ثبت فروشگاه

کمربند ایمنی کار

از کمربند ایمنی کار برای محافظت در برابر خطر های احتمالی به کار می رود. این کمربند بیشتر برای ارتفاع به کار گرفته می شود. کمربندها با توجه به نیاز و مکان کاربر در نوع و قیمت متفاوت می باشند که در اینجا به دو تیپ و چند نوع رایج این کمربندها می پردازیم.

دو تیپ رایج کمربند ایمنی

 • تیپ اول (کمربند ایمنی سیمبانی): این کمربند در صورت سقوط کاربر را از کمر نگه می دارد و موجب می شود تا کاربر در جایی مستقر شود. نحوه بسته شدن این کمربند به این صورت است که دور کمر را مانند کمربند احاطه می کند. همچنین این کمربند ایمنی بیشتر در ادارات برق مورد استفاده قرار می گیرند.
 • تیپ دوم (کمربند ایمنی هارنس): این کمربند به دلیل استفاده در چتر نجات به کمربند پاراشوتی نیز معروف می باشد. نحوه کارکرد این کمربند به این صورت است که بیشتر از تیپ اول بدن را احاطه می کند و از کتف تا ران پا را در برمی گیرد و نقطه اتصال طناب این کمربند روی سینه و یا در پست بین دو کتف می باشد.

انواع کمربند ایمنی

 1. کمربند ایمنی کار در ارتفاع: برای متصل کردن کاربر به نقاطی جهت حفظ ایمنی به کار می رود تا از سقوط ناگهانی جلوگیری شود. 
 2. کمربند ایمنی اداره برق
 3. کمربند ایمنی پالایشگاه: این کمربند دارای استانداردهای EN362 و EN360 می باشد. این کمربند دارای قلاب هوک داربستی، سیستم ترمز خود جمع شونده اتوماتیک و یک کیف ابزار می باشد. از این کمربند ایمنی بیشتر مهندسین و ناظرین جهت مشاهده ی پروژه ها استفاده می کنند.
 4. هارنس فول بادی: دارای استانداردهای EN813، EN358 و EN361 می باشد. این کمربند ایمنی دارای 2 رینگ در چپ و راست، 2 رینگ در جناق سینه و روی شکم، یک رینگ در پشت کتف و یک رینگ در پشت کمر که هر کدام از این رینگ ها کار خاصی را انجام می دهند.
 5. هارنس فول بادی فست: دارای استانداردهای EN813، EN358 و EN361 می باشد. تنها تفاوت این مدل با هارنس فول بادی را می توان دارا بودن این کمربند به سگک های فست بیان کرد.
 6. هارنس فول بادی فست کرولدار: این هارنس در مقایسه با دو مدل دیگر تکمیل تر می باشد و تنها تفاوت آن را می توان دارا بودن ابزار صعود کننده بیان کرد.
 7. هارنس جکت: دارای استانداردهای EN358 و EN361 می باشد که با بالشتک های خود راحتی را به کاربر هدیه می دهد. این کمربند ایمنی مانند ژاکت می باشد و ابرهای درون بالشتک های آن از جنس آنتی باکتریال می باشد. از این کمربند برای جلوگیری از سقوط استفاده می شود. ابرهای این ژاکت در جلوی سینه تا پشت گردن، پشت کمر بین دو کتف، دور کمر و دور ران برای محافظت وجود دارند.
 8. هارنس جکت فست: دارای استانداردهای EN358  و EN361 می باشد و تنها تفاوتآن با هارنس جکت را می توان دارا بودن سگکهای دور شکم و ران این کمربند می توان بیان کرد.
 9. هارنس جکت فست مدل 4-D-A: دارای استانداردهای EN358 و EN361 می باشد. این هارنس از دو مدل قبلی تکمیل تر می باشد. همچنین دارای دو رینگ در راست و چپ، دو رینگ در سرشانه های راست و چپ، یک رینگ در پشت کتف و یک رینگ در جناق سینه نصب شده اند که باعث دوام و محکم این کمربند شده اند.
 10. کمربند ایمنی داربست (هارنس فال): دارای استاندارد EN361 می باشد، بر روی داربست استفاده می شود و به هارنس جلوگیری از سقوط نیز معروف است. 
 11. کمربند ایمنی هارنس فال فست: دارای استاندارد EN361 می باشد و تا تنها تفاوت آن با هارنس فال را می توان دارا بودن سگک های فست (باز و بسته شدن سریع) بیان کرد.

نکات خرید کمربند ایمنی کار

 • تمام قسمت های کمربند ایمنی از جمله بندها، تسمه ها، گیره ها و ... قبل از خرید بررسی شود.
 • کمربند ایمنی کار خود را متناسب با کار خود انتخاب و خریداری کنید.
 • کمربند ایمنی را دور از اشعه و نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. 
 • از ضربه زدن و کشیدن کمربند جدا خودداری کنید.

خرید و قیمت کمربند ایمنی

کاربران می توانند برای اطلاع از قیمت کمربند ایمنی آدلا، قیمت کمربند ایمنی کارگاهی، قیمت کمربند ایمنی برق و ... به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به طور مستقیم از فروشندگان عضو در سایت خریداری کنند.

لیست مقایسه

برند