ثبت فروشگاه

عینک جوشکاری چیست و در چه مواردی استفاده می‌شود؟ عینک ایمنی جوشکاری یکی از تجهیزات حفاظت فردی است. این عینک ایمنی به منظور مراقبت از چشم افراد در برابر جرقه‌های حاصل از جوشکاری استفاده می‌شود. عینک‌های جوشکاری براساس کارایی، نوع لنز و ساختار به چند دسته کلی تقسیم می‌شوند. انواع این تجهیزات به منظور جلوگیری از آسیب اشعه‌های حاصل از جوش و برش به چشم افراد استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، ذرات پرتاب شونده حاصل از جوشکاری، می‌توانند آسیب جدی به چشم کارکنان وارد کنند. در نتیجه، عینک‌های جوشکاری یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی هستند که تمامی جوشکاران برای محافظت از چشمان خود در برابر گرما و پرتاب قطعات جوش باید استفاده کنند.

تمامی فرایندهای جوش و برش، موجب ساطع شدن اشعه‌های مضر فرابنفش، مادون قرمز و نور مرئی می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید طول موج‌های UV و IR قابل مشاهده نیستند و برخورد آن‌ها با چشم، موجب آسیب‌های جدی می‌شود. از این رو انواع عینک جوشکاری با هدف فیلتراسیون تشعشعات حاصل از عملیات جوش و برش طراحی و به بازار ارائه شده‌اند. ساختار این عینک‌ها به گونه‌ای است که خطرات احتمالی مضر برای چشم را دفع می‌کنند. با استفاده از عینک جوشکاری مناسب، می‌توان از آسیب‌های وارده تا حد زیادی جلوگیری کرد.

این محصول براساس نوع کاربری در دو نوع معمولی و اتوماتیک تولید می‌شود:

 • عینک جوشکاری معمولی: عینک معمولی جوشکاری در برابر اشعه‌های مضر و پاشش تکه جوش‌ها، از چشم افراد محافظت می‌کند. مدل‌های معمولی این تجهیزات با دو نوع عدسی تولید می‌شوند. عدسی عینک‌های معمولی می‌تواند از جنس شیشه و پلی‌کربنات باشد.
 • عینک جوشکاری اتوماتیک یا هوشمند: عینک جوشکاری اتومات نوع پیشرفته این ابزار ایمنی است. نوع اتوماتیک این محصول به حسگر قوس الکتریکی مجهز شده است. درجه تیرگی عینک ایمنی جوشکاری اتوماتیک بین 5 تا 13 تعیین می‌شود. استفاده از این تجهیز ایمنی برای کار با ابزارآلات برقی پرخطر مناسب است. لازم به ذکر است این محصول با عنوان ماسک جوشکاری نیز در بازارموجود است.

لنز عینک‌های جوشکاری نیز براساس میزان مقاومت و رنگ به چند دسته تقسیم می‌شود:

 • عینک جوشکاری شفاف: لنز این نوع عینک کاملاً شفاف است. این عینک به چندین لایه محافظتی مجهز شده است و از چشم افراد در برابر هرگونه جرقه و گرما محافظت می‌کند.
 • عینک جوشکاری سفید: اصلی‌ترین کاربرد این عینک محافظت از چشم در برابر نور جوشکاری است. همچنین این محصول از وزن سبکی برخوردار است.
 • عینک جوشکاری دودی: لنز ایم عینک به رنگ دودی طراحی می‌شود. این نوع از عینک‌های جوشکاری از یک سوپاپ برخوردار هستند و برای جلوگیری از ایجاد بخار مناسب هسستند.

همچنین این تجهیزات محافظتی براساس ساختار به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 • عینک جوشکاری دوجداره: این عینک به دلیل دو لایه بودن، لایه محافظتی مجزا و ویژه‌ای دارد. به همین علت، ایمنی و کارایی بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارد.
 • عینک جوشکاری نوع کربنات R200: این عینک جوشکاری از کاربردی‌ترین انواع عینک‌های جوشکاری است. استفاده از این عینک کار از سوختن چشم‌ها و بافت‌های مجاور آن، جلوگیری می‌کند. جنس این عینک از پلی‌کربنات ساخته می‌شود و خاصیت ضد خش و ضد ضربه دارد.

قیمت عینک جوشکاری

قیمت انواع عینک جوشکاری براساس پارامترهایی مانند نوع عینک، نوع لنز و برند تولیدکننده محصول تعیین می‌شود. توجه نمایید قیمت عینک جوشکاری اتوماتیک نسبت به نمونه‌های معمولی نیز بیشتر است. عینک ایمنی جوشکاری توسن، پارکسون، اخوان، تک پلاست، توتاص، هاردکس، عینک جوشکاری اتوماتیک اینکو و رونیکس از معتبرترین تولیدکنندگان این محصول ایمنی به شمار می‌آیند.

شما کاربران گرامی با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید بهترین مارک عینک جوشکاری اتوماتیک و معمولی را مشاهده نمایید.

خرید عینک جوشکاری از راندنو

نوع عینک از پارامترهای اساسی در انتخاب این تجهیزات ایمنی به شمار می‌آید. استفاده از مدل معمولی این ابزار برای فعالیت‌های جزئی و استفاده از نوع اتومات آن برای فعالیت‌های پرخطر و سنگین مناسب است. پیش از خرید عینک ایمنی جوشکاری بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • استاندارد بودن عینک
 • وزن عینک
 • توجه به رنگ و نوع لنز عینک
 • توجه به درجه تیرگی عینک
 • خرید از فروشگاه‌های معتبر و برندهای شناخته شده

برای خرید بهترین عینک جوشکاری می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت عینک جوشکاری آروا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت عینک جوشکاری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند