ثبت فروشگاه

تجهیزات فیبر نوری مجموعه‌ای از وسایل هستند که به کمک آن‌ها می‌توان یک شبکه فیبر نوری راه‌اندازی کرد. به علت رشد تکنولوژی نیاز افراد به شبکه‌های قدرتمند و سرعت بالاتر نیز بیشتر شد. به همین دلیل در بسیاری از مجموعه‌ها شبکه‌های فیبر نوری جایگزین شبکه‌های مسی شده‌اند. زیرا فیبر نوری سرعتی بسیار بیشتر از شبکه‌های مسی دارد. منظور از فیبر نوری، یک رشته سیم بلند، باریک و شفاف است که به روکشی از جنس پلاستیک مجهز شده است. به عنوان مثال کابل‌های فیبر نوری از لحاظ پهنا، سایز و دیگر موارد از کابل‌های دیگر بزرگتر است. برای ارسال داده با سرعتی معادل 10 گیگ بر ثانیه یا بیشتر از کابل‌ها و شبکه‌های فیبر نوری استفاده می‌شود.

به کمک تجهیزات فیبر نوری ftth می‌توان ساخت و پیاده‌سازی تکنیک‌های جدید را انجام داد. همچنین یکی از دلایلی که سبب شد تا مخابرات در بسیاری از مناطق از فیبر نوری استفاده کند، ایمنی تجهیزات بودند. فیبر نوری به دلیل جنس پلاستیک یا شیشه‌ای که دارند از خطر امواج الکتریکی به دور هستند. فیبر نوری بودن خط به سیم کشی داخل ساختمان مربوط نمی‌شود و معمولاً از کافو تا مرکز مخابرات است. به همین دلیل برای آگاهی از فیبر نوری بودن خط خود باید به مرکز مخابرات ناحیه مراجعه کنید. همچنین با مشاهده کافو تلفن محله نیز می‌توان از فیبر بودن آگاه شد. کافو‌های قدیمی به صورت زوج سیمی هستند و دستگاه خاصی ندارند اما کافو‌های فیبر نوری بلند هستند و درب‌های آن از کنار باز می‌شود. برای نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری از یک شبکه فیبر نوری به محصولات مختلفی نیاز است. به طور کلی این تجهیزات به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. دسته اول تجهیزات پسیو فیبر نوری که در نصب شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند و به جریان برق نیاز ندارند. از مهمترین تجهیزات پسیو می‌توان به پچ کورد فیبر نوری، پچ پنل فیبر نوری پیگتیل، اسپلیتر، کانکتور و مفصل فیبر اشاره کرد. تجهیزات اکتیو فیبر نوری محصولاتی هستند که برای راه‌اندازی به جریان برق نیاز دارند. از مهم‌ترین این محصولات می‌توان به مودم اشاره کرد.

از دیگر تجهیزات مورد استفاده در شبکه‌های فیبر نوری می‌توان به  اسپلیتر فیبر نوری، آداپتور فیبر نوری، کریمپ حرارتی، کاست فیبر نوری و فست کانکتور فیبر نوری اشاره کرد.

قیمت تجهیزات فیبر نوری

قیمت این محصولات به عوامل محتلفی همچون نوع محصول، جنس و ساختار، ویژگی‌ها و امکانات محصول، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید تجهیزات فیبر نوری از راندنو

برای خرید تجهیزات فیبر نوری می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات فیبر نوری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان تجهیزات فیبر نوری لاله‌زار تهران، اصفهان، شیراز و دیگر شهر‌ها را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند