ثبت فروشگاه

کمربند ایمنی کار

از کمربند ایمنی کار برای محافظت از کاربر در برابر خطرهای احتمالی استفاده می شود. این کمربند بیشتر برای ارتفاع کاربرد دارد. کمربندهای ایمنی کار با توجه به نیاز و مکان کاربر دارای انواع و قیمت های متفاوتی هستند.

کمربند ایمنی کار

انواع کمربند ایمنی کار در ارتفاع براساس عملکرد

کمربندهای ایمنی کار در ارتفاع براساس نوع عملکرد به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

کمربند ایمنی سیمبانی

در صورت سقوط کاربر، این نوع کمربند کمر او را نگه می دارد. این کمربند به دور کمر مانند کمربند بسته می شود. این کمربند ایمنی بیشتر در ادارات برق استفاده می شود. بر روی کمربند ایمنی سیمبانی بخش‌ هایی برای قرار دادن تجهیزات کار وجود دارد بنابراین نیازی به حمل وسیله اضافی نیست.

کمربند ایمنی هارنس

این نوع کمربند به دلیل استفاده در چتر نجات به کمربند پاراشوتی نیز معروف است. این کمربند نسبت به کمربند ایمنی سیمبانی بیشتر بدن را احاطه می کند یعنی از کتف تا ران پا را پوشش می دهد. این نوع کمربند از ترکیبات پلیمری و الیاف ساخته شده است بنابراین از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است.

انواع کمربند ایمنی کار در ارتفاع براساس عملکرد

انواع کمربند ایمنی براساس کاربرد

کمربند ایمنی براساس کاربرد به شرح زیر دسته بندی می شوند.

کمربند ایمنی کار در ارتفاع

برای متصل کردن کاربر به نقاطی جهت حفظ ایمنی به کار می رود تا از سقوط ناگهانی جلوگیری شود. 

کمربند ایمنی اداره برق

از این نوع کمربند برای کار در زمینه برق استفاده می شود. در بخش چپ و راست آن درینگ D شکل وجود دارد.

کمربند ایمنی پالایشگاه

این کمربند استانداردهای EN362 و EN360 را دارد. این کمربند قلاب هوک داربستی، سیستم ترمز خود جمع شونده اتوماتیک و یک کیف ابزار دارد. از این کمربند ایمنی اغلب مهندسین و ناظرین استفاده می کنند.

هارنس فول بادی

کمربند ایمنی کار هارنس دارای استانداردهای EN813، EN358 و EN361 است. این کمربند ایمنی دارای 2 رینگ در چپ و راست، 2 رینگ در جناق سینه و روی شکم، یک رینگ در پشت کتف و یک رینگ در پشت کمر که هر کدام از این رینگ ها کار خاصی را انجام می دهند.

هارنس فول بادی فست

این کمربند دارای استانداردهای EN813، EN358 و EN361 است. این مدل کمربند در مقایسه با هارنس فول بادی، سگک های فست دارد.

هارنس فول بادی فست کرولدار

این هارنس در مقایسه با دو مدل دیگر هارنس کامل تر است و دارای ابزار صعود کننده است.

هارنس جکت

هارنس جکت دارای استانداردهای EN358 و EN361 است که با داشتن بالشتک هایی به کاربر احساس آرامش می دهد. این کمربند ایمنی مانند ژاکت است و ابرهای درون بالشتک های آن از جنس آنتی باکتریال است. از این کمربند برای جلوگیری از سقوط استفاده می شود. ابرهای این ژاکت در جلوی سینه تا پشت گردن، پشت کمر بین دو کتف، دور کمر و دور ران برای محافظت قرار می گیرند.

هارنس جکت فست

هارنس جکت فست استانداردهای EN358 و EN361 را دارد و تفاوت آن با هارنس جکت در داشتن سگک های دور شکم و ران است.

هارنس جکت فست مدل 4-D-A 

هارنس جکت فست مدل 4-D-A، استانداردهای EN358 و EN361 را دارد. این هارنس از هارنس جکت و هارنس جکت فست کامل تر است. همچنین دارای دو رینگ در راست و چپ، دو رینگ در سرشانه های راست و چپ، یک رینگ در پشت کتف و یک رینگ در جناق سینه است که سبب دوام و استحکام این کمربند شده اند.

کمربند ایمنی داربست (هارنس فال)

کمربند ایمنی داربست (هارنس فال) یا هارنس جلوگیری از سقوط، استاندارد EN361 را دارد که بر روی داربست استفاده می شود.

کمربند ایمنی هارنس فال فست

این نوع کمربند دارای استاندارد EN361 است و تنها تفاوت آن با هارنس فال در داشتن سگک های فست (باز و بسته شدن سریع) است.

انواع کمربند ایمنی براساس کاربرد

نکات مهم درهنگام خرید کمربند ایمنی کار

  1. بررسی تمامی قسمت های کمربند ایمنی 
  2. نوع کار
  3. ابعاد
  4. وزن
  5. جنس قلاب
  6. نوع اتصال
  7. قابلیت تنظیم سایز
  8. حداکثر وزن قابل تحمل
  9. برند و شرکت تولیدکننده
  10. قیمت

برترین برندهای کمربند ایمنی کار

شرکت های مختلفی در زمینه ساخت و تولید انواع کمربندهای ایمنی فعالیت می کنند که در ادامه به برترین آنها پرداخته می شود.

کمربند ایمنی کار در ارتفاع پرومکس

یکی از برترین برندهای کمربند ایمنی کار در ارتفاع، برند پرومکس است. کمربند ایمنی کار در ارتفاع پرومکس مدل Luxury از پارچه پلی آمید و اتصالات آلومینیومی ساخته شده است. از قابلیت باز شدن سریع قلاب ها برخوردار است. در محیط هایی مانند تیر چراغ برق، دکل های مخابراتی، صنایع نفت و گاز و ... استفاده می شود. همچنین قلاب های آن مطابق با استاندرد EN358 است.

از دیگر برندهای معروف کمربند ایمنی کار می توان به کمربند ایمنی کار در ارتفاع البرز، کمربند ایمنی کار در ارتفاع هارنس، کمربند ایمنی ورک من، کمربند ایمنی پیتکس، کمربند ایمنی آدلا و ... اشاره کرد.

قیمت کمربند ایمنی کار

کمربند ایمنی کار براساس عواملی مانند ابعاد، وزن، قابلیت تنظیم سایز، جنس قلاب، نوع اتصال، حداکثر وزن قابل تنظیم، نوع استاندارد، کیفیت، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود. کاربران می توانند برای اطلاع از قیمت کمربند ایمنی آدلا، قیمت کمربند ایمنی کار در ارتفاع، قیمت کمربند ایمنی کارگاهی، قیمت کمربند ایمنی برق و ... به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به طور مستقیم از فروشندگان عضو در سایت خریداری کنند.

خرید کمربند ایمنی کار

برای خرید کمربند ایمنی کار و خرید کمربند ایمنی کار در ارتفاع می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کمربند ایمنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند