ثبت فروشگاه

پیچ دستی 

پیچ دستی یا clamp نوعی ابزار دستی است برای نگه داشتن قطعه کار استفاده می شود. این وسیله یکی از پرکاربردترین ابزار های دستی است. پیچ دستی ها در انواع مختلفی وجود دارند. پیچ دستی یک ابزار پرکاربرد در کارگاه های نجاری است. از این ابزار برای سوهان کاری، جوش کاری، تراش دادن یک قطعه، سوراخ کاری روی قطعات و چسباندن تکه های مختلف به هم و رنگ زدن وسایل استفاده می شود. شکل ظاهری همه پیچ دستی ها شبیه به یکدیگر است و از یک میله یا محور و دو فک بالایی و پایینی تشکیل شده اند که یکی از این فک ها، قابل تنظیم است. 

پیچ دستی 

انواع پیچ دستی 

در ادامه به انواع پیچ دستی پرداخته می شود.

پیچ دستی c شکل

این گیره دستی از متداول ترین انواع گیره دستی است و می توان از آن برای مصارف خانگی و صنعتی استفاده کرد. در قسمت انتهایی پیچ و قسمت بالایی گیره (جایی که قطعه کار در آن جا قرار می گیرد)  سرتخت دارد و با پیچاندن پیچ دو سر گیره دستی به هم نزدیک یا از هم دور می شوند. معمولاً این ابزار در سایزهای گوناگونی تولید می شود و از سایز کوچک برای ظریف کاری و از سایز بزرگ برای نجاری و فلز کاری استفاده می شود. نوعی از گیره C نیز به بازار عرضه شده است که پیچ آن عمود بر جهت گیره بسته می شود اما خود پیچ به قطعه داخل گیره فشاری وارد نمی کند. 

پیچ دستی پایه دار

بهترین نوع پیچ دستی که از آن برای نگه داشتن قطعات حین مونتاژ استفاده می شود. این ابزار کاربردی به راحتی روی میز به حالت ثابت نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این پیچ دستی ها برای کارگاه های نجاری و جوشکاری ایده آل است.

پیچ دستی پایه دار

پیچ دستی زاویه دار

این پیچ دستی یک ابزار پرکاربرد در نجاری است و از آن برای نگه داشتن قطعه در یک زاویه مشخص (معمولاً زاویه 90 درجه) استفاده می شود. از این نوع گیره برای ساخت درب و پنجره و قاب مورد استفاده قرار می گیرد. 

پیچ دستی فشاری

این پیچ دستی دارای یک فک متحرک و یک فک ثابت و قابل تنظیم است. فک متحرک این ابزار همانند یک ماشه دقیق عمل می کند و در نجاری استفاده می شود.  

پیچ دستی چوبی

این پیچ دستی مناسب برای کار در صنعت نجاری است. این گیره نسبت به مدل های دیگر تماماً از چوب ساخته شده است تا در حین کار به وسایل چوبی آسیبی نرساند. این ابزار برای گرفتن قطعات نرم در چوب استفاده می شود. این پیچ را می توان در زوایای مختلف تنظیم و سفت کرد.

پیچ دستی چوبی

پیچ دستی تسمه ای

این وسیله برای نگه داشتن قطعه کار که شکلی بیضی و دایره دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. 

پیچ دستی نجاری یا اهرمی

این گیره دستی شبیه F انگلیسی است. این پیچ دستی مجهز به یک فک ثابت و یک فک متغیر است و برای گرفتن اشیاء با اندازه متوسط در نجاری کاربرد دارد. از این مدل می توان برای مصارف خانگی نیز استفاده کرد.

پیچ دستی نجاری یا اهرمی

پیچ دستی میله ای

این پیچ دستی مجهز به یک میله بلند است که زبانه های آن بر روی میله قرار دارند. یکی از این زیانه ها آزادانه بر روی میله حرکت کرده و دیگری به کمک پیچ باز و بسته می شود. 

پیچ دستی مخصوص لوله

این پیچ دستی در انواع لوله از جمله لوله های فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. 

پیچ دستی مخصوص لوله

پیچ دستی انبری

این گیره دستی در اندازه های کوچک استفاده می شود. این پیچ دستی از نظر ظاهری به یک انبر یا گیره شباهت بیشتری در مقایسه با مدل های دیگر دارد. از این پیچ دستی برای کارهای کوچک و گرفتن اشیا کوچک در کارگاه استفاده می شود. 

پیچ دستی میتر

این پیچ دستی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار برای اتصال گوشه های کار مورد استفاده است. این پیچ دستی برای جلوگیری از آسیب به قطعه کار و جلوگیری از ضایعات ضروری است. 

پیچ دستی میتر

پیچ دستی پیچی

زبانه این گیره دستی با یک پیچ به آسانی بازو بسته می شود. این وسیله قدرتمند بسیار پرکاربرد است و انواع c شکل و F شکل دارد. 

پیچ دستی سریع

این پیچ دستی با سرعت بیشتری دهانه را باز و بسته می کند. برای کار کردن با این پیچ دستی می بایست از تعداد بیشتری گیره استفاده کرد. از مزایای این مدل این است که می توان به کمک یک دست با این ابزار کار کرد. 

پیچ دستی سریع

نکات مهم در هنگام خرید پیچ دستی

  • ظرفیت بار پیچ دستی
  • وزن پیچ دستی
  • میزان باز شدن پیچ دستی
  • ابعاد پیچ دستی
  • جنس پیچ دستی 
  • نوع و کاربرد
  • شرکت تولیدکننده دستگاه 
  • گارانتی و خدمات پس از فروش

برترین برندهای پیچ دستی

امروزه شرکت های زیادی به تولید انواع پیچ دستی می پرازند که در ادامه به برترین آنها اشاره می شود.

پیچ دستی رونیکس

شرکت رونیکس در حال حاضر به تولید ابزار دستی، برقی، شارژی، بادی و ... می پردازد. محصولات این شرکت با توجه استانداردهای بین المللی، اصول ارگونومیکی و فاکتورهای انسانی تولید می شوند. یکی از محصولات این شرکت، پیچ سدتی آن است که دارای کیفیت بالایی است. از پیچ دستی های این برند می توان به پیچ دستی 25 سانت رونیکس مدل RH-7212 اشاره کرد.  شیار های فک این پیچ دستی از جنس کربن استیل است و دسته آن پلاستیکی است، تیغه عاج دار دارد، حداکثر باز شدن دهانه گیره 25 سانتی متر است و وزن آن 1 کیلوگرم است.

از دیگر برندهای معروف پیچ دستی می توان به پیچ دستی پیهر، صبا، وینکس، توسن، تنسر، ابزارگستر و ... اشاره کرد.

قیمت پیچ دستی

پیچ دستی بر اساس عواملی مانند ظرفیت بار پیچ دستی، وزن پیچ دستی، میزان باز شدن پیچ دستی، ابعاد پیچ دستی، جنس پیچ دستی، نوع و کاربرد، گارانتی و خدمات پس از فروش، برند و شرکت تولیدکننده و... قیمت گذاری می شود. شما می توانید برای خرید انواع پیچ دستی پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود در سایت راندنو و مقایسه قیمت آن در فروشگاه های مختلف، خرید خود را بدون واسطه از فروشندگان و نمایندگی ها انجام دهید. در بازار آنلاین راندنو می توانید بسیاری دیگر از محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید. 

خرید پیچ دستی

برای خرید پیچ دستی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیچ دستی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند