ثبت فروشگاه

عینک جوشکاری

عینک جوشکاری یکی از تجهیزات حفاظت فردی است. این عینک ایمنی برای مراقبت از چشم افراد در برابر جرقه های حاصل از جوشکاری استفاده می شود. این تجهیزات به منظور جلوگیری از اشعه های حاصل از جوش و برش مورد استفاده قرار می گیرند. عینک های جوشکاری یکی از مهم ترین تجهیزاتی هستند که هر جوشکار برای محافظت از چشمان خود در برابر گرما و پرتاب قطعات جوش، باید از آن استفاده کند. قیمت انواع عینک جوشکاری به عواملی همچون اتوماتیک یا معمولی بودن عینک، نوع لنز و برند تولیدکننده آن بستگی دارد. در نتیجه با توجه به پارامترهای نام برده شده، می توانید به خرید عینک ایمنی جوشکاری مناسب اقدام نمایید.

 این عینک ها به نوعی محافظ شخص محسوب می شوند که تمامی خطرات احتمالی مضر برای چشم را دفع می کنند. استفاده از انواع عینک جوشکاری موجب تا چشمان افراد حین جوشکاری از خطر حفظ شود. البته خطرنات ناشی از جوشکاری صرفاً به آسیب چشم ها محدود نمی شود اما به دلیل حساس بودن این عضو مهم، استفاده از عینک های جوشکاری در این مشاغل از اهمیت به سزایی برخوردار است.

عینک جوشکاری

عینک جوشکاری چیست

مهم ترین دلیل استفاده از عینک جوشکاری، محافظت از چشم افراد در برابر نور مرئی جوشکاری است. از کاربردهای دیگر این عینک ایمنی می توان به حفاظت از چشم ها در برابر ذرات پرتاب شونده حین جوشکاری اشاره نمود. همانطور که می دانید، ذرات پرتاب شونده حاصل از جوشکاری، می توانند آسیب جدی به چشم کارکنان وارد نمایند.

انواع عینک جوشکاری و کاربرد آنها

در این بخش به بررسی انواع رایج عینک های جوشکاری و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم.

عینک جوشکاری شفاف

این عینک از چندین لایه محافظتی برخوردار است که از چشم افراد در برابر هرگونه جرقه و گرما محافظت می کند.

عینک جوشکاری سفید

اصلی ترین کاربرد این عینک محافظت از چشم در برابر نور جوشکاری است. همچنین این محصول از وزن سبکی برخوردار است.

عینک جوشکاری دودی

 این نوع از عینک های جوشکاری از یک سوپاپ برخوردار هستند که به منظور جلوگیری از ایجاد بخار طراحی و تولید شده اند.

عینک جوشکاری دوجداره

 این عینک به دلیل دولایه بودن، لایه محافظتی مجزا و ویژه ای دارد و به همین علت، از ایمنی و کاربرد بیشتری نیز برخوردار است.

عینک جوشکاری نوع کربنات R200

این عینک جوشکاری از کاربردی ترین انواع عینک های جوشکاری است. استفاده از این عینک جوشکاری از سوختن چشم ها و بافت های مجاور آن توسط جوشکاری، جلوگیری می نماید. جنس این عینک از پلی کربنات ساخته می شود که ضد خش و ضد ضربه است. در این عینک از عدسی جوشکاری مناسب با تیرگی قابل قبول استفاده شده است. نوع شفاف این مدل گزینه مناسبی برای مقاومت در برابر ضربه است. 

عینک جوشکاری اتوماتیک یا هوشمند

این عینک این قابلیت را دارد که با توجه به نیاز خود سایه لنز را تنظیم نمایید. از دیگر قابلیت های این عینک می توان به محافظت از چشم در برابر اشعه مادون قرمز اشاره نمود. لنزهای خودکار این عینک جوشکاری می توانند با باتری یا خورشید کار کنند. یکی از نکات جالب درباره این عینک این است که در صورت زیاد شدن شدت نور، رنگ لنز به طور خودکار تیره می شود. لازم به ذکر است که این محصول ایمنی بالاتری نسبت به سایر عینک ها دارد.

عینک جوشکاری گاگل

نوع دیگری از این تجهیزات در بازار موجود هستند که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. استفاده از این تجهیزات در محیط هایی مناسب است که افراد با گازهای مضر در ارتباط هستند. از این رو با استفاده از گاگل جوشکاری می توانید از ورود گازهای سمی و مضر به داخل چشم ها جلوگیری کنید.

انواع عینک جوشکاری و کاربرد آنها

استانداردها و مشخصات فنی عینک جوشکاری

به منظور اطمینان از کیفیت و عملکرد عینک های جوشکاری، استانداردهای متعددی برای آنها در نظر گرفته شده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

استاندارد EN166

این استاندارد اروپایی، مشخصات ایمنی و تست عینک های جوشکاری را مشخص می کند. این استاندارد در اروپا تعریف شده است اما به صورت جهانی استفاده می شود.

استاندارد EN175

این استاندارد اروپایی نیز برای عینک های جوشکاری به کار می رود. همچنین مشخصه مقاومت عینک در برابر خطرات مختلفی همچون اشعه ماوراء بنفش و تابش مستقیم و غیر مستقیم است.

استاندارد ANSI Z87.1

این استاندارد مشخصات ایمنی لنزهای پلی کربنات، نوارهای محافظتی، قاب عینک و دیگر قطعات محصول را ارائه می دهد.

لازم به ذکر است استانداردهای دیگری همچون EN166 و EN172 در ساخت این تجهیزات به کار می روند. این استانداردها ضد ضربه بودن لنز عینک و میزان فیلتراسیون نور را مشخص می کنند.

بهترین نوع عینک جوشکاری کدام است؟

پیش از این با انواع عینک جوشکاری و کاربرد هر کدام به صورت مجزا آشنا شدیم. برای اینکه بدانید کدام عینک بهتر است باید به نوع کارتان توجه کنید. سعی کنید عینکی که برای جوشکاری انتخاب می کنید، لنز عینک به رنگ مشکی باشد تا بتوانید به راحتی به نور حاصل از جوشکاری نگاه کنید و دقت کافی را داشته باشید.

دلیل استفاده از عینک جوشکاری 

جوشکاری، پرتوهای مرئی از جمله اشعه ماوراء بنفش و اشعه  مادون قرمز تولید می کند که برای چشم خطراتی دارند. البته تشعشعات نامرئی هم وجود دارند که به دلیل دیده نشدن بیشتر مورد بی توجهی قرار می گیرند اما این اشعه ها نیز می توانند در دراز مدت بر روی بینایی و یا حتی مغز انسان تأثیر منفی داشته باشند. 

خطرات عدم استفاده از عینک جوشکاری 

بسیاری از کارگران از خطراتی که درحین جوشکاری برای آنان پیش می آید، اطلاعی ندارند. از این رو با نادیده گرفتن خطرات در محیط کار، صدمات جبران ناپذیری به چشم آنها وارد می شود. به عنوان مثال سوختگی فتوشیمیایی و تابش اشعه ماوراء بنفش موجب از دست دادن بینایی و یا آسیب های دیگری به چشم نیز می شود.

تفاوت عینک جوشکاری اتومات و معمولی

در ابتدا باید توجه داشتته باشید که این دو عینک به منظور محافظت از چشم کارکنان در برابر ذرات خطرناک حین عمل جوشکاری طراحی و تولید شده اند. اما به صورت کلی عینک های جوشکاری اتوماتیک حرفه ای تر عمل می کنند. همچنین دامنه کاربرد این عینک ها نسبته به انواع معمولی آن، وسیع تر است. در ادامه به رایج ترین تفاوت های عینک اتومات و معمولی خواهیم پرداخت:

 • مدل های اتوماتیک از ویژگی گریند یا سنگ زنی برخوردار است که برای فعالیت های مرتبط با سنگ فرز مناسب است.
 • از صورت و چشم افراد در برابر برخورد قطعات جوش و اشعه فرابنفش محافظت می نماید.
 • عینک اتوماتیک از وزن سبکی برخوردار است و انعطاف پذیری بالایی دارد.
 • در ساختار عینک های جوشکاری اتومات از فناوری لنز جدید استفاده شده است که دید کاربران را محدود نخواهد کرد. در نتیجه خستگی چشم کاربران بسیار کاهش می یابد.
 • نوع اتومات عینک های جوشکاری از حسگر قوس الکتریکی برخوردار هستند که موجب کنترل درجه تیرگی می شود. از این رو افراد با تمرکز بیشتری بر روی قطعه کار، می توانند فعالیت مورد نظر را انجام دهند.
 • همچنین عینک های جوشکاری اتوماتیک قابل استفاده در جوشکاری های تیگ، میگ و همچنین برشکاری پلاسما هستند.

تفاوت عینک جوشکاری اتومات و معمولی

راهنمای خرید عینک جوشکاری

در ادامه شما را با نکات مهمی که حین خرید این ابزار ایمنی پرکاربرد باید به آنها توجه داشته باشید، آشنا خواهیم نمود.

 • ابتدا باید به استاندارد بودن عینک جوشکاری توجه نمایید. استاندارد عینک جوشکاری باید به گونه ای باشد که از یک لنز با فیلتراستاتیک، به منظور جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز برخوردار باشد. همچنین توجه داشته باشید که درجه تیرگی آن معمولا 10 درصد است. لازم به ذکر است که نوع دیگری از این محصول، با لنز ثابت ارائه می شود.
 • وزن عینک جوشکاری از دیگر نکات مهم در خرید این محصول است. عینک جوشکاری باید سبک باشد به خصوص اگر عینک بر روی کلاه نصب شده باشد. زیرا در صورت سنگین بودن کلاه فشار زیادی به سر و گردن افراد وارد می شود و موجب خستگی زود رس می شود. بنابراین عینک های جوشکاری علاوه بر کیفیت خوب، باید از وزن ایده آلی برخوردار باشند. 
 • توجه داشته باشید که لنز عینک جوشکاری نیز باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد. همچنین تا حد امکان بهتر است از نوع ضدخش و ضد ضربه آن استفاده نمایید.
 • درجه تیرگی عینک جوشکاری نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. میزان تیرگی لنز این عینک ها  به میزان طول موج و شدت نور کار بستگی دارد. عموماً رنگ لنز با توجه به میزان طول موج و مقدار کدر بودن آن بر اساس شدت نور تغییر می کند. به عنوان مثال برای فیلتر جوشکاری با اکسیژن از لنز زرد استفاده می شود. همچنین توجه داشته باشید برای جوشکاری الکتریکی باید از عینک های کدرتر استفاده نمایید. 
 • شرکت تولیدکننده و برند عینک جوشکاری از دیگر فاکتورهای قابل توجه هنگام خرید این ابزار ایمنی است.
 • هنگام خرید عینک جوشکاری به گارانتی و خدمات پس از فروش این ابزار ایمنی نیز توجه نمایید.

نکات مهم در خرید عینک جوشکاری

بهترین عینک جوشکاری 

امروزه شرکت های بسیاری در صدد تولید عینک جوشکاری بر آمده اند. در ادامه شما را با محبوب ترین و بهترین برندهای تولیدکننده انواع عینک جوشکاری آشنا خواهیم نمود.

عینک جوشکاری اخوان

اخوان برند دیگری است که به تولید انواع تجهیزات ایمنی می پردازد. تجهیزات ایمنی این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس نیاز کاربران ارائه می شوند. از بهترین عینک های تولید شده توسط این برند می توان به مدل های 7282، مدل دو جداره 888 و نمونه های دیگر اشاره نمود.

عینک جوشکاری اتوماتیک توتاص

شرکت توتاص یکی از محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده انواع عینک ایمنی در ایران است. این برند فعالیت خود را از سال 1350 آغاز نمود و با توزیع انواع ابزارآلات ایمنی، تاکنون توانسته است سهم ویژه ای از بازار ابزار ایمنی را به خود اختصاص دهد. عینک های جوشکاری برند توتاص از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و با بهره گیری از استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند.

عینک جوشکاری رونیکس

رونیکس از دیگر برندهای محبوب و باکیفیت انواع ابزارآلات، از جمله ابزار ایمنی است. برند رونیکس در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. ابزارآلات تولید شده توسط برند رونیکس از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای بین المللی به بازار عرضه می شوند. از برترین عینک ایمنی تولیدشده توسط شرکت رونیکس می توان به عینک جوشکاری اتوماتیک رونیکس مدل RH-9020 ،RH-9023 ،RH-9022 و ... اشاره نمود.

عینک جوشکاری بوش

بوش از دیگر تولیدکنندگان انواع ابزارآلات برقی و تجهیزات ایمنی در جهان است. این برند در ابتدای فعالیت خود به تولید لوازم خانگی پرداخت. پس از تلاش های پی در پی نیز توانست در زمینه ابزارآلات نیز فعالیت کند. ابزار بوش از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و براساس استانداردهای جهانی تولید می شوند. از بهترین عینک های این برند می توان از مدل هایN09-C و Vi-ve 09 نام برد.

عینک جوشکاری سولار

سولار از دیگر شرکت های محبوب ارائه دهنده انواع عینک جوشکاری است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و با استفاده از استانداردهای جهان تولید می شوند. عینک جوشکاری سولار مدل گریت یکی از شناخته شده ترین عینک های جوشکاری برند سولار است.

عینک جوشکاری تک پلاست

تک پلاست یک برند ایرانی است که با برخورداری از کادر مجرب، توانسته است در حوزه تجهیزات ایمنی فعالیت کند. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و با تنوع زیاد ارائه می شوند. عینک تک پلاست مدل TP.E0017 یکی از محبوب ترین عینک های جوشکاری تک پلاست به شمار می آید.

عینک جوشکاری توسن

توسن از دیگر برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در ایران است. این برند در سال 1382 آغاز شد و با ارائه خدمات و تلاش های پی در پی، توانست محصولات متنوعی را به بازار عرضه کند. ابزارآلات توسن از کیفیت  بالایی برخوردار هستند و براساس نیاز خریداران تولید می شوند. عینک جوشکاری توسن مدل TSG-300 یکی از بهترین عینک های جوشکاری تولید شده توسط این برند است.

اینکو، نورس، اکتیوتولز، هترمن، اولکو، یووکس، پارس اپتیک، پارکسون، پن تایوان و آروا از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده این عینک ایمنی است. همچنین لازم  به ذکر است اگر به دنبال عینک جوشکاری آمریکایی هستید، با مراجعه به سایت راندنو می توانید مناسب ترین نوع این محصول را انتخاب نمایید.

قیمت عینک جوشکاری

قیمت عینک محافظ جوشکاری به عوامل مختلفی مانند برند تولیدکننده، نوع عینک جوشکاری (اتوماتیک یا معمولی)، نوع لنز و مواردی از این قبیل بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت انواع عینک جوشکاری اتوماتیک با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این ابزار ایمنی در ارتباط باشید.

خرید عینک جوشکاری

برای خرید عینک هوشمند جوشکاری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت عینک جوشکاری حرفه ای و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند