ثبت فروشگاه

کابل خودنگهدار برق جهت توزیع و تأمین برق در خطوط هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کابل‌ها نسبت به کابل‌های قدیمی که از هادی‌های آنیل نشده مسی تشکیل شده بودند، ویژگی‌های بهتری دارند. به همین دلیل متخصصان برق به خرید کابل خودنگهدار 70، 35 و دیگر سایزها اقدام می‌کنند. موضوع دیگری که سبب محبوبیت این کابل‌ها شده است، قیمت کابل خودنگهدار است. این کابل‌ها از کابل‌های مسی ارزان‌تر هستند. وظیفه اصلی این نوع سیم و کابل انتقال برق به روشنایی خیابان‌ها و خانه‌ها روی تیرهای برق با سطح ایمنی بالا و کاهش حوادث و خطرات جانی و مالی است.

کابل خودنگهدار آلومینیوم بیشترین کاربرد را در مسیرهای کم عرض دارد. این نوع کابل برق از هادی آلومینیوم و عایق پلی اتیلن کراس لینک (XLPE) به رنگ مشکی ساخته شده است. رنگ این کابل مشکی و درهم پیچیده است. این کابل‌ها جایگزین کابل‌های تک رشته مسی شده‌اند. کابل خودنگهدار هوایی است و به صورت زمینی هیچ کاربردی ندارد.

تاریخچه استفاده از کابل آلومینیوم خودنگهدار به اواسط قرن بیستم و کشور فرانسه مربوط می‌شود. اما سابقه استفاده از این کابل‌ها در ایران چندان طولانی نیست. در ادامه به بررسی قیمت کابل خودنگهدار 70 و دیگر انواع کابل آلومینیومی و همچنین نمایش عکس کابل خودنگهدار می‌پردازیم.

کابل خودنگهدار از چند بخش مختلف تشکیل شده است. هادی، عایق، سیم نگهدارنده، مسنجر و روکش از بخش‌های کابل هستند. برای نصب و انشعاب گیری از کابل آلومینیوم خودنگهدار به یک سیم نگهدارنده وزن و یا مسنجر نیاز است. این سیم برای کابل فشار ضعیف و فشار متوسط، از جنس آلومینیوم است و به عنوان سیم نول به کار می‌رود. این سیم برای کابل فشار قوی خودنگهدار (20 کیلو ولت)، از جنس فولاد است.  به طور کلی کابل‌های آلومینیوم خودنگهدار در انواع فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی به بازار عرضه می‌شوند. کابل فشار ضعیف در دامنه ولتاژی 220 ولت تا 1 کیلوولت و کابل فشار قوی تا ولتاژ 63 کیلوولت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت کابل خودنگهدار

عواملی همچون نوع کابل، تعداد رشته، سطح مقطع، تکفاز یا سه فاز بودن آن، فشار ضعیف یا قوی بودن آن، برند و شرکت سازنده بر روی قیمت کابل تیر برق به خصوص خودنگهدار اثرگذار است. برای مشاهده  قیمت کابل خودنگهدار 2*16، 35، 50، 70 و قیمت کابل خودنگهدار روشنایی معابر و دیگر انواع کابل آلومینیومی می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید کابل خودنگهدار از راندنو

برای خرید کابل خودنگهدار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل خودنگهدار فشار ضعیف و دیگر کابل‌ها و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز و نمایندگی فروش کابل خودنگهدار را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

سطح مقطع


تعداد رشته


جنس هادی


نوع هادی


ولتاژ


برند