ثبت فروشگاه

عینک جوشکاری 

عینک جوشکاری از جمله مهمترین تجهیزاتی است که هر جوشکار باید از آن استفاده کند.مهم ترین دلیل استفاده از عینک جوشکاری، از این جهت است که از چشم ها در برابر نور مرئی جوشکاری محافظت کند. از کاربردهای دیگر این عینک ایمنی حفاظت از چشم ها در برابر ذرات پرتاب شونده حین جوشکاری است که می توانند آسیب جدی به چشم ها وارد نمایند. این عینک ها محافظ شخص به حساب می آیند که تمامی خطراتی که برای چشم ممکن است به وجود بیاید را دفع می کنند. این عینک ها باعث می شود تا چشمان افراد حین جوشکاری از خطر حفظ شود. البته خطرنات ناشی از جوشکاری صرفا به آسیب چشم ها محدود نمی شود اما به دلیل حساس بودن این عضو مهم، حساسیت بسیاری از افراد را برانگیخته است. 

انواع عینک جوشکاری و کاربرد آنها

در این قسمت قصد داریم به بررسی چند مورد از عینک های جوشکاری بپردازیم و کاربرد هر کدام را توضیح دهیم. 

عینک جوشکاری شفاف

این عینک دارای چندین لایه محافظتی است که از چشم در برابر هرگونه جرقه و گرما محافظت می کند. 

عینک جوشکاری دو جداره

 این عینک به خاطر دولایه بودن، لایه محافظتی مجزا و ویژه ای دارد به همین علت ایمنی و کاربرد بیشتری نیز دارد.

عینک جوشکاری دودی

 این عینک ها دارای یک سوپاپ هستند که برای جلوگیری از ایجاد بخار به وجود آمده اند. 

عینک جوشکاری نوع کربنات R200

از کاربردی ترین عینک های جوشکاری است و از سوختن چشم ها و بافت های مجاور آن توسط جوشکاری جلوگیری می کند. جنس این عینک از پلی کربنات تولید شده و ضد خش و ضد ضربه است. در این عینک از عدسی جوشکاری مناسب با تیرگی قابل قبول استفاده شده است. نوع شفاف این مدل گزینه مناسبی برای مقاومت در برابر ضربه است. 

عینک جوشکاری اتوماتیک یا هوشمند

این عینک این قابلیت را دارد که با توجه به نیاز خود سایه لنز را تنظیم کنید. از دیگر قابلیت های این عینک می توان به محافظت از چشم در برابر اشعه مادون قرمز اشاره کرد. لنزهای خودکار می توانند با باتری یا خورشید کار کنند. یکی از نکات جالب درباره این عینک این است که در صورت زیاد شدن شدت نور، رنگ لنز به طور خودکار تیره می شود. این محصول ایمنی بالاتری نسبت به سایر عینک ها دارند. 

عینک جوشکاری سفید

اصلی ترین کاربرد این عینک محافظت از چشم در برابر نور جوشکاری است. این محصول وزن سبکی دارد. 

بهترین نوع عینک جوشکاری 

در قسمت بالا با انواع عینک جوشکاری و کاربرد هر کدام به صورت مجزا آشنا شدیم. برای اینکه بدانید کدام عینک بهتر است باید به نوع کارتان توجه کنید. سعی کنید عینکی که برای جوشکاری انتخاب می کنید، لنز عینک به رنگ مشکی باشد تا بتوانید به راحتی به نور حاصل از جوشکاری نگاه کنید و دقت کافی را داشته باشید. 

دلیل استفاده از عینک جوشکاری 

جوشکاری، پرتوهای مرئی از جمله اشعه ماوراء بنفش و اشعه  مادون قرمز تولید می کند که برای چشم خطراتی دارند. البته تشعشعات نامرئی هم وجود دارند که به دلیل دیده نشدن بیشتر مورد بی توجهی قرار می گیرند اما این اشعه ها نیز می توانند در دراز مدت بر روی بینایی و یا حتی مغز انسان تأثیر منفی داشته باشند. 

خطرات عدم استفاده از عینک جوشکاری 

بسیاری از کارگران از خطراتی که درحین جوشکاری برای آنان پیش می آید با خبر نیستند به همین خاصر صدمات جبران ناپذیری به چشم وارد می شود مثلا سوختگی فتوشیمیایی و تابش اشعه ماوراء بنفش موجب از دست دادن بینایی و یا آسیب های دیگری به چشم نیز می شود.

بهترین عینک جوشکاری 

امروزه شرکت های زیادی در صدد تولید عینک جوشکاری بر آمده اند. از محبوب ترین و بهترین شرکت های تولیدکننده این محصول می توان به عینک جوشکاری  رونیکس، اینکو، نورس، اکتیوتولز، هترمن، اولکو، بوش، یووکس، پارس اپتیک، پارکسون، پن تایوان، تک پلاست، توتاص، توسن، آروا و... اشاره کرد. 

نکات مهم در خرید عینک جوشکاری 

  • ابتدا باید به استاندارد بودن عینک توجه کنید. عینک جوشکاری استاندارد دارای یک لنز با فیلتراستاتیک برای اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز است و تیرگی آن معمولا 10 درصد است. نوع دیگری از این محصول با لنز ثابت ارائه می شود.
  • وزن عینک جوشکاری از نکات مهم در خرید آن است. ینک جوشکاری باید سبک باشد به خصوص که اگر عینک بر روی کلاه نصب شده باشد زیرا در صورت سنگین بودن کلاه فشار زیادی به سر و گردن وارد می شود و باعث خستگی زود رس می شود بنابراین عینک های جوشکاری باید علاوه بر کیفیت خوب دارای وزن ایده آلی نیز باشند. 
  • لنزعینک جوشکاری باید از مقاومت بالا برخوردار باشد و تا جایی که امکان دارد بهتر است از نوع ضدخش و ضد ضربه آن استفاده کنید. 
  • درجه تیرگی لنزها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. میزان تیرگی لنز این عینک ها  به میزان طول موج و شدت نور کار بستگی دارد. عموماً رنگ لنز با توجه به میزان طول موج و مقدار کدر بودن آن بر اساس شدت نور تغییر می کند. به عنوان مثال برای فیلتر جوشکاری با اکسیژن از لنز زرد استفاده می شود. یا به عنوان مثال دیگر برای جوشکاری الکتریکی باید از عینک های کدرتر استفاده کرد. 
  • شرکت تولیدکننده و برند عینک جوشکاری
  • گارانتی و خدمات پس از فروش 

قیمت انواع عینک جوشکاری 

قیمت این محصول به عوامل مختلفی از جمله برند، نوع(هوشمند یا معمولی بودن)، نوع لنز و... بستگی دارد. شما خریداران محترم می توانید برای خرید انواع عینک جوشکاری پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود در سایت راندنو و مقایسه قیمت آن در فروشگاه های مختلف، خرید خود را بدون واسطه از فروشندگان و نمایندگی ها انجام دهید. در بازار آنلاین راندنو می توانید بسیاری دیگر از محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید. 

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند