سیالات، چگالی، جریان، دما و دیگر موارد موضوع بسیار مهمی است. قیمت کابل ابزار دقیق به عواملی همچون روکش و نوع کابل بستگی دارد. با توجه به نوع کاربرد و مکانی که قرار است کابل نصب شود باید به خرید کابل ابزار دقیق اقدام کنید.

در پاسخ به سوال کابل ابزار دقیق چیست باید گفت برای کنترل این پارامترها، از تجهیزات و مبدل‌های الکتریکی همچون سنسور، ترموکوپل، ترانسمیتر، شیرهای کنترل و دیگر موارد استفاده می‌شود. برای انتقال این مقادیر به کابل‌هایی نیاز است که با تمامی سیستم‌های اندازه‌گیری تناسب داشته باشند. به همین دلیل، وجود این نوع کابل‌ها بسیار ضروری است و بدون وجود آن‌ها، اندازه‌گیری و کنترل پارامترها بی‌فایده خواهد بود. وظیفه این کابل‌ها در صنایع مختلف بسیار مهم است. به همین دلیل این کابل‌ها نباید دچار خرابی و یا اتصال نادرست شوند و لازم است که به صورت مداوم و دوره‌ای، مورد ارزیابی قرار بگیرند.

این کابل‌ها در سطح ولتاژی 300 تا 500 ولت به کار گرفته می‌شوند. کابل‌های ابزار دقیق به صورت 61 رشته و 50 زوج عرضه می‌شوند و ساختار آن‌ها به صورت زوجی است. همین موضوع سبب شده است تا با کابل فرمان تفاوت‌هایی داشته باشد. این کابل‌ها هادی‌هایی از جنس مس دارند و می‌توانند تک مفتولی کلاس 1، تابیده شده منظم کلاس 2 یا افشان کلاس 5 باشند. از عایق‌های گوناگونی در ساخت کابل‌های ابزار دقیق استفاده شده است. روکش نهایی این محصولات نیز اغلب پی وی سی یا PE است. این محصولات از یک اسکرین برای افزایش مقاومت بهره برده‌اند و بیشتر با استانداردهای PAS 5308 و BS 5308 عرضه می‌شوند. این محصولات به دو صورت کابل ابزار دقیق شیلددار و بدون شیلد به بازار عرضه می‌شوند. روکش آن‌ها نیز می‌تواند از جنس پلی اتیلن و پی وی سی باشد. برخی از شرکت‌ها به تولید کابل ابزار دقیق آرموردار می‌پردازند. این کابل‌ها عملکردی شبیه به سایر کابل‌ها دارند با این تفاوت که مقاومت فیزیکی آن‌ها بیشتر است.

قیمت کابل ابزار دقیق

پیش از خرید این کابل‌ها باید به نکات زیر توجه کرد زیرا این موارد بر روی قیمت این کابل‌ها اثرگذار هستند:

  • وزن و حجم کابل
  • مکان مورد استفاده و شرایط محیطی همچون رطوبت و دما
  • نوع تجهیزات و میزان حساسیت آن‌ها
  • تعداد رشته کابل
  • سطح مقطع مورد نیاز
  • نوع روکش کابل
  • برند و استانداردهای تولید

خرید کابل ابزار دقیق از راندنو

برای خرید کابل ابزار دقیق می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل ابزار دقیق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان و تولیدکننده کابل ابزار دقیق لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

تعداد رشته


پوشش عایق


برند