ثبت فروشگاه

پیچ دستی 

پیچ دستی یا clamp نوعی ابزار دستی است برای نگه داشتن قطعه کار است. این وسیله یکی از پرکاربردترین ابزار های دستی است. گیره دستی ابزاری جهت محکم نگه داشتن مطمئن قطعه کار است. گیره ها در انواع مختلف و گوناگونی ساخته می شوند. گیره یک ابزار پرکاربرد و متداول در کارگاه های نجاری به شمار می رود. از این ابزار برای سوهان کاری، جوش کاری، تراش دادن یک قطعه، سوراخ کاری روی قطعات و چسباندن تکه های مختلف به هم و رنگ زدن وسایل نیز استفاده می شود. از لحاظ شکل ظاهری همه انواع پیچ دستی شبیه به هم هستند و از یک میله یا محور و دو فک بالایی و پایی تشکیل شده اند که یکی از فک های تعبیه شده در این وسیله قابل تنظیم است. 

انواع پیچ دستی 

پیچ دستی c شکل

این گیره دستی از محبوب ترین و پرکاربردترین انواع گیره دستی است و می توان از آن برای مصارف خانگی و صنعتی استفاده کرد. در قسمت انتهایی پیچ و قسمت بالایی گیره (جایی که قطعه کار در آن جا قرار می گیرد) دارای سرتخت است و با پیچاندن پیچ دو سر گیره دستی به هم نزدیک یا از هم دور می شوند. معمولاً این ابزار در سایزهای گوناگونی تولید می شود و از سایز کوچک برای ظریف کاری و از سایز بزرگ برای نجاری و فلز کاری استفاده می شود. نوعی از گیره C نیز به بازار عرضه شده است که پیچ آن عمود بر جهت گیره بسته می شود اما خود پیچ به قطعه داخل گیره فشاری وارد نمی کند. 

پیچ دستی زاویه دار

این پیچ دستی یک ابزار پرکاربرد در نجاری است و از آن برای نگه داشتن قطعه در یک زاویه مشخص (معمولاً زاویه 90 درجه) استفاده می شود. از این نوع گیره برای ساخت درب و پنجره و قاب مورد استفاده قرار می گیرد. 

پیچ دستی فشاری

این پیچ دستی دارای یک فک متحرک و یک فک ثابت و قابل تنظیم است. فک متحرک این ابزار همانند یک ماشه دقیق عمل می کند و در نجاری استفاده می شود. 

پیچ دستی پایه دار

بهترین نوع پیچ دستی که از آن برای نگه داشتن قطعات حین مونتاژ استفاده می شود. این ابزار کاربردی به راحتی روی میز به حالت ثابت نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این پیچ دستی ها برای کارگاه های نجاری و جوشکاری ایده آل است. 

پیچ دستی چوبی

این پیچ دستی مناسب برای کار در صنعت نجاری است. این گیره نسبت به مدل های دیگر تماماً از چوب ساخته شده است تا در حین کار به وسایل چوبی آسیبی نرساند. این ابزار برای گرفتن قطعات نرم در چوب استفاده می شود. این پیچ را می توان در زوایای مختلف تنظیم و سفت کرد.

پیچ دستی تسمه ای

این وسیله برای نگه داشتن قطعه کار که شکلی بیضی و دایره دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. 

پیچ دستی نجاری یا اهرمی

این گیره دستی شبیه F انگلیسی است. این پیچ دستی مجهز به یک فک ثابت و یک فک متغیر است و برای گرفتن اشیاء با اندازه متوسط در نجاری کاربرد دارد. از این مدل می توان برای مصارف خانگی نیز استفاده کرد.

پیچ دستی میله ای

این پیچ دستی مجهز به یک میله بلند است که زبانه های آن بر روی میله قرار دارند. یکی از این زیانه ها آزادانه بر روی میله حرکت کرده و دیگری به کمک پیچ باز و بسته می شود. 

پیچ دستی مخصوص لوله

این پیچ دستی در انواع لوله از جمله لوله های فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. 

پیچ دستی انبری

این گیره دستی در اندازه های کوچک استفاده می شود. این پیچ دستی از نظر ظاهری به یک انبر یا گیره شباهت بیشتری در مقایسه با مدل های دیگر دارد. از این پیچ دستی برای کارهای کوچک و گرفتن اشیا کوچک در کارگاه استفاده می شود. 

پیچ دستی پیچی

زبانه این گیره دستی با یک پیچ به آسانی بازو بسته می شود. این وسیله قدرتمند بسیار پرکاربرد است و انواع c شکل و F شکل دارد. 

پیچ دستی میتر

این پیچ دستی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار برای اتصال گوشه های کار مورد استفاده است. این پیچ دستی برای جلوگیری از آسیب به قطعه کار و جلوگیری از ضایعات ضروری است. 

پیچ دستی سریع

این پیچ دستی با سرعت بیشتری دهانه را باز و بسته می کند. برای کار کردن با این پیچ دستی می بایست از تعداد بیشتری گیره استفاده کرد. از مزایای این مدل این است که می توان به کمک یک دست با این ابزار کار کرد. 

نکات مهم درخرید پیچ دستی

  • پیچ دستی یا گیره دستی دارای ظرفیت بار معینی است و باید از این وسیله به آرامی استفاده نمود. قدرت پیچ دستی نشان دهنده حداکثر فشاری است که به شی وارد می شود. ظرفیت بار نشان دهنده میزان موادی است که گیره دستی می تواند نگه دارد. محدوده گرفتن قطعه کار نشان دهنده طول پیچ دستی است. 
  • نکته مهم دیگر در خرید پیچ دستی میزان باز شدن آن است که می تواند ابزار را در آن محدوده بگیرد. این فاصله بر حسب اینچ محاسبه می شود. 
  • جنس پیچ دستی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به گونه ای باشد که علاوه بر استحکام و مقاومت بالا به قطعه میز آسیبی وارد نکند. 
  • همان طور که در قسمت بالا گفته شد، پیچ دستی دارای انواع مختلفی است و باید آن را متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب نمایید. 
  • شرکت تولیدکننده دستگاه 
  • گارانتی و خدمات پس از فروش

قیمت پیچ دستی

قیمت پیچ دستی هم مانند بسیاری دیگر از محصولات به عوامل مختلفی مانند برند، نوع و... بستگی دارد.  شما می توانید برای خرید انواع پیچ دستی پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود در سایت راندنو و مقایسه قیمت آن در فروشگاه های مختلف، خرید خود را بدون واسطه از فروشندگان و نمایندگی ها انجام دهید. در بازار آنلاین راندنو می توانید بسیاری دیگر از محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید. 

لیست مقایسه

برند