ثبت فروشگاه

تجهیزات فیبر نوری

تجهیزات فیبر نوری مجموعه ای از وسایل هستند که به کمک آن ها می توان یک شبکه فیبر نوری راه اندازی کرد. به علت رشد تکنولوژی نیاز افراد به شبکه های قدرتمند و سرعت بالاتر نیز بیشتر شد. به همین دلیل در بسیاری از مجموعه ها شبکه های فیبر نوری جایگزین شبکه های مسی شده اند. زیرا فیبر نوری سرعتی بسیار بیشتر از شبکه های مسی دارد. منظور از فیبر نوری، یک رشته سیم بلند، باریک و شفاف است که به روکشی از جنس پلاستیک مجهز شده است. به عنوان مثال کابل های فیبر نوری از لحاظ پهنا، سایز و دیگر موارد از کابل های دیگر بزرگتر است. برای ارسال داده با سرعتی معادل 10 گیگ بر ثانیه یا بیشتر از کابل ها و شبکه های فیبر نوری استفاده می شود.

تجهیزات فیبر نوری

تجهیزات فیبر نوری مخابرات

با افزایش روابط از راه دور و نزدیک، مخابرات زمینه ای ایجاد کرد تا افراد بتوانند به راحتی ارتباط های مختلف برقرار کنند. برای برقراری ارتباطی بدون اختلال و مشکل از تجهیزات و کابل های فیبر نوری استفاده شد. فیبرها به دلیل خاصیتی که دارند سرعت و دقت زیادی برای شبکه فراهم می کنند. به کمک تجهیزات فیبر نوری ftth می توان ساخت و پیاده سازی تکنیک های جدید را انجام داد. همچنین یکی از دلایلی که سبب شد تا مخابرات در بسیاری از مناطق از فیبر نوری استفاده کند، ایمنی تجهیزات بودند. فیبر نوری به دلیل جنس پلاستیک یا شیشه ای که دارند از خطر امواج الکتریکی به دور هستند.

خط تلفن فیبر نوری

فیبر نوری بودن خط به سیم کشی داخل ساختمان مربوط نمی شود و معمولاً از کافو تا مرکز مخابرات است. به همین دلیل برای آگاهی از فیبر نوری بودن خط خود باید به مرکز مخابرات ناحیه مراجعه کنید. همچنین با مشاهده کافو تلفن محله نیز می توان از فیبر بودن آگاه شد. کافوهای قدیمی به صورت زوج سیمی هستند و دستگاه خاصی ندارند اما کافوهای فیبر نوری بلند هستند و درب های آن از کنار باز می شود.

مزایای استفاده از محصولات فیبر نوری

  • هزینه تهیه آن ها مناسب است.
  • اندازه و وزن کابل های فیبر نوری کم است.
  • سرعت و پهنای باند شبکه های فیبر نوری بیشتر است.
  • استفاده از تکنولوژی فیبر سبب کاهش مصرف انرژی می شود.
  • از محصولات فیبر نوری می توان در داخل و خارج ساختمان استفاده کرد.
  • کابل های نوری هنگامی که در نزدیکی شعله باشند، دچار سوختگی نمی شوند.

مزایای استفاده از محصولات فیبر نوری

محصولات فیبر نوری

برای نصب، راه اندازی و بهره برداری از یک شبکه فیبر نوری به محصولات مختلفی نیاز است. به طور کلی این تجهیزات به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

  • تجهیزات پسیو فیبر نوری: تجهیزات پسیو در نصب شبکه مورد استفاده قرار می گیرند و به جریان برق نیاز ندارند. از مهمترین تجهیزات پسیو می توان به پچ کورد، پیگتیل، اسپلیتر، کانکتور، مفصل فیبر و ... اشاره کرد.
  • تجهیزات اکتیو فیبر نوری: تجهیزات اکتیو محصولاتی هستند که برای راه اندازی به جریان برق نیاز دارند. از مهمترین این محصولات می توان به مودم اشاره کرد.

در ادامه به معرفی برخی از مهمترین تجهیزات در شبکه های فیبر نوری می پردازیم.

پچ پنل فیبر نوری

پچ پنل ها براساس نوغ آداپتور، نحوه دسترسی به داخل، ابعاد و ... در چند نمونه ساخته می شوند. در بیشتر پچ پنل ها تمامی آداپتورها شبیه هم هستند. اما اگر از بیشتر از یک نوع کانکتور فیبر نوری استفاده شده باشد، آداپتور باید از نوع هایبرید باشد.

پچ پنل فیبر نوری

پیگتیل فیبر نوری

پیگتیل ها نوعی تجهیزات فیوژن فیبر نوری و شبکه هستند هستند که همانند یک کابل به نظر می رسند. یک سر این کابل ها آزاد است و سر دیگر آن کانکتور دارد. سری که آزاد است به کابل فیبر نوری دیگری فیوژن می شود. کانکتورهایی که در انتهای پچ کورد یا پیگتیل ها قرار می گیرند می توانند در انواع مختلف LC - FC - ST - SC و ... باشد و پولیش آن ها نیز باهم تفاوت دارند.

پیگتیل فیبر نوری

آداپتور فیبر نوری

آداپتور تجهیزاتی هستند که به عنوان واسط می توانند کانکتورهای فیبر نوری را به هم متصل کنند. آداپتورها در انواع FC - LC - SC و ... موجود هستند که عملکرد یکسانی دارند و تنها ظاهر آن ها با هم تفاوت دارد. همچنین کانکتورهای دو پورت Duplex یا تک پورت Simplex نیز با هم تفاوت دارند. از این محصولات در داخل پچ پنل، کاست و انواع باکس استفاده می شود.

آداپتور فیبر نوری

کابل فیبر نوری

کابل های فیبر نوری از اصلی ترین تجهیزات فیبر نوری هستند که می توانند داده های تصویری، صوتی و دیگر داده ها را با سرعت بسیار بالایی انتقال دهند. این کابل ها از یک هسته، یک لایه روکش و بحش های دیگر تشکیل شده اند. این کابل ها در انواع سینگل مود و مالتی مود به بازار عرضه می شود.

کابل فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری

این محصولات همان کابل های فیبر نوری هستند که دو سر آن ها به کانکتورهای فیبر نوری مجهز شده است. از پچ کورد برای ایجاد ارتباط میان تجهیزات شبکه فیبر استفادع می شود. این پچ کوردها براساس متراژ و کانکتورهایی که دارند به چند نوع مختلف تقسینم بندی می شوند.

پچ کورد فیبر نوری

اسپلیتر فیبر نوری

اسپلیتر یکی از تجهیزات مهم در شبکه های فیبر است که وظیفه آن به اشتراک گذاری سیگنال های نوری بین کاربران است. این تجهیزات یک یا دو ورودی و خروجی های متعدد دارند. اسپیلیتر فیبر نوری در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند.

اسپلیتر فیبر نوری

مودم فیبر نوری

مودم های فیبر نوری از مهمترین تجهیزات فیبر هستند و در انواع ONT و ONU به بازار عرضه می شوند. این مودم ها سرعت و پهنای باند بالایی دارند و در محیط های تجاری و خانگی می توان از آن ها استفاده کرد. اساس کار مودم های فیبر نوری تکنولوژی GPON است. در این مودم ها می توان از راه دور با سیستم های دیگر در شبکه ارتباط برقرار کرد.

مودم فیبر نوری

  • از دیگر تجهیزات مورد استفاده در شبکه های فیبر نوری می توان به کریمپ حرارتی، کاست فیبر نوری، مفصل فیبر نوری و فست کانکتور فیبر نوری اشاره کرد.

بهترین برند تجهیزات فیبر نوری

در حال حاضر به دلیل مزایای زیادی که شبکه های نوری دارند، استفاده از تجهیزات و محصولات فیبر نوری نیز بسیار رایج شده است. فروشگاه فیبر نوری در اغلب شهرها وجود دارد. از مهمترین شرکت های فروش تجهیزات فیبر نوری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نگزنس

نگزنس یکی از برترین تولیدکنندگان کابل های مسی و محصولات فیبر نوری در دنیا است که پروژه های زیرساخت و بازارهای صنعتی مختلفی را پوشش می دهد. مقر اصلی این شرکت در فرانسه واقع شده است اما امروزه در ده ها کشور دنیا نمایندگی دارد. نگزنس سابقه کاری بسیار بالایی دارد و در سال های اخیر یکی از باتجربه ترین برندهای اروپایی شناخته شده است.

  • از دیگر شرکت های تولیدکننده فیبر نوری می توان به هواوی، ال اس، امپ، او اف او، اکسفو برندرکس و ... اشاره کرد.

قیمت تجهیزات فیبر نوری

قیمت این محصولات به عوامل محتلفی همچون نوع محصول، جنس و ساختار، ویژگی ها و امکانات محصول، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید تجهیزات فیبر نوری

برای خرید تجهیزات فیبر نوری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات فیبر نوری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان تجهیزات فیبر نوری لاله زار تهران، اصفهان، شیراز و دیگر شهرها را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند