ثبت فروشگاه
دسته‌بندی‌ها : عینک جوشکاری -

عینک ایمنی

عینک ایمنی یا عینک کار یکی از انواع ابزار ایمنی است که جهت حفاظت فردی و جلوگیری از آسیب دیدگی چشم کارکنان در مشاغل گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این ابزار در مشاغل صنعتی از کاربردهای به سزایی برخوردار است. این ابزار ایمنی در برابر پرتاب اجسام، مواد شیمیایی و تابش اشعه و لیزر از چشم افراد محافظت می کند. همچنین مانع ورود ذرات گرد و غبار، چوب و براده های فلز به داخل چشم می شود. جهت خرید عینک ایمنی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

راندنو امکان مشاهده قیمت عینک کار را برای شما فراهم نموده است. لازم به ذکر است که اگر فروشنده تجهیزات ایمنی هستید و قصد فروش عینک ایمنی را دارید، با ثبت نام در راندنو می توانید یکی از اعضای فروشندگان سایت ما شوید. به طور معمول جنس عینک های ایمنی از پلی کربنات ساخته می شود. متریال پلی کربنات از ویژگی های خاصی مانند مقاومت در برابر ضربه وخراش، حرارت، اشعه ماوراءبنفش و ... برخوردار است. این ابزار ایمنی باتوجه به کاربردهایی که دارد، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است.

عینک آزمایشگاهی و عینک ایمنی مهندسی از متداول ترین این محصول به شمار می آیند. همچنین از دیگر انواع این ابزار می توان از عینک دندانپزشکی، چوبکاری، آزمایشگاهی و ... نام برد. لازم به ذکر است که عینک جوشکاری از پرطرفدارترین عینک ها است. عینک ایمنی تراشکاری از جمله عینک های محبوب در میان کاربران فنی به شمار می آید. همچنین عینک ایمنی ضد خش نیز در میان کاربران، بسیار پرطرفدار واقع شده است. می توان گفت که کاربرد این وسیله و استفاده از آن، با خرید کلاه ایمنی کامل می شود. این ابزار ایمنی از لنز و قاب بسیار قوی برخوردار است و به گونه ای طراحی می شود تا از چشم در برابر خطرات احتمالی محافظت کند.

هنگام استفاده از اره برقی و دریل، فرز، لوازم آزمایشگاهی خطرناک و دیگر ابزارآلات برقی، استفاده از عینک محافظ چشم توصیه می شود. لازم به ذکر است که عینک ایمنی به انگلیسی با نام Safety Glasses شناخته شده است.

عینک ایمنی

انواع عینک ایمنی

عینک های ایمنی باتوجه به کاربرد و موارد استفاده ای که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. عینک ایمنی دودی و عینک ایمنی طبی از پرطرفدارترین انواع این تجهیزات به شمار می آیند. در ادامه به معرفی انواع این تجهیزات فردی می پردازیم.

عینک آزمایشگاهی

عینک ایمنی آزمایشگاهی جهت جلوگیری از ورود قطرات اسیدی و شیمیایی به چشم افراد، استفاده می شود. این عینک ها به گونه ای طراحی شده اند که کاملاً اطراف چشم را تحت پوشش قرار می دهند. برخورداری از قابلیت شست و شو و وزن سبک آن، از مزایای این محصول ایمنی به شمار می آید.

عینک آزمایشگاهی

عینک سنگ زنی

عینک سنگ زنی همانطور که از نامش مشخص است، برای مقابله با برخورد اجسام ریز جامد همچون چوب و فلز طراحی شده است. معروف ترین نوع این عینک، عینک سنگ زنی بغل توری است.

عینک سنگ زنی

عینک جوشکاری

عینک جوشکاری به منظور جلوگیری از انعکاس نور مرئی و ماوراء بنفش استفاده می شود. عینک ایمنی جوشکاری در سایزهای بزرگ ساخته می شود و معمولاً رنگ آن تیره است. لازم به ذکر است که این نوع عینک ها از وزن سبکی برخوردار هستند. اگر به دنبال عینک ایمنی ضد ضربه هستید، انتخاب عینک جوشکاری بهترین گزینه برای شما به شمار می آید. جهت اطلاع از قیمت انواع عینک جوشکاری با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

عینک جوشکاری

عینک گاگل ایمنی

گاگل ایمنی یکی از ایمن ترین و پرکاربردترین انواع این وسیله است. این نوع عینک از فریم ژلاتینی نرم تشکیل شده است. طراحی این ابزار ایمنی به گونه ای است که اطراف چشم را به طور کامل می پوشاند. همچنین در برابر نور و مواد شیمیایی، به خوبی محافظت می نماید.

عینک گاگل ایمنی

عینک محافظ چشم کامپیوتر

این محصول به ضد اشعه مانیتور نیز معروف است. از این عینک برای جلوگیری از برخورد اشعه کامپیوتر و لپ تاپ به چشم و بهینه سازی دید چشم استفاده می شود.

عینک مخصوص لپ تاپ

کاربرد عینک ایمنی و محافظ چشم

همانطور که در ابتدا گفته شد، عینک های ایمنی از کاربردهای وسیعی برخوردار هستند و استفاده از آنها در صنایع مختلف، محبوبیت بالایی دارد. در ادامه به رایج ترین کاربردهای این تجهیزات ایمنی کارآمد می پردازیم.

 • استفاده در فعالیت های صنعتی از جمله جوشکاری 
 • استفاده در صنعت نجاری و کار با چوب
 • در فعالیت های آزمایشگاهی و محیط های درمانی 
 • مقاومت در برابر گازهای شیمیایی غیر سمی 
 • مقاومت در برابر نور و اشعه فرابنفش 
 • فعالیت های عمرانی و ساختمانی
 • جهت کار با بسیاری از ابزارآلات برقی از جمله فرز، دریل و ...
 • لازم به ذکر است که در حال حاضر عینک های کار دیگری نیز برای مقابله با بیماری های مختلف از جمله کرونا مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد عینک کار ایمنی و محافظ چشم

انواع لنز عینک ایمنی

انواع عینک کار باتوجه به کاربردهایی که دارند، از لنزهای گوناگونی برخوردار هستند. در این بخش شما را با انواع لنزهای به کار رفته در عینک های ایمنی آشنا خواهیم نمود.

لنز شفاف

لنز شفاف یکی از پرکاربرترین و رایج ترین انواع لنزها است که جهت مصارف عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از لنزها همانطور که از نامشان مشخص است، بیشترین میزان انتقال نور را دارند. از این رو موجب افزایش دید کاربران در موقعیت های مختلف می شوند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این نوع لنزها در برابر اشعه و پرتوها مقاومت بالایی ندارند. درنتیجه این ویژگی ها موجب شده است تا قیمت لنز شفاف نسبت به دگر انواع این محصول بسیار مقرون به صرفه تر باشد.

لنز قطبی

لنز پلاریزه عینک یا لنز قطبی، از دیگر انواع این لنزها است که جهت کاهش اشعه های نور خورشید کاربرد دارند. همچنین استفاده از این نوع لنز برای محیط های برفی و مرطوب بسیار کارآمد واقع شده است. به این نکته توجه داشته باشید که نوعی ماده شیمیایی هنگام تولید این لنزها به کار می رود که مانند فیلتر عمل می کنند. استفاده از این فیلتر موجب شده است تا بخشی از نور پیش از برخورد با چشم کاربران، حذف شود.

لازم به ذکر است که استفاده از این لنزها برای کاربرانی که به مدت طولانی با نور خورشید سروکار دارند، کاربردهای وسیعی دارد. همچنین افرادی که چشم های حساسی نسبت به تغیی رنگ نور دارند، نمی توانند از این عینک ها استفاده کنند.

لنز کهربایی یا لنز قهوه ای

لنزهای قهوه ای نوع دیگری از انواع این محصولات هستند که کاربردهای به سزایی دارند. از این لنز جهت جلوگیری از برخورد نور صفحه نمایش با چشم افراد، استفاده می شود. لازم به ذکر است که عینک هایی با لنز کهربایی مقاومت بالایی در برابر ضربات فیزیکی ندارند. همچنین استفاده از آنها در محیط های مه آلود توصیه نمی شود.

لنز نارنجی

لنزهای نارنجی همانند نوع کهربایی، جهت استفاده در محیط های کم نور مناسب هستند. به عبارتی به کارگیری از این نوع لنزها موجب افزایش روشنایی دید کاربران در محیط های تاریک می شود. از این رو این لنز عینک کار برای انجام فعالیت هایی که به دقت بالایی نیاز دارند، کاربرد دارد.

لنر آیینه ای

لنزهای آیینه ای در برابر اشعه های خطرساز مانند نور خورشید، از مقاومت بالایی برخوردار هستند. به این نکته توجه داشته باشید که این لنزها در محیط های برفی و مرطوب، کارکرد قابل قبولی ندارند. اما در مقابل در برابر خش های وارده حاصل از فعالیت های مختلف، مقاومت بالایی دارند. همچنین قابل بیان است که پوشش یینه ای این نوع لنزها موجب شده است تا عبور نور حدود 10 الی 60 درصد کاهش داشته باشد.

لنز آبی 

لنزهای آبی در برابر تابش نورهای زرد مقاومت بالایی دارند. به این نکته توجه داشته باشید که این نوع لنزها برای استفاده مداوم با گوشی و کامپیوتر گزینه مناسبی نیستند. همچنین لنز آبی عینک ایمنی مناسب برای استفاده در برابر نور حاصل از بخار سدیم است. درنتیجه اگر به دنبال عینک ایمنی ضد بخار هستید، با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست کالاهای این ابزار ایمنی را مشاهده نمایید.

لنز سبز

لنز سبز نوع دیگری از انواع لنزها است که موجب افزایش وضوح دید کاربران می شود. لنزهای سبز مقاوت بالایی در برابر حرارت و گرما دارند و جهت جلوگیری از تابش اشعه های مادون قرمز و EMR یا اشعه الکترومغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که در برخی از مواقع، لنز سبز عینک ایمنی مورد استفاده جوشکاران قرار می گیرد.

انواع لنز عینک ایمنی

استاندارد عینک ایمنی 

در ادامه این بخش به استاندارد های خاص عینک کار می پردازیم.

 • استاندارد EN172: این استاندارد نشان دهنده ویژگی های فیزیکی خواسته شده، مقاومت و ضد ضربه بودن عینک است.
 • استاندارد EN170: این استاندارد در رابطه با عینک های ایمنی مقاوم در برابر اشعه UV و فرابنفش به کار گرفته می شود.
 • استاندارد EN169: این استاندارد در لنزهای مربوط به محافظت از چشم کارکنان در حوزه های لحیم کاری، جوشکاری، جوش قوس الکتریکی، هوابرش، برش پلاسما و … استفاده می شود.

استاندارد عینک ایمنی 

چه خطراتی چشم کاربر را تهدید می کند؟

خطرات بسیاری در محیط های شغلی مختلف چشم افراد را در معرض آسیب قرار می دهد. در ادامه به طور کامل به آسیب هایی که سلامت چشم افراد را به خطر می اندازد، می پردازیم.

 • خطر تابش اشعه مختلف: در برخی از مشاغل به دلیل وجود اشعه های گوناگون مانند ماوراء بنفش، سلامت کاربران به خطر می افتد. برخوردر این اشعه ها با چشم، خسارات جبران ناپذیری را به بار می آورد.
 • مواد شیمیایی: مواد شیمیایی شامل کلیه مواد خارجی مانند مایعات، گازها، گرد و غبار و ... می شود. این مواد شیمیایی در کارگاه ها، کارخانه ها، آزمایشگاه ها و ... وجود دارد که برخورد آنها با چشم افراد، موجب ایجاد خطرات جبران ناپذیری می شود.
 • پلیسه فلز و چوب: خرده های حاصل از متریال های چوبی و فلزی در اثر برخورد با چشم نیز پرخطر هستند و باعث ایجاد آسیب به قرنیه می شوند.
 • حرارت و گرما: عامل دیگری که موجب آسیب به چشم افراد می شود، دما و حرارت است. در برخی از مشاغل وجود تراشه های فلزی داغ حاص از فعالیت مورد نظر، می تواند در صورت برخورد با چشم کاربران، خطرات جبران ناپذیری را به وجود آورد.

چه خطراتی چشم کاربر را تهدید می کند؟

نکات مهم در خرید عینک ایمنی

پیش از اقدام به تهیه و خرید این ابزطار ایمنی باید باتوجه به نوع فعالیت خود، مناسب ترین نوع این ابزار را انتخاب نمایید. در این بخش به بررسی نکات مهمی که لازم است در هنگام خرید عینک کار مورد توجه قرار بگیرد، پرداخته شده است.

شیشه عینک کار

شیشه عینک کار از نوعی است که توسط حرارت مقاوم شده است. همچنین این شیشه ها می توانند از جنس پلی کربنات، استات سلولز و ... ساخته شده باشند. از مناسب ترین شیشه ها می توان به شیشه هایی که به واسطه واکنش های شیمیایی مقاوم شده اند، شیشه های لایه لایه، پلاستیک، عدسی حاوی تورسیمی، آلیل دی گلیکول کربنات و پلی متیل متاکریلات اشاره نمود. لازم به ذکر است که عرض شیشه های حفاظتی باید 5.44 میلی متر و ارتفاع آنها در جهت قائم 38 میلی متر باشد. مقاومت شیشه عینک های حفاظتی برای انجام کارهای برشکاری، پرچ کاری، سنگ زدن، صیقل دادن، کار با سنگ سنباده و ... باید مطابق با استانداردهای ضروری باشد.

همچنین در محیط هایی که احتمال پرتاب اجسام خارجی و ذرات شناور وجود دارد، از عینک حفاظتی با حفاظ جانبی یا بدون حفاظ، عینک پیاله ای، حفاظ های پلاستیکی چشم یا صورت نیز استفاده می شود. سطوح داخل و خارج شیشه های حفاظتی باید موازی باشند و هیچگونه خمیدگی نداشته باشند. قطر دایره شیشه عینک های مدور غیر نمره ای باید حداقل 50 میلی متر باشد.

جنس عینک کار

قاب یا فریم عینک ها ممکن است از مواد فلزی مانند نیکل و مواد پلاستیکی مانند سلولز استات بوتیرات، سلولز استات، پلی کربنات و نایلون ساخته شوند. در نتیجه باتوجه به شرایط محیطی می توانید بهترین عینک کار ایمنی را انتخاب نمایید.

لنز عینک کار

همانطور که به آشنایی با انواع لنزها پرداخته شد، لنز به کار رفته در عینک های کار با یکدیگر متفاوت هستند. به این نکته توجه داشته باشید که لنز به کار رفته در عینک ها موجب متمایز شدن آنها از یکدیگر می شود. اغلب لنزها از جنس پلی کربنات و برخی از آنها از جنس شیشه تولید می شوند. اکثر مواقع، احتمال آن که افراد در بینایی خود احساس ضعف کنند یا نمره چشم آنها پایین باشد، وجود دارد. پس به همین علت، در عینک کار باید لنزهایی به کار گرفته شود که امکان دید بهتر اجسام را فراهم کند.

همچنین در مکان هایی که انعکاس نور وجود دارد، باید از روکش های خاکستری و سبز استفاده شود. کارکنان مراکز صنعتی در برابر بخارها و غبارهای داغ، نور و گرمای تشعشعی، جرقه های مواد شیمیایی و ... می توانند از عینک کار با شیشه های رنگی استفاده کنند.

طراحی استاندارد و ارگونومیک

سبکی وزن و راحتی عینک کار برای کارکنان حائز اهمیت است. به همین منظور هنگام خرید و تهیه عینک کار باید به طراحی ارگونومیک این ابزار ایمنی توجه داشته باشید.

نکات مهم در خرید عینک ایمنی

نکات مهم هنگام استفاده و نگهداری عینک ایمنی

هنگام نگهداری و استفاده از عینک کار باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه این بخش به راهنمای استفاده از عینک های ایمنی پرداخته شده است.

 • توجه داشته باشید که هربار پیش از استفاده، عینک خود را تمیز نمایید و آن را در جای تمیز و خشک نگهداری کنید.
 • اگر عینک ایمنی کار دچار آسیب و خط و خش شد، آن را تعویض نمایید. این کار موجب افزایش طول عمر عینک ها می شود.
 • تحت هیچ شرایطی عینک مورد نظر را بر روی سر خود قرار ندهید. با این کار احتمال پرتاب آن به زمین و آسیب دیدن آن افزایش می یابد.
 • پس از هر بار استفاده از عینک کار آن را با پارچه لطیف مخصوص تمیز نمایید و آن را در سر جای خود قرار دهید.

نکات مهم در هنگام استفاده و نگهداری از عینک ایمنی

بهترین عینک ایمنی

شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید و عرضه این کالا همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش می پردازند. در ادامه به معرفی بهترین تولیدکنندگان انواع عینک های ایمنی کار می پردازیم.

عینک ایمنی رونیکس

رونیکس یکی از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات، ازجمله عینک کار در جهان است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند. از برترین عینک تولیدشده توسط این برند می توان به عینک ایمنی رونیکس مدل RH-9020 ،RH-9022 و ... اشاره نمود.

عینک ایمنی کاناسیف

برند کاناسیف از دیگر برندهای محبوب در زمینه تولید انواع تجهیزات ایمنی است. محصولات برند Canasafe از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجه به نیاز کاربران، در گونه های مختلفی ارائه می شوند. از برترین عینک کار تولیدشده توسط این برند می توان از عینک ایمنی کاناسیف مدل 20361، مدل Eco کد 20480 و ... نام برد.

عینک ایمنی UVEX

یووکس یک برند آلمانی است که در ابتدای فعالیت خود به تولید عینک های آفتابی پرداخته بود. پس از چندی، فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید ابزار ایمنی و ورزشی گسترش داد. این برند به تولید تمامی تجهیزات ایمنی مانند دستکش کار، کفش ایمنی و دیگر وسایل ایمنی مانند عینک، پرداخته است. همچنین تجهیزات ورزشی این برند مانند عینک شنا از طرفداران بسیاری برخوردار است. از برترین عینک های ایمنی ارائه شده توسط این برند می توان به عینک ایمنی uvex مدل ivo اشاره نمود.

همچنین مدل های دیگری مانند 9195278، 9160065، Astruflex و ... از پرطرفدارترین عینک کار این برند به شمار می آیند.

عینک ایمنی توتاص

کمپانی بازرگانی توتاص یکی از محبوب ترین و برترین تولیدکنندگان انواع لوازم ایمنی است. متخصصان این مجموعه با به کارگیری از استانداردهای روز جهان درصدد تکمیل تجهیزات ایمنی برآمدند. این شرکت با بیش از 50 سال تجربه در حوزه ابزارآلات ایمنی و با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های به روز دنیا، توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار ابزار ایمنی را به خود اختصاص دهد. از برترین عینک کار تولیدشده توسط این برند می توان از عینک ایمنی توتاص مدل AT117 ،AT119 ،AT116 و ... نام برد.

از دیگر تولید کنندگان محبوب این ابزار ایمنی می توان به دیوالت، توسن، پارس اپتیک، تری ام، جنیوس، جکسون، تک پلاست، ولکان، دیکنز، هانیول، ماتریکس، صاموپرشین، یووکس، اخوان و ... اشاره کرد.

قیمت عینک ایمنی

قیمت عینک کار به عوامل مختلفی مانند نوع این ابزار و برند تولیدکننده آن بستگی دارد. توجه داشته باشید که معمولاً شرکت های مطرح، قیمت بیشتری نسبت به نمونه های جدید دارند. از نکات دیگر مهم در رابطه با قیمت عینک کار می توان به نوع لنز، میزان انعطاف پذیری، جنس قاب و... اشاره نمود. جهت اطلاع از قیمت عینک ایمنی UVEX با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید عینک ایمنی 

برای خرید عینک ایمنی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت عینک ایمنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند